Masina 9 Sau Second?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Masina 9 Sau Second?

Mesajde zatin » Lun Mar 13, 2006 5:38 am

Ce Masina S-ar Potrivi Cel Mai Bine? Nu Am Prea Multi Bani, Ar Fi Prima Masina...
I'M NOT BAD, I JUST TAKE WHAT'S RIGHTFULLY MINE!
promit sa citesc regulile privind semnatura
Avatar utilizator
zatin
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Iun 20, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Mar 13, 2006 5:53 am

poi: dupa nevoile tale, dupa banii pe care ii ai, dupa soferia pe care o stii
una noua se inmatriculeaza usor si fara stresuri (furaciune nedescoperita, aleaalea), nu te freaca la cap cu defectiuni - si, implicit, cheltuieli neasteptate - (ca parca la aia veche ar fi neasteptate!), ii pui ce-i trebe si mergi linistit; una second nu stii ce ascunde (ce interventii au facut precedentii posesori), unde anume e carpacita ca sa puasa fie vanduta bine; daca o iei de la un cunoscut, care a fost si unicul proprietar - cine stie, poate poti avea incredere (desi nu e de bagat mana in foc), dar altfel sunt multe riscuri
daca nici soferie nu stii si nici parale n-ai, ia un Trabant care merge bine: il freci fro cateva luni, nu cheltuiesti mai nimic cu "masina" si benzina (nu consuma aproape nica, si intre timp mai aduni bani si caotz o masina de incredere), te scolesti si la urma posa o si arunci, ca nu ie mare paguba (sau ii dai cartonul jos, pui niste bare nichelate pe acolo si il faci ATV si iei de 5-6 ori banii pe care i-ai bagat)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Lun Mar 13, 2006 6:59 am

daca nu gasesti masina 9,am auzit ca si 4 si 5 is modele bune,acuma cum zice kant emir,depinde la ce-ti trebe matale,daca nu prea ai bani exista si modelu economic 3,nu-ti recomand sa mergi mai jos ca poate dai de modelele -1 si -2,niste prototipuri care produc combustibil,unu respectiv 2 litri cubi la suta de kilometri.
sper ca ti-am fost de ajutor.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Mar 13, 2006 7:06 am

daca nu gasesti masina 9,am auzit ca si 4 si 5...

santze leg ca modelu 9 se puate equivala cu altele doo, mai mititele: una model 4 si una model 5? enteresant, ca ai putea sa le conduci alternativ (duminicile cu sotz vs alea cu amant)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Mar 13, 2006 9:47 am

Oamenii saraci se chinuie cu masinile de tranzitie.Nu ai alta sansa.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Mar 13, 2006 4:02 pm

Nu ai alta sansa.

ei nu! pedestru, ca AIlantz
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Lun Mar 13, 2006 4:15 pm

m-am gandit,la o masina 9 trebe si o poarta 9 si un vitzel sa se holbeze la ea,pentru unu din posturi ma ofer io da alalt nush cine ti-l acopera.p-orma ce-mi place mie cum suna masina second,da naibii ca io n-am vazut pana acu masina la vanzare sa fi avut un singur proprietar,in schimb cu 9 fosti am vazut.asta vrea oare omu sa zica prin masina 9?adica sa fie al 9-lea?
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Lun Mar 13, 2006 5:45 pm

Kant emir-"ei nu! pedestru, ca AIlantz"

N-ai inteles nimic.Omul vrea MASINA! :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Mar 13, 2006 5:58 pm

am intseles bre! da io jtiu pe unu care are Masina (nu masina!) si tot pedestru ie - pana prin iunie - supravetsuejte, n-AI grija!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori