Ce parere aveti despre desene animate...

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Ce parere aveti despre desene animate...

Mesajde alakazam » Mar Aug 22, 2006 4:19 pm

Am citit o chestie interesanta pe net (nu pot sa va dau saitul) despre un scenariu de film care nu a mai fost regizat pana la urma din motive de buget si pentru ca regizorul s-a ofticat din nu-stiu-ce motive si a lasat totul balta... Ma rog, scenariul era despre un tip care suferea de unele probleme psihice (nu in sensul ca era nebun, caci nu era), adica i se intampla sa nu isi poata controla capacitatile alea de 90% despre care se vorbeste ca nu le-ar folosi oamenii obisnuiti... Tipul asta avea mare talent la desen si pana la urma scoate o revista de benzi desenate si apoi realizeaza un desen animat. Ceea ce se intampla ulterior este de-a dreptul stupefiant: omul se amorezeaza de supereroina pe care el o crease, incepe sa aiba halucinatii din ce in ce mai puternice in care traieste o "iubire inocenta" (platonica) impreuna cu personajul feminin care se desprinde din hartie si ia forma animata oarecum 3D, apoi devine constient de faptul ca ceea ce il inconjoara este o iluzie... In final, se retrage undeva intr-un colt de lume unde sa nu-l mai gaseasca nimeni (pentru ca devenise renumit atat pentru genialitatea desenelor sale animate cat si pentru "paranoia schizofrenica" de care spuneau unii ca ar fi suferit) si se cufunda in vise, lasandu-se purtat de reverii catre "marginile imaginatiei" (cum de altfel este si numele scenariului).
Ce parere aveti? Voi v-ati innamora vreodata de vreun personaj de desene animate? Ati experimentat vreodata asa ceva (chiar si la o scala mai mica)? Nu radeti! Ganditi-va doar la formele sublime ale Femeii Minune sau ale lui Supergirl... ganditi-va la muschii lui Supermen, la sharmul lui Batman... Poate mutantii / mutantele X... Poate eroii din Scooby Doo... \:/ :kiss2: :!: :dap: ;) : :zambet: banana: :destept: :bounce: :tai: :aplauze2:
alakazam
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 18, 2006 6:31 pm
Localitate: Craiova

Mesajde Shaki » Mar Aug 22, 2006 8:05 pm

pentru ca subiectul acesta nu are nicio legatura cu britni spirz, shi pentru ca o iubesc pe fluffy (i love u fluffy :D), am sa-l mut pe cinema ~p

ma miram eu de ce m-a intrebat un tip zilele trecute daca il iubesc pe superman... ~p~p~p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Aug 23, 2006 9:58 am

pentru ca subiectu asta n-are nici o legatura cu cinema-ul, televiziunile sau desenele animate efective :D il mutam pe parcela lu' aiu, intru distractia hienelor.

ontopic: da, io m-am indragostit de diverse personaje de desene animate, dintre care bugs bunny detine locul principal.

ps - i hate you, shaki :hades:
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 10:09 am

io m-am indragostit de diverse personaje de desene animate


de baicsu, nu? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Aug 23, 2006 10:44 am

ten plm mă, da? ten plm! huo aiu. tu, mă, cu faţa ta imi spui mie că sunt personaj de desene animate? :yuk:
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Aug 23, 2006 10:47 am

ce dragutz ii aiuuuuuuu :-:

deci da, si de will e. coyote imi place, iar pe roadrunner il urasc, asa sa stiti :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 10:48 am

~p ~p ~p

da bre, da ezista si partea buna a lucrurilor, ie indrogostita flufa de tine ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Aug 23, 2006 10:53 am

hai că mi-a venit o idee merluciană. deci care cum ar veni să videm noi cam ce personaje de desene animale ar putea fi paralelizate cu uzeri de aciulea, dar motivaţiile să fie pertinente.

dăjchid io lizta şi zic că aiu este un fel de nenea ăsta doi, pentru că face ture bucurejt-constanţa de nu jtii cand ie colo sau cand ie dincolo.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde useru_X » Sâm Sep 09, 2006 8:31 pm

am vzt azi power puff girls (ppg) era despre un copilash urat si pupacios de care fugea toata lumea si atunci maimutza (personaj negativ) il adopta si invinge cu ele eroinele power puff care se scarbeau de el si fugeau :)) genial nu?
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori