Cum s-au "imbarligat" ai batrani :D

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Cum s-au "imbarligat" ai batrani :D

Mesajde Djinn » Mar Oct 31, 2006 11:22 am

Asadar aicisha povestim, dupa ce-i tragem de limba pe respectivii nostri parinti, cum s-au intalnit ei prima oara si care a fost povestea :D

Incep io: din cate mi s-a zis, ai mei s-au intalnit la o nunta, unde fiecare venise cu altcineva, dar au plecat pana la urma impreuna; n-am intrebat ce s-a intamplat cu respectivii parteneri si cat de afectati au fost :P (cred ca d-aia ma tot bat la cap sa ma duc la nunti, poate-poate se repeta istoria).

Dupa aia a urmat curte asidua prin perioada de studentime (ca erau studenti pe atunci), floricele, poezioare si biletele romantice pe care le-am descoperit io peste ani de zile si m-am hlizit teribil, la care taica-meo mi-a comunicat ritos ca era "mic si bleg" si "l-a imbrobodit maica-mea ca era miniona si fashneatza si etc si uite acu ce nefericit e iel" ~p ~p

deci da. alte marturisiri? A-)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Oct 31, 2006 11:34 am

foarte frumos. :)
io mai imi amintesc ce mi-a povestit odata maica-mea (radea si ea) de ceva admirator de-al ei ...venea cu bicicleta pana in fatza portzii (ca era la tzara) si isi scotea pieptenele si isi aranja parul inainte sa intre. :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Oct 31, 2006 11:43 am

Eventual sa va povestesc despre mine! ~p
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pure_sugar » Mar Oct 31, 2006 12:05 pm

ai mei s-au cunoscut la faculta, mama statea lang aun gard cu ceva tipe, imbracata in verde(tzine tata minte) si el a ginit-o si de atunci cateva luni a tot incercat...se vede treaba ca pana la urma a reusit:D
Daca lumea ar fi de ciocolata, ne-ar fi, pana la urma, greatza de ea...
Avatar utilizator
pure_sugar
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Joi Feb 03, 2005 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Oct 31, 2006 12:10 pm

interesant ar fi sa aflam si ce au discutat efectiv, momentele magice care au fost intre ei...precis le tzin ei minte! o sa mai postez dupa ce ma lamuresc. In felul asta ma razbun un pic pe ei, care au obiceiul, daca le aduc pe cineva in vizita, sa povesteasca intamplari de cand eram mic si prost :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde pure_sugar » Mar Oct 31, 2006 12:19 pm

he he, asta deja ii mai complicat...
Daca lumea ar fi de ciocolata, ne-ar fi, pana la urma, greatza de ea...
Avatar utilizator
pure_sugar
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Joi Feb 03, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Oct 31, 2006 12:27 pm

auz: intra la moment majic, indoirea unui tip, pus de fosta lu tata sau fostu lu mama (nu prea stiau exact care il trimisese) in scop de a face pe violentu? din pacate pentru ala, nu prea luase in calcul niste judo facut prin academie, de nenea care porma a devenit taicamiu?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde useru_X » Mar Oct 31, 2006 1:01 pm

intra da :) amanunte !
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 31, 2006 1:08 pm

poi asta fu. stau amundoi pa iarba prin pitesti (intrun loc unde amus case) si a venit ala cu scopuri violente (bucuros si ca taicamio era jos). din cemi povesteau, baiatu ala s-a trezit sarmanul pe jos.

adevarul e ca lam cunoscut pe profu lu taicamio de judo de la academie din primii doi ani. Sa fi tot avut amu 4 ani vro 80 si de ani. Cand am dat mana cu el, am crezut ca din gresala ala a intins o menghina. fuarte elegant e ca dupa doi ani, nu sau mai facut cursuri de arte martiale, ca sor gandit astia ca ofiterul roman, nare el nevoie sa stie sa se si bata...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Oct 31, 2006 7:10 pm

parintzii mey s-au cunoscut printr-o prietena comuna, care le-a facut 'cunoshtintza'. dupa cateva luni s-au casatorit, timp in care s-au vazut doar de cateva ori, fara a putea, cred eu, sa se cunoasca suficient. diferentza de varsta dintre ei este de 11 ani. this is the begining of my tragedies :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Oct 31, 2006 7:27 pm

this is the begining of my tragedies

e inceputul tau poate. tragediile nu ti le-au creat parintzii
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Oct 31, 2006 7:50 pm

parintzii mei s-au vazut o singura data, si doar pt cateva secunde
erau intr-o gara, fiecare in trenul lui; intamplarea a facut ca tatal meu sa iasa la geamul compartimentului sa fumeze o tigara chiar cand maica-mea se intindea, sa se dezmorteasca (calatorea de cateva ore bune) - fix in fata geamului la care fuma tata; s-au privit adanc in ochi, s-au lasat scuturatzi de fiorul tainic al gandului nerostit si asta a fost tot, pt ca a aparut seful garii cu paleta verde in mana si cu fluierul in bot si trenul (nu mai stiu care dintre ele) s-a urnit incetisor spre rasarit; nush puteau (niciunul dintre ei) deslipi ochii de la celalalt, asa ca au ramas (ambii) cu gatu intzepenit de pomana, ca duar nu s-a mai vazut nimic dupa ce a plecat primul tren (casa nu mai zic ca, dupa nici macar 1 min, a plecat si celalalt, tot spre rasarit - numa ca dupa dooste de metri a facut un ocol spre dreapta si dus a fost)

asta ie tuata povestea, nu s-au mai vazut niciodata de atunci, si nici n-am idee ce au mai facut pe urma (bine, fro cateva ceasuri i-au mai durut gatlejurile - pe maica-mea mai mult, pe taica-meu mai putin, pt ca el a scos turtita de coniac si s-a dres imediat; dealfel, pana la statia urmatuare a si uitat-o pe maica-mea, pt ca avea compartimentu plin de golani de-ai lui cu care juca poker si septici)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Oct 31, 2006 8:17 pm

ioai m-ai spart :))))))))))))))) frumoasa poveste !
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Mie Noi 01, 2006 11:45 am

~p si tu, kant emir, cum ai 'rezultat'? magie...
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Noi 01, 2006 10:11 pm

nbm scrie:e inceputul tau poate. tragediile nu ti le-au creat parintzii
ba da, am uneori senzatzia k mai bine nu ma faceau shi ishi faceau alta ocupatzie, da in fine... :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Noi 02, 2006 7:54 am

adyna_supergirl scrie:si tu, kant emir, cum ai 'rezultat'? ...


mpoi n-am rezultat mah! io inca nu m-am nascut, si chiar stau in dubii daca sa o mai fac ori ba







(glumesc mah: data fiind situatia, son durat o matusha de m-o nascut, iar alta m-o crescut; aia ie, n-am ce sa mai fac deamu)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori