de ce ne temem in viata reala?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

de ce ne temem in viata reala?

Mesajde alex@ » Lun Noi 13, 2006 6:24 pm

as vrea sa stiu daca exista forumisti cu teama de anumite lucruri.De ex. eu de cand am vazut filmul EXORCISTA regizat in anul 1971 nu mai pot ramane singura noaptea in casa deoarece imi da un sentiment de frica.as vrea sa stiu voi aveti teama de ceva si anume de ce? [-o
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Noi 13, 2006 6:25 pm

mie frica mie frica sa dorm fara alcool in burtica
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 6:45 pm

as vrea sa stiu daca exista forumisti cu teama
in ce scop vrei matale sa ne tragi de linba, doctore Lecter?

io ma tem de chijtuacele de pe strada care nus calcate si strivite, de cocoluashele de praf de supt pat (am cetit astan tro carte, si nush daca am mai vazut si filmu ori ba) - mi-e mie frica sa ma si uit la iele, dapoi sa le mai si vorbesc urat!

a, si de semintzele de mar din gemu de mere
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde alex@ » Lun Noi 13, 2006 11:05 pm

scopul meu era sa vad daca iti este frica de ceva anume ca sa ai parte si tu poate de un cadou pe masura de ziua matale ~p sau macar sa stiu ce vise horor te fac sa transpiri noaptea :nebun:
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 11:17 pm

filmul EXORCISTA regizat in anul 1971


mai tii minte ce actrita a jucat in rolu exorcistei?
io tin minte ca era o bruneta voluptuasa insa nu-i mai retin numele, oricum tare filmu, si-acu am fiori cand ma gandesc la el :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Noi 13, 2006 11:17 pm

de proshti
acu ashtept sa faci tread despre ce ne e frica in viatza imaginara...

asdf k am uitat... ce exorcista viseaza fatuca asta?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 13, 2006 11:42 pm

Shaki, eu stiu sigur de ce(cine) ii e frica alexai in viata virtuala :P





intotdeauna oamenii au o fascinatie bolnava catre tot ceea ce ii inspaimanta. si vor sa afle si ei ca nu-s singuri pe lume. :P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde jeorj » Lun Noi 13, 2006 11:53 pm

bah, mie mi-e frica ca ie adevarata vorba ceea: de ce ti-e frica nu scapi. si pe de alta parte mi-e frica ca s-ar putea ca lumea sa ma creada fricos. in rest nu mi-e frica de nimica:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 8:06 am

carora care cred ca este vb de o gluma ii rog sa caute acest film de care vb dar filmul regizat in 1973 de catre directorul:William Friedkin,actori:Ellen Burstyn,Linda Blair,Max Von Sydow,Kitty Winn........uita-te la acest film si mai vb.
scuzati-ma ca am gresit anul filmului nu e 1971 ci 1973
P.S.nu eyewitness nu este vb de o fata bruneta ci una satena deschisa dar ce mai e tare filmul,eu una nu am mai vazut alt film mai de groaza ca ala,credeti-ma!
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Noi 14, 2006 8:19 am

filmu se numeshte the exorcist. banuiam eu k ai scris numele shi anu aiurea :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 8:26 am

da bre, mi-am cerut scuze in legatura cu anul dar spune-mi l-ai vazut?daca da,ai sta singura noaptea sa te uiti la el?
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Noi 14, 2006 8:31 am

Eu am vazut exorcistul 1, 2 si 3 in aceeasi noapte (fara misto, chiar le-am vazut... 1 e mediocru, 2 si 3 sunt naspa rau)... mi-a dat o cacare naspa... da aia cred ca a fost de la niste cipsuri expirate...

A da si mi-e frica sa nu se scape porumbeii in capul meu... serios... sunt terifiat :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 8:49 am

banuiam eu k ai scris numele shi anu aiurea

rifresh: pirati din caribe, rimemba? si cate altele, vaiduamne!
ai sta singura noaptea sa te uiti la el?

desi nu mantrebai pe mine: daca nu ma plictisejte cunva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 8:53 am

esti sigur ca vb de acelasi film pt ca eu te cred daca imi spui ca nu ti-a provocat teama dar nu cred ca il poti cataloga ca fiind un film naspa mai ales ca si acum dupa 33 de ani este in topul celor mai de groaza filme(daca iti aduci aminte faza cand cobora ea scarile in maini cu capul in jos)nu sunt sigura dar cred ca vb de filme diferite.
P.S.-Shaki orice om are voie sa greseasca si cu atat mai bine cand isi recunoaste greseala inaintea tuturor pt ca din cate imi aduc aminte nu ma corectat nimeni iar daca banuiai ca am scris numele si anul aiurea trebuia sa spui inainte sa ma corectez singura. [-X
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Noi 14, 2006 9:00 am

Iti garantez ca vorbim despre acelasi film... si da, parerea mea personala este ca a fost un film mediocru... ca de altfel 90% din incercarile de filme horror iesite din Hollywood.

Daca vrei sa vezi filme cu adevarat horror arunca-ti ochii peste niste productii japoneze originale... iti garantez ca nu o sa dormi cateva zile bune de frica.

Sau si mai bine decat japoneze, fa rost de niste filme frantuzesti... gen La Citade des Enfants Perdu (cer scuze daca am macelarit franceza)... o sa iti schimbe opiniile despre horror :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 9:04 am

auzi bre emire daca nu-mi spui ce este ceea ce iti provoaca teama atunci lasa-ma frate sa-mi beau cafeaua si sa-mi fumez tigara linistita ca nu am de ce sa dau explicatii la nimeni daca erati asa destepti trebuia sa ma corectati dinainte.
P.S.de ce voi aveti voie sa traducetii numele piratii din caribe in romana iar eu nu am voie sa traduc din the exorcist in exorcista, nu vi se pare ca o cam dati cum vreti voi,sincer deja ma plictisiti.Singurul lucru pe care l-am facut a fost sa gresesc anul iar numele pur si simplu am procedat ca voi(l-am tradus)
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Noi 14, 2006 9:15 am

Bre alex@ (esti el sau ea, ca sa stiu sa nu iti dau cu sexu in barci), este o diferenta de la cer la pamant intre horror gen Exorcistu, Saw si Ju-On (versiunea originala si japoneza a lui The Grudge).

Exorcistu' e un thriller ieftin care se bazeaza pe valoarea de soc a scenelor produse, si care nu iti lasa o impresie de frica mai lunga de 5 minute dupa film.

Saw este un gen nou de horror care apeleaza la simtul uman de dezgust... cand vezi Saw ti se intoarce stomacul pe dos de frica... dar din nou, filmul nu imprima nici un sentiment prelungit...

No, acuma cand te uiti la un film gen Ju-On (stiu ca nu e cel mai bun exemplu dar nu pot gandi prea liniar acuma) nici o scena din film nu o sa fie foarte inficosatoare... in schimb atmosfera generala a filmului, mesajul, realizare... toate duc la un sentiment de stinghereala psihica, care te urmareste cateva zile (saptamani, luni, ani depinde de om) dupa aia.

Azta e diferentza intre senzatiile ieftine a la Hollywood, si trairile pe care ar trebui sa ti le inspire un film bun.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 9:41 am

ok Rajaf iti apreciez sfatul dar aici intrebarea era ce va provoaca teama iar acest film la mine este unul din lucrurile pe care nu vreau sa le vad,iti respect parerea dar stii cum e (nu poti sa te caci in gustul omului)asa ca raman cu parerea mea daca nu te deranjeaza :blush:
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Noi 14, 2006 9:57 am

alex@ scrie:P.S.-Shaki orice om are voie sa greseasca si cu atat mai bine cand isi recunoaste greseala inaintea tuturor pt ca din cate imi aduc aminte nu ma corectat nimeni iar daca banuiai ca am scris numele si anul aiurea trebuia sa spui inainte sa ma corectez singura. [-X

mi-era lene sa mai postez aseara :))

nu mai shtiu daca l-am vzt. am vzt the exorcism of emily rose, pe acelashi gen daca te pasioneaza, nu pot spune k m-a speriat.

rajaf are dreptate, mai putzin cu titlu de la film - e la cite des enfants perdus, cite nu ce zici tu acolo shi faci acordu la plural :D, daca tot sunt acuzata k fac pe profesoara macar sa dau shi eu lectzii hihi :D.

alexa, pe mine m-a speriat the ring. sau nu m-a speriat... m-a impresionat oricum. daca vrei sa vezi horror bune, urmeaza sfatul lui rajaf shi date pe japoneze. sau vezi blair witch project :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 10:11 am

ok ms pt sfat probabil ca o sa-l pun in practica dar daca o sa ai ocazia sa vezi filmul despre care am vb nu ezita este diferit de filmele din ziua de azi despre exorcizari iti garantez,nu are nimic in comun cu the exorcism of emily rose,crede-ma.
P.S. nu o lua ca pe o contrazicere este doar un sfat. A-)
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Sophie_A » Mar Noi 14, 2006 10:12 am

sau macar sa stiu ce vise horor te fac sa transpiri noaptea


din cate am vazut io creca pe kant emir il sperie cel mai tare pijke ~p

....

pe mine ma sperie unele filme de groaza. spre exemplu, m-a cam dat peste cam the exorcism of emily rose si... the ring, dar doar prima parte.

In rest, inainte imi era groaza de ideea ca intr-o zi as putea fi uitata undeva. Ma gandeam cum ar fi, intr-o zi sa raman inchisa in birou si nimeni sa nu sesizeze. Sa nu exist in fata nimanui.
De cand am copil, ce-i drept, mi-a disparut teama asta. el sigura o sa imi observe disparitia intotdeauna.
Sophie_A
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Oct 10, 2006 4:48 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Noi 14, 2006 10:37 am

sofi, te mananca rau, este?

alexa, merci pt sfat dar am cam incetat sa ma uit la filme horror :) oricum e un topic pe filme pe tema asta daca te pasioneaza.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Noi 14, 2006 10:40 am

Pe mine ma sperie femeile. Mi se par foarte agresive si intr-un fel amenintatoare. Cand vorbesc cu o femeie (vie) tin tot timpul ochii in pamant si ma pregatesc sa o iau la fuga, in caz ca este nevoie. Odata o fata a vrut sa ma sarute, dar pana sa ajunga ea cu buzele la mine, eu eram la chioscu din colt, cumparam LM roshu! Asa de tare ma speriat!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde alex@ » Mar Noi 14, 2006 10:42 am

~p hai ca asta a fost tare chiar ca m-ai facut sa rad in hohote ~p
Eu nu sufar de nebunie.......ma bucur de ea in fiecare minut.
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mar Noi 14, 2006 11:57 am

mie cel mai tare mii frica in viata reala care o traiesc numa cu femei depravate si uameni suspecti, de zilele delicate. chiar ieri am fost scosi din lift ca in filme, si noroc cu noul meu tampax ultra slim! si ghiciti cu cine am intalnire diseara ?!
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Sophie_A » Mar Noi 14, 2006 12:11 pm

sofi, te mananca rau, este?


don'shuara io nush cine v-a invatat pe dumneavostra sa vorbiti, dar va rog frumos, daca tot vreti sa pareti "cool", schimbati scena asta pe una mai de cartier.
Multumesc.

Alex, femeile nu is asa rele. Is chiar foarte ocrotitoare. Spre exemplu, orice femeie isi ocroteste barbatul sa nu cheltuie prea mulkt pe prostii, avand grija de banii lui si asta mai ales la zilelel de salariu... zilele lui de salariu, am refer.
Daca vrei iti mai spun, ca sa nu te mai sparii.
Sophie_A
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Oct 10, 2006 4:48 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 12:15 pm

sincer deja ma plictisiti
satz mai dau o data lincu?

sophilica:
Sa nu exist in fata nimanui.
si cuvantul s-a facut trup, iara cojmarul realitate
De cand am copil, ce-i drept, mi-a disparut teama asta. el sigura o sa imi observe disparitia intotdeauna.


se puate si in romanejte? sau macar p'apruape?
orice femeie isi ocroteste barbatul sa nu cheltuie prea mulkt pe prostii, avand grija de banii lui si asta mai ales la zilelel de salariu... zilele lui de salariu, am refer.


lafel, shin plus lincu



nicholas, uid: bere!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Noi 14, 2006 1:10 pm

Sophie_A scrie:don'shuara io nush cine v-a invatat pe dumneavostra sa vorbiti, dar va rog frumos, daca tot vreti sa pareti "cool", schimbati scena asta pe una mai de cartier.
Multumesc.

mama shi cu tata shi cu cartieru salajan, gieee :))

doamna, nu shtiu cine v-a invatzat pe dumneavoastra sa va purtatzi dar de bun simtz era sa nu mai rascolitzi in neintzelegerile intre emiru shi keshu, lasandu-i sa se descurce singuri, pentru ca circu asta dureaza de destul timp shi incepe sa plictiseasca. m-am facut mai intzeleasa vb pe limbaju dumneavoastra elevat? :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 1:17 pm

sa nu mai rascolitzi in neintzelegerile intre emiru shi keshu

di ce bre? puate se baga si ia, ca ar trebui ceava prospatura
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Noi 14, 2006 1:23 pm

pt k e totushi duminik dimineatza :D


alexa, permite-mi sa-tz dau doo sfaturi k sa nu te mai ia lumea la balon k postezi titlurile aiurea. unu, daca nu eshti sigura de titlul unui film, da shi tu o cautare pe www.imdb.com. doi, uita-te pe acelashi site la lista celor mai bine cotate 250 de filme, shi mai vizioneaza nishte filme de pe acolo, spre exemplu, pentru k cu piratzii din caribe shi cu filmele de anul acesta nu ai shanse sa starneshti decat rasete (sincer eu nu am vazut un film bun produs in 2006) :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori