dupa ce-ti canta lautaru la ureche poti sa mori

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

dupa ce-ti canta lautaru la ureche poti sa mori

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 2:35 am

cu permisiunea dumneavoastra am sa deschid acest subiect extrem de sensibil si de delicat. as dori sa nu se confunde lautarul autentic cu manelistu'.deschis pentru cunoscatori.
bon apetit!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 12, 2002 2:39 am

Am auzit io asta vara la o crama(Seciu) pe langa Ploiesti(Boldesti-Scaieni mai precis) o melodie a lu Zavaidoc...nu mai retin decat refernu ` k era mortal shi cum io eram intr-o stare avansata de ebrietate...ceva de genu:'"Shi la rau cu dulceatza...shi la rau cu dulceatza...vine iarna shi nu ingheatza.....k acolo ieste dulceatza"...in momentele alea avea efect maxim....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 2:39 am

He,he..bai SOD....aici eu si cu Rolf suntem tatici. Am discutat cu el acum ceva vreme ,pe muzica..despre asa ceva.

Amandoi posedam ....melodii cu Romica Puceanu,Dona Dumitru Siminica,Faramitza Lambru sau Gabi Lunca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 12, 2002 2:47 am

Aveam shi io p acasa o caseta cu melodii lautaresti de la (Atentie) de la canal...adik de cand construiaua aia canalu dunare-maria neagra...shi melodiile sunt compuse de detzinutzii...era una tare de tot "Jos la Chitila `n port" sau asha ceva...shi mai am una..Taraf de Haidouks(aia din clejani) au o melodie Love in Clejani...ceva despre revoltzie...da canta un mos..mama mama...itzi vine sa mori...shi mai e shi tzambalu ala naucitor....Shi refrenu(asta cantam io cu 2 preteni de betzie acu vo 2 ani la Neptun de unu mai..unu facea carangadang-carangadang (adik tzambalu) altu danga-danga(asta nus tiu ce era) shi io eram guristu...shi urlam la 3 noaptea pe hlurile hotelului Balea :"Baga mana`n buzunar maaaiiii.....da 5 parai la lautar...Ma tata maaaaa"....shi am avut noroc k nu au venit mascatzii:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 2:51 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
He,he..bai SOD....aici eu si cu Rolf suntem tatici. Am discutat cu el acum ceva vreme ,pe muzica..despre asa ceva.

Amandoi posedam ....melodii cu Romica Puceanu,Dona Dumitru Siminica,Faramitza Lambru sau Gabi Lunca !

ia uitati-va la ultimile 5-6 posturi de la melodiile momentului!ce draq bre,sunt consumator!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 2:52 am

M-am uitat ! N-ai vazut ce ti-am dedicat si eu in replica ?????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 3:24 am

bre,nea mosh si nea aliosha,
stau asa si ma gandesc,ce draq e viata asta asa de cacat cate-odata.pe afara tot asa de grea este bre ,nea aliosha?imi vine cateodata sa-mi tai glanda,zau asa!cand vin toate alea de platit cade ceru' pa mine!si muncesc bai nene,cel putin 12-13 ore pa zi.si am niste scandaluri cu nevasta acasa,mama,mama!si pt. ca sunt un mare nemernic,ma duc la lautari cel putin o data pe saptamana.cel putin!si bugetu' scade...........
adica,va intreb,cum va descurcati?la tine, acolo,departe,gasesti o bucatica de romanie?io sunt un mare patriot si nu mananc cacat!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Mai 12, 2002 3:34 am

Sod si mie imi vine al dracu de greu sa ma acomodez si mi-e destul de greu mai ales ca sunt la inceput.
Griji sunt peste tot de diferite feluri si chiar daca iti platesti facturile, te rod altele...Sincer m-am gandit si eu la problema asta : in Romania iti lipsesc unele chestii, aici altele si am concluzionat eu cu mintea mea ca (ne)multumirea ramane constanta. Poate gresesc si or fi unii care m-or contrazice dar asa cred eu pe moment. Un lucru e clar, nici aici nu curge miere din copaci.

Daca gasesti aici un colt de Romanie ? Nu. Iar cu multi romani de aici prefer sa nu intru in contact ca sunt din aia de au suferit "mutatii genetice" si nu suport genu. (intelegi ce vreau sa zic). Poate ai fi io ala nebun sau poate oi ajunge si eu asa peste ceva ani de zile dar imi place sa cred ca am o personalitate destul de puternica incat sa nu ma corcesc in sens negativ.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 3:42 am

Da..bai nea SOD..pe Aliosha nu il las eu sa uite de unde a plecat. El a plecat din Socului...si a ajuns la Montreal....dar inima lui tre' sa ramana aici in cartierul de unde a plecat..nicidecum sa fie acolo cu el,printre straini !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 3:59 am

pai de'aia exista prieteni si prietenie.iar io observ ca intre voi nu e prietenie, e fratie!nu-l lasa sa scape!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 12:21 pm

Nu-l las....chit ca ma duc dupa el in Canada si il iau la palme !

..............
Si ca sa fim ontopic..te intreb,bai Sod...daca itzi place celebra formatzie Azur. Formatzie ce s-a remarcat prin hituri celebre precum : "Iubita mea de mai'nainte" , "Pe mine ma cheama Dan" , "Mai intoarce Doamen roata " sau "Luna de pe cer" .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Dum Mai 12, 2002 1:20 pm

Moshule la Azur as mai adauga si "Mona" care e de referinta si pe mine ma unge la suflet in unele momente (de betie) mai ales ca asa o cheama pe prietena mea si nu ne intelegem tocmai bine in ultimul timp.




Initial trimis de Oribilul Mosh
Nu-l las....chit ca ma duc dupa el in Canada si il iau la palme !

..............
Si ca sa fim ontopic..te intreb,bai Sod...daca itzi place celebra formatzie Azur. Formatzie ce s-a remarcat prin hituri celebre precum : "Iubita mea de mai'nainte" , "Pe mine ma cheama Dan" , "Mai intoarce Doamen roata " sau "Luna de pe cer" .
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 1:29 pm

Colonele..nu mai da ma cu quote la mesaj ! Ce pula mea..? Ca strici forumul !

Da..Mona este o piesa superba...pe care am uitat sa o amintesc.

Ba.....care stie cine canta urmatoarea melodie : "Magdaleno,tu ma mintzi..ca albina n-are dintzi..n-are dintz,n-are masele..ca sa te muste cu ele ! "
O caut de mult..si nu o gasesc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 2:19 pm

mare formatie azur!cred ca au scos cel putin 15 albume.si erau intitulate azur 1,azur 2............trupa era din braiala,cred.da' io aveam una preferata a lu' geambasu.aia cu "aseara muierea m-a lasat/cu-n copilas mic si-ndurerat".o stii?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 2:25 pm

Da..o stiuu ! :D
Zi-mi..p'aia cu Magdalena..cine o canta si daca o ai !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 12, 2002 2:45 pm

magdalena spune drept/cine te-a muscat de piept.asta?sigur o am pe o banda,da' pot sa o fac rost.iar de cantat cred ca au cantat-o mai multi dar nu stiu a cui apartine varianta cea mai misto.daca vrei muzica d'asta,iti fac o lista cu ce am eu si pana diseara ti-o dau pe pm.promit!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 3:18 pm

Eu mp3uri le vreau...ca nu am magnetofon !
Itzi raman recunoscator pt. lista ! Mailul meu..il gasesti pe portal..la sectiunea fani !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mai 13, 2002 2:35 am

Ba Moshule, daca o dati in d-astea, muta dracu' threadu'(da' nu sunt sigur ca pe muzica s-ar potrivi). Pula mea, caterinca e aici sau ce?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 5:14 pm

Nu ma....aici e subiect de MUZICA LAUTAREASCA..pe serioase !
Aliosha....muta-l pe muzica,daca vrei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mai 13, 2002 5:17 pm

Da ma dar nu pot sa il mut pentru ca antrenamentul meu de cavaler jedi nu este complet. Imediat ce il termin voi chema forta in ajutor si il voi muta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Mai 13, 2002 6:32 pm

Parerea mea ca din "contemporanii" nostri unul unul dintre cei mai buni lautari este Guta, Nicolaie Guta. Din nefericire a cantat si mai multe manele dar cand le canta pe alea lautaresti... ingheti.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 6:59 pm

Si tot un contemporan de-al nostru ..caut eu cu disperare...ca imi place foarte tare !
Nelu Ploiesteanu' . Tarafu Nelu Ploiesteanu'
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Mai 13, 2002 8:28 pm

N-ai gasit nimic pe Audiogalaxy? Eu am gasit acolo cateva melodii "nebanuite". Incearca...cine stie.. poate gasesti ceva.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 8:31 pm

Nelu Ploiesteanu' ...nu se afla pe audiogalaxy ! Si nici aia cu "Magdaleno,tu ma mintzi ! "

Oricum..am gasit pe audiogalaxy si am luat la greu.....Romica Puceanu,Gabi Lunca,Faramita Lambru,Dona Dumitru Siminica,Azur,Zorile,Tomis Junior....etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Mai 13, 2002 8:34 pm

Moshule sincer sa fiu nu ma asteptam sa fii asa versat in ceea ce priveste muzica lautareasca. E bine ca mai sunt si altii care apreciaza genul asta de muzica si nu il confunda cu manelele alea dezgustatoare.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 12:06 am

Bagheera..eu urasc manelele !
.........
Poate una dintre cele mai tari melodii pe care o stiu eu ..e melodia intitulata "Moshu' la televizor " ,care zice cam asa :

"Mai nevasta,mai piranda
Am sa-tzi iau telecomanda
Sa te manevrez usor
Ca pe un televizor

Si daca mergi pe la soare
Am sa-tzi umblu la canale
Si de cate ori ai vrea sa-tzi reglez imaginea
Sa bag mana sa bag cvastrul ca sa-tzi mai reglez contrastul

Cand te-oi da pe Tele Sapte
Sa te pregatesti la noapte,
Ca-mbaut un vin pelin
Sa-tzi reglez acordul fin

Cand te-oi da pe HBO
Tu sa te-aranjezi misto,
Co sa-tzi umblu-n integrate
Sa ma satisfaci la noapte ! "

Iar referenul zice cam asa : "Shaga-da baga-da shaga-da ...s-a stricat imaginea / shaga-da baga-da shaga-da ...o reglez cu antena mea ! "
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 15, 2002 12:10 am

loooool
:D
Moshule cine canta asta ca am lesinat cand am citit versurile?
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 12:18 am

La mine..la artist..scrie Nunata de argint ! Iar la titlul melodiei scrie Moshu la televizor !
O am mp3 !...si imi place la nebunie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 15, 2002 12:24 am

Din nefericire nu am reusit sa o gasesc cu Audiogalaxy. :(
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mie Mai 15, 2002 12:38 am

Ce versuri tari . Ba am cautat-o si eu pe AG si nu am gasit-o.
Oribile pune linkul de pe ag aici ca sa facem download direct.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori