dupa ce-ti canta lautaru la ureche poti sa mori

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 1:12 am

Nu am luat-o de pe Audiogalaxy .baietzi !
Mi-a dat-o si mie un baiat cu care sunt in retea locala. M-am trezit cu ea in temp ! (pt. Aliosha : e vorba despre Scooby)
Da..intra'devar sunt marfa versurile...dar sa auzitzi ce voce are cantaretzu !!!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 15, 2002 1:16 am

Nu o sa inteleg niciodata de ce Audiogalaxy-ul e plin cu muzica de calitate si mari piese precum "Moshu la televizor" nu isi gasesc locul. Capitalisti imputiti.... :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mie Mai 15, 2002 5:09 am

Pai si atunci de ce ne trimiti ma dupa cai verzi pe pereti ?
Zi-i lu ocheatu sa imi arda urgent un CD cu aceste hituri minunate pentru ca va fi rasplatit pe masura.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 10:55 am

Ba..eu v-am zis doar ca imi place melodia...nu ca "duceti-va pe audiogalaxy si luatzi-o ".
(Aliosha...Scooby a sters-o de la el..ca nu ii placea. nu e el cu astea. mi-a dat-o ca stia ca imi palce mie..asa sa imi faca o bucurie....si cand mi-a dat-o a folosit cut/paste nu copy/paste)

Lasa ca ti-o dau cand vi in tzara...alaturi de o alta melodie caterincoasa...aia cu "vecine draga vecine,tine-tzi nevastica bine/ca vine seara la mine ! "
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 17, 2002 11:41 pm

Iata niste versuri ce mi-au retinut atentzia astazi :

Am iubit in a mea viatza
Si tiganca si armeanca
O frumoasa ploiesteanca
O iubesc..imi este draga.

Haida,haida. de 3 ori
Mirositi-ar gura a flori
Si buzele a micsunele
Sa muste neica din ele !

.........

Cuvintele cu bold...se refera probabil la copilul frumos al acestui forum..care stim cu totzii cine este ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mai 19, 2002 12:40 am

toata treba asa cu piesele ar fi rezolvata daca administratorul ne-ar face bucuria sa ne lase sa atasam macar un minut din fiecare piesa.aici si la melodia momentului.ar fi casto rau de tot!
oricum,mi-aduc aminte una cu lautari grea de tot!anu' asta,pe 1 martie am botezat copilu'.petrecere mare,au inceput sa vina invitatii si cand era petrecerea mai in toi s-a stricat cd-ul si am ramas fara muzica.disperat,m-am dus prin apropieri sa vad daca gasesc alt cd.unde draq sa gasesc ca eram undeva la munte!si iaca numai bine ca trec pe langa o casa unde era nunta.am intrat frumusel si am vorbit cu mirele,i-am explicat situatia si omu m-a indrumat spre o casa ,d'aia darapanata,facuta din chirpici.acolo statea maestrul lautar vasilica,un tigan de vreo 65 de ani care era mort de beat si canta singur la acordeon.l-amluat mai mult pe sus.bre,cand am ajuns cu lautaru',m-au pupat invitatii!a cantat vasilica toata noaptea de-a tocit acordeonu'.si cum uitasi sa va spun ca adunarea de acolo e mare consumatoare de chefuri,va inchipuiti cum a iesit.de pe la ora 3 am ascultat in premiera nationala numai cantece porcoase ,d'alea de spus la gratare.
ce mai,lautaru a salvat situatia!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 20, 2002 6:14 pm

Cu cat l-ai miluit pe Vasilica ?
..........
Versuri marfa...care mi-au atras atentzia azi de dimineatza :

<< Din voinic armonios
Sa te faci un cuc duios.
Si sa cantzi in noptzi albastre
La fereastra casei noastre ! "

:p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde KickAss » Mie Mai 29, 2002 11:24 am

Bah, eu am ascultat mai demult Zorile Vol. 4. si tot incerc sa mai fac rost si nu gasesc (mp3). Era p-acolo una cu armata, plangeai si nu alta. Un link ceva???

PS: Ai bah ce draq! Si nu i s-a adus pana acum un tribut d-nei deputat Irina Loghin pt. nemuritoarea melodie Groparu'!!?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Mai 29, 2002 11:27 am

Aia cu 'hai baieti sa bem o bere/ sa ne luam la revedere'? Zorile din Galati nu prea se gaseste pe galaxy, numa citeva piese...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde KickAss » Mie Mai 29, 2002 11:29 am

N-am apucat sa-nvat nici un vers da linia melodica mi-a ramas infipta-n creier!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 11:40 am

Pai Irina Loghin canta muzica populara..nu lautareasca. Am vreo 3 melodii si cu Irina Loghin,inclusiv "Deschide gropare,mormantu"....dar nu prea imi plac.
Una e muzica lautareasca..alta e muzica populara !

offtopic : KickAss...stau de minute bune sa inteleg avatarul tau ! Ce reprezinta ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde KickAss » Mie Mai 29, 2002 11:44 am

Da, teoretic loghin canta populara. Dar totusi mare parte din instrumentatie este lautareasca. Nu ti-a placut groparul????!!!! Ma sparge!

Offtopic: Niste maini, evident!:D Fac parte din desenele lui da Vinci despre studiul mainilor. Chestia e ca desenele sunt facute dupa Monalisa si d-aia au acel efect 3D dat de desenul in perspectiva.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 11:54 am

Versurile sunt marfa la aia cu groparul,dar nu prea imi place vocea Irinei Loghin. Este prea pitzigaiata..daca pot spune asa !

offtopic : da..acum vad si eu ca sunt maini alea din avatarul tau. am crezut ca ala din dreapta e un om rastignit..cam asa parea.
Oricum..marfa avatar ! Sa il portzi sanatos !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde amelia35 » Mar Feb 15, 2005 10:25 am

aseara la nasu a fost formatia azur.nici nu mai tineam minte cantelece,versurile...bineinteles ca mi le-am reamintit pe toate.am cautat pe net sa downlodez dar nu am gasit nimic.ma poate ajuta cineva?thx
amelia35
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Ian 30, 2005 8:33 pm
Localitate: romania

Mesajde onny » Mar Feb 07, 2006 1:43 am

te rog spune-mi daca ai aflat cine canta melodia aia cu magdalena spune drept....o caut de ani de zile...si nu o gasesc...sau macar titlul corect...te rog mult merci[ [-o
onny
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 07, 2006 1:33 am
Localitate: iasi

Anterior

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori