Simplu

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Care este cea mai tare melodie de la simplu ?

Provocarea
9
13%
Hei ho!
8
11%
Oare stii
54
76%
 
Voturi totale : 71

Re: ah, mey acid bourn mey....

Mesajde Acid Bourn » Joi Aug 01, 2002 3:37 pm

Initial trimis de banditu


in primul rand melodia se numeshte 'hai bye' shi nu 'hai sau bye'.:D:D:D:D:D:p:p:p:p
in al doilea rand melodia 'oare shtii', in caz ca n-ai observat, este o melodie dance pe care se practica freestyle-ul. piesa e super, trebuie sah recunoshti. PUNCT.:o

Cred ca voi aveti ceva cu mine dar in fine..... Vreti cearta , atunci hai sa ne certam !
Ca sa incep iti voi zice ca acelasi lucru am zis si io despre "Oare stii " dar te-ai bagat si tu putin in seama ca sa ai macar de cine sa te legi ( nick-ul zice totul....).Iar in legatura cu hai bye ! Sa stii ca nu sunt fan ( eram dar am vazut ca s-au prostit si am lasat-o balta ) si am auzit melodia la Hi-q la emisiune . Refrenu e ceva de genu " Spune hai sau bye ! " asa ca am adaptat putin .... Imi scuzi greseala prealuminate fan ! Nu se va mai intampla ! Yuch ! Ce sila imi faceti unii dintre voi !
" Pacat ca dragostea la ochi legata
Nu rataceste drumul niciodata "
( Sheakspeare )
:G :G :G

Pt Claudiu de la mine.......:cry:
Acid Bourn
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Iul 28, 2002 11:58 am
Localitate: pe scaunul meu , la mine in camera .....undeva in Romania

Mesajde DaNuTz » Vin Aug 23, 2002 3:54 pm

Am votat shi eu Oare stii ... e frumoasa melodia, mai frumoasa decat celelalte doua dar e COMERCIALA pe fatza ... nu credetzi ca mai toate ( shi cu asta imi pun multzi in cap ) formatziile romaneshti sunt comerciale ? Cele mai bune melodii ale trupei SIMPLU sunt alea de cand erau ei mai tinerei shi era shi muzica din pasiune nu numai dansul :D


offtopic: mirc, undernet SUX

victorash /ban ?!
one word /DoS

/me lame :D
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Mesajde Renato2002 » Vin Aug 23, 2002 5:15 pm

Initial trimis de DaNuTz
Am votat shi eu Oare stii ... e frumoasa melodia, mai frumoasa decat celelalte doua dar e COMERCIALA pe fatza ... nu credetzi ca mai toate ( shi cu asta imi pun multzi in cap ) formatziile romaneshti sunt comerciale ? Cele mai bune melodii ale trupei SIMPLU sunt alea de cand erau ei mai tinerei shi era shi muzica din pasiune nu numai dansul :D


offtopic: mirc, undernet SUX

victorash /ban ?!
one word /DoS

/me lame :D



Dintotdeauna aceasta formatie a avut un succes uimitor shi au avut nishte melodii super..Oare stii este un hit care a meritat succesul pana acum si au succes si in continuare desi melodia aceasta a fost lansata de mult tim
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Mesajde DaNuTz » Vin Aug 23, 2002 5:38 pm

Nu am zis ca nu au succes ... doar ca sunt cam comerciali ... in rest jos palaria ca muncesc baietzii la greu. Eu ii shtiu destul de bine de acum nishte ani cand se rupeau in figuri prin discoteci pe la Pitesti. Marfa dansurile doar ca muzica lasa un pic de dorit atata tot. Imi place hai bye ;-)
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

nu e bebico

Mesajde Unregistered » Dum Aug 25, 2002 2:38 pm

nu e bebico,bebico a avut un accident,cred ca te refereai la c.r.b.l.
Unregistered
 

Re: Re: bau!

Mesajde Ashu » Lun Sep 02, 2002 1:37 pm

Initial trimis de tre cool


;). hy, asl pls, de unde tst?, de la ce calc?


He he he, tre cool esti cel mai adevarat de pe forumu asta. Iar raspunsu lui victorash le intrece pe toate. El kiar nu intelege absolut nimik. Incredibil cat de prosti pot fi unii.
Ashu
 

Mesajde Dee Dee » Dum Sep 08, 2002 8:57 am

Raspuns : NIci una
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Sâm Sep 14, 2002 11:45 pm

mie personal mi-a placut melodia lor de la mamaia cu marius moga...ceva de genu.."vreau sa ma pierd in ochii tai...sa-ti cant iubirea mea si apoi..sa zburam spre cer..."
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde lucianus » Sâm Sep 28, 2002 10:56 pm

Originally posted by deedee
Raspuns : NIci una

Dc votezi nici una?
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

...in pragul unei crize de nervi...

Mesajde Suryia » Sâm Sep 28, 2002 11:17 pm

...sau cate ceva despre Break Dance!
Break Dance-ul este un stil de "dans"dupa cum sugereaza numele , shi este unul dintre elementele culturii Hiphop , deci logic este sa faci Break Dance pe beaturi cat mai apropiate de Hiphop , de aceea ceea ce fac S.I.M.P.L.U. pe melodii aproape dance este o aberatzie...
Iar freestyle-ul este cu totul altceva , are legatura mai mult cu mc-ingul decat cu brakingul , dar termenul de la un timp este folosit total aiurea shi ajunge te miri ce , chiar stil de dans din cate observ!
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Dum Sep 29, 2002 4:02 pm

Mie imi place Simplu si cui nu-i convine noul stil sa nu asculte melodiile lor.....
Unregistered
 

Mesajde Wild Rose » Lun Sep 30, 2002 3:31 pm

Simplu...sunt chiar cea ce spune numele lor...simpli. La inceput spunea ca numai ei danseaza breakdance, numai ei canta freestyle...si asta (spuneau ei) era deoarece piesele lor nu erau de dragoste...erau piese dure...Hm...Iti da de gandit nu? Ptr ca din cate vad eu Oare Stii si toate celelalte piese sunt de dragoste...Cate poate face o formatie pentru bani...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde SatyR » Lun Oct 07, 2002 11:04 pm

trupa simplu mi se pare pur si "simplu" una dintre cele mai penale trupe ale momentului ,no ofence :))))) asta e parerea mea.
SatyR
 

Mesajde Wild Rose » Mar Oct 08, 2002 3:28 pm

Si totusi exista persoane care ii plac...sincer, si mie imi plac (un pic) cantecele dupa albumul nou...dar ei ca persoane...ma rog, nu o sa auziti cuvinte de lauda de la mine :cry:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Anterior

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron