combinatia rock-r&b,hip hop

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mesajde qeru » Dum Iun 16, 2002 3:36 am

Initial trimis de mika
Initial trimis de stefanp
[B]


Iar daca vrei sa vezi ceva r&b (doar din simpla curiozitate), cauta si tu pe teletext sau in vreo revista care sa contina programul tv . Se numeste The Link Show.

cre' ca vrei sa spui the lick. prezentatorului parca-i spune trevor nelson
r&b cu rock nu prea vad cum s-ar pupa, nu vad decit o balada din chestia asta. hh cu rock, vezi aerosmith vs. run d.m.c. - walk this way
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde mika » Lun Iun 17, 2002 5:52 am

[quote]Initial trimis de qeru
[B]
cre' ca vrei sa spui the lick.

icearca si tu sa scrii corect dupa o zi intreaga de invatat. S-a cantat rock cu r&b. Il stii pe Bono?
mika
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2002 6:36 pm

Mesajde tre » Mar Iun 18, 2002 12:29 am

Initial trimis de mika
Initial trimis de qeru
[B]
cre' ca vrei sa spui the lick.

icearca si tu sa scrii corect dupa o zi intreaga de invatat. S-a cantat rock cu r&b. Il stii pe Bono?


bono de la u2?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Mar Iun 18, 2002 10:29 am

Initial trimis de Aliosha
rock- r&b??? Cine face asa ceva?
:con:


en vogue,michael jackson, janet jackson si multi altii.

va pup
Fişiere ataşate
dadius la biliard.jpg
dadius la biliard.jpg (0 Octeţi) Vizualizat de 4372 ori
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iun 18, 2002 11:41 pm

Initial trimis de dadius


en vogue,michael jackson, janet jackson si multi altii.

va pup


huh? inseamna ca n-am ureche....
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 12:46 am

nici io n-am ureche...park maical era "king of pop" nu "king of rock"
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

da ai dreptate

Mesajde dadius » Mie Iun 19, 2002 7:00 am

Initial trimis de MiG29
nici io n-am ureche...park maical era "king of pop" nu "king of rock"


asta inseamna sa nu asculti albume intregi cu un artist ci doar sa vezi videoclipurile si sa auzi la radio.Numai prin faptul ca un artist canta o melodie r&b dar pe acelasi album are si o piesa rock arata ca e capabil sa cante mai multe genuri si le si canta.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Mie Iun 19, 2002 11:45 am

Initial trimis de mika


Poate ai auzit de Bono. Mai gandeste-te si spune-mi si mie cu cine a facut o piesa. Ai sa descoperi ca s-au combinat si aceste doua genuri.


mika tata. mai gandeste-te tu. nu ai inteles ceva din mesajul meu? iti repet. nu am auzit niciodata, R&B feat. ROCK. ce este atat de greu de inteles. nu am auzit de Bono, cum nu am auzit nici de U2. am invata cine ce canta.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Mie Iun 19, 2002 11:48 am

cu riscul de am ma repeta spun ca, observ lume ce inca nu stie ce inseamna R&B.

cu asta inchiei orice discutie. imi pare rau. mai ascultati.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

spune-ne tu ce e aunci?

Mesajde dadius » Mie Iun 19, 2002 2:00 pm

Initial trimis de K-gula
cu riscul de am ma repeta spun ca, observ lume ce inca nu stie ce inseamna R&B.

cu asta inchiei orice discutie. imi pare rau. mai ascultati.

K-gula.


e hai fa-ti pomana cu noi si spune-ne cce e r&b'ul asta frate?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: spune-ne tu ce e aunci?

Mesajde tre » Mie Iun 19, 2002 4:44 pm

Initial trimis de dadius


e hai fa-ti pomana cu noi si spune-ne cce e r&b'ul asta frate?


in calitate de purtator de cuvant al lui k-gula (k-gula macar o bere sa-mi dai) va spun ca r 'n' b (rhytm and blues) era o muzica cantata in special de negri si era asa 'de inima albastra'. instrumentele folosite erau chitari, tobe, chiar si saxofon uneori, r'n'b-ul fiind un jazz mai lent... acum r'n'b-ul e cantat tot de negri, in mare parte, (la noi de mulatri) dar in afara de faptul ca nu prea mai e de 'inima albastra' e facut aproape 100% pe drum machines si alte jucarele electronice. se numeste totusi r'n'b pt ca are un ritm destul de lent si vocea are o pondere destul de mare in melodie.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Joi Iun 20, 2002 5:17 am

Initial trimis de mika
Initial trimis de qeru
[B]
cre' ca vrei sa spui the lick.

icearca si tu sa scrii corect dupa o zi intreaga de invatat. S-a cantat rock cu r&b. Il stii pe Bono?

ma uit de 5 min la mesaju' tau shi la al meu shi tot n-am intzeles ce-am greshit. pe bono nu-l shtiu personal, nu ne-a facut nimeni cunoshtintza. da' daca-mi spui care-i piesa aia rock cu r&b, poate ma mai linishtesc.
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

e grav

Mesajde mika » Vin Iun 21, 2002 5:44 am

Initial trimis de qeru

ma uit de 5 min la mesaju' tau shi la al meu shi tot n-am intzeles ce-am greshit. pe bono nu-l shtiu personal, nu ne-a facut nimeni cunoshtintza. da' daca-mi spui care-i piesa aia rock cu r&b, poate ma mai linishtesc.


daca nu stii cine sunt cei de la U2 e grav. Dar ce, tu ii cunosti personal pe toti cei care iti plac? Pote il "stii" pe Wycliff Jean.El a cantat cu Bono.
mika
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2002 6:36 pm

Re: e grav

Mesajde K-gula » Vin Iun 21, 2002 9:03 am

Initial trimis de mika


daca nu stii cine sunt cei de la U2 e grav. Dar ce, tu ii cunosti personal pe toti cei care iti plac? Pote il "stii" pe Wycliff Jean.El a cantat cu Bono.


:lol: :lol: :lol: si de cand ma rog Wycliff canta R&B? vezi bai mika, ai incercat sa ma tragi de urechi si ai ajus sa fi luat (a) in ras. acest Wycliff a cantat la inceput HH, iar acum a dat-o pe un fel de soul-pop.

p.s.: si am zis ca nu mai intervin in aceasta discutie. :(

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Iun 21, 2002 9:39 pm

wycliff canta r&b de cand bitchney spears canta rock (u know 'i love rock 'n roll...') :D :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Re: Re: e grav

Mesajde mika » Joi Iun 27, 2002 9:28 pm

[quote]Initial trimis de K-gula
[B]

:lol: :lol: :lol: si de cand ma rog Wycliff canta R&B?


Asa zici tu, dar cu siguranta ca nu stii despre ce melodie vorbesc. Wycliff poate canta si rock daca vrea si asta nu ar face din el un rocker. Cu siguranta ca esti unul care asculta HH, iar daca tu asculti HH-ul lui Wycliff, e foarte bine pentru tine. Si acum eu te voi crede pe tine sau pe Wycliff, care de altfel a mai acordat saracul niste interviuri, pe care se pare ca le-ai ratat? Eu recunosc ca ascult rock, dar mai urmaresc si altceva, spre deosebire de altii. Si afla ca nu am intentionat nici o clipa sa te trag de urechi, am vrut doar sa vad daca ai memorie buna sau daca mai cunosti si altceva pe langa ceea ce asculti. Iar daca nu cunosti, e problema ta, pe mine nu ma deranjeaza. Si daca vrei sa intri in polemici acide cu mine, afla ca nu ti-ai gasit partenera. Niciodata nu afirm ceva fara sa am o acoperire. Bye, honey!
mika
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2002 6:36 pm

Mesajde tre » Vin Iun 28, 2002 5:28 am

punct. :D :D :D .


nu stiu ce dracu am in ultima vreme da' ma umfla rasu cand citesc chestii scrise de femei. no offense. :D :D :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 29, 2002 11:28 am

Initial trimis de tre cool


bai baiete observ ca esti unu din astia de skriu ku k si cum eu din prinkipiu ma iau de astia de fak de kk limba romana iti zic sa-ti stergi casu' de la gura si p-orma sa mai cuvanti. apropo chestia cu 'mesaju conteaza' am mai auzit-o asa ca vino cu ceva mai original.


Auzi putza bleaga, data viitoare cand te ridici din genunchi din pozitzia de supt mai bine ai tace din gura shi sa nu mai critici doar k sa te aflii in treaba. Io scriu cum vreau atata timp kt nu fac gresheli gramaticale sau de exprimare, iar dak nu shtii, in general pe net se folosesc astfel de prescurtari, da' ce sa shtie un lamer ca tine....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

in esenta femeia ramane tot femeie

Mesajde K-gula » Sâm Iun 29, 2002 11:45 am

Initial trimis de mika
Initial trimis de K-gula
[B]

:lol: :lol: :lol: si de cand ma rog Wycliff canta R&B?


Asa zici tu, dar cu siguranta ca nu stii despre ce melodie vorbesc. Wycliff poate canta si rock daca vrea si asta nu ar face din el un rocker. Cu siguranta ca esti unul care asculta HH, iar daca tu asculti HH-ul lui Wycliff, e foarte bine pentru tine. Si acum eu te voi crede pe tine sau pe Wycliff, care de altfel a mai acordat saracul niste interviuri, pe care se pare ca le-ai ratat? Eu recunosc ca ascult rock, dar mai urmaresc si altceva, spre deosebire de altii. Si afla ca nu am intentionat nici o clipa sa te trag de urechi, am vrut doar sa vad daca ai memorie buna sau daca mai cunosti si altceva pe langa ceea ce asculti. Iar daca nu cunosti, e problema ta, pe mine nu ma deranjeaza. Si daca vrei sa intri in polemici acide cu mine, afla ca nu ti-ai gasit partenera. Niciodata nu afirm ceva fara sa am o acoperire. Bye, honey!



ce ai inteles din ce ti-am spus pana acum? numic. cine vrea sa intre in polemici? poate tu. eu doar ti-am spus ca ai gresit afirmand ca exista o combinatie R&B si Rock. scuze poate nu am fost prea citet. ma iei cu treburi de genu ca eu ascult doar HH? pai pe vremea cand aveam concerte cu Slipknot tu invatai sa pui bastonase pe hartie. eu nu m-as grebi sa fac afirmatii fara temei.

of, femeile aste ce cred ca le stiu pe toate.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: in esenta femeia ramane tot femeie

Mesajde mika » Mar Iul 02, 2002 6:16 pm

Initial trimis de K-gula



ce ai inteles din ce ti-am spus pana acum? numic. cine vrea sa intre in polemici? poate tu. eu doar ti-am spus ca ai gresit afirmand ca exista o combinatie R&B si Rock. scuze poate nu am fost prea citet. ma iei cu treburi de genu ca eu ascult doar HH? pai pe vremea cand aveam concerte cu Slipknot tu invatai sa pui bastonase pe hartie. eu nu m-as grebi sa fac afirmatii fara temei.

of, femeile aste ce cred ca le stiu pe toate.

K-gula.


Imi pare rau ca faci discriminari. Daca din felul meu de a scrie altii au inteles ca nu stiu ce vreau, e bine si asa. Spre deosebire de unii , eu mai si respect parerile altora si nici nu imi place sa jignesc. Iar stilul meu pacifist nu este caracteristic femeilor, ci poate anumitor oameni carora nu le place sa se certe. Ce rost are? Nici macar nu ne cunoastem. Cat despre bastonase, eu nu m-as grabi sa fac astfel de afirmatii, deoarece s-ar putea sa gresesti. Insa problema nu e asta. Te asigur ca l-am vazut pe Wycliff afirmand anumite lucruri si sunt sigura ca nu m-am inselat pentru ca mai cunosc si eu limba engleza( am terminat facultatea de Litere, sectia Romana- Engleza- asta pentru cei care cred ca stau de vorba cu o pustoaica oarecare). tu spui intr-un fel , eu , intr-altul si astfel suntem multumiti amandoi. Eu iti respect parerea, daca vrei respecta-mi-o si tu pe a mea . Nu are rost sa ne mai contrazicem. Am o intrebare pentru tine: care e diferenta intre HH si Rap? Sincer, nu stiu.
mika
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2002 6:36 pm

CIORBA DE CIORAPI FIERTI!!!

Mesajde mausy2000 » Mie Iul 03, 2002 8:23 am

Mai degraba,ALIOSHA,discutia e impotentica!!De ce?E ca si cum ai da la unu sa manance ciuperci cu ciorapi fierti!!Asa ceva nu prea o sa ia nastere ca sunt prea multi turbati pe linia rockului asa ca...mai vorbim!!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

:))))))

Mesajde K-gula » Mie Iul 03, 2002 8:54 am

Initial trimis de mika


Imi pare rau ca faci discriminari. Daca din felul meu de a scrie altii au inteles ca nu stiu ce vreau, e bine si asa. Spre deosebire de unii , eu mai si respect parerile altora si nici nu imi place sa jignesc. Iar stilul meu pacifist nu este caracteristic femeilor, ci poate anumitor oameni carora nu le place sa se certe. Ce rost are? Nici macar nu ne cunoastem. Cat despre bastonase, eu nu m-as grabi sa fac astfel de afirmatii, deoarece s-ar putea sa gresesti. Insa problema nu e asta. Te asigur ca l-am vazut pe Wycliff afirmand anumite lucruri si sunt sigura ca nu m-am inselat pentru ca mai cunosc si eu limba engleza( am terminat facultatea de Litere, sectia Romana- Engleza- asta pentru cei care cred ca stau de vorba cu o pustoaica oarecare). tu spui intr-un fel , eu , intr-altul si astfel suntem multumiti amandoi. Eu iti respect parerea, daca vrei respecta-mi-o si tu pe a mea . Nu are rost sa ne mai contrazicem. Am o intrebare pentru tine: care e diferenta intre HH si Rap? Sincer, nu stiu.



diferenta dintre HH si Rap?

Rap - partea vorbita dintr-o anumita melodie. adica si kkti de la HI-Q canta rap.

HH - o cultura ce include 4 elemente si mai multe genuri muzicale. R&B, Soul ............

asa cum si Rock cred ca este considerat o cultura ce contine la fel de multe alte derivatii, asa este si cu HH-ul.

este mult de spus si nu am chief sa imi bat capul. s-au facut tot felul de interviuri tv, radio. prin concerte sa explicat despre ce este vorba. cine a avut urechi si a prins atunci mesajul, foarte bine. cine nu, la fel de foarte bine.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iul 04, 2002 2:15 am

Initial trimis de decret


Auzi putza bleaga, data viitoare cand te ridici din genunchi din pozitzia de supt mai bine ai tace din gura shi sa nu mai critici doar k sa te aflii in treaba. Io scriu cum vreau atata timp kt nu fac gresheli gramaticale sau de exprimare, iar dak nu shtii, in general pe net se folosesc astfel de prescurtari, da' ce sa shtie un lamer ca tine....


chiar ma-ntrebam cand o sa vezi post-ul... eram insa aproape sigur ca, daca vei raspunde, sigur vei fi 'combativ', ca sa nu zic altfel...
in fine... tocmai asta e, e incorect gramatical sa scrii cu 'k' un cuvant dar vorba aia, 'mesajul conteaza'....

"...cand te ridici din genunchi din pozitzia de supt..." - nu prea vad logica bucatii asteia, o virgula intre 'genunchi' si 'supt' era necesara.
"...mai bine ai tace din gura shi sa nu mai critici doar k sa te aflii in treaba." - iar nu inteleg... un "ar fi mai bine" intre 'si' si 'sa' n-ar fi stricat. verbul este 'a tacea' iar verbul 'a se afla' la persoana a 2a singular e 'tu te afli', cu un singur 'i'.

...si iata cum numai intr-o singura fraza ai facut 4 greseli gramaticale si de exprimare, altele decat scrierea cu 'k'...

asa e cum zici tu, pe net se pot face (inca) multe, tocmai asta-i farmecul, sa vezi cat de idioti pot fi unii.....

concluzie: esti un bou. parerea mea... :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iul 04, 2002 2:23 am

k-gula slipknot mi se pare varianta mai necomerciala a limbrizkit-ului....

am zis asta ca fapt divers nu tre sa scoti bata :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Re: :))))))

Mesajde mika » Joi Iul 04, 2002 3:37 pm

Initial trimis de K-gula



diferenta dintre HH si Rap?

Rap - partea vorbita dintr-o anumita melodie. adica si kkti de la HI-Q canta rap.

HH - o cultura ce include 4 elemente si mai multe genuri muzicale. R&B, Soul ............

asa cum si Rock cred ca este considerat o cultura ce contine la fel de multe alte derivatii, asa este si cu HH-ul.

este mult de spus si nu am chief sa imi bat capul. s-au facut tot felul de interviuri tv, radio. prin concerte sa explicat despre ce este vorba. cine a avut urechi si a prins atunci mesajul, foarte bine. cine nu, la fel de foarte bine.

Iti multumesc pentru raspuns. Eram confuza deoarece, din cate stiu eu, inainte de '90 nu se vorbea decat de Rap, iar acum se vorbeste si de Rap si de HH. De exemplu, Eminem spune ca ar canta rap. Asa este, trebuia sa am urechi de auzit, dar nu m-au interesat in mod deosebit aceste doua genuri.


K-gula.
mika
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2002 6:36 pm

nu scot bata :)

Mesajde K-gula » Joi Iul 04, 2002 3:39 pm

Initial trimis de tre cool
[b]k-gula slipknot mi se pare varianta mai necomerciala a limbrizkit-ului....

am zis asta ca fapt divers nu tre sa scoti bata :D . [/B]


nici pe departe nu mi se pare ca ar fi asa cum ai spus. mie imi plac ca sunt dementi si chiar canta bine.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: nu scot bata :)

Mesajde stefan » Vin Iul 05, 2002 10:09 pm

Initial trimis de K-gula



Mi-a trecut azi prin cap sa caut si eu pe allmusic Destiny's Child. Primele cuvinte din prezentare:

"Destiny's Child is an R&B girl group from Houston"

si la review-ul la "Survivor" prima fraza e:
"Nobody would have predicted that Destiny's Child would rule over the contemporary R&B scene in the beginning of the new millennium"

La genre, ce-i drept la style sunt trecute "Teen pop". De aici trag concluzia ca pot fi clasificate _si_ ca pop, dar termenul de pop este cat se poate de vag. O formatie poate avea melodii in top-urile specializate pe pop fara sa cante pop - iar in primul rand ele canta r&b.

Asa ca nu-s eu ala prost documentat. Si nu e vorba de ascultat, e vorba de citit.

PS: Ce dracu, oameni buni, e primul mesaj on-topic pe subiectul asta de luna asta. Si tre cool, definitia ta, citez, rhythm&blues care "era o muzica cantata in special de negri" o stiau toti, dar e foarte faga - si blues-ul propriu-zis ar putea fi definit la fel ("de inima albastra" - mai ales blues-ul). Uite o sa caut niste definitii sa inchidem dracu topic-u asta, ca in afara de injuraturi si fumuri nu prea ma vazut nimic pertinent in ultima vreme pe subiectul asta.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Iul 05, 2002 10:26 pm

Initial trimis de tre cool


chiar ma-ntrebam cand o sa vezi post-ul... eram insa aproape sigur ca, daca vei raspunde, sigur vei fi 'combativ', ca sa nu zic altfel...
in fine... tocmai asta e, e incorect gramatical sa scrii cu 'k' un cuvant dar vorba aia, 'mesajul conteaza'....

"...cand te ridici din genunchi din pozitzia de supt..." - nu prea vad logica bucatii asteia, o virgula intre 'genunchi' si 'supt' era necesara.
"...mai bine ai tace din gura shi sa nu mai critici doar k sa te aflii in treaba." - iar nu inteleg... un "ar fi mai bine" intre 'si' si 'sa' n-ar fi stricat. verbul este 'a tacea' iar verbul 'a se afla' la persoana a 2a singular e 'tu te afli', cu un singur 'i'.

...si iata cum numai intr-o singura fraza ai facut 4 greseli gramaticale si de exprimare, altele decat scrierea cu 'k'...

asa e cum zici tu, pe net se pot face (inca) multe, tocmai asta-i farmecul, sa vezi cat de idioti pot fi unii.....

concluzie: esti un bou. parerea mea... :D .


Recunosc, sunt vinovat, am greshit tocmai cand nu aveam voie sa greshesc shi imi plec capul in fatza geniului gramatical ce mi-a ieshit in cale sub numele de "tre cool". Scuza mea este k eram atat de oftikt k mi se reprosheaza ceva pe tema folosirii unui "k" incat mi-am ieshit din fire shi am ripostat printr-un post ca acela.
Am mai zis-o shi altora, bou nu sunt, poate taur...iar tu imi lashi impresia k prin aceasta cearta referitoare la corectitudinea posturilor mele, tu nu faci altceva decat sa strangi posturi...ei bine, mie, spre deosebire de tine nu imi face placere sa fiu off-topic asha k incheiem acest subiect, dak mai ai ceva de zis foloseshte pm-urile...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Sâm Iul 06, 2002 1:26 am

stefanp ma refeream la momentu de timp. pe vremea aia nu prea cantau albii rhytm and blues.
dar ce sa zic..ai dreptate si tu, nu prea se mai posteaza on topic, si nu numai aici.
sa ne mutam pe rockmania (care 3 zile merge 2 nu!!!) ca acolo e mai fain.


decret apreciez decenta de care ai dat dovada.
cat despre stransul de post-uri...hmm.. puteam sa ma rezum la ultima propozitie, fara sa mai fac atata analiza pe text, ca tot un post era.......
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Re: Re: :))))))

Mesajde K-gula » Lun Iul 08, 2002 9:20 am

Initial trimis de mika


tot nu inteleg ce nu ai inteles. nu vad cum as putea canta o cultura. a, sa cant rap este altceva, dar sa cant "ortodoxism, budism, baptism....." nu vad cum. asta o fi afirmat si eminem. greu. nu cred ca tre` sa ai doar urechi, poate iti mai trebuie ceva.


pt. stefanp:

Mi-a trecut azi prin cap sa caut si eu pe allmusic Destiny's Child. Primele cuvinte din prezentare:

"Destiny's Child is an R&B girl group from Houston"

si la review-ul la "Survivor" prima fraza e:
"Nobody would have predicted that Destiny's Child would rule over the contemporary R&B scene in the beginning of the new millennium"


asa am citit si eu acum multi ani de zile cand am auzit despre ele, ca ar canta R&B, insa acum in toate topurile de R&B lipsesc cu desavarsire. de ce oare? nu conteaza!

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron