Andreea A sau B ?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Cine va avea mai mult succes?

Andreea Antonescu
123
47%
Andreea Balan
64
25%
Nici una
74
28%
 
Voturi totale : 261

Mesajde MELANIA » Lun Dec 30, 2002 1:36 am

MAI AU DE CRESCUT SI DE INVATAT AMANDOUA ,PT CA DE VOCI NU MAI SPUN SE PARE CA NU EXISTA NU STIU DE CE EXISTA IN MUZICA ROM ASA ZISE ARTISTE SAU CANTARETE,PROBABIL CA DOAR PT FELUL IN CARE ARATA IAR DACA ASTA AR FI MOTIVUL ATUNCI DE CE NU REALIZEAZA CA AU GRESIT MESERIA ,DE CE NU S-AU FACUT MANECHINE ,FOTOMODELE STIU EU...
MELANIA
 

Re: Re: READ THIS!!

Mesajde Colyn » Mie Ian 01, 2003 12:28 pm

Initial trimis de tre cool


na apai daca-s adevarate chestiile alea atunci o declar oficial pe antoneasca ca curva regimentului ;).
Parerea mea e ca AB e mai dragutza ca AA ! AA zici ca-i tiganca! Adica ambeles tiganci doar k una e tiganca bruneta iar alta e tiganca blonda !!!!!!
Exista tiganci blonde chiar dak nu credeti! Dar oricum AB nu e chiar asha de vulgara ca AA!E mai finutza le-am vazut eu asta vara in realitale cu cel mai recent look al lor!!!!
Colyn
 

Re: Re pt. gabytzu

Mesajde gabuba » Mie Ian 01, 2003 10:41 pm

Initial trimis de Ashu


Gabytzu, nu cumva tu esti ab? Ca prea stii multe despre ele si nici un om normal n-ar sta sa retina atatea amanunte despre 2 zdrentze. Io cred ca tu esti mai andreeo, asa ca sa ne sugi un pic pe toti.

PS. Daca vorbesti cu aa zi-i si ei sa ne suga, ca io nu fac discriminari intre voi doo.


nu draga, sunt presed. FCC AB. Deci e normal sa shtiu toate astea. Si in plus am o memorie execelenta :D, deci retin din prima ce ma intereseaza macar un pic.

Acum sper ca voi frustratii mileniului sa nu-mi sariti in cap. Mai bine, ascultati muzica ce va place, si incheiati comparatile dintre AB si AA, pentru ca efectiv nu isi au rostul.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: hy

Mesajde Unregistered » Vin Aug 15, 2003 2:47 am

sti ceva?
daca asta sunt gusturile tale inseamna ca nu sti ce e frumos. daca tu zici ca Andreea B. este mai inteligenta atunci iti zic sa mai studiez--si tu si Andreea B.
mai bine spus nu sti sa iubeasca--Monica
Well pai sa vedem.
parerea mea.... si numai a mea...

Pai in primul rand eu zic ca e bine ca s-au apucat de cantat solo pentru ca impreuna le statea si mai naspa,parea mea.Dupa aia eu cred ca Andreea Antonescu e mult mai buna decat Andreea B .Arata mult mai bine ,e mai frumoasa si imi place cum canta,chiar mi-am luat si primul album al ei.Nu zic ca melodiile pe care le scoteau inainte nu erau cool ,ba chiar mi-au placut unele,dar parerea mea e ca nu le statea bine impreuna.Acum sa revenim la subiect.Eu cred ca AndreeA va avea mai mult succes decat AndreeaB pentru ca :
1 e mult mai frumoasa si arata mult mai bine decat AndreeaB
2 eu zic ca e mai inteligenta un pic.AndreeaBe mult mai copilaroasa fapt dovedit si de melodiile pe care le scoate:ti-e frica de iubire si tra la la.
3Mi-e pur si simplu imi place noul ei stil de muzica pe ccare il canta si noul look.
Cam atat am avut de spus.
Daca ave-ti ceva de spus in privinta celor spuse de mine sau de comentat trimite-mi un mesaj.
[/QUOTE]
Unregistered
 

Mesajde Titina » Vin Aug 15, 2003 8:39 am

Of course AB,ptr k a scos doua albume shi..se pregateshte de al treilea cred...AA a scos doar un album cu f putine melodii......poate scoate shi a doileacandva...... :D :p

Oricum amandoua imi plac.....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Nightmare » Vin Aug 15, 2003 10:29 am

X-Tina, deja a scos al doilea album!
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 15, 2003 10:45 am

eu votez cu andreaua C - are voce, stil, arata bine si stie si sa croseteze. si cand croseteaza nu face crosh-back ci numa live. si in curand o sa-si lanseze noul plova`r : "Sunt vesela la mare"

asa ca aplauze pt Andreaua C:A :A :A
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Nici una, nici cealalta

Mesajde Muzicutza » Vin Aug 15, 2003 10:58 am

Din punctul meu de vedere, amandoua au ureche muzicala, ce-i drept nu perfecta, dar la capitolul timbru vocal stau prost. Mai trebuie lucrat mult, mult la corzi! Fara sparare, Gabyzzu, dar asta e adevarul!
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vicera » Vin Aug 15, 2003 3:16 pm

amandoua sunt varzaaaa!!
Vicera
 

Mesajde punct » Vin Aug 15, 2003 4:04 pm

nici una, dar daca totusi ar trebui sa aleg, as alege andreea antonescu. voce nu are nici una din cele doua, dar antoneasca arata mai bine decat acel schelet ambulant , balaneasca
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde F|y! » Vin Aug 15, 2003 5:01 pm

Initial trimis de animaloo
eu votez cu andreaua C - are voce, stil, arata bine si stie si sa croseteze. si cand croseteaza nu face crosh-back ci numa live. si in curand o sa-si lanseze noul plova`r : "Sunt vesela la mare"

asa ca aplauze pt Andreaua C:A :A :A



sunt de aceeasi parere cu tine... :p Macar andreaua noastra C crosheteaza, nu falseaza! hey, urmatorul single este "Lasa-ma, papa, in cada (vreau sa fac un dush)" ... super piesa, dar sa ascultati remiXu'... :rulz:
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Aug 15, 2003 5:36 pm

Initial trimis de Nightmare
X-Tina, deja a scos al doilea album!


Da??Mishto... :) io-s in tabara shi nu pot sa aflu nimik:)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Vin Aug 15, 2003 5:48 pm

[quote]Initial trimis de MELANIA
[

Oameni buni,

Nu stiam ca in Romania acum se judeca talentul pe cita goliciune arati... Pai sa vedeti voi cum cinta Mariah live aici in State ca nu iti mai vine sa le asculti pe cele doua miorlaite de la ANDRE nici platit. Nu au voci si mai ales vocea ca vocea ca mai poate fi lucrata dar nu au talent/... Nu isi scriu pieselle singure nu compun, nu se misca decit ok... si nu sunt originale. Behaie asta fac si daca ar sti macar cum se face muzica aici cit chin si cit suflet pui intr-o piesa cit dureaza sa o corectezi si sa o mixezi sa ai o coregrafie. Stiu pentru ca asta fac aici eu . Anyways nu le-am auzit live dar imi pot imagina deja daca un studio au vocile acelea ragitoare live tre sa fie o mare tragedie.

Jewls
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Vin Aug 15, 2003 5:52 pm

[quote]Initial trimis de Unregistered
[B][quote]Initial trimis de MELANIA
[

Si ca sa nu spuneti ca imi dau cu parerea fara sa stiu despre ce vorbesc daca vreti sa ascultati piese mixate si facute in state de mine si cintate duceti-ve pe mp3.com - Giulia si o sa ma gasiti acolo .

Jewls
Unregistered
 

Mesajde memetshot » Lun Aug 18, 2003 9:43 am

mai si sa stiti ca andreau C cand croseteaza este imbracat si are un timbru postal mai ceva ca pavarotti. deci vreau sa aud pe forum: Ura Crosetuza!!!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Weirda » Lun Aug 18, 2003 12:20 pm

ura Crosetuza!:D
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Mesajde covergirl^^^ » Mar Aug 19, 2003 8:43 pm

Initial trimis de X-Tina Aguilera
Of course AB,ptr k a scos doua albume shi..se pregateshte de al treilea cred...AA a scos doar un album cu f putine melodii......poate scoate shi a doileacandva...... :D :p

Oricum amandoua imi plac.....




De parka ar conta cantitatea....deshi mi-e cam frika sa vorbesc de calitate....:rolleyes:
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

AndreEA - Andreea B.

Mesajde covergirl^^^ » Mie Aug 20, 2003 12:58 pm

Initial trimis de Gabyzzu
E fudula, te da dracului, isi da ochii peste cap de peste 20 de ori pe min, e infumurata si abordeaza un ton ridicat.



N-am intzeles faza cu "te da dracului", "ton ridicat" shi etc...
Sa ne amintim......cand erai fan Andreea A. spuneai ca e o sfanta. Ultima oara cand ai vorbit cu ea a fost cand v-atzi certat nu? Hmmm....voi mai intzelegetzi ceva?!? Yo nu. :con:

Ooo nuuuuu....nu mai zi shi de coregrafia Andreei B. ca-mi fac cruce....Loooolll...da gabyzzu, itzi dau dreptate, e FOARTE complexa. Are nishte mishcari specifice...... :hehe:
Deci, din cate shtiu eu AndreEA a vandut 35.000 de albume (sau ceva de genu') shi a primit shi discul de aur.
Huh....tu ai febra??? Cum draq sa primesca Andreea B. discul de platina? ;i Nici o shansa. Gandeshte putzin inainte (platina, PLATINA).
In orice caz, 35.000, 40.000, e f. putzin (parerea mea).

Albumul a.a. (primul) are 4 piese + 3 remixuri + 1 featuring.
Albumul a.b. (al doilea) are 4 piese + 2 variante la "Libera din nou" + 3 remixuri + 1 piesa de la Andre` , in varianta engleza (deci nu se pune la alea 4)

Deci ....4 piese AndreEA shi cam 5 piese Andreea Balan.
Oricum, ambele albume (zic eu) sunt cam de sh*t. ;)

ps: loll gabyzzule, cat te-ai mai obosit sa scri pentru Andreea B. ;o(merita?) ;s
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Aug 20, 2003 2:13 pm

da tu vezi cat te-ai obosit sa scrii la adresa mea?
lol, ai scris mai mult decat am scris eu ACUM un an despre AB.
Vremuri de mult apuse, subiect din punctul meu de vedere inchis din acest moment.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Re: sal!

Mesajde Aliosha » Mie Aug 20, 2003 2:16 pm

Initial trimis de Charisma



Irina-maria:

2. De fapt din adresa ta se intelege ca ai 92 de ani..dar poate nu vad eu bine..:eek:


Sau poate ca se intelege ca are 11... probabil ca tu din a mea deduci ca am 1979.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde scobarul » Mie Aug 20, 2003 5:38 pm

doua fatutze in peisajul muzicii romanesti si...nimica mai mult
nu le vad ,pe nici una ,sa ajunga sa faca cariera muzicala
mie personal ,nu-mi place... nici una...nici alta...
se straduie fiecare in felul ei,dar lipsurile-si spun cuvantul....
oricum ,eu va doresc succes la amindoua....
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde covergirl^^^ » Mie Aug 20, 2003 8:57 pm

Initial trimis de Gabyzzu
da tu vezi cat te-ai obosit sa scrii la adresa mea?
lol, ai scris mai mult decat am scris eu ACUM un an despre AB.
Vremuri de mult apuse, subiect din punctul meu de vedere inchis din acest moment.


am avut eu grija sa nu scriu mai mult ca tine....deci stai linishtit ;)
am scris la adresa ta, dar nu shi special pentru tine.
conteaza cand ai scris msg-ul? conteaza ca tu l-ai scris....:dir: .
sau ce....... itzi retragi cuvintele? :shock:
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 21, 2003 9:28 am

mama ce rai sunteti ;P nimeni nu tine cu croshetutza?
execpt for d3a^crazY ofcourse....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Weirda » Joi Aug 21, 2003 10:37 am

:D
hai mai oameni buni ca..ca...se dau gogoshi gratis! ura croshetutza! ;D:p
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Alondra » Joi Aug 21, 2003 10:57 am

Sunscriu shi eu acilea! Uraaaaa Croshetutzaaaaaa!
Alondra
 

Mesajde memetshot » Joi Aug 21, 2003 12:16 pm

sa stiti ca croshetutza va multumeste din suflet, si va promite ca o sa ramana aceeasi andrea fericita si hazlie pe care o stiti
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Sâm Aug 23, 2003 2:16 pm

am votat optiunea nici una dar daca e nevoie sa aleg dintre doua proaste o aleg pe ab... numai piese aiurea au amandoua...multa vreme nu le va mai dura "succesul" :eek:
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

care va fi urmatorul album

Mesajde Andreea » Mar Aug 26, 2003 9:19 pm

Buna AndreEA

As vrea sa te intreb numele urmatorului album.
Piesa "Cand cantam" , a avut un mare succes, si de aceea as vrea sa canti in continuare cu Fabritio.
Iti urez mult succes in continuare. Pa
Andreea
 

Mesajde Weirda » Mie Aug 27, 2003 9:03 am

emotionant.... de`a dreptul coplesitor...
.... hai succes in continuare. Pa :D
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Aldea Alina » Vin Aug 29, 2003 4:37 pm

eu o prefer pe andreEa ...pt ca am simpatizat-o de la inceput (andre) .......succes in continoare...pupik
so go on and scream
scream at me i'm so far away
i won't be broken again
Avatar utilizator
Aldea Alina
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Sep 23, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron