Site Steinberg in limba Romana

Totul despre tehnologia sunetului

Site Steinberg in limba Romana

Mesajde £ucas » Mar Mai 06, 2003 11:42 pm

V-ar interesa un site Steinberg romanesc care sa trateze subiecte legate de Cubase, Wavelab, Plug-ins etc.? Dar ideea unui studio virtual in exclusivitate romanesc? Parerea voastra este foarte importanta. Avem aici in forumul acesta destui oameni sa incepem asa ceva. Deci...
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Re: Site Steinberg in limba Romana

Mesajde Darec » Mie Mai 07, 2003 1:23 am

Initial trimis de £ucas
V-ar interesa un site Steinberg romanesc care sa trateze subiecte legate de Cubase, Wavelab, Plug-ins etc.? Dar ideea unui studio virtual in exclusivitate romanesc? Parerea voastra este foarte importanta. Avem aici in forumul acesta destui oameni sa incepem asa ceva. Deci...



ma deocamdata io zic ca ne e bine aici...Cand n-o sa mai avem loc si aceasta "comunitate" o sa fie cunoscuta mai mult ne facem noi un site al nostru, nu?

Pace si bunastare , de altfel...:D
Darec
 

Mesajde dadius » Mie Mai 07, 2003 7:24 am

ideea nu e rea.un site steinberg in romaneste ar fii bun dar cine sa-l faca si in ce scop? Are Steinberg vreun interes in Romania?Cine crezi ca foloseste in Romania soft original? Aproape nimeni iti spun eu. Dar ma repet daca s-ar face ar fii bine!
Cat despre partea a doua(cu studioul virtual) fii putin mai explicit daca vrei ca nu prea inteleg:(


OFF tOPIC
Darec sper ca nu ai uitat de mine!!!Thanks
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Mie Mai 07, 2003 9:54 am

Initial trimis de dadius


OFF tOPIC
Darec sper ca nu ai uitat de mine!!!Thanks


Tot off topic...Am venit in Bucuresti de marti... Azi e miercuri... stai putin sa-mi revin dupa vacanta asta... Se rezolva oricum...
Darec
 

Mesajde Danishere » Lun Apr 05, 2004 12:27 am

£ucas scrie:V-ar interesa un site Steinberg romanesc care sa trateze subiecte legate de Cubase, Wavelab, Plug-ins etc.? Dar ideea unui studio virtual in exclusivitate romanesc? Parerea voastra este foarte importanta. Avem aici in forumul acesta destui oameni sa incepem asa ceva. Deci...


Deci... BINEINTELES! E tot ce mi-as fi imaginat :A
Dar nu mai bine puneai un poll la sectiunea asta ca sa mai voteze lumea? Ca sunt mai multi cei care vizualizeaza decat cei care posteaza...
Avatar utilizator
Danishere
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 23, 2004 12:00 am

Asa deci.

Mesajde DjCre8or » Lun Apr 05, 2004 10:21 pm

Pai mai fratilor, la momentul cand eu facusem un astfel de site cu TOT ce tine de sunet ( http://www.homerecord.org) si atunci cand am cerut ajutorul vostru, TACERE. Nu a pus nimeni mana sa ajute:( Acuma vad ca iar vreti asa ceva. Eu m-am lasat pagubas. Si daca totusi va hotarati de data asta sa stiti ca portalul http://www.homerecord.org inca exista dar doar pe calc meu:) pana in momentul in care poate veti veni si voi si cu ceva idei si fapte nu vorbe:) Bafta.
DjCre8or
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 21, 2003 11:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SoundMaster » Mie Apr 07, 2004 6:29 pm

Pana atunci e bun si http://www.nimeni.as.ro :)
SoundMaster
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 31, 2004 1:14 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Judge_Aris » Lun Iul 05, 2004 1:20 pm

Ideea este laudabila, mai ales ca nu exista prea multe tutoriale in limba romana pe aceasta tema.
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm


Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori