Soft arranger ?

Totul despre tehnologia sunetului

Soft arranger ?

Mesajde obrejanc2 » Mie Feb 23, 2005 2:37 pm

Exista softuri care sa transforme o clapa fara ritmuri intr-o clapa cu ritmuri ? Daca exista : E posibil sa-ti construiesti tu ritmurile respective (style) ?
obrejanc2
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 11, 2005 9:44 am
Localitate: Slobozia

Sugestie

Mesajde Endo_ro » Lun Feb 28, 2005 5:04 pm

Foloseste calculatorul !!!
Avatar utilizator
Endo_ro
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Mesajde obrejanc2 » Vin Mar 04, 2005 3:49 pm

Endo_ro scrie:Foloseste calculatorul !!!


Ma refer la niste softuri specializate in asa ceva. Exista cateva de care am auzit dar sa nu faci confuzie cu softurile de tip sequenzer ( Cubase, Sonar, Reason )

De ex Band in a box e un soft care are niste ritmuri prestabilite si te poti juca un pic cu ele.
Ar fi interesant de gasit pe undeva softul pe care-l utilizeaza masina de ritmuri a sintetizatorului Korg PA 80 sau GeneralMusic WK 8.
obrejanc2
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 11, 2005 9:44 am
Localitate: Slobozia

pt domnul Obrejan

Mesajde andrei_not4u » Mar Apr 11, 2006 9:07 pm

am o intrebare pt domnul Obrejan : se poate sa`mi dati si mie id`ul dvs de messenger daca aveti sau adresa de mail. va multumesc anticipat.
andrei_not4u
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 11, 2006 8:35 pm
Localitate: slobozia

Mesajde h4X0r.y0uL34 » Mie Aug 02, 2006 11:34 am

REASON nu este un program pentru inregistrat fisiere audio!! Multi fac acceasta confuzie...ce-i drept are un sequencer dar pentru a putea pune notele! Si poti utiliza si fara sa pui notele. poti mai ales cu Reason 3 are Combinator-ul care poti face multe lucruri tari cu el!!!
h4X0r.y0uL34
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Iul 31, 2006 11:00 pm

Mesajde adimatis » Joi Oct 26, 2006 1:08 pm

poate vine prea tarziu raspunsul meu...
se gasesc cateva softuri de genul acesta: one man band (OMB), live styler, Live performer, etc.
OMB l-am incercat si eu, este varianta demo de descarcare de pe site ul lor. este interesant, dar totusi, mie unul imi plac mai mult aranjoarele clasice, cele cu care ne-am obisnuit de 15 ani incoace! ;)
adimatis
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 24, 2006 3:11 pm
Localitate: oradea


Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator