super ieftin negative, compozitii muzicale...

Totul despre tehnologia sunetului

super ieftin negative, compozitii muzicale...

Mesajde Myhaiu » Dum Noi 20, 2005 2:44 am

daca va intereseaza sa faceti ceva de calitate si care sa aiba un sound nou si comercial sau doriti un negativ pentru un demo, va ajut cu placere.
email: myhaiu2005@yahoo.com
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Demo ?????

Mesajde puiu » Dum Noi 20, 2005 8:09 am

Pune si tu un demo ceva..... sa auzim.
Stima :nesigur:
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Myhaiu » Lun Noi 21, 2005 4:30 pm

puiu scrie:Pune si tu un demo ceva..... sa auzim.
Stima :nesigur:


asculta melodia asta
dar te avertizez ca s-ar putea sa nu-ti placa mesajul
:calm:

http://www.megaupload.com/?d=DNR3I1MX
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Link ????

Mesajde puiu » Lun Noi 21, 2005 7:50 pm

link-ul tau nu duce la nici o melodie. Daca nu stii sa atasezi fisiere la forum, atasaza la link-ul asta:
http://pooyou.trei.ro/upload.php

stima
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Conflict[ED] » Lun Noi 21, 2005 10:52 pm

Link'ul lui duce la melodie, daca cineva nu stie cum sa ia fisiere de pe megaupload, incercati link'ul asta http://www10.megaupload.com/files/f872969b19475b902fb0df7178dcca4c/DJ%20Myhaiu-%20you%20know%20what.mp3
--+ Epiphone Les Paul Customised / EMG Magnetic PickUp -- Behringer Preamp / Mixer -- Panasonic Stereo Speakers +--
Avatar utilizator
Conflict[ED]
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 10, 2005 12:00 am

Mesajde Myhaiu » Mie Noi 23, 2005 2:36 am

puiu scrie:link-ul tau nu duce la nici o melodie. Daca nu stii sa atasezi fisiere la forum, atasaza la link-ul asta:
http://pooyou.trei.ro/upload.php

stima


link-ul este bun asa ca spor la download...
http://www.megaupload.com/?d=DNR3I1MX

postati si voi dupa ce ascultati sa-mi spuneti ce parere aveti
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Mesajde dj_eusebyo » Vin Noi 25, 2005 1:50 pm

Myhaiu scrie:asculta melodia asta
dar te avertizez ca s-ar putea sa nu-ti placa mesajul
:calm:

http://www.megaupload.com/?d=DNR3I1MX



scuza-ma frate dar mai ai de invatat,u folosesti hip-hop ejay,foarte multe loopuri,nu ai aranjament orchestral,iti lipsesc multe,ca sa nu mai vorbim de master.nu te supara pe mine dar sa pui un asademo,nu cred ca o sa ai forte multi clienti!
dj_eusebyo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 22, 2005 2:06 pm
Localitate: campina

Mesajde dj_eusebyo » Vin Noi 25, 2005 1:54 pm

Myhaiu scrie:asculta melodia asta
dar te avertizez ca s-ar putea sa nu-ti placa mesajul
:calm:

http://www.megaupload.com/?d=DNR3I1MX

si lucrezi cu frutyloops,foloseste cubase.cu respect yo
dj_eusebyo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 22, 2005 2:06 pm
Localitate: campina

Mesajde Myhaiu » Vin Noi 25, 2005 4:02 pm

dj_eusebyo scrie:scuza-ma frate dar mai ai de invatat,u folosesti hip-hop ejay,foarte multe loopuri,nu ai aranjament orchestral,iti lipsesc multe,ca sa nu mai vorbim de master.nu te supara pe mine dar sa pui un asademo,nu cred ca o sa ai forte multi clienti!


Salut, versiunea masterizata o am eu dar nu o dau si nu am folosit sample-uri decat pentru voce, restu sunt cantate de mine pe synth.
Totusi in partea de aranjament orchestral, nu stiu ce ai sa-i reprosezi.
M-as bucura daca ti-ai face simtita prezenta prin niste melodii, nu trebuie neaparat sa sune cristal.
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Comoara.........

Mesajde puiu » Sâm Noi 26, 2005 2:34 am

Salut !
Am ascultat piesa ta. E complet sincopata. Nu vad ideea. Nu inteleg de ce nu dai masteru', crezi ca apare pe piata? Cu sample-urile din FL sa stii ca n-are sens. Si eu iti spun acelasi lucru: Foloseste cubase !!!!!!!
Mult curaj in continuare........si pana atunci, cre' ca mai bine ar suna:
CUMPAR super ieftin negative, compozitii muzicale...


Stima,
PUIU
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Myhaiu » Sâm Noi 26, 2005 5:57 pm

puiu scrie:Salut !
Am ascultat piesa ta. E complet sincopata. Nu vad ideea. Nu inteleg de ce nu dai masteru', crezi ca apare pe piata? Cu sample-urile din FL sa stii ca n-are sens. Si eu iti spun acelasi lucru: Foloseste cubase !!!!!!!
Mult curaj in continuare........si pana atunci, cre' ca mai bine ar suna:
CUMPAR super ieftin negative, compozitii muzicale...


Stima,
PUIU


Vad ca nu reusesti sa treci peste faptul ca nu are sample-uri din cubase si ca folosesc fruityloops. Pe mine ma interesa oarecum daca iti place jocul pe care il fac instrumentele contrastul intre anumite pasaje si prezenta dezagreabila a celor doi care fac din melodie una hilara. Eu nu lucrez in genul acesta dar nu m-am putut abtine cand am facut rost de mostrele astea simpatice, care sincer tebuiau puse intr-o melodie. :dir:
Acu ca veni vorba ca folosesc fruityloops, nu are nici o legatura cu calitatea pe care poate sa o aiba o melodie.Dupa cum stii si Image-line la fel ca steinberg are cd-uri cu mostre la vanzare. Daca tu ti-ai facut tone de refill-uri pt programul tau tot asa si in fruity loops poti sa folosesti ce vrea muschiu tau.Calitatea este data in cea mai mare parte de placa de sunet si de sample-urile folosite si daca ar fi sa ma intrebi pe mine cred ca fruity le cam da clasa la celelalte programe prin faptul ca poti sa importi aproape orice cu el, ceea ce nu pot sa spun despre cubase sau reason.
cu respect, Myhaiu
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Mesajde Myhaiu » Dum Noi 27, 2005 1:01 am

daca se poate pune si tu o melodie compusa de tine fara loop-uri care fac singure melodia, sa-mi fac o parere.
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Mesajde dj_eusebyo » Dum Noi 27, 2005 5:36 pm

Myhaiu scrie:Salut, versiunea masterizata o am eu dar nu o dau si nu am folosit sample-uri decat pentru voce, restu sunt cantate de mine pe synth.
Totusi in partea de aranjament orchestral, nu stiu ce ai sa-i reprosezi.
M-as bucura daca ti-ai face simtita prezenta prin niste melodii, nu trebuie neaparat sa sune cristal.


nu trebuie sa-mi fac prezenta aici prin niste melodii neaaparat.iti dau id-ul meu de mess(eusebiux) si daca vrei mai stam de vorba acolo si iti trimit si ce fac eu.bafta
dj_eusebyo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 22, 2005 2:06 pm
Localitate: campina

Piese !!!!

Mesajde puiu » Lun Noi 28, 2005 7:40 am

Ai la urmatoru' link primele doua piese compuse de mine:
http://pooyou.trei.ro/upload.php

Astept pareri.


STIMA
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Myhaiu » Lun Noi 28, 2005 6:22 pm

puiu scrie:Ai la urmatoru' link primele doua piese compuse de mine:
http://pooyou.trei.ro/upload.php

Astept pareri.


STIMA


Melodiile nu sunt ale tale si nu stiu ce vrei sa demonstrezi. Ma asteptam la mai mult din partea ta.:slap:
Avatar utilizator
Myhaiu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 31, 2005 12:00 am

Da ale cui o' fi frate-miu......?

Mesajde puiu » Mar Noi 29, 2005 7:58 pm

Myhaiu scrie:Melodiile nu sunt ale tale si nu stiu ce vrei sa demonstrezi. Ma asteptam la mai mult din partea ta.:slap:


Scuze.....sunt compuse de TIMBA'......Ha-ha-ha....... :x
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm

cool

Mesajde Kain » Mie Noi 30, 2005 6:45 pm

Puiule ce vst-uri folosesti? sau lucrezi cu samples? (a nu se confunda cu loops cind zic samples). Suna misto rau melodiile incit imi lasa o impresie de studio un pic ... prea bine mixate. A si apropo FruityLoops nu e nicidecum un program de loops. Se numeste asa din cauza ca programul a fost conceput pe baza de loops ... adica iti cinti un beat de 4x4 pe care il repeti cu ajutorul playlistului ... asta face programul si nu mai e altul ca el cind vine vorba de muzica , care se repeta gen hip hop ... marea majoritate in ziua de azi :P etc. Si inca o dovada ca nu e program de loops nu are wave editor ceea ce cubase are ... nu inseamna ca , qbase ar fi te loops ... eu unul il consider cel mai tare program de FACUT muzica.
Kain
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 15, 2005 7:05 pm
Localitate: BUC

Fl.....

Mesajde puiu » Joi Dec 01, 2005 8:32 am

Pt Kain: Sa stii ca ambele melodii au cate ceva din FL dar lucrat ca si vst in cubase. In rest sample in halion ,kontact , etc. La acelasi link aveti test FL e o idee de cum ar trebui sa sune ceva lucrat in FL.
Nu-ti fie frica de opozitie. Tine minte ca zmeul se ridica impotriva vintului, nu cu vintul. (Hamilton W. Mabie)
Avatar utilizator
puiu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Sep 19, 2004 11:00 pm


Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator