Axiom 49, Windows 7 x64, Ableton Live 8 - compatibilitate

Totul despre tehnologia sunetului

Axiom 49, Windows 7 x64, Ableton Live 8 - compatibilitate

Mesajde t0yz » Mar Oct 27, 2009 12:38 pm

Hello all,

Am inceput si eu sa imi construiesc un DAW, asa incetisor, pas cu pas. Am cumparat Ablton Live suite 8 ca m-am indragostit de el, iar acum vreau sa adaug un Axiom 49, apoi sper la un Audiophile 192 - dar pana la el trebuie sa ma multumesc cu onboard+ASIO4ALL. Ce va rog, poate cineva sa-mi spuna cum ii merge Axiom in Win7? Momentan se ofera suport pana in Vista/XP, driverele pt Win 7 sunt in development, dar am inteles ca Win 7 vede prin plug&play Axiom-ul. Orice, absolut orice ajutor e binevenit - sunt disperat sa trimit odata comanda ca l-am gasit ieftin de tot (816 lei) si abia ma abtin :tigara:
Intrebari:

[color="Blue"]1. Axiom+Windows 7 - pareri, ce s-a intamplat cand l-ati instalat etc. Anything![/color]
[color="#0000ff"]2. Il vede si Ableton Live? merg toate functiile?[/color]
[color="#0000ff"]3. E vreo problema daca il folosesc cu onboard audio/ASIO4ALL[/color] pana cumpar interfata audio dedicata?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri, detalii despre sistem in sig, va stau la dispozitie daca vreti sa stiti mai multe
Ableton Live Suite 8, Windows 7 x64 Ultimate
Asus P5Q (Realtek ALC1200 onboard audio), E7200, 4 GB DDR-2 800 RAM Kingston, Baracudda 7200.12 320 GB 16 MB SATA 3GB/s
t0yz
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 27, 2009 12:19 pm
Localitate: Timisoara

Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori