Plug-ins (VST sau DX)

Totul despre tehnologia sunetului

Mesajde Darec » Mie Mar 05, 2003 1:58 am

Initial trimis de £ucas


Magneto e fain, numai ca ma dispera ca suprasatureaza sunetul (in fond si la urma urmei asta a fost conceput sa faca, nu?) si nu-mi place sa-l folosesc pt mastering



Gata l-am testat si pe asta :PSP Vintage Warmer. e varza crede-ma. Ceea ce face el face orice compresor la aceleasi setari. In plus asta distorsioneaza. L-am vazut pe Yamaha NS-10 si mititelul e destructiv,nu warmer.Asculta-l cu atentie si compara mixul cu el mixul fara el masterul cu el masterul fara el (pe monitoare). daca tragi de el ca sa iasa bine nu o sa se vada dar atunci care mai e rostul. Inca un efect care sa ocupe niste resurse ale PC-ului. Nu te supara te rog. Asta e parerea mea. Gusturile in fond nu se discuta...


P.S. am o vorba privind masterul sau mixajul.... Mai tare nu inseamna decat in 10% din cazuri mai bine...

Imi place de la el fazele care le face pe chitari si pe bass dar piata romaneasca n-o sa inteleaga niciodata efectul de nu stiu cum sa spun "boom" creat. Nu e pentru noi. Oricum se poate face la fel cu multe alte Pluginuri dar sa zicem parca distorsul (vizulizat pe un analizer)parca e mai mic aici...

Sincer ideal ar fi sa nu mai avem nevoie de efecte post ...


Mai vorbim...
Darec
 

Mesajde dadius » Dum Mar 09, 2003 12:49 am

am primit acum o saptamna doua synt'uri vst fabricate de steinberg:

Plex si D'cota.

Mi se par super!

Le aveti?
Le-ati incercat?
Ce ziceti de ele?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Dum Mar 09, 2003 5:38 am

Initial trimis de dadius
am primit acum o saptamna doua synt'uri vst fabricate de steinberg:

Plex si D'cota.

Mi se par super!

Le aveti?
Le-ati incercat?
Ce ziceti de ele?


D'Cota nu l-am incercat, Daca e nou e pe drum.

Plex l-am vazut m-am jucat cu el dar nu stie prea multe.Nu-mi place,si asta datorita faptului ca sunetul e imbacsit cred ca e cel mai bine spus,nu?
Darec
 

SampleTank

Mesajde MasterGz » Joi Mar 13, 2003 1:04 am

Am si eu o intrebare: a auzit cineva de SampleTank de la IK Multimedia si daca da aveti ceva sunete pentru el?
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

SampleTank

Mesajde Darec » Joi Mar 13, 2003 1:38 am

Initial trimis de MasterGz
Am si eu o intrebare: a auzit cineva de SampleTank de la IK Multimedia si daca da aveti ceva sunete pentru el?


Ce sa-ti spun , e simpatic. La el sunt deocamdata trei cd-uri cu sunete (din cate stiu eu), dar nu sunt extraordinare. Are cateva piane bunicele (Incomparabile insa cu Wizoo Virtual Piano), cateva stringsuri misto, un acordeon capabil, d-ala frantzuzesc dar nu stiu la ce ar putea folosi. Sincer sa fiu: in lipsa de altceva e bun, insa nimic mai mult. Pe cd-urile Sampler gasesti instrumente cu mult mai bune decat pe Sample Tank dar ti-am zis in lipsa de altceva e bun (eu l-am avut dar l-am dezinstalat).
Darec
 

Mesajde dadius » Joi Mar 13, 2003 9:28 am

poate sa-mi dea si mie careva Reason 2? Nu l-am incercat niciodata si am auzit atatea despre el incat as vrea sa vad si eu ce poate.daca puteti dati-mi un semn

Thanks
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde MasterGz » Vin Mar 14, 2003 12:48 am

Initial trimis de dadius
poate sa-mi dea si mie careva Reason 2? Nu l-am incercat niciodata si am auzit atatea despre el incat as vrea sa vad si eu ce poate.daca puteti dati-mi un semn

Thanks



Hm....l'as vrea si eu..daca ar cineva. Am avut Reason 1 si mi'a placut destul de mult....cam limitat dar e bun.

Am intrebat de Sampletank pentru ca as mai vrea si eu niste sunete pt el...imi place destul de mult pentru ce fac eu. Asa ca daca are cineva...as aprecia foarte mult. Thx
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Am o mare problema ! :)

Mesajde Joe^Balamuk » Mar Apr 15, 2003 6:22 pm

ma tot gandesc de unde pot lua si eu niste piane virtuale .. cu sunete de korg ,roland,kvirus ...
imi poate spune cineva unde gasesc treaba asta ?.. pt ca eu am o orga vai mama suna super prost o tin doar pt conectarea midi folosesc soundfont`uri
si mai am o intrebare .... cand folosesc sintetizatoarele din cubaseSX am o intarziere de 1 secunda aproximativ si ma streseaza la kulme ... stie careva de ce ?
Joe^Balamuk
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Apr 15, 2003 6:00 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Joe^Balamuk » Mar Apr 15, 2003 6:36 pm

Initial trimis de £ucas


Magneto e fain, numai ca ma dispera ca suprasatureaza sunetul (in fond si la urma urmei asta a fost conceput sa faca, nu?) si nu-mi place sa-l folosesc pt mastering




am si eu o intrebare ,,, unde gasesc niste piane virtuale ... sa mearga controlate cu o clapa (interfatza midi) m`ar interesa cva soft care sa aiba tonuri de la korg roland sau akai

si mai vreau sa intreb daca stie careva ce se intampla cand vreau sa cant live din cubaseSX cu sintetizatoarele incluse .. am o intarziere la redarea sunetului de 1 secunda
Joe^Balamuk
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Apr 15, 2003 6:00 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Darec » Mie Apr 16, 2003 12:40 am

Initial trimis de Joe^Balamuk




am si eu o intrebare ,,, unde gasesc niste piane virtuale ... sa mearga controlate cu o clapa (interfatza midi) m`ar interesa cva soft care sa aiba tonuri de la korg roland sau akai

si mai vreau sa intreb daca stie careva ce se intampla cand vreau sa cant live din cubaseSX cu sintetizatoarele incluse .. am o intarziere la redarea sunetului de 1 secunda


Latenta destul de mare (intarzierea) pe care o ai tu cand lucrezi in midi e din cauza placii de sunet de cele mai multe ori (aproape in toate cazurile). Se pare ca ai un Creative Live sau in orice caz o placa ce foloseste procesor Emu-K . Ca sa scapi de ea io zic sa-ti schimbi placa de sunet, si sa-ti iei macar un Terratec d-ala amarat . O problema va aparea atunci in faptul ca nu vei mai pute lucra in acelasi mod cu soundfonturile, dar sunt alte metode de a le folosi, si daca ai renunta la ele ar fi si mai bine pentru progresia soundului la care lucrez. Iti atasez o imagine cu latenta care exista pe o Delta si sa te uitiu la 16/44,1 cum lucrezi tu pe creative ca sa vezi ce intarziere exista,k?
Mai vorbim.
Darec
 

Mesajde Darec » Mie Apr 16, 2003 12:47 am

Uite
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Darec
 

PlastiCZ

Mesajde £ucas » Dum Apr 20, 2003 4:04 am

...Super synth, highly recommended in mod special celor care vreau sa faca dance (techno, trance, etc). Amatorii cautati sa downloadati PlastiCZ.dll. Rog pe cei care l-au incercat sa-si dea parerea
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Mesajde dadius » Dum Apr 20, 2003 11:10 am

Darec zi-mi si mie daca poti sa-mi dai Reason 2 si ceva refilluri si pianul ala de 1,5 giga de care povestesti pe alt thread? In cazul in care poti sa-mi spui si cat vrei pe ele .
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Dum Apr 20, 2003 11:31 pm

Initial trimis de dadius
Darec zi-mi si mie daca poti sa-mi dai Reason 2 si ceva refilluri si pianul ala de 1,5 giga de care povestesti pe alt thread? In cazul in care poti sa-mi spui si cat vrei pe ele .


Ma ti le dau da' cum.?
Darec
 

Mesajde dadius » Lun Apr 21, 2003 7:06 am

Initial trimis de Darec
Ma ti le dau da' cum.?



ti-am trimis un mesaj personal de pe forum din cauza ca adresa ta de hotmail nu mai e buna. da-mi noua ta adresa de mail.
ti-am explicat in mesaj cum putem face.ca sa nu mai discutam aici pe forum scrie-mi la: flavius_suciu@hotmail.com
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde soulviasound » Lun Apr 21, 2003 12:06 pm

Initial trimis de OvidiuD
.
ce te mai rog, cu compresia, daca ai putea sami explici , cum o fac si pe ce o aplic si cu ce o fac, io am facut niste teste dar nu prea sunt bucuros de ce a iesit.


Compressorul actioniaza cam asa: exemplu: threshold-ul setat la -3db , rata la 4:1 , attack-ul la 10 ms si reles-ul 120 ms:Cand semnalul trece de -3 db compressia intra in functie dupa 10 ms, si ce trece de -3 db, il imparte la 4 lasand doar o patrime sa treaca adica daca trece peste -3db cu un db atunci semnalul ce va iesi dupa compressie este -2,75 db.Daca rata era setata la inf:1 atunci compressorul are functie de limitator si semnalul ce trece de -3db il imparte in infinit bucati cea ce inseamna ca tinde la 0.
Nu stiu daca am fost destul de explicit,Oricum joacate putin cu compressia ca sa-ti dai seama cum actioneaza asupra dinamici.Pt. a actiona asupra dinamicii unui sunet ai nevoie de compressor, gate, expander,si eq.
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Mesajde soulviasound » Lun Apr 21, 2003 12:19 pm

Initial trimis de dadius
nu cred ca e neaparat necesar sa compresezi pe master.
.


Dupa parerea mea compressorul ridica cel mai mult dinamica unui mixdown,ca el nu ridica nivelul varfuriilor, asta e treaba expander-ului.
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Darec » Lun Apr 21, 2003 9:15 pm

Initial trimis de dadius



ti-am trimis un mesaj personal de pe forum din cauza ca adresa ta de hotmail nu mai e buna. da-mi noua ta adresa de mail.
ti-am explicat in mesaj cum putem face.ca sa nu mai discutam aici pe forum scrie-mi la: flavius_suciu@hotmail.com


Ia adresa demo2003@as.ro
Darec
 

Mesajde Michele » Dum Mar 14, 2004 10:07 am

soulviasound scrie:Compressorul actioniaza cam asa: exemplu: threshold-ul setat la -3db , rata la 4:1 , attack-ul la 10 ms si reles-ul 120 ms:Cand semnalul trece de -3 db compressia intra in functie dupa 10 ms, si ce trece de -3 db, il imparte la 4 lasand doar o patrime sa treaca adica daca trece peste -3db cu un db atunci semnalul ce va iesi dupa compressie este -2,75 db.Daca rata era setata la inf:1 atunci compressorul are functie de limitator si semnalul ce trece de -3db il imparte in infinit bucati cea ce inseamna ca tinde la 0.
Nu stiu daca am fost destul de explicit,Oricum joacate putin cu compressia ca sa-ti dai seama cum actioneaza asupra dinamici.Pt. a actiona asupra dinamicii unui sunet ai nevoie de compressor, gate, expander,si eq.


Si dupa comprimare...potentiometrul de Level...?!
Din cele expuse de tine nu ai facut altceva decat sa-ti reduci dinamica cu 0,75db ori aceasta nu inseamna ca materialului audio i se va ridica nivelul.
Sau gresesc?
In a-7-a zi a facut Dumnezeu drogurile si de atunci.....nu s-a mai auzit nimic de El.
Michele
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Mar 13, 2004 5:40 am
Localitate: Fagaras

Vreau si eu!

Mesajde Danishere » Mie Mar 17, 2004 3:54 pm

Dadius, te rog sa-mi dai si mie adresa ta de e-mail sau scrie-mi te rog pe <danisherenow@hotmail.com> pt ca m-ar interesa si pe mine Plex si D'cota.
Thanks si astept un raspuns..
Avatar utilizator
Danishere
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 23, 2004 12:00 am

Schimburi de cd-uri si de experienta ...

Mesajde Nimeni Graphics » Mie Mar 17, 2004 7:00 pm

S 043 Hip-hop E-jay 1.0
S 044 Dance E-jay 3.0
S 045 Dance E-jay 2.0
S 077 Wizoo Steiberg Virtual Guitarist 1
S 078 Wizoo Steiberg Virtual Guitarist 2
S 079 Wizoo Steiberg Virtual Guitarist 3
S 083 Wizoo Steiberg Grand Piano 1
S 084 Wizoo Steiberg Grand Piano 2
S 085 Wizoo Steiberg Grand Piano 3
S 086 Reason 2.0 (1)
S 087 Reason 2.0 (2)
S 088 Reason 2.0 (3)
S 093 Retronica
S 100 Dance E-jay 4.0
S 101 Reason 1 cd. 1
S 102 Reason 1 cd. 2
S 105 Sample Tank 1
S 106 Sample Tank 2
S 107 Sample Tank 3
S 116 Wizoo Steiberg Virtual Electric Edition 1
S 117 Wizoo Steiberg Virtual Electric Edition 2
S 118 Wizoo Steiberg Virtual Electric Edition 3
S 129 Plug Sounds 01 Keyboards
S 130 Plug Sounds 02 Fretted
S 131 Plug Sounds 03 Drums
S 132 Plug Sounds 04 Hip-Hop
S 133 Plug Sounds 05 Synthetic
S 134 Plug Sounds 06 Global
S 136 Hip Hop eJay 4.0
S 135 Plex Vst
S 137 Dance eJay 5
S 138 Dance eJay 5
S 139 Atmosphere 1
S 140 Atmosphere 2
S 141 Atmosphere 3
S 142 Atmosphere 4
S 143 Atmosphere 5
S 144 Atmosphere 6
S 146 Stylus 1
S 147 Stylus 2
S 148 Stylus 3
S 149 Stylus 4
S 150 Stylus 5
S 151 Trilogy 1
S 152 Trilogy 2
S 153 Trilogy 3
S 154 Trilogy 4
S 155 Trilogy 5
S 156 Arturia Moog


Lista Completa la http://www.nimeni.as.ro

Asteptam listele voastre pe adresa nimeni@as.ro sau pe http://www.nimeni.as.ro (forum) poate o punem de-un troc :)
" It's all about Pc Music "
www.nimeni.as.ro
Nimeni Graphics
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:21 am
Localitate: Bucuresti

Salut £ucas

Mesajde Danishere » Vin Mar 26, 2004 11:02 am

£ucas scrie:...Super synth, highly recommended in mod special celor care vreau sa faca dance (techno, trance, etc). Amatorii cautati sa downloadati PlastiCZ.dll. Rog pe cei care l-au incercat sa-si dea parerea


Spune-mi de unde sa iau PlastiCZ.dll sau da-mi un link. :dir:
Promit sa-ti spun parerea...
Bafta multa.... si ;w
Avatar utilizator
Danishere
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 23, 2004 12:00 am

Mesajde soulviasound » Vin Mar 26, 2004 3:51 pm

Michele scrie:Si dupa comprimare...potentiometrul de Level...?!
Din cele expuse de tine nu ai facut altceva decat sa-ti reduci dinamica cu 0,75db ori aceasta nu inseamna ca materialului audio i se va ridica nivelul.
Sau gresesc?



Nu gresesti dar ma gandeam ca poate chestia compensarea o stie. E am omis asta dar voiam sa ma fixez mai mult pe ceea ce este cel mai important. De fapt cu compressorul poti actiona in doua moduri. Compresie upward si downward ori la aia downward nu ai nevoie de compensare de gain. Sau il mai poti folosi la o multime de alte trick-uri si fara sa ai nevoie de compensare. Si oricum nici un compressor nu am intalnit pana acum care sa se comporte la fel cu altul asa ca specificatiile care le-am dat tin de teorie (doar utilitatea butonului are un scop care evident nu se schimba de la un compressor la altul) pentru ca in practica nu poti folosi o lege anume. Sal
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Michele » Vin Mar 26, 2004 5:47 pm

Soulviasound :
De fapt cu compressorul poti actiona in doua moduri. Compresie upward si downward ori la aia downward nu ai nevoie de compensare de gain.


Ciao Soulviasound.

Ai perfecta dreptate. Intr-un astfel de caz nu, insa acestea sunt cazuri mai speciale. Dupa cum decurgea discutia anterioara, era vorba de o compresie care sa nu-ti diminueze banda de dinamica.
Tu spuneai:
Dupa parerea mea compressorul ridica cel mai mult dinamica unui mixdown,ca el nu ridica nivelul varfuriilor, asta e treaba expander-ului.


Bazat pe ideea discutiei am facut precizarea respectiva.
Ba chiar mai mult tin sa sustin un comentariu de-al unui coleg din forum care spunea ca compresorul diminueaza dinamica. Pentru marirea sau cel putin readucerea la dinamica initiala a unui semnal, dupa compresie, se necesita o expandare. Nu! Nu crede ca este o tampenie. Explicatia consta in faptul ca un compresor amplifica liniar sub treshold si neliniar deasupra, pe cand expanderul invers. Astfel dupa compresie, expanderul nu-ti modifica cu nimic banda superioara de dinamica ( caracterul si nivelul semnalului ramane ),insa va cobora in nivel semnalele di banda inferioara de dinamica si implicit si zgomotul de fond. Astfel vei putea readuce dinamica acolo unde era initial.
Probeaza!

Cu respect si pe curand.
Michele
In a-7-a zi a facut Dumnezeu drogurile si de atunci.....nu s-a mai auzit nimic de El.
Michele
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Mar 13, 2004 5:40 am
Localitate: Fagaras

Mesajde soulviasound » Vin Mar 26, 2004 6:13 pm

Michele scrie:Soulviasound :

Bazat pe ideea discutiei am facut precizarea respectiva.
Ba chiar mai mult tin sa sustin un comentariu de-al unui coleg din forum care spunea ca compresorul diminueaza dinamica. Pentru marirea sau cel putin readucerea la dinamica initiala a unui semnal, dupa compresie, se necesita o expandare. Nu! Nu crede ca este o tampenie. Explicatia consta in faptul ca un compresor amplifica liniar sub treshold si neliniar deasupra, pe cand expanderul invers. Astfel dupa compresie, expanderul nu-ti modifica cu nimic banda superioara de dinamica ( caracterul si nivelul semnalului ramane ),insa va cobora in nivel semnalele di banda inferioara de dinamica si implicit si zgomotul de fond. Astfel vei putea readuce dinamica acolo unde era initial.
Probeaza!

Cu respect si pe curand.
Michele


Perfecta dreptate mai Michele nici nu puteai sa o zici mai bine treaba.
q: Te-am contrazis la treaba asta?
Avatar utilizator
soulviasound
Junior Member
 
Mesaje: 111
Membru din: Dum Apr 13, 2003 11:00 pm

Mesajde moldofunker » Sâm Iun 26, 2004 4:06 am

www.kvr-vst.com

Thread closed :rulz:
Dreptatea e de dreapta
Avatar utilizator
moldofunker
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Ce parere aveti de Izotope Ozone 3

Mesajde Avangard Stuff » Mie Iul 28, 2004 4:12 pm

Ce parere aveti de Izotope Ozone 3 ?
Are de toate pe el...incepand cu compresor( pe 4 benzi de frecvente ) , enhancer (stereo si pe armonice), loudness maximizer ...etc...
mai tot de la Izotope ,Izotpte Spectron - un plugin dragut rau care iti permite sa aplici delayuri,panormari etc., doar pe anumite frecvente si pe armonice/subarmonice - ies chestii foarte misto dc stii cum sa te joci cu el ...
Anyway....
am auzit ca au aparut niste pluginuri tari de la Voxengo, -Elephant , acum, in iulie, care ar fi mai bune decat waves ... Hmmmm ....oare?

O sa le testez si eu ....

care aveti Atmosphere si Stylus pe acolo ...? bineinteles, AM ce sa ofer la schimb ....caut si eu ProTools varianta de la 6.00 incolo, am auzit ca acum merge doar cu soft, fara parte de hardwARE ....

Ramane in picioare si anuntul meu cu privire la cd-uri in format AKAI ....si bineinteles soft care sa merite......
care vreti sa facem schimb, dati un mail la Atlantis_4ever@yahoo.com

Am incercat de curand Waves IR - un reverb destul de complex al celor de la Waves, care vine si cu niste cd-uri (pe care le caut ) pt emularea reverbului din diverse catedrale ,etc.... oricum, e foarte controlabil si ... solicita un pic resursele pana calculeaza reverbul.... dar pare foarte capabil ...
Tot de la Waves folosesc pacheul Diamond care le include pe toate ... bneinteles... Waves rules inca!
Tot de la waves am avut ocazia sa testez 2 releas-uri : RVox- pt voci , ...ce sa zic, nu face o compresie atat de dura precum L2,varianta soft, ci una mai ... calduta un pic ....placut, oricum .......si mai e unul pt chitari ...cu care nu m-am jucat suficient ....

ce folositi pt armonicele de bas? Waves-Maxx bAss??? ce parere aveti in privinta lui???
Care aveti Pinguin si Spectra Foo - Spectrum analyzers???... desi PAZ-urile de la Waves sunt bune inca ......
Imi place mult tempo delayul de la DB!!!
Voi ce lanturi de plugins folositi pt voce?
Stiu , este preferabil sa nu fie prea incarcate .....
Ce sa zic ... poate nu voi apuca niciodata sa testez tot ce am , si tocmai de aceea ar fi bine sa postam fiecare si sa facem recomandari ...
Site-ul recomandat de moldofunk de mai sus e foarte bun ... dati o geana pe discutiile de pe forum ...!
Chupakabra !
Keep this topic alive!
Avangard Stuff
 

Mesajde FLUO » Lun Ian 24, 2005 9:57 pm

sal soulviasound!!!de mult a-si vrea sa iau legatura cu tine.sunt si eu din cluj si ma ocup sieu cu muzica pe calc de 4 ani. daca vrei si tu sa vorbim sau sa ne intilnim scriemi te rog la adresa dj_fluo@hotmail.com poate te pot ajuta sieu sau ma poti ajuta si tu cu niste pareri. sal.
FLUO
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 15, 2005 12:25 pm
Localitate: cluj

Mesajde evil_mary » Joi Feb 17, 2005 2:20 pm

S 044 Dance E-jay 3.0 ;b

S 100 Dance E-jay 4.0 A-)

S 137 Dance eJay 5 ;b
S 138 Dance eJay 5 ;b



ma intereseaza!!! pls pls
ofer la schimb: fruity loops 5 (full vers), orion pro si acid (full)
fuck me and I'll fuck u twice!
evil_mary
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 17, 2005 11:35 am
Localitate: Romania

am nevoie de un mic ajutor....

Mesajde Danishere » Mie Feb 23, 2005 9:03 am

£ucas scrie:Eu lucrez foarte mult cu Wavelab pentru post procesare favoritele mele ar fi:

1.Waves Gold Bundle 3.5 + Waves Restoration
2.Digilogue BlueLine
3.DB (DaveBrown) set
4.Steinberg Magneto
5.Steinberg TL Audio EQ1

De asemenea merita mentionate T-Racks care este exceptional, pacat ca nu lucreaza numai cu wavuri :( , si iZotope Ozone, Timeworks Bundle si TC Native Bundle.
As fi curios sa aflu de la voi ce folositi si de rezultatele care le-ati obtinut, merita plug-in-urile tinute? va plac mai mult decat apartele pe care incearca sa le inlocuiasca?


De unde dracu sa iau plug-inurile de la waves ca nu gasesc decat trial si nu merg decat vreo 14 zile, si ca sa le poti instala din nou tre sa reinstalez windows, pt ca-i gasesc sa-i elimin informatiile de registri?? :nope:
Are cineva impresii despre Reason 3.0?
Si inca o chestie: exista L1 ultramaximizer si L2 ultramaximizer si mai este si multimaximizer. Care e diferenta intre ele ? Unu-i pt busuri si unul pt fiecare canal sau sunt pt master? Va rog sa-mi dati o indicatie ca tot ce fac parca suna din butoi ca un singur sunet :bleah: ,fara sa se distinga sunetele intre ele. Spuneam de waves ca le ridica in slavi soulviasound candva si uite ca m-am apucat de ele si, desi nu vad mare diferenta, vreau sa stiu daca izotope este o varianta sau poate aveti alta, am mai vazut ca ati pomenit si de steinberg mastering edition... ma rog. Ceea ce am nevoie, este un soft (plug-in) care sa ma ajute sa pun fiecare sunet/element intr-un spatiu stereofonic, unul care sa-mi ridice frecventele care nu sedisting in mix, unul care sa limiteze bine, si unul care sa balanseze mixul. A! Conteaza ca nu am o placa de sunet cine stie ce?
Scuze pt termeni inadecvati sau alte chestii :con: si va multumesc. Sunteti in continuare si sa ramaneti tari.
Silver blue sounds falling down
Avatar utilizator
Danishere
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 23, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron