banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Totul despre tehnologia sunetului

banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde dadius » Sâm Dec 21, 2002 1:40 pm

are cineva? stie cineva de unde se pot face rost?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde Darec » Sâm Feb 22, 2003 6:46 pm

Initial trimis de dadius
are cineva? stie cineva de unde se pot face rost?



Se poate rezolva. Depinde CAT?
Darec
 

Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde dadius » Sâm Feb 22, 2003 11:56 pm

Initial trimis de Darec



Se poate rezolva. Depinde CAT?


cat ce?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde Darec » Dum Feb 23, 2003 2:47 pm

Initial trimis de dadius


cat ce?


Cat malai ai sau mai bine spus esti dispus sa dai. Am cd-uri Sampler, Cd-uri Akai, Banci pentru ce vrei Tu..........Depinde de tine
Darec
 

Re: Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde dadius » Lun Feb 24, 2003 8:15 am

Initial trimis de Darec


Cat malai ai sau mai bine spus esti dispus sa dai. Am cd-uri Sampler, Cd-uri Akai, Banci pentru ce vrei Tu..........Depinde de tine


HMMM

let me think for a minute!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde Darec » Mar Feb 25, 2003 12:42 pm

Initial trimis de dadius


HMMM

let me think for a minute!


K
Darec
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde terapie » Mie Mar 05, 2003 3:58 pm

shi-a facut rost... in cele din urma.. de cate ceva...

;-)
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde Darec » Joi Mar 06, 2003 1:52 am

Initial trimis de terapie
shi-a facut rost... in cele din urma.. de cate ceva...

;-)


Cine Dadius?

Il las sa mai stranga cate ceva si apoi facem schimb...
Darec
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: banci pt gigastudio/sampler (gigs)

Mesajde dadius » Joi Mar 06, 2003 8:17 am

Initial trimis de Darec


Cine Dadius?

Il las sa mai stranga cate ceva si apoi facem schimb...


Vezi tu domnul terapie a fost destul de amambil sa-mi dea 10 CD'uri din prietenie.Si nu ne-am vazut niciodata fata in fata.Doar pe net.

Si tu imi ceri bani.:D

De unde sa-ti dau bani???

Mai bine : Mai beau o bere.:o :o :o

Oricum din ce am eu nu cred ca te intereseaza pe tine .Banuiesc ca tu ai nevoie de sound'uri mai moderne.Eu am in general : analogice.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Joi Mar 06, 2003 8:59 am

....oricum pentru moment nu am ce face cu ele.Am vandut Terratec'ul si pana imi cumpar DELTA 1010 am ramas cu Creative Sound Blaster Platinum.(deci cu un cacat) Cu aceasta placa este o "aventura" sa lucrezi cu GigaStudio/sampler in Cubase SX. Are un "latency" de te caci pe tine.Apesi o clapa si se aude maine. (poate)
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Joi Mar 06, 2003 12:27 pm

Dadius, am zis si eu ca atunci cand o sa ai mai multe o sa facem schimb. Asta era o davada de prietenie... Crede-ma ca in momentul in care dai bani pe aceste cd-uri, (bine impreuna cu cativa alti prieteni pui mana de la mana si iei...) nu stiu cat de convenabil e sa le dai gratis . Ultima oara sincer iti spun am dat 500 $ pe 25 de cd-uri si crede-ma eu cred ca am facut o afacere nu datorita pretului scazut pentru ca nu e scazut ci datorita cd-urilor pe care le-am luat, pentru ca sunt misto.
Deci crede-ma si nu te supara, te rog, sa dau aceste cd-uri acum gratis nu e o dovada de prietenie ci de prostie cel putin...nu e asa?
Darec
 

Mesajde dadius » Joi Mar 06, 2003 12:58 pm

Initial trimis de Darec
Dadius, am zis si eu ca atunci cand o sa ai mai multe o sa facem schimb. Asta era o davada de prietenie... Crede-ma ca in momentul in care dai bani pe aceste cd-uri, (bine impreuna cu cativa alti prieteni pui mana de la mana si iei...) nu stiu cat de convenabil e sa le dai gratis . Ultima oara sincer iti spun am dat 500 $ pe 25 de cd-uri si crede-ma eu cred ca am facut o afacere nu datorita pretului scazut pentru ca nu e scazut ci datorita cd-urilor pe care le-am luat, pentru ca sunt misto.
Deci crede-ma si nu te supara, te rog, sa dau aceste cd-uri acum gratis nu e o dovada de prietenie ci de prostie cel putin...nu e asa?


Ba da

da mai inteleg nu e problema.

am zis si eu o vorba...:)
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Vin Mar 07, 2003 12:09 am

Initial trimis de dadius


Ba da

da mai inteleg nu e problema.

am zis si eu o vorba...:)


Oricum din cate vad eu o sa o ardem pe aici pe Home Recording mult timp ,poate ani buni. Cand o sa te hotarasti sa facem ceva vedem cum facem?
Uite acum vorbeam cu cineva intr-o saptamana imi mai vin vreo 30 de cd-uri din Ungaria. Nu te speria ca nu e asa tot timpul. Inainte de alea 25 nu mai luasem un sunet de vreo 6 luni...cred...cam asa. Ramane sa mai discutam...k?

Bafta.
Darec
 

Mesajde terapie » Joi Mai 08, 2003 7:46 am

Initial trimis de Darec


Uite acum vorbeam cu cineva intr-o saptamana imi mai vin vreo 30 de cd-uri din Ungaria. Bafta.


ehhh... trecu' ceva timp, dar am revenit... ;-)

ce se alfa pe cd-urile alea shi cat dai pe ele???...

shi voi cum facetzi, punetzi bani gramada, le cumparatzi shi pe urma facetzi copii pentru fiecare???... ca daca e asha shi ne gasim mai multzi, zic eu ca merita... ;-)

Bafta..
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Mesajde Darec » Vin Mai 09, 2003 1:51 am

Initial trimis de terapie


ehhh... trecu' ceva timp, dar am revenit... ;-)

ce se alfa pe cd-urile alea shi cat dai pe ele???...

shi voi cum facetzi, punetzi bani gramada, le cumparatzi shi pe urma facetzi copii pentru fiecare???... ca daca e asha shi ne gasim mai multzi, zic eu ca merita... ;-)

Bafta..



Da ma suntem doi (de cele mai multe ori) punem bani mana de la mana si luam (de la tobe la instrumente si fx, de la akai la cda...etc etc) deocamdata astept sa vina banii si pe la mine ca m-am facut cu niste datorii frumusele... si dupa aia o sa mai imi iau... Pretul difera , de la cd la cd... si functie de cantitate de la 30 35 dolari la 100 am dat pe unul 200 chiar dar e meserie are doar basi..... Acum o luna mi s-a bulit un hard de 80 gb si am fost nevoit sa formatez tot ... Aveam pe undeva pe acolo si lista cu cd-urile Am inceput sa o refac dar dureaza ca n-am timp... Cand e gata va anunt si vorbim pe net... Sunt un baiat intelegator si cu inima buna de obicei... saptamana viitoare sper sa am niste timp sa fac lista aia si vorbim k?
Darec
 

Mesajde terapie » Vin Mai 09, 2003 6:42 am

Initial trimis de Darec



Cand e gata va anunt si vorbim pe net... Sunt un baiat intelegator si cu inima buna de obicei... saptamana viitoare sper sa am niste timp sa fac lista aia si vorbim k?


Ok Darec.. multzam fain.. ashtept listutza shi vrobim... am shi io vreo 46 de cd-uri cu gig-uri.. o sa itzi trimit lista, daca imi dai o adresa de mail.. sper sa gaseshti ceva interesant p-acolo..
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Mesajde Darec » Sâm Mai 10, 2003 12:48 pm

Initial trimis de terapie


Ok Darec.. multzam fain.. ashtept listutza shi vrobim... am shi io vreo 46 de cd-uri cu gig-uri.. o sa itzi trimit lista, daca imi dai o adresa de mail.. sper sa gaseshti ceva interesant p-acolo..


demo2003@as.ro
Darec
 


Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori