Monitoare

Totul despre tehnologia sunetului

Binisor !!

Mesajde Endo_ro » Joi Sep 23, 2004 12:20 pm

Mi-am luat niste Tannoy-uri si sunt destul de satisfacut de ele.
Cu placa am lasat-o mai moale - Audiophille, dar nu e tocmai rea, e chiar bunicica !

:hi:

In rest, la treaba si succes !!! [-o
Avatar utilizator
Endo_ro
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Mesajde catalinuxro » Joi Noi 25, 2004 11:54 pm

As vrea sa cumpar o pereche monitoare!!!
Avatar utilizator
catalinuxro
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 pm

Sunt in dubii!!!!Help me!

Mesajde MadysTown » Lun Dec 20, 2004 4:56 pm

Salutare Dadius ....Te vad cam cel mai implicat de pe acest forum de aceea vreau sa imi spui si mie parerea ta asupra unor monitoare..Jbl C1..Pe mine ma intereseaza daca se poate face master pe ele nu numai asa de dragul <<Home Recording>> ci as vrea sa ajung departe cu ele..! La televizor chiar(cu piesele lucrate pe aceste monitoare)...M-ar mai interesa si o placa audio dar ajuta-ma sa aleg....Audiophile,Delta 1010 sau delta 1010Lt...Care dintre ele...Toate astea ma intereseaza mai mult ca sa scot ceva bun in materie de muzica !!!!Bani putini ..randament maxim!!!!!
Sper sa imi raspunzi si mie....oricum mersi !!!!!!!!!!!!!!!! :sal: ~y :a
MadysTown
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:20 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde popicks » Vin Dec 24, 2004 3:28 pm

Pentru MadysTown :
Fara nici o ezitare Delta1010. Are foarte bune convertizoare AD/DA

Cit depre monitoare , eu am cumparat o pereche de Tapco by Mackie la 330 de euro perechea care fara nici o ezitare sint cele mai bune din categoria asta de pretzuri. http://www.tapcogear.com/products/speakers/index.html .Sunetul este foarte bine definit, basul inteligibil si profund (dar nu pentru regaee;-) ,inaltele calde si nu stridente(tweeter in tesatura de matase).Are dubla amplificare pentru Bass si inalte.Am facut masterizari de cd-uri fara nici o problema majora.Nu stiu daca in Romania se vind sau se pot asculta undeva, dar va li recomand calduros

Numai bine si Sarbatori Fericite

Adrian http://www.locatarii.com
popicks
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:33 am
Localitate: Paris-Franta

Mesajde the brain » Lun Iul 11, 2005 9:49 pm

Indiferent de decizie, contactati-ne la
0722-832511
pt.a obtine preturile cele mai avantajoase
the brain
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 01, 2005 6:58 pm
Localitate: RFG

Roland

Mesajde linxmusic » Joi Aug 18, 2005 8:08 pm

Vad ca monitoarele Roland nu prea sunt prin preferintele voastre si ma intreb de ce?
Eu am DS-7( Bi-amplificate,60W) si fatza de JBL control 1 suna de prea suna... nush ce sa zic de restu ca nu am auzit cum se aude (doar in Yamaha stiu ca am auzit la Moga la studio si se aud bomba ;) )...
seeya!!!!
Avatar utilizator
linxmusic
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Noi 17, 2004 12:00 am

roland

Mesajde donpedro_ro » Lun Aug 29, 2005 10:13 am

roland DS-7 Bi-Amp Monitor
Sper ca am facut o alegere buna ;)
[color=Red]"As long as there'll be music, we'll be comin' back again"[/COLOR]
Avatar utilizator
donpedro_ro
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Aug 28, 2005 11:00 pm

Mesajde renderman » Vin Dec 30, 2005 12:52 am

Salut. Tocmai am cumparat un sistem M-audio Studiophile LX 2.1 si observ ca se aude un mic"fasait" (mai degraba bazait) in boxe, indiferent de nivelul sonorului (bineinteles ca devine perceptibil doar la pauzele intre meloidii) si e cam deranjant . Chestia asta se aude chiar daca scot jack-urile de input .. O fi de la amplificatoare sau de la vreo interferenta magnetica? :(
please help [-o Nu prea intru pe aici pe forum daca aveti vre-un sfat pt mine, id-ul meu de messenger este costingh05@yahoo.com
renderman
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 29, 2005 2:08 pm
Localitate: pamant

Mesajde renderman » Vin Dec 30, 2005 8:42 am

chiar nimeni pe aici .. :( oricum cred ca ma duc cu ele inapoi, am conectat boxele la iesirile de spate si centru si nu se aude nimic, bazaitul se aude in tweetere doar daca conectez boxele in iesirile de front...
Cred ca am descoperit cauza... se pare ca baietii din magagazin au dat party cu el :( dupa cum arata surubul asta de pe radiatorul din spate...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
renderman
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 29, 2005 2:08 pm
Localitate: pamant

Anterior

Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori