Hi-fi Choice & Home Entertainment

Totul despre tehnologia sunetului

Hi-fi Choice & Home Entertainment

Mesajde neatza » Mie Mar 26, 2003 5:00 pm

pentru cei care sunt pasionatzi de scule adevarate de muzica, DVD, sunet shi alte alea, o sa apara in curand (cred ca in cel mult doo saptamani) o revista beton de tot! se va numi HI-FI CHOICE & HOME ENTERTAINMENT.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Re: Hi-fi Choice & Home Entertainment

Mesajde Darec » Joi Mar 27, 2003 1:21 am

Initial trimis de neatza
pentru cei care sunt pasionatzi de scule adevarate de muzica, DVD, sunet shi alte alea, o sa apara in curand (cred ca in cel mult doo saptamani) o revista beton de tot! se va numi HI-FI CHOICE & HOME ENTERTAINMENT.


2 intrebari:
1. E romaneasca?
2. De unde stii?
Darec
 

Re: Re: Hi-fi Choice & Home Entertainment

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 9:05 am

Initial trimis de Darec


2 intrebari:
1. E romaneasca?
2. De unde stii?


1. E sub licentza, da' ie pe romaneshte.
2. Asha am io norocu' sa aflu multe treburi. Pe bune!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Hi-fi Choice & Home Entertainment

Mesajde Darec » Joi Mar 27, 2003 1:52 pm

Initial trimis de neatza


1. E sub licentza, da' ie pe romaneshte.
2. Asha am io norocu' sa aflu multe treburi. Pe bune!



Stii cumva cine o face? Burda, .......?
Darec
 

Re: Re: Re: Re: Hi-fi Choice & Home Entertainment

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 3:54 pm

Initial trimis de Darec



Stii cumva cine o face? Burda, .......?


io chiar vorbesc serios. ashtia care o sa o scoata nu au mai avut o revista pana acum shi nici nu au lucrat la vreuna. oamenii sunt bolnavi dupa scule shi s-au gandit ca o treaba de genu asta nu exista pe la noi shi ei ar putea s-o faca. io asta am auzit. daca shtie cineva mai mult...
ideea ie ca, in cel mult doua saptamani, va fi pe piatza. pretz 100.000 lei. uite, daca vrei, asta ie adresa uneia dintre cele doua reviste din care va fi compusa varianta romaneasca. enjoy!

http://www.hifichoice.co.uk/
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde AIWAMAN » Joi Mar 27, 2003 10:18 pm

Nu e rau...sa o astepta pe piatza ...si sa vedem ce o fi...poate se trimite si prin sistem de abonamente!
Daca va fi ceva connect ...atunci e cam naspa!
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac ,viata o
demonstreaza zilnic ! :( :)
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

Mesajde Darec » Joi Mar 27, 2003 11:23 pm

Ma pe mine ma interesa cine o face ca sa vad daca pot sa fac si eu o smecherie cu baietii...

deci cine se ocupa de editia romana?

Stie cineva?
Darec
 

Mesajde neatza » Vin Mar 28, 2003 12:37 am

Initial trimis de AIWAMAN
Nu e rau...sa o astepta pe piatza ...si sa vedem ce o fi...poate se trimite si prin sistem de abonamente!
Daca va fi ceva connect ...atunci e cam naspa!


despre abonamente shtiu: se vor face!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Mar 28, 2003 12:38 am

Initial trimis de Darec
Ma pe mine ma interesa cine o face ca sa vad daca pot sa fac si eu o smecherie cu baietii...

deci cine se ocupa de editia romana?

Stie cineva?


ce shmecherie? ca poate mai aflu ceva...
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Mar 31, 2003 1:24 pm

am aflat ca iese saptamana asta. sigur, sigur!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Mar Apr 08, 2003 9:09 am

a aparut revista! vedetzi pe la tarabe. merita fiecare ban! pe bune! te doare mintea ce scule au bagat ashtia.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Mar Apr 08, 2003 10:54 pm

Initial trimis de neatza
a aparut revista! vedetzi pe la tarabe. merita fiecare ban! pe bune! te doare mintea ce scule au bagat ashtia.



nu si-au facut ma si pagina de web?
Darec
 

Mesajde neatza » Mie Apr 09, 2003 7:56 am

Initial trimis de Darec



nu si-au facut ma si pagina de web?



ei dau acolo http://www.revistahifi.ro , dar pagina este in constructzie. nashpa!

da' cauta fra' revista. merita!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde AIWAMAN » Mie Apr 09, 2003 9:44 am

DAREC...comunica cu cei de la revista ca fac ceva pe distributia lor in teritoriu....

In Iasi nu am gasit pe tarabe
In Vaslui Nu
In Bacau am sunat un amic si nimic
In Galati am fost si iar nu am gasit
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac ,viata o
demonstreaza zilnic ! :( :)
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Apr 09, 2003 11:21 am

Initial trimis de AIWAMAN
DAREC...comunica cu cei de la revista ca fac ceva pe distributia lor in teritoriu....

In Iasi nu am gasit pe tarabe
In Vaslui Nu
In Bacau am sunat un amic si nimic
In Galati am fost si iar nu am gasit


nu te enerva chiar asha, ca nu ie vina lor. de abia ieri (8.04) am gasit-o eu in bucureshti pentru ca de abia alaltaieri a ieshit de la tipar. se prea poate sa dureze cateva zile pana ajunge shi in tzara. daca mai aflu ceva...

din pacate, nu am timp sa scanez pagina de abonamente. da' uite numaru de tel pe care l-au lasat iei pentru treaba asta: 021/2214951
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Darec » Sâm Apr 12, 2003 2:01 am

Initial trimis de AIWAMAN
DAREC...comunica cu cei de la revista ca fac ceva pe distributia lor in teritoriu....

In Iasi nu am gasit pe tarabe
In Vaslui Nu
In Bacau am sunat un amic si nimic
In Galati am fost si iar nu am gasit


Ma nu eram eu cel care vorbeam de revista. Pe mine ma interesa doar de ea. Nu ii cunosc pe baietii de la revista...deocamdata.
Darec
 

Mesajde dadius » Lun Apr 14, 2003 10:46 am

Ei na uite ca am cumparat si eu primul numar din aceasta revista.dupa cum m-am asteptat nu e mare lucru de capul ei.90 de pagini in care se vorbeste despre chestii care ma intereseaza prea putin pe mine si sunt comvis ca pe orcine care e interesat de "home recording".Pe cand vom avea reviste (cataloage) special facute pentru cei care se ocupa de inregistrari audio? adica articole despre: placi de sunet,module,monitoare,chitari,tobe,basuri mixere,puteri e.t.c? Ce prezinta astia e un cacat.Ma asteptam din 90 de pagini macar 5 pagini sa trateze probleme legate de inregistrari audio profesionale dar....NIMIC/NADA! 90 de pagini cu dvd'uri,proiectoare,cd-payere,statii de apartament si alte lucruri din astea.
Ca o concluzie finala: Am aruncat 100.000 lei pe fereastra.Mai bine ieseam cu nevasta-mea la o pizza si eram mai castigat.

PS Avertisment pentru cei care vor sa cumpere aceasta revista: Nu va lasati pacalti de coperta.In realitate e un cacat trist.

Numai bine.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde get_high » Lun Apr 14, 2003 12:24 pm

Initial trimis de dadius
Ei na uite ca am cumparat si eu primul numar din aceasta revista.dupa cum m-am asteptat nu e mare lucru de capul ei.90 de pagini in care se vorbeste despre chestii care ma intereseaza prea putin pe mine si sunt comvis ca pe orcine care e interesat de "home recording".Pe cand vom avea reviste (cataloage) special facute pentru cei care se ocupa de inregistrari audio? adica articole despre: placi de sunet,module,monitoare,chitari,tobe,basuri mixere,puteri e.t.c? Ce prezinta astia e un cacat.Ma asteptam din 90 de pagini macar 5 pagini sa trateze probleme legate de inregistrari audio profesionale dar....NIMIC/NADA! 90 de pagini cu dvd'uri,proiectoare,cd-payere,statii de apartament si alte lucruri din astea.
Ca o concluzie finala: Am aruncat 100.000 lei pe fereastra.Mai bine ieseam cu nevasta-mea la o pizza si eram mai castigat.

PS Avertisment pentru cei care vor sa cumpere aceasta revista: Nu va lasati pacalti de coperta.In realitate e un cacat trist.
Numai bine.


mie mi-a placut. cred ca o sa-mi fac abonament. io am un amplif denon, ceva mai vechi, da' care semana la greu cu unu' d'acolo. habar n'aveam ce scula valoroasa am in casa. in afara de asta, faza cu T+A ie beton. ce ie drept, 100 de mii ie cam mult!
get_high
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 25, 2003 1:14 pm
Localitate: brasov

Mesajde dadius » Lun Apr 14, 2003 12:47 pm

Initial trimis de get_high


mie mi-a placut. cred ca o sa-mi fac abonament. io am un amplif denon, ceva mai vechi, da' care semana la greu cu unu' d'acolo. habar n'aveam ce scula valoroasa am in casa. in afara de asta, faza cu T+A ie beton. ce ie drept, 100 de mii ie cam mult!


e adevarat ca e misto daca vrei sa-ti iei scule sa asculti muzica acasa. dar noi tratam pe aces forum altfel de probleme.de aceea am presupus ca cel care a initiat acest thread se referaea la o revista pentru noi ,cei pasionati de productia efectiva a soundului (ca sa zic cumva).Revista aia e facuta pentru ascultatori de muzica inraiti....dar nu pentru noi.

Raman la parerea mea!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Apr 14, 2003 1:18 pm

Initial trimis de dadius


e adevarat ca e misto daca vrei sa-ti iei scule sa asculti muzica acasa. dar noi tratam pe aces forum altfel de probleme.de aceea am presupus ca cel care a initiat acest thread se referaea la o revista pentru noi ,cei pasionati de productia efectiva a soundului (ca sa zic cumva).Revista aia e facuta pentru ascultatori de muzica inraiti....dar nu pentru noi.

Raman la parerea mea!


dom'ne, imi cer scuze. mie mi s-a parut o idee buna, mai ales ca nu exista asha ceva la noi. poate ca o revista despre scule o sa impulsioneze pe cineva sa scoata una shi despre sound&stuff. pana atunci... raman shi io la parerea mea ca m-au spart sculele de acolo.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Lun Apr 14, 2003 1:23 pm

Initial trimis de neatza


dom'ne, imi cer scuze. mie mi s-a parut o idee buna, mai ales ca nu exista asha ceva la noi. poate ca o revista despre scule o sa impulsioneze pe cineva sa scoata una shi despre sound&stuff. pana atunci... raman shi io la parerea mea ca m-au spart sculele de acolo.


nu trebuie sa-ti ceri scuze!
asta e!
tu ai vorbit de una eu am inteles alta.se intampla zilnic asa ceva!
intr-adevar sculele sunt super.(si preturile de altfel....super mari)

numai bine
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde AIWAMAN » Vin Apr 18, 2003 5:05 am

In sfarsit am reusit sa cumpar revista...Sincer ...merita fiecare banut daca nu ai posibilitate de internet! daca ai asemenea posibilitate...atunci efectiv e cam aiurea sa dai 98.000 lei pe asa ceva!
Din alt punct de vedere DADIUS nu prea ai dreptul sa o faci o revista de kaka...pentru simplu fapt ca insusi din titlu revista arata clar carui segment de piatza este adresata! HI-FI CHOICE & HOME ENTERTAINMENT!!!! Deci...in nici un caz acest lucru nu te poate duce catre pasiunea ta...:)
In orice caz...are cam multe pagini de reclama...si cam prea multe chestii despre anumite aparate care nu vor fi nicioadata prin casele noastre datorita pretului superidicat! Acest lucru ma duce la concluzia ca in spatele acestei editii in limba romana sta mai mult o echipa de traducatori decat o echipa de sunetisti!(fapt confirmat si din prima pagina!!!)

Totusi pentru coloratura..o sa fac un abonament....sper sa raspunda cineva la numarul ala de telefon...caci la publicitate este trecut un nr.de mobil ????? Redactia oare ce numar o fi avind?
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac ,viata o
demonstreaza zilnic ! :( :)
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

Mesajde dadius » Vin Apr 18, 2003 7:25 am

Initial trimis de AIWAMAN
Din alt punct de vedere DADIUS nu prea ai dreptul sa o faci o revista de kaka...pentru simplu fapt ca insusi din titlu revista arata clar carui segment de piatza este adresata! HI-FI CHOICE & HOME ENTERTAINMENT!!!! Deci...in nici un caz acest lucru nu te poate duce catre pasiunea ta...:)


Ai dreptate . Imi cer suze! Nu m-am gandit prea bine la titlu recunosc.:D
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Apr 18, 2003 9:19 am

Initial trimis de AIWAMAN

In orice caz...are cam multe pagini de reclama...si cam prea multe chestii despre anumite aparate care nu vor fi nicioadata prin casele noastre datorita pretului superidicat! Acest lucru ma duce la concluzia ca in spatele acestei editii in limba romana sta mai mult o echipa de traducatori decat o echipa de sunetisti!(fapt confirmat si din prima pagina!!!)

Totusi pentru coloratura..o sa fac un abonament....sper sa raspunda cineva la numarul ala de telefon...caci la publicitate este trecut un nr.de mobil ????? Redactia oare ce numar o fi avind?


din cate am auzit io, numaru' doi o sa aiba mai multe pagini la acelashi pretz. cat despre redactzie, sper sa-tzi fac rost de numar.

in alta ordine de idei, baietzii am mai actualizat ceva la web. adresa ie ceva mai sus.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Mar Mai 13, 2003 8:09 am

a aparut shi numaru doi care, intr-adevar, ie ceva mai gros. revista ie in continuare, beton.
dadius, vezi ca te-au citat ashtia la editorial!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Mar Mai 13, 2003 5:28 pm

Initial trimis de neatza
a aparut shi numaru doi care, intr-adevar, ie ceva mai gros. revista ie in continuare, beton.
dadius, vezi ca te-au citat ashtia la editorial!


scrie-mi tu te rog frumos ce au scris!
da-mi un mail la flavius_suciu@hotmail.com sau scrie aici daca vrei.

Thanks

PS nu de alta dar nu mai dau 100000 pe revista.:o
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Joi Mai 15, 2003 11:12 am

citez:
"Din impresiile si comentariile pe marginea primului numar ajunse la noi se desprinde un optimism moderat (pe langa surpriza aproape generala...), pe care-l vom considera o incurajare. am constatat ca pentru multi cititori, multe dintre firmele si produsele prezentate erau necunoscute, lucru care confirma lipsa de informatie specifica acestui domeniu si necesitatea unei asemenea publicatii. S-au facut auzite si vocile unor "grupuri e presiune" dezamagite de lipsa in revista a unei abordari serioase a "facerii sunetului" (placi de captura audio, microfoane, mixere, etc.). Acestora le raspundem aici ca aceasta tema nu este vizata direct de profilul revistei noastre, care abordeaza predominant aria sistemelor audio-video hi-fi destinate divertismentului personal si familial. ..."

care va sa zica, dadius ai ajuns "grup de presiune".
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Joi Mai 15, 2003 1:35 pm

Initial trimis de neatza
care va sa zica, dadius ai ajuns "grup de presiune".


AM I cool or what?:o
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde AIWAMAN » Dum Mai 18, 2003 3:25 am

Initial trimis de neatza
a aparut shi numaru doi care, intr-adevar, ie ceva mai gros. revista ie in continuare, beton.
dadius, vezi ca te-au citat ashtia la editorial!


O sa il caut si eu...si cred ca...daciar gasesc chestiile deranjate din primul de data asta cu sau fara grija ca voi deveni si eu un grup de presiune...reclama care am sa o fac va fi negetiva de data asta! (asta pentru simplu fapt ca ...prima data consider ca le-am facut reclama POZITIVA)

PS la numerele de telefon..nu prea se obisnuieste sa se raspunda!
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac ,viata o
demonstreaza zilnic ! :( :)
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Joi Iun 12, 2003 11:09 am

mai vini shi io din cand in cand p'aici shi mai anuntz cate o treaba. ei bine, ca sa nu stric traditzia, va zic ca a aparut shi numaru' trei de la HFC&HE. nu prea shtiu ce ie inauntru ca n-am avut timp sa-l iau, da' am vazut pe coperta ceva despre megatest de viniluri (sa fi fost platane?). maine , poimaine fac rost de iel shi vin cu amanunte.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori