impresii generale despre ceea ce inseamna conceptul de club

templele depravarii umane

impresii generale despre ceea ce inseamna conceptul de club

Mesajde SOD » Mie Oct 09, 2002 9:12 pm

he,he,he!a aparut si forumul asta!
primul subiect zic eu sa fie despre cluburi,caci eu nu cunosc nici un club cu adevarat club,ca in occident.adica,ce ar trebui sa insemne un club?cred ca ar trebui sa fie in primul rand un loc familiar,unde toata lumea se cunoaste cu toata lumea,unde barmanul e prieten cu toti,unde in aparenta nu se intampla nimic niciodata.adica,iese omul de la slujba,se duce la club,trozneste 2 berici si pleaca la nevasta sau la amanta.asa il vad eu.
bagati pareri ca mi-s foarte interesat.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 09, 2002 10:47 pm

Exact SOD ! Vreau sa ma duc si eu la un club d'ala cum vad prin filmele americane. Si sa ma asez pe scaun d'ala inalt la bar ,iar barmanul sa imi zica : "Hai noroc ,Moshule ! Ce p*** mea faci ? " Eu sa zic : "Hai noroc, George ! Ce p*** mea sa fac ? Uite de la treburi ! " . Si barmanul sa stie ce beau eu de obicei . Si sa fie prietenos si sa vorbeasca cu mine. Sa imi povesteasca ca nevasta'sa e prea grasa . Eu sa ii povestesc despre ale mele....si tot asa . Iar in stanga si dreapta mea sa fie altzi oameni ,dar pe care eu sa ii cunosc. Pentru ca impreuna suntem obisnuitzii acelui loc. Si sa comentam meciruile ce tocmai au fost aseara ,sau sa discutam despre scumpirea benzinii .
Eventual sa existe si o masa de biliard. Si o muzica buna .

Cam asta cred eu ca inseamna un club. Adica...asa mi-ar place mie sa fie un club.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 09, 2002 11:09 pm

Mda...din pacate la noi nu sunt asemeneacluburi...la noi in baruri dai numai peste smecheri cu mashini de zeci de mii de dolari care vin sa isi arate ultimele achizitzii vestimentare,celulare shi...blonde:D....shi cam in toate cluburile mai cu pretentzii personalul (care nici nu e prea profesionist) te trateaza cu un sictir desavarsit...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Mie Oct 09, 2002 11:24 pm

in orashul meu natal, care are 20.000 locuitori se intampla exact asha cum visatzi voi despre cluburi. orashul fiind mic, oriunde te-ai duce , dai numa peste fetze cunoscute. dar aci apare si un inconvenient, o data ce se cunosc toti intre ei, iese la inveala si invidia, barfa , rautatea ...
asta se intampla numai in orashele mici, unde nimic nu e nou si ziua de azi e de calc dupa ziua de ieri si multa-multa plictiseala si rutina...si mult sictir
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 9:44 am

nimic mai neadevarat,draga hera!vrei sa spui ca orasul craiova e full de cluburi prietenoase?nu cred ca ai inteles ce doresc eu de la acest thread.
clubul e ala unde te duci si daca te imbeti,te cara barmanul acasa si nu-ti ia banii ca stie ca vii si a doua zi si ii platesti.clubul e ala unde discuti cu barmanul si cu omul de langa tine problemele pe care le ai cu nevasta,fiind sigur ca nu mai afla nimeni.culmea e ca nici barmanul si nici omul ala nu sunt prieteni de-ai tai intimi,ci parteneri zilnici,timp de o ora doua,la un pahar.
in primul rand,intr-un club ca asta(ce mi-ar place sa am unul),nu cred ca ar trebui sa se danseze.cel mult sa fie o orchestra a casei.si tu stai pe scaunul inalt de bar si te mai intorci din cand in cand si faci semn la pianist.si el incepe piesa pe care deja o stie ca-ti place.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Joi Oct 10, 2002 10:33 am

tocmai asta am spus ,Sod. tocmai ce ai descris tu asta se intampla in Corabia, orashul meu natal de 20.000. eu nu am zis nimic de craiova, caci aici niciodata nu voi vedea un asemenea club.insa in corabia asa sunt, se duc oamenii de dimineata sa serveasca o cafea , isi trec banii pe caietul barmanului, platesc cand iau salariile, muzica in surdina, cateodata se mai fac si gratare in spate, seara se strang la glume si la o bauta, uneori mai adoarme cate unul acolo si nimeni nu il deranjeaza... si tot asha.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 12:11 pm

Initial trimis de Hera
tocmai asta am spus ,Sod. tocmai ce ai descris tu asta se intampla in Corabia, orashul meu natal de 20.000. eu nu am zis nimic de craiova, caci aici niciodata nu voi vedea un asemenea club.insa in corabia asa sunt, se duc oamenii de dimineata sa serveasca o cafea , isi trec banii pe caietul barmanului, platesc cand iau salariile, muzica in surdina, cateodata se mai fac si gratare in spate, seara se strang la glume si la o bauta, uneori mai adoarme cate unul acolo si nimeni nu il deranjeaza... si tot asha.

bai heruta tata aia in termeni stiintifici se numeste claca. ia tu dexu tau ala legendaru ,de care esti atat de mandra si citeste cu mare atentie si vb porma.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Joi Oct 10, 2002 12:32 pm

bey eyewithness, claca nu are loc intre pe putin 5000 de locuitori ( elimin pe cei ce nu frecventeaza cluburile ). aia nu sunt prieteni, asha cum zicea si sod, ci doar se intalnesc toti, mai devreme sau mai tarziu intr-unul din cluburi. aia cand fac party, gratare si bauta ,nu isi chem doar prietenii, si toate la care am participat si eu nu au fost planuite. pur si simplu erau x,y,z, ( aceshti x,y,z, nu sunt aceiashi in fiecare seara si nu frecventeaza acelasi club in fiecare zi ) si s-a hotarat bossu sa faca el party, chit ca erau unii pe care nu ii cunoastea, dar vorbesc de parca s-ar shtii de o viata! eu nu am zis ca asta e imaginea ideala a unui club, citeste primul meu post de aici, sa vezi ca nu am fost total de acord cu ideea asta. eu doar am relatat un fapt real.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Hera » Joi Oct 10, 2002 12:43 pm

Initial trimis de eyewitness

ia tu dexu tau ala legendaru ,de care esti atat de mandra.

care dex ,tata?
anyway, nu am zis ca ce am prezentat eu este conceptul meu despre club. nu! am spus ceva real, ceva ce exista si in nici un caz claca nu este. nu se strang aceiashi oameni mereu pt a barfi, sau povesti ceva. e muzica, se danseaza, se bea. numai ca azi vin 40 oameni, maine vin 20 din aia ,plus alti 30 care au stat acasa. toti au fost in clubul x, y, toti cunosc barmanul, toti vorbesc cat de cat prieteneste , spun cat de cat , ca deh, am mai spus-o, e invidie, e barfa. cifrele sunt aleatorii
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 12:50 pm

hera,ala nu e club!e o crasma,indiferent daca arata sau nu bine,in care se intampla niste gratare si niste bauturi.atata tot!
clubul e altceva.eu cred ca tu crezi ca ma refer la cluburi etiliste!adicalea,nu ma intereseaza clubul de golf din Sambata de Sus,unde vine primaru si cu preotu si mai dau si ei la o gaura.nu,nu,nu!
idea e daca exista in romania un loc(nu-i mai zic club),unde barmanul,indiferent de cine sta la bar,beau cu toti,intra in vorba cu toti,ii face pe toti sa se simta bine,in jumate de ora stie deja despre ei mai multe decat stiu prietenii lor intimi si alte chestii asemanatoare.
adicalea,din povestiri zic acu,cumatrul meu s-a dus in cipru la o crasma de genul asta.s-a asejat la bar si a cerut o bautura.vine barmanul si din prima il ocheste cu nu e de pe acolo.pe bar,multa lume.si ce face bartenderul asta?scoate 40 de shoturi,le aseaza la rand,ia sticla de whisky,le umple pe toate,da la fiecare client un pahar,si trece pe la toti ,da noroc si le bea.si asta de mai multe ori pe seara.
cand a plecat cumatrul meu,era mort de beat si barmanul nu a vrut sa-i ia nici un ban.drept urmare,omul ,cat a stat in cipru,numai acolo s-a dus.si trebusoara asta cu paharele au inceput s-o faca toti turistii de prinsesera drag de locul ala.
tehnica barmanului era ca nu bea toate paharelele alea,dadea noroc,lua in gura si apoi scuipa,ca altfel se facea praf.da schema era ca nimeni nu-l vedea facand asta si impresia generala era favorabila lui.
si cand turistul ajungea acasa,povestea la toata lumea."Dom'le,am fost in cipru si era un barman acolo,dat dracului.Bun rau!"
cam asta am vrut eu sa zic.si mai intreb odata.exista oare vreun club in romania de genul asta?eu stiu unul care este doar un hibrid,dar e cel mai bun!Diesel,din Cluj.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 1:04 pm

bai sod-ule fusei intr-un loc care ar putea fi comparat cu un club occidental. in primul rand n-are nici o firma la poarta. e tinut de nishte greci . nu are taxa lunara sau anuala ci se intra numai daca esti invitat de cineva din "familia" clubului. daca ai intrat si te-ai comportat pozitiv devi membru (teoretic) si ai dreptul sa inviti la randul tau. sunt eliminate astfel persoanele non grata. in cazul cand o persoana da de banuit i se spune de la intrare :sorry full house. clientii in general sunt cam aceiasi ,adica de-ai casei . are sectiune de bar si restaurant separat (specific grecesc mai mult). servicii impecabile si prestatori binevoitori. preturi in zona high. muzica mai mult retro, ceva greceasca si din cand in cand piano live. doi bodyguarzi strajuiesc intrarea fiind primul filtru in sortarea clientilor. nu prea sunt fitosi dar in general sunt f multi greci. eu zic ca e un loc civilizat care se poate numi club.

alt club care l-as mentiona este "le club"-ul . preturile il fac exclusivist. dar este mai mult in stilul american adica si cu ...activitati sportive.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Joi Oct 10, 2002 1:08 pm

nu am zis ca ala e club, nu am avut alta denumire. eu nu am spus deloc cum cred eu ca ar fi un club ideal. eu doar am povestit ceva,relativ la primul tau post,iar cand am povestit eu despre cluburile din orasul ala ,le-am criticat. in fine. iar ce spui tu ,cu faza ca un barman sa stie de un client in cateva ore mai mult decat prietenii aluia e utopic. si romanii nu sunt chiar asha deschisi.
frumoasa intamplarea din cipru,dar nu o facea el numai de drag sa vada zambet pe fatza clientului ,poate pt a atrage mai multi, sau ca sa se duca vestea de ce "crashma" cool e aia. ceea ce s-a si intamplat.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 1:22 pm

nu stiu unde este Le Club asta,da sa-mi zici ca sa ma duc.interesant ar fi sa-mi spui cat au cluburile astea de cand sunt pe piata,ca asa am mai vazut,da erau de moda.mergeau de duduiau o jumate de an si apoi pa!adicalea,bun,rau cum sunt eu,sunt pana una alta "science 1995" si conteaza asta.si mai e ceva.cred ca localurile de genul asta se adreseaza oamenilor peste medie.si dupa cum stii,astia migreaza dintr-un loc in altul,dupa cum e moda.

asa,tot in gama asta s-ar mai incadra si Tipsy,dar e mai mult un hibrid intre bar,club si discotecuta.nu neg ca exista seri cand atmosfera e de club,adica barmanul are un mag ostenit sub tejghea si intreaba clientul,ce vrei nene sa asculti?si ala ii zice,baga un Pink Floyd.si barmanul baga si toata lumea incepe sa cante.se cinstesc oamenii intre ei,ce mai,e marfa!
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 1:37 pm

claca nu are loc intre pe putin 5000 de locuitori
....
nu am zis ca ala e club, nu am avut alta denumire
....
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=4467
------
1/ her-utza tata eu zic ca sunt cel putin 5432,06 locuitori pt a face o claca . hai contrazice-ma...

2/ n-ai gasit alta denumire ...pai claca nu-ti zisei. sod a alintat-o cu crasma...io i-am zis pe sleau

3/ remeber dexu legendaru ??
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Joi Oct 10, 2002 1:47 pm

mah eye da' revoltat eshti pe mine, mai tata! ho, ushurel
Ce-ar fi sa incercatzi sa vorbitzi/postatzi si fara a jigni? hai, ca nu e greu ! mai fortzeaza-te un pic si ai sa reusesti! nu de alta, da' am auzit ca tre' sa ai respect pt oameni, fie ei lutze sau nu ! - e doar o sugestie, nu o lua personal. stiu ca nu mai sunt maniere si ca respectul fatza de un om s-a dus dracu', dar eu inca mai sper.

care dex legendar? chiar nu ma prind. ata e!

ps: dati-mi si mie o definite a "clubului", dar nu club ideal, cum e in threadul asta, ci pur si simplu ce conditii tre sa indeplineasca un local pt a fi considerat club.?
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 1:54 pm

Initial trimis de SOD
nu stiu unde este Le Club asta,da sa-mi zici ca sa ma duc.interesant ar fi sa-mi spui cat au cluburile astea de cand sunt pe piata,ca asa am mai vazut,da erau de moda.mergeau de duduiau o jumate de an si apoi pa!adicalea,bun,rau cum sunt eu,sunt pana una alta "science 1995" si conteaza asta.si mai e ceva.cred ca localurile de genul asta se adreseaza oamenilor peste medie.si dupa cum stii,astia migreaza dintr-un loc in altul,dupa cum e moda.

asa,tot in gama asta s-ar mai incadra si Tipsy,dar e mai mult un hibrid intre bar,club si discotecuta.nu neg ca exista seri cand atmosfera e de club,adica barmanul are un mag ostenit sub tejghea si intreaba clientul,ce vrei nene sa asculti?si ala ii zice,baga un Pink Floyd.si barmanul baga si toata lumea incepe sa cante.se cinstesc oamenii intre ei,ce mai,e marfa!

====
le club e ala frantuzesc din satu francez pe la soseaua nordului. o poti lua si prin aviatiei si dupa posta o faci stanga. acolo ma facui tzandari dupa civila . are fro 6-7 ani de cand e pa shtrasse. bar,carciuma,squash,bazin,tenis si multe fetite neconsolate...merge si e clienti. numa ca abonamentul e 1400 $ pe an cu drept de bazin,saune (nelimitat) si un numar de masaje. sporturile se platesc pe loc. vin multe persoane publice de la noi...

in tipsy fusei si io de fro cateva ori si pot spune ca nu-i rau. e rock vechi si destul de intima atmosfera. mi-a placut mult pe canapele in "antecamera". mi-am bucurat si io ochii la fauna masiva ce defila fara jena spre "pee room" ca altceva ce draku sa mai bucur la varsta mea? partea cu disco ...nu prea m-a incantat.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 3:45 pm

Initial trimis de Hera
mah eye da' revoltat eshti pe mine, mai tata! ho, ushurel
Ce-ar fi sa incercatzi sa vorbitzi/postatzi si fara a jigni? hai, ca nu e greu ! mai fortzeaza-te un pic si ai sa reusesti! nu de alta, da' am auzit ca tre' sa ai respect pt oameni, fie ei lutze sau nu ! - e doar o sugestie, nu o lua personal. stiu ca nu mai sunt maniere si ca respectul fatza de un om s-a dus dracu', dar eu inca mai sper.

care dex legendar? chiar nu ma prind. ata e!

ps: dati-mi si mie o definite a "clubului", dar nu club ideal, cum e in threadul asta, ci pur si simplu ce conditii tre sa indeplineasca un local pt a fi considerat club.?


jigniri ? de unde le scosesi ? ai facut afirmatii sustine-le pertinent. io doar am sanctionat niste afirmatii eronate. atat....si daca m-ai auzi jignind cred ca te-ai calugari fetita...iar respect am pt cei care-mi impun acest lucru prin ceea ce reprezinta,gandesc si graiesc.

dexu e la linku din postu anterior

club : in mare, o asociatie formata din membri care se unesc in virtutea unor interese,opinii,hobbiuri,profesii,rang social comune,asociatie care pt timpul liber al membrilor presteaza servicii catre acestia in localuri adecvate.
de aici faci cate speculatii vrei cum ai vrea tu sa fie.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde PreferatA » Sâm Oct 19, 2002 1:53 pm

In craiova exista doua cluburi care mi se potrivesc perfect .. ka o manusha :))

unul este Corona --unde are la subsol bar plus spatziu si mese pentru impatimitzi de muzika house .. ku proiectie pe perete ku diferite spoturi reklame sau videoclipuri la melodii iar undeva mai sus la parter kum ar veni este intr`un separeu biliard .. in altu dartz si in altu mese si un alt bar .. pentru orele de dupa sau sa te duci ziua ... daca te duci akolo frecvent ajungi sa te salutzi si ku barmanul si deja sa stie ce doresti sa bei ... si ma simt ka acasa si akolo o sa imi fac si majoratu :PP

al doilea este Afterdark`ul unde pun numai muzika triball si akolo se danseaza pe mese se organizeaza concursuri ku tequila .. de ex"cine se urka pe masa are tequila din partea casei " sau party winston .. au o baie super mare ....iar la etaj este un restaurant .. in kaz ka itzi vine foame .. dupa atata triball si r&b

Ce imi place in aceste doua cluburi este ka nu vezi tzigani (care sunt kam multzi la noi in Craiova ) deoarece ei se kam feresc de muzika daca e altceva decat manele :))

Un club superb este insa si in cluj numit club 69 unde in centru este o platforma kare se roteste iar frecvent organizeaza party cu spuma .. cel putzin asha era akum un an kand am poposit eu pe akolo .
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Oct 26, 2002 10:53 am

SOD,aici ar fi bine daca ar intra bunul nostru prieten Rolf...mi-a povestit despre un club care a existat la un moment dat in buk,si exista atmosfera de care tu vb...mi=as dori sa existe un clubde genu' asta...o buna prietena din londra mi-a povestit ca la ei cam asa stau lucrurile...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde curly » Sâm Oct 26, 2002 11:11 am

mai,preferato,tu te duci in afterdark shi in corona ca sa ai ce povesti a doua zi la shcoala........pariez ca invetzi intr-un liceu de fitze(buzeshti,cuza,poate balcescu)....ala nu e genul de club de care zicea SOD din simplul motiv ca muzica e varza shi abia potzi urla la barman sa-tzi dea de baut..............acu' fo 3 ani mergeam in corona fiindca se mai dezbraca cate una shi mai vedeai nishte tzatze,acum e nasol de tot,am trecut pe acolo intr-o noapte fiindca nu mai gasisem nimic deschis in zona shi-am plecat in 5 min

SOD,am fost shi eu in dieselu din cluj cam demultishor de nu mi-a placut fiindca era plin de bishnitzari shi atmosfera cam bullshit,plus ca n-am gasit genul de barman-poet-psiholog de crae ai zis tu...aedevarat ca era in timpul zilei,n-am incercat noaptea.....in cluj mai mishto e MUsic Pub
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Club?!

Mesajde NEVERMORE » Lun Feb 10, 2003 12:30 am

Space Bucuresti rulle$."In continuare la Space sunt anuntati Sander Kleinenberg pe 14 februarie, Saeed & Palash pe 22 februarie, James Zabiela pe 28 februarie"....asta pentru cunoscatori.Nu stiu daca mai conteaza ambianta cat timp mie imi mixeaza astia:))
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde SOD » Lun Feb 10, 2003 9:18 pm

amice,esti un cretin cu creierii facuti varza de extazy si house.scuze pentru jignire,dar nu ma pot abtine.
daca nu ai observat,exista si forum house,si forum de concerte si eventuri ,precum si thread despre discoteci.acum,te intreb,esti capabil sa citesti threadul asta si sa dai un raspuns pertinent?nu cred,asta judecand dupa postul tau dat aici si la muzica live.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 1:50 pm

pai .. am sa spun si eu ce a zis si Dj Raoul in interviul din revista POPCORN aparuta ieri .. in Romania sunt multe cluburi .. cad .. vorba lui .. 80% nu ofera nici DJilor nici publicului ceva de calitate. Un club inseamna in special .. zic eu .. muzica house .. si atunci inseamna ca sonorizarea trebuie sa fie de exceptie. Din pacate asta costa destul de mult si nah.. nu oricine care-si deschide un club isi permite sa bage si ceva de calitate acolo. Am fost in multe cluburi si discoteci .. in care muzica era distorsionata .. e chiar aiurea. Dar .. chestia e ca .. nu toti isi dau seama de asta. Unora le place .. dar daca ai o ureche cat de cat .. obisnuita .. iti dai seama ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Feb 26, 2003 4:35 pm

bah,voi chiar sunteti cretini/voi intelegeti ce se discuta pe threadu asta?sau nici macar nu ati avut bunul simt sa-l cititi pe tot?
bre olix,ma fut pe house si pe toti dj-ii din lume!exista forum de house si de dj!esti capabil sa intelegi asta?aici se discuta de concepte ma,nu de dj!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 9:04 pm

mah raule .. SOD .. nu te oftica asa .. nda .. ai dreptate .. nu am citit decat asa.. pe sarite posturile de mai sus .. sa-mi fie rusine .. dar .. ti-am spus si conceptia mea .. de club sa zic asa..un localunde vi sa te distrezi si unde nu te dor urechile .. nu e bine ?!
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Apr 24, 2003 2:03 am

Initial trimis de OLiX
Un club inseamna in special .. zic eu .. muzica house ..


Ma da' te-ai gandit mult? Cine ti-a zis asta? Da' Club A ce e? Hard n' Heavy ce a fost? Sa stii ca in lumea asta nu se asculta numai haos din ala de-al tau... Bineinteles ca eu, ca ascultator de rock ma gandesc intai la muzica mea cand aud cuvantul "club", dar nu vin cu aberatii de genul asta...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Vin Apr 25, 2003 2:05 pm

da ok .. am gresit .. vroiam sa zic ca .. atunci cand ma gandesc la cuvantul club .. ma gandesc la un local .. select .. in care .. lumea merge sa se simta bine ascultand: ori muzica house / ori concerte rock/pop (ce or` fi ele) live. Cam asta e id33a mea de club.
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Sâm Apr 26, 2003 2:36 am

Initial trimis de Hera
in orashul meu natal, care are 20.000 locuitori se intampla exact asha cum visatzi voi despre cluburi. orashul fiind mic, oriunde te-ai duce , dai numa peste fetze cunoscute. dar aci apare si un inconvenient, o data ce se cunosc toti intre ei, iese la inveala si invidia, barfa , rautatea ...
asta se intampla numai in orashele mici, unde nimic nu e nou si ziua de azi e de calc dupa ziua de ieri si multa-multa plictiseala si rutina...si mult sictir


Acelasi lucru se intampla si la mine in Campina... Numai ca noi avem 50.000 de locuitori, Hero... :p O poti numi deja citadela... Avem un singur club unde se sculta rock, eu personal nu stiu cum se numeste, i se spune "La club"... Si acolo iti dai seama ca ne stim toti... E misto, te mai duci cu un CD, daca rogi frumos pe cine trebuie, il asculti, samd...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde expirat » Vin Mai 09, 2003 2:30 am

ce zice SOD e foarte adavarat...
la noi nu exista asa ceva, din pacate...
dar pentru cei care merg frecvent in Vama Veche nu e un concept necunoscut...acolo vrei nu vrei te intalnesti tot timpul cu oameni cunoscuti, chiar daca numai din vedere...

Cine a fost anul trecut prin Vama si a frecventat barul Expirat poate sa spuna care era atmosfera pe acolo...
Anul asta deschidem din nou, in aceeasi maiera - barmanii trebuie sa fie mai beti decat clientii...
va astept pe site-ul carciumii - http://www.expirat.org pentru detalii suplimentare...
http://www.expirat.org - Club Expirat - balamuc organizat
expirat
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Mai 08, 2003 11:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Iul 07, 2003 1:20 pm

adevarul e ca nu stiu inca nici un club in genul celor descrise de voi mai sus. adica genul "Cheers" pt cine isi mai aminteste serialul. Ma amuza sport spirit ca se da club sportiv, are tricouri pe pereti, televizoarele merg pe euro sport, dar toate pe mute, si se aude muzica pe fundal. imaginea mea asupra unui club sportiv (aleg si eu un caz) e o incapere ceva mai mare cu un megatelevizor si se se bea multa bere (mai ieftina, sau mai putin ieftina) si sa se uite lumea la sport si sa comenteze (prin sport nu inteleg numai fotbal).
de doi ani sunt fan al Club A. pacat ca e cam multa lume, dar acolo ma simt cel mai bine: nimeni nu te judeca cum dantuiesti sau cum te intolesti si in plus berea e ieftina (la inceput era 10k acu-i 14 k).
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Baruri si Discoteci

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori