World Cup 2002 (stiri si comentarii)

drumul catre Germania 2006

Mesajde ptz » Vin Iun 21, 2002 1:04 pm

deci cuaie deci p**a mea...a facut Ronaldo la un moment dat vreo 3 fundasi englezi si era sa dea si gol dintr-un unghi aproape imposibil...noroc cu Seaman...ce mai e superjucator!!!
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde RAZVAN2002 » Vin Iun 21, 2002 3:36 pm

da...e bun si rivaldo..dar trebuie sa recunoastem ca ronaldo a cam avut insucces...in ceea ce priveste accidentarea aia...eh...s-auzim numai de bine.
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Ronaldo va fi..

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 22, 2002 1:39 am

Nu va fi Ronaldo, ci Cafu. Din simplul motiv ca el va ridica trofeul. Logic, nu?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 5:43 am

Hai petrican ca ai scos o prostie din gura acum...o ridica el trofeu altadata ca acum nu vor castiga...dar oricum prostia era ca toti din echipa vor ridica trofeul mai devreme sau mai tarziu in caz ca castiga...

Mosule hai sa mutam si subiectul asta la mondiale...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 22, 2002 4:45 pm

Gata,bai Bobo ! L-am mutat !

Lasa ma..ca Petrican stie el ceva ! Cafu va fi primul ce va ridica trofeul ! ;)

Ce imi place ca la brazilieni,la intonarea imnului..dupa portar nu sta doar capitanul Cafu. Ci sta si Rivaldo ! De ce oare ? Traditzia cere ca dupa portar sa stea doar capitanul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 27, 2002 8:17 pm

Daca nu ti-e cu suparare, ce anume nu vor castiga?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 30, 2002 5:28 am

Petrican..tu dai mai rar pe aici. Asa ca nu ai cum sa stii..Bobo e cu Germania. Nici in ruptul capului nu ar recunoaste ca Brazilia este o echipa mult mai buna. Spera ca nemtzii lui sa castige campionatul.
Nici nu isi inchipuie el....ca Brazilia va castiga intr-o maniera de mare echipa...al 5lea campionat mondial ! :p

Dar..sa lasam cuvintele..si sa asteptam meciul ! Sper sa nu castige Germania..ca ash pica de prost in fatza lui Bobo ! HA HA HA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Iun 30, 2002 9:54 pm

Ete ca nu te-ai facut, din contra chiar. Apropo, jucatorul ala atat de celebru, care a marcat trei goluri Arabiei Saudite, Klose parca i spune, a juat in finala impotriva Braziliei? Ca nu-mi amintesc sa fi facut ceva!
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 30, 2002 10:39 pm

Pai nici eu nu l-am vazut pe Klose in finala. Cred ca a fost suspendat pentru cumulul de cartonase. :p
.......

Ma gandeam cine ar fi cel mai bun jucator al turneului. Ronaldo sau Rivaldo ?
Eu ash opta pentru Rivaldo. Mi s-a parut foarte util. A dat pase..a facut jocurile la mijloc. A si driblat.a si facut spectacol.
S-a sacrificat pentru Ronaldo si pentru echipa. Adica s-a sacrificat..in sensul ca nu a luat el actiuni pe cont propriu..si a preferat sa joace pentru coechipieri.
A realizat 5 goluri. Bun de tot,ce mai ?
Sau..sa fie declaratzi amandoi Co-MVP ! Oricum..mari jucatori !

Iar foarte promitator este Ronaldinho ! O sa-l vedem in cel mai scurt timp la un club de renume. Am auzit ca e in tratative cu Inter Milano !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 03, 2002 9:23 pm

Ete ca l-au votat pe Can (asa vreau eu sa ii scriu numele) cel mai bun jucator. Can fiind ala care a luat doua goluri in finala de la Ronaldo. Iar la primul a scapat "varza" din barte. Marfa.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 04, 2002 10:55 am

Rusine celor ce au ales cel mai bun jucator al turneului. Can (dupa cum il numea si Petrican) nu a fost nici macar cel mai bun portar de la turneu..dar baramite jucator ! Rusine ! Rusine ! Rusine !

Cel mai bun portar : Rustu
Cel mai bun jucator : Ronaldo & Rivaldo
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Iul 05, 2002 11:59 am

Oribile, Rivaldo nu putea sa fie votat din lipsa de fair-play! Ar fi fost rusinos sa iasa Rivaldo. Plus ca tot Brazilia peste tot, Oribile, te-ai fi plictisit de fotbal cum te-ai plictisit de F1 de cind bate numa Schumi si Ferrari. :D :cool:
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 05, 2002 12:04 pm

Nu m-ash fi plictisit de fotbal.
De ce nu ar fi fost corect sa iasa Rivaldo ? A fost corect ca a iesit Kahn ? Pai..si Marcos a fost mai bun decat Kahn !

Eu asa as fi dat premiul : Ronaldo & Rivaldo (co-MVP)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Iul 05, 2002 12:38 pm

Pentru simularea aia de divizia C din meciu cu Turcia din grupe. Si a mai avut o faza gretoasa, da nu mai retin. Ceea ce mi-a schimbat oarecum parerea despre el.

Plus ca te mai tachinez, personal nu ma intereseaza cine e MVP. Ma interesa sa bata turcii in finala mica si nemtii in a mare. Atit. Deci pe jumate sunt bucuros. Sper ca in 2006 sa asist de pe stadion la razbunarea nemtilor.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 05, 2002 12:41 pm

Eu in 2006 sper sa asist la razbunarea Argentinei !
Ce sa razbune nemtzii ? Nemtzii au fost super norocosi ca au ajuns in finala ! Singurul lor meci bun..a fost cel din finala. In rest nu au aratat niic.
M-am si mirat ce frumos au jucat in finala !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Iul 05, 2002 12:48 pm

Tocmai ba, aici se vede valoarea unei echipe: desi nu credea nimeni, nici macar ei, ca ajung mai sus de grupe, iata-i pe locul 2! ;)

N-au aratat, da au batut. Asta e Germania: menalitate de invingator. Joaca suficient de bine cit sa cistige. :D ;)

Mi-e insa ca in 2006 nu cumva sa asistam la vreo finala mica SUA-Coreea si la una mare Turcia-Portugalia.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 05, 2002 1:59 pm

Bai,Rolf ! Tu tzi cu tot dinadinsul sa ma enervezi ! Germania a ajuns in finala in urma unui joc urat...si pt. ca sunt norocosi.
Irlanda care a jucat superb pe toata durata turneului..s-a oprit in optimi ! Meritau macar semifinalele.
Nu-i mai tot lauda atat pe nemtzi..ca sunt cea mai urata echipa nationala din istoria fotbalului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator