World Cup Germany 2006

drumul catre Germania 2006

Mesajde eyewitness » Vin Iun 30, 2006 6:10 pm

jermania - arjentina - in desfasurare

ohoooo

dupa o prima repriza de studiu individual si colectiv repriza a doa debuteaza cu golu arjentinei. 1-0 arjentina min 50

edit: jermania egaleaza prin cine altu decat klosse min 80 , 1-1. meciu devine dramatic

edit: min 90 scor 1-1
pana aici am ghicit scoru, da daca ramane asa ma taie miraculosu ca a pus si X in paranteze io punand 2

au inceput prelunjirile
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 30, 2006 6:58 pm

Doua echipe perfecte. Un meci superb din punct de vedere tactic.
Daca Argentina va fi eliminata...imi voi pierde interesul pentru CM2006 cu 50 %.
Nu se poate ca Argentina sa fie eliminata. Vamos AR-GEN-TI-NA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 30, 2006 7:02 pm

vezi edit-urile miraculosule :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 30, 2006 7:16 pm

am vazut :)
frate...am niste emotii...zici ca joaca Romania. mor daca iar se califica nemtii astia...

ps : Ayala, cum de posteaza si pe forum...si e si in teren ? Vad ca tot baga la foot fetish :P
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 30, 2006 7:20 pm

culmea ie c-a dat si gol ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 30, 2006 7:31 pm

la loviturile astea de departajare...intotdeauna castiga cine nu trebuie...iar vedetele echipei rateaza.

eye-ule...se califica Argentina, da ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 30, 2006 7:35 pm

sa dea Domnu!

edit: jermania merge mai departe :(
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 30, 2006 7:41 pm

gata. s-a terminat visul frumos :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Iun 30, 2006 7:48 pm

ma cac in el de mondial. nu ma mai uit. muie germania. muie anglia. muie italia si mai ales muie brazilia.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 30, 2006 7:56 pm

miraculosule, cel putin ai satisfactia pronosticului din concurs :D

cutuma, pe tine cin te-a suparat bre? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Iun 30, 2006 8:24 pm

Io vrusei sa zic ceva, da' mi-a bagat BB pumnu' pe gat cu refreshu' vietii.

Deci ma bucur foarte ca nemtii i-au scos pe argentinienii astia de-i iubiti cu totii. Pentru ca nu-i am deloc la suflet pe Riquelme sau Sorin, cu tot cu Villarealu' lor. Pentru ca mai degraba merita Mexic sa-i scoata. Pentru ca nici macar nu se apropie de fotbalul de-l juca Argentina acum 10-15 ani. Pentru ca mi-au oferit o prima repriza demna de cel mai adanc somn si pentru c-au impresia ca se poate castiga orice meci la 1-0. Ei bine, nu toate mustele fac miere, nu toata lumea e Italia. (La dracu', pana si italienii au inceput sa bata cu 2-0) Si nu in ultimul rand, pentru ca nemtii au jucat mai frumos pana acum.

Decretule... baga-ti pula-n iei.

In alta ordine de idei, anticipez o victorie la scor a azzurilor, dupa un meci-spectacol. :D (Ce ziceti, 2-0 cu gol in ultimele 10 minute si Ucraina atacand tot meciul?)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 30, 2006 8:30 pm

eyewitness scrie:miraculosule, cel putin ai satisfactia pronosticului din concurs :D


un pronostic care se va inmulti cu 2. un meci prin care mi-am depus serios candidatura la castigarea concursului de prono :D

in rest ce sa mai zic ? multumesc, Argentina ! au practicat cel mai frumos fotbal de la mondial de pana acum. ei fiind eliminati...voi sustine Portugalia. sper ca maine lusitanii, chiar si fara Deco & Ronaldo, sa predea o adevarata lectie de fotbal Angliei, cu adevarat cea mai urata echipa de la CM2006.

cu Tevez, Messi & co...ne revedem in Africa de Sud 2010. Bravo, Argentina !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Iun 30, 2006 11:20 pm

Oribilul Mosh scrie:cu Tevez, Messi & co...ne revedem in Africa de Sud 2010.


Daca se califica, ceea ce n-ar fi de dorit. Si, evident, daca nu cade cerul pe noi.

In alta ordine de idei, cu italienii n-o nimerii. Meciul chiar a fost placut - mai placut ca Germania - Argentina, oricum, azzuri au dat 3 goluri, din care - culmea - nici unul din offside si li s-a mai si refuzat un penalty la Camoranesi. Ucrainenii or fi vrut ei multe, da' au putut tare putine. Si astfel s-a dus si ultima echipa ratacita in fazele superioare ale competitiei.

Maine sper sa scapam si de portughezi, si sa ramanem cu un careu de asi format exclusiv din campioane mondiale, fapt care nu s-a mai intamplat din 1990.

A, chiar. De alea 2 penaltyuri pe care le-a facut Ayala faultandu-l pe Ballack nu zice nimeni nimic?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Iun 30, 2006 11:23 pm

de ce a dat chealsky 45 de mil pe shevchenko?mai bine il lua pe luca toni :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iul 01, 2006 1:05 pm

ma pis pe mondialu asta, acuma ca nu mai e nici Argentina, in schimb au ramas carnatarii de nemti, o echipa pe care n-o suport...sper sa le-o traga italienii mai departe [-o , si la fel as vrea sa le-o traga si portughezii la englezi, portughezii care desi i-au eliminat pe olandezi, tot imi sunt mai la inima decat englezii, cu beckham si taranoiu de rooney.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Invincible » Sâm Iul 01, 2006 4:29 pm

Eu am tinut unca de la inceput cu Argentina. :x
Acum, cu Italia.
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 01, 2006 6:27 pm

sa-mi bag plm, vreau sa se califice Anglia numai "Gad seiv da Cuin" ala, la care mi se face pielea de gaina numai cand il aud.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 01, 2006 7:22 pm

Iar se ajunge la 11m...iar se califica cine nu vreau...si iar ma enervez.
Ma uit cu taica'miu la meci..ca 2 portughezi ce suntem. El de pe vremea lui Eusebio (a inceput sa-mi spuna povesti cu RPD Corea :D )...eu ca sunt contra Angliei. Desfacem o sticla de coniac dupa timpul regulamentar....
eu : daca se califica Portugalia...bem toata sticla si ne imbatam !
el : da !
eu : dar daca se califica Anglia ?
el : la fel facem !

:D

Hai Portugalia ! (desi Anglia face cel mai bun meci la acest mondial. dar in fotbal cand joci bine si frumos....tre' sa pierzi. asa e legea:D)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 01, 2006 10:57 pm

jenant. mi-e si rusine sa mai spun ca tin cu brazilia.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 01, 2006 10:59 pm

Portugalia - Frantza in semifinale. Cand i-am zis asta lui tata acum 3 zile mi-a zis ca vorbesc prostii.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Lord Barty » Sâm Iul 01, 2006 11:10 pm

Asta e rezultatul indolentei, pe de-o parte, si al ambitiei de cealalta... Rau destul ca modelul de ambitie in fotbal a iesit mai devreme azi...
In formula "1+1=2", semnul "=" inseamna "rar" sau "niciodata".

RESPEKT!
Avatar utilizator
Lord Barty
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Iul 22, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 01, 2006 11:34 pm

ma bucur ca am ghicit si eu un rezultat in concursul pt CM :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Iul 02, 2006 2:33 am

Prima data cand am vrut sa nu-i iasa ceva lu' Cristiano Ronaldo. Si i-a iesit. Anglia pleaca acasa ducand dupa ea un sac de regrete si cateva imagini notabile: cea mai redutabila formula de cand stiu eu de nationala Angliei; un meci cu putin curaj si cu o nesanatoasa blazare; o eliminare gratuita a lui Rooney; marile vedete Gerrard si Lampard ratand penaltyuri si tabloul absolut memorabil cu Rio si Terry plangand prabusiti pe gazon.
Sunt convins ca altfel era treaba cu Becks pe gazon pana la sfarsit, asa cum sunt convins ca Portugalia n-are ce cauta in semifinale.

Cat despre Franta - Brazilia...Ma bucur pentru brazilieni, imi pare rau pentru francezi. Ma bucur ca Celecao n-or sa ia al 6-lea titlu pentru ca Mondialele ar fi devenit prea monotone. Imi pare rau ca Franta e in semifinale, pentru ca echipa de acum e doar o umbra a Frantei '98 condusa de Deschamps si pentru cel mai prost selectioner din istorie care - am un mare fix cu asta - a putut sa lase acasa un mare jucator ca Ludovic Giuly.

Castigatoarea sper - macar atat - sa fie de pe tronsonul alalalt.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Iul 02, 2006 4:26 am

paradoxal ce se intampla. avem doua posibile castigatoare. Italia care n-a aratat nimic, sau Germania care e mai mult decat penibila.. vom vedea. ah... mai sunt Franta si Portugalia... well...Zidane chiar e un mare jucator.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Dum Iul 02, 2006 8:09 am

Germania va deveni campioana mondiala, pentru ca asa vrea FIFA. sper sa nu castige gazdele si peste patru ani.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Dum Iul 02, 2006 9:57 am

sunt convins ca Portugalia n-are ce cauta in semifinale.

creca pt prima oara pe acest thread sunt de acord cu ce zice bhuttu :D
anglia-portugalia a fost creca primul meci de la acest CM pe care l-am vazut integral. si cred ca imi si pare rau ca am pierdut timpul. decit portugalia, mai bine japonia sau ghana. o echipa atit de urita nu am mai vazut de .... nu poci sa zic de mult ca am mai vazut si un meci cu italia :D
dar chiar nu ma asteptam din partea portugaliei la un joc atit de lipsit de imaginatie, de lipsit de coerenta, de asteptare si insipid. daca aseara echipele si-ar fi schimbat intre ele tricourile, nu ar fi mirat pe nimeni :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Iul 02, 2006 9:58 am

Eu totusi sper ca va castiga Italia
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iul 02, 2006 10:57 am

Inca o data amicul Leo cu afirmatii total gratuite.

bhuttu scrie:o eliminare gratuita a lui Rooney]adevarul e ca i-a facut un bine lui Carvalho. Cine are nevoie de coaie?[/color]

Imi pare rau ca Franta e in semifinale, pentru ca echipa de acum e doar o umbra a Frantei '98 condusa de Deschamps si pentru cel mai prost selectioner din istorie care - am un mare fix cu asta - a putut sa lase acasa un mare jucator ca Ludovic Giuly.

Asta e cea mai subiectiva si mai tampita afirmatie pe care puteai s-o faci. Franta a jucat bestial aseara, iar "umbrele" Zidane, Thuram si Vieira au facut legea. Cel putin Zizou a fost magistral, aratand ce inseamna fotbalul cu adevarat in fatza unor putori inegalabile in forma celor doi Ronnie. Iar Domenech este un mare antrenor pentru felul in care a organizat echipa in meciurile cu mult mai valoroasele Spania si Brazilia. Pana la el Makelele si Vieira nu jucau niciodata impreuna. Acuma joaca si inca cum. Au inchis mijlocul terenului nemaipomenit de bine si au facut legea pe teren. De Giuly si mie imi pare rau, asa cum mi se face mila de Trezeguet cand il vad pe banca, dar Domenech a dus o echipa slab-cotata in semifinale cu mari sanse de-a juca finala. Asta da antrenor.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 2:23 pm

io unu ma bucur pentru portugalia. am plecat la inceputu acestei cupe mondiale cu 3 favorite, de fapt preferinte personale, spania, portugalia si olanda. a ramas duar portugalia. sper ca cu deco in teren sa cajtige in fata frantei

meciu brazilia-franta a fost pentru mine ceva in jenu alegerilor prezidentiale din 2000, cand la balotaj au fost ilici si vadim. adica am avut aversiune in acest mondial atat pentru brazilia cat si pentru franta. am tinut insa cu franta pentru ca sunt europeni si poate cu 4 echipe din europa in semifinalele unui canpeonat mondial, fifa se mai dejteapta si mai taie din echipele fantoma de prin america de sud, centrala si de nord, poate si din asia si din africa si ofera mai multe locuri pentru europene. nu jtiu, da mie mi se pare o aberatie sa vezi togo, sua, angola, arabia saudita si sa nu vezi rusia, danemarca, irlanda si de ce nu, romania
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iul 02, 2006 3:08 pm

de sua si arabia saudita nu cred ca o sa scapam asa usor ; dar sper ca togo , angola sau coasta de fildes sa fie pt ultima oara prezente la un mondial.in 2010 sper sa revina nigeria si senegal.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori