Absentii de la Mondiale

drumul catre Germania 2006

Absentii de la Mondiale

Mesajde cristane » Mar Mai 07, 2002 12:05 pm

Este si un subiect interesant, dar si unul de care am nevoie... trebuie sa scriu ditamai articolul la ziarul la care lucrez, despre jucatorii care vor lipsi de la Campionatul Mondial. Cei cunoscuti, bineinteles...

asa ca spuneti si voi despre ce jucatori stiti ca sint accidentati si vor rata mondialele (din cauza asta sau din orice alt motiv)

Eu pina acum stiu ca Beckham, G Neville si Campbell sint incerti, Nowotny de la nemti este ca si "out"... care mai sint?
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 07, 2002 4:25 pm

De asemenea...nationalele Olandei,Romaniei,Cehiei si Yugoslaviei !

Bobo..mutam subiectul..la cel dedicat Campionatului Mondial ?
Daca esti de acord..muta-l tu ! Daca nu..il mut eu..cand mai intru ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Mai 07, 2002 8:45 pm

Cannigia de la argentinieni e incert, Romario neconvocat, Guardiola shi sper sa mai imi aduc aminte...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 07, 2002 11:28 pm

Nici Jaredel nu e(shi e golgeteru Europei damn it,da cica nu se adapteaza la stilu echipei)Shi inca un mare absent Pires din nationala Frantei...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 08, 2002 12:16 am

Pot sa dau aici o lista de 10 de jucatori dar momentan iti dau cativa:

Igor Tudor - Croatia (accidentat)
Memet School - Germania (retras de la nationala acum o saptamana din cauza "oboselii")
Sebastian Deisler - Germania (accidentat)
Jens Nowotny - Germania (accidentat)
Joao Pinto - Portugalia (accidentat)


PS pt Moshu': daca tu vrei mutal dar cred ca o sa fie incurcatura mare in subiectul ala daca amestecam tot felu de chestii in el...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde lupisor » Mie Mai 08, 2002 6:36 am

Mai sunt: Pessotto (Italia), Steve Carr (Irlanda) si Simao (Portugalia)
"Strength and honor"
Maximus Decimus Meridius
Avatar utilizator
lupisor
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Dum Sep 30, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 08, 2002 10:05 am

Atunci..ramane aici subiectul !
Eu..as dori sa va intreb cine sunt portarii titulari ai nationalelor Braziliei si Argentinei....si nu am gasit alt subiect unde sa intreb..asa ca spunetzi aici..daca stitzi !
Eu..habar nu am !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 08, 2002 3:00 pm

Pai al argentinei cred ca e Bonano, portarul de la Barcelona, iar la Brazilia presupun ca Dida, dar nu-s sigur...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 08, 2002 3:25 pm

Slabutz de tot portarul la Argentina ! ....cand ma gandesc la ce mari portari au avut de-alungul timpului.....si aici ma gandesc la Pumpidu (Mexico 86) si la Goycoecea (Italia 90) !

Rivaldo participa la mondiale ?..ca parca avea genunchiul busit ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Mai 08, 2002 3:53 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Rivaldo participa la mondiale ?..ca parca avea genunchiul busit ?


Rivaldo am auzit ca da,o sa participe pana la urma...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde cristane » Mie Mai 08, 2002 5:17 pm

Mai lipsesc Igor Tudor (accidentat), Robi Baggio si Anelka (neconvocati).
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 08, 2002 5:20 pm

Asta ar fi culmea....sa il convoce pe Roby Baggio ! ....care juca alaturi de Totto Schillacci...la mondialele din 1990 !

Baggio..nu a mai aratat nimic..in ultimele 2-3 sezoane !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Mai 08, 2002 5:22 pm

Initial trimis de decret
Cannigia de la argentinieni e incert, Romario neconvocat, Guardiola shi sper sa mai imi aduc aminte...


Cannigia ? :con:
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

A innebunit Scolari!!!

Mesajde cristane » Joi Mai 09, 2002 9:57 am

tare de tot!

Suckeru' i-a lasat acasa pe Elber, Romario, Jardel, Amoroso si Ze Roberto! Va vine sa credeti???
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 09, 2002 11:31 am

Cum ??? Ze Roberto nu merge la mondiale ??? Cum asa ? Ca el si-a adus un aport esential la calificarea lui Bayer Leverkusen in finala Champhions League ??

Eu..ziceam ca e titular incontestabil in nationala Cariocas !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Joi Mai 09, 2002 3:17 pm

Nimic nu e incontestabil cit timp Scolari e antrenor..... auzi aici atacantii din lot: Ronaldo, Denilson si doi necunoscuti din campionatul Braziliei. Atit. Denilson joaca slab, Ronaldo abia si-a revenit.... si nu ii selectionezi pe Elber sau Romario??? Asta deja pare prostie...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Re: A innebunit Scolari!!!

Mesajde Aliosha » Joi Mai 09, 2002 5:26 pm

Initial trimis de cristane
tare de tot!

Suckeru' i-a lasat acasa pe Elber, Romario, Jardel, Amoroso si Ze Roberto! Va vine sa credeti???


Elber si Jardel neconvocati ? Sa zicem ca la Romario s-ar motiva prin varsta.... incredibil.

PS: Cred ca Romario e jucatorul care mi-a placut cel mai mult, dribling si fenta pefrecta, superjucator.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 09, 2002 9:57 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Asta ar fi culmea....sa il convoce pe Roby Baggio ! ....care juca alaturi de Totto Schillacci...la mondialele din 1990 !

Baggio..nu a mai aratat nimic..in ultimele 2-3 sezoane !



Baggio a fost accidentat sezonu asta cam 7 luni shi in primu meci dupa ce si-a revenit a shi inscris(de 2 ori) shi apoi a inscris shi in ultimu meci din campionat.a avut o contributie serioasa la evitarea retrogradarii ptr Brescia...cu toate astea totushi nu shtiu daca merita convocat
Shi ar mai fii shi Hubner.,alt neconvocat ...e cam batran da e golgetter-ul campionatului(alaturi de Trezeguet)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 10, 2002 6:43 am

Cristane..aia din campionatul Braziliei..or fi necunoscutzi pentru noi...dar acolo la ei..cine stie ce oameni de gol sunt ? Pe la echipe gen Gremio Porto Alegre sau Flaminego ?
Nu putem stii..poate sunt mai buni ca Ze Roberto ! Oricum..surprinzatoare necovoncarea lui.

Romario...e batran. Nici eu nu l-ash fi convocat. Face parte din echipa campioana mondiala in 94..cu Bebeto,Dunga,Marcio Santos.

Ronaldihnio e convocat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 11, 2002 7:52 pm

Am auzit k nici pushtiu minune al argentinei Saviola nu ar urma sa fie convocat!!!
Pt Aliosha Canigia e unu' de pe la Rangers, mie mi se pare tare slabutz, dar mai shtii ce e in capu' unor antrenori. Oricum, dak ash fi selectzioner al argentinei ash juca in atac cu Crespo shi Saviola, ar fi un atac de vis...
Pt Oribilu Ronaldinho este un super jucator dar prea tanar shi neexperimentat pt un turneu mondial, shi cred k nici el nu va fi prezent in asia...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde lupisor » Sâm Mai 11, 2002 9:57 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Asta ar fi culmea....sa il convoce pe Roby Baggio ! ....care juca alaturi de Totto Schillacci...la mondialele din 1990 !

Baggio..nu a mai aratat nimic..in ultimele 2-3 sezoane !



Roberto Baggio este unul dintre cei mai buni jucatori italieni in momentul actual. Trapattoni a facut o mare greseala ca nu l-a luat.
"Strength and honor"
Maximus Decimus Meridius
Avatar utilizator
lupisor
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Dum Sep 30, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Mai 12, 2002 11:01 pm

LA lista se adauga Dyer si Gerard, amandoi de la Anglia...

Saviola ca jucator nu-mi place...am vazut cateva meciuri cu el si tot ce face e sa ia actiunile pe cont propriu...si plus ca rateaza foarte mult in situatii simple...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Mai 14, 2002 9:59 pm

Saviola e ink f tanar, are timp sa invetze sa fie mai eficient, are insa o tehnik deosebita shi o viteza extraordinara, shi pana la urma, ce, maradona era altruist?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Mai 18, 2002 2:06 am

Canizares va lipsi de la mondiale deoarece a scapat o sticla de aftershave pe picior si si-a taiat un tendon. Cat de prost tre sa fii sa faci asa ceva? :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 18, 2002 2:16 am

hai ma BOBO chiar asa..?

mai americaneste spus

"What are the odds? "
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Mai 18, 2002 2:45 am

Sa nu zici ca mint:


--------------------------------------------------------------------------------
Dropped bottle rules Canizares out of World Cup
Spain goalkeeper Santiago Canizares was sensationally ruled out of the World Cup on Friday night after dropping an aftershave bottle on his foot. "The glass shattered on impact and cut through a tendon," said national-team spokesman Fernando Garrido.


Toata povestea
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Mai 19, 2002 12:54 pm

Am auzit k shi Lucio(Leverkusen) se zbate din greu sa fie prezent la mondiale...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Lun Mai 20, 2002 9:29 am

fiind fan al braziliei nu pot sa nu obs. inconstienta domnului scollari care nu a convocat o serie de jucatori cheie cu care ar fi putut castiga cupa mondiala ...dupa ce s-a calificat ff greu brazilia trebuie sa stearga aceasta impresie chiar daca este lipsita de : jardel, romario, ze roberto, lucio, etc...Sa o ajute Dumnezeu!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Lun Mai 20, 2002 10:09 pm

Deisler s-a accidentat din nou in amicalul castigat de germania cu 6-2 contra austria, si va lipsi de la mondiale...pacat ca e un jucator tanar si foarte talentat.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Mai 26, 2002 9:38 pm

Zidane shi mai ales Inzaghi au devenit incertzi, cu shanse reduse de a juca la turneul final.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron