Grupa A: Franta, Senegal, Uruguay, Danemarca

drumul catre Germania 2006

Mesajde Rolf » Mar Iun 04, 2002 11:04 am

Oribile, mi se pare ca omu isi exprima clar uimirea pentru surprizele oferite de debutul mondialelor...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Joi Iun 06, 2002 12:59 pm

Pentru ca mai este o ora pana la Franta - Uruguay (ce oi cauta eu treaz la ora asta???)

FORZA URUGUAY. (asta ca m-am exprimat politicos)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Joi Iun 06, 2002 1:02 pm

Da! Sa speram ca, dupa sauditi, frantujii sunt urmatorii certi pentru intors in patrie prematur! Da nu cred....
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 1:12 pm

Si pentru ca voi..nu avetzi alta bucurie decat eliminarea Frantei..sa zic eu cateva cuvinte despre Senegal -Danemarka.

A fost un meci nespectaculos..dar darz disputat. Cred ca au fost cele mai multe faulturi de pana acum,dintr-un meci.
Printre care si intrarea criminala a senegalezului care a luat roshu direct. Corect,dupa parerea mea.
Rezultatul de 1-1...a fost meritat.

Deci..Senegal si Danemarka au 4 puncte. Ar fi minunat un egal in meciul Franta -Urugoay ! Dar cel mai bine ar fi o victorie a sud-americanilor ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Franta - Urugoay 0-0

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 3:30 pm

Acum,sincer..Urugoay nu merita sa bata. Mi-a placut de francezi. In 10 oameni au dominat clar de tot.
Mare spectacol.
Incredibil Carini,portarul urugoayan. Cica joaca la Juventus..dar eu nu am auzit de el !

1.Danemarka 4 p 3-2
2.Senegal 4 p 2-1
3.Franta 1 p 0-1
4.Urugoay 1 p 1-2

Urmeaza Franta - Danemarka si Urugoay - Senegal

Oricine se poate califica. Ce grupa incredibila !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Iun 06, 2002 4:23 pm

Da pana si eu recunsc ca Franta a jucat bine de parca ea ar fi fost cu un om avantaj. Oricum mi-a placut si Uruguaiul chiar daca Enzo Francescoli a fost destul de sters astazi.

De remarcat Magallanes si mai ales apaparea lor care a fost la inaltime. Chiar daca a dominat, Franta nu a avut ocazii clare de a marca.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 4:35 pm

Aliosha,te rog sa spui distinsilor useri..in ce conditzii ai urmarit prima jumatate de ora a meciului Franta - Urugoay !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Iun 06, 2002 4:39 pm

In conditii vitrege. Mosu a pus microfonul langa Tv ul lui si am reusit sa scult pe yahoo voice in direct. Pe urma am ajuns si eu in fatza Tv-ului pentru a vedea acest frumos meci. Ce nu fac iubitorii fotbalului pentru acest sport....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 4:41 pm

Da...m-am gandit ca Aliosha e si el un suflet...si i-am dat si lui sa asculte comentariul efectuat de Bogdan Tomulica.

Revenind la nationala celesta....aceasta trebuie sa il joace mai mult pe omul sau numarul 1,Enzo Francescoli...daca doresc sa emita pretentzii la calificarea din grupe.
Astazi Francescoli,in afara unui sut pe poarta..a fost inexistent !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Franta - Urugoay 0-0

Mesajde Aragorn » Joi Iun 06, 2002 8:48 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh

Incredibil Carini,portarul urugoayan. Cica joaca la Juventus..dar eu nu am auzit de el !



Carini a fost imprumutat pt sezonul viitor la Barcelona, de la Juventus.
Eu n-am vazut decat ultimele 15 minute din meci dar poate sa-mi zica cineva de ce a luat rosu Henry?
Din grupa asta eu sper sa mearga mai departe Danemarca (a doua mea favorita dupa Germania) si Senegal...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 06, 2002 9:36 pm

Henry a luat roshu pentru o intrare criminala la un urugoayan. Nu mai stiu la cine. A intrat cu crampoanele ..direct in piciorul sud-americanului. A fost pe corecte.

Eu vreau sa se califice...Danemarka si "uriashul adormit" . Senegal aia..practica un joc prea rudimentar,cu multe faulturi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Iun 06, 2002 9:46 pm

Si mai e si uruguaianul ala care in repriza a doua a facut un fault criminal la Viera dar care a scapat chiar si fara cartonas galben. Poate ca daca atunci era eliminat Franta reusea sa castige. Au dominat ei in 10 ...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Iun 06, 2002 10:31 pm

Senegal-Danemarca Sunt oare singurul kre crede k senegalul merita sa cashtige detashat???
Frantza-Uruguay Deshi ii urasc pe francezi, vazand kt de frumos joaca in 10 oameni mi-am schimbat orientarea pt cateva zeci de minute shi am tzinut cu ei. Pakt, meritau mai mult.
P.S. portarul uruguayan nu e ala kre a aparat superb pe Delle Alpi knd a jucat Juve cu Arsenal?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Iun 06, 2002 11:37 pm

Dah carini e ala care a aparat cu arsenal cand a batut juve cu 1 sau 2-0( a dat gol zalayeta).Atunci el a aparat shi un penalty...

IA MAI DATZII DRAQ DE FRANCEZI!!!!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Vin Iun 07, 2002 11:01 pm

Parerea mea este ca Franta reprezinta deceptia si rusinea acestui campionat mondial deoarece nu au reusit sa inscrie un gol in 180 min. Nu au intalnit echipe de prima mana si nu au reusit sa inscrie macar un gol chiar daca au avut cateva bare. Eu unul imi doresc sa nu se califice pentru simpul motiv ca nu merita.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde costasilviu » Sâm Iun 08, 2002 7:17 pm

Eu sunt cu francezii! La nivel de nationala, de vreo cinci ani ceilalti iau notite! Franta a revolutionat fotbalul in ultimii ani si ar fi bine sa-i multumim ! Pacat ca e prea obosita si are prea mult ghinion! Macar de-ar fi Brazilia, da' parca vad ca ia mondialul o insipida ca Germania sau Anglia!
Bobo, imi cer scuze, iata, ceea ce doream sa exprim era chiar asta, ca fotbalul nu tine cont de artistic, fotbalistii au devenit niste soldatei rigizi si cine-i mai anost (Italia, Danemarca, Germania, Anglia) castiga!
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 7:32 pm

Silviu,ca un mare cunoscator de fotbal ce esti..te rugam...impartaseste-ne si noua parerea ta ...despre nationala celesta !
Mie mi-au placut enorm de mult ...la acest turneu final...si sper din tot sufletul ca se vor califica in faza eliminatorie a competitziei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 10:24 am

La revedere,itzi spunem la revedere ! La revedereeeeee,Franta la revedereeeee !

Sunt foarte satisfacut..de eliminarea francezilor. Nu stiu de ce au mai venit la mondiale. Nu au dat nici macar 1 gol ! HA HA HA !
Mi-a lasat o impresie foarte frumoasa reprezentativa Danemarcei,de fapt ca de fiecare data.

Pacat de Urugoay. Nu stiu cum au putut primi 3 goluri in prima repriza ! Au revenit frumos pe urma ! Mare pacat ! :cry:

1.Danemarka 7 p 5-2
2.Senegal 5 p 5-4
3.Urugoay 2 p 4-5
4.Franta 1 p 0-3

Eram mult mai fericit daca se califica si urugoay ! Ce or fi facut Ce or fi facut ? Cum e posibil sa fii condus cu 3-0 la puaza de Senegal ?
Si apoi sa revina la 3-3 !
:cry:

Oricum...chiar daca nu s-au calificat..nationala celesta va ramane in sufletul meu ! Nicidecum..maimutzele din Senegal ! Sper sa plece cat mai repede..inapoi in copaci ,la ei..senegalezii !

Bravo Danemarka ! Bravo Urugoay !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 11, 2002 12:15 pm

Spre tristetzea nemaipomenita a moshului shi spre bucuria mea shi a lui SOD, SENEGALUL E IN OPTIMI!!!
Moshule, chiar dak ai o oftik patologica pe echipele africane, nu potzi sa nu admitzi k senegalul a jucat fotbal de calitate shi ca merita din plin calificarea.
In ceea ce priveshte Danemarca, vai de fundu nostru in preliminariile euro 2004...o sa avem de furca nu gluma, intrucat danezii au demonstrat k sunt o echipa excelent organizata shi extrem de pragmatica.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 1:01 pm

Nici nu am mai dorit sa vad meciul Senegal -Uruguay de suparat ce am fost !
Senegal..merita in egala masura calificarea ..in care o merita si Uruguay !
Mi-au placut foarte mult celestii !

Probabil Senegal astia ai vostrii or sa cada cu Argentina in optimi. Iar argentinienii ii vor razbuna pe celesti ! :p

Mie nu imi este frica de Danemarka,in preliminarii ! Nu imi este frica..pentru ca a revenit "Nea Puiu" la nationala...si ne calificam sigur !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

FrenchSHIT go home

Mesajde Aliosha » Mar Iun 11, 2002 5:21 pm

Nu am vazut meciul ca a fost pe la 4 Am dar am realizat dimineata ca Franta s-a carat acasa, acolo in tara lor de kkt.

ACASA cu voi echipa penibila !!!!!
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Iun 11, 2002 7:11 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
La revedere,itzi spunem la revedere ! La revedereeeeee,Franta la revedereeeee !

Sunt foarte satisfacut..de eliminarea francezilor. Nu stiu de ce au mai venit la mondiale. Nu au dat nici macar 1 gol ! HA HA HA !
Mi-a lasat o impresie foarte frumoasa reprezentativa Danemarcei,de fapt ca de fiecare data.

Pacat de Urugoay. Nu stiu cum au putut primi 3 goluri in prima repriza ! Au revenit frumos pe urma ! Mare pacat ! :cry:

[B]1.Danemarka 7 p 5-2

2.Senegal 5 p 5-4
3.Urugoay 2 p 4-5
4.Franta 1 p 0-3

Eram mult mai fericit daca se califica si urugoay ! Ce or fi facut Ce or fi facut ? Cum e posibil sa fii condus cu 3-0 la puaza de Senegal ?
Si apoi sa revina la 3-3 !
:cry:

Oricum...chiar daca nu s-au calificat..nationala celesta va ramane in sufletul meu ! Nicidecum..maimutzele din Senegal ! Sper sa plece cat mai repede..inapoi in copaci ,la ei..senegalezii !

Bravo Danemarka ! Bravo Urugoay ! [/B]


Mosule scuze de quote dar:
Ai scirs de 3 ori cel putin Urugoay cu "o" si se scrie Uruguay, cu "u"...
Si ai vazut ce a ratat uruguaianul ala in minutul 90? sin 3 metrii cu poarta goala da cu capul pe langa poarta :)
Si ti-am mai zis moshule ca danezii is favoritii numarul doi la mondiale pt mine, dup germania...
Si umpic offtopic: mi-am luat acum ceva zile steag cu germania si il am pus la masina asa ca toti vad cu cine tin :) (la masina in afara geamului)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 7:18 pm

Imi cer scuze pentru ca am scris gresit numele tarii cu capitala la Montevideo !

Bobo..nu am vazut meciul Uruguay - Senegal. Oricum,m-am intristat ca nu s-au calificat celestii !

Si mie imi place Danemarka ! Or sa aiba meci greu in optimi..cu Argentina,Anglia sau Suedia !

Ar fi foarte interesanta o confruntare Suedia-Danemarka ! :D
(si ea este posibila daca Suedia face maine egal cu Argentina,iar Anglia bate Nigeria)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:07 pm

Neplacutule mos, is cu tine, atata devodament ca la cei mai tehnici duri, n-am mai vazut. Pacat ca n-a prins Alvaro, al doilea fotbalist din lume, o zi buna! Sunt singurul de pe aici care plange pentru Franta?
Asta e..., bucurati-va ca toate nasoalele castiga, bai ce mentalitate de dobitoc: "pai, io tin cu cea mai proasta echipa! ea sa castige !"
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 8:12 pm

Ai dreptate..costasilviu ! II urasc pe cei ce tin cu maimutzele africane !
Sau tu la mine te refereai..ca tin cu uruguay ??? :D
Uruguay e dubla campioana mondiala ! Sunt cu 3 clase peste Franta !
Cand celestii jucau fotbal...Franta nici nu se afla pe harta lumii ! :p
Iar Africa ??? Era inca lipita de Americi...si formau un continent comun !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:17 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Ai dreptate..costasilviu ! II urasc pe cei ce tin cu maimutzele africane !
Sau tu la mine te refereai..ca tin cu uruguay ??? :D
Uruguay e dubla campioana mondiala ! Sunt cu 3 clase peste Franta !
Cand celestii jucau fotbal...Franta nici nu se afla pe harta lumii ! :p

Oooo, eu chiar contrariul ziceam, man, ia mai citeste odata, ca eu era sa plang la finalul meciului cu maimutele alea! Sau Danemarca, ce sa va zic, baieti, va aduceti aminte cand a castigat CE ? A fost cel mai anost meci (nu finala, meci) al tuturor timpurilor! Asta vreti?
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 8:21 pm

Pai mi-am dat seama ca zici de bine de mine !
Dar ma mir ca tzi cu Franta....care sunt tot niste maimutzici ! Rad cu gura pana la urechi cand ii vad cantand Le Marseillese ! :p
Si ..sincer..nu au aratat nimic la aceste mondiale !
Ei si cu Sauditzii...pleaca fara sa fi inscris macar 1 gol !
Ca ...chinejii or sa dea cu Turcia ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 11, 2002 9:35 pm

Shi eu ma bucur k Frantza a plecat acasa..Allez,allez,allez...acasa!:D:D:D.Uruguay nu m-a impresionat in mod deosebit shi imi pare bina k s-a dus Senegalu k pana la urma merita shi ei ceva mai bun dupa locu 2 la cupa africii...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mi-a sunat ceasul: ma urashte moshul...zilele mele sunt numarate.

Mesajde cutuma© » Mar Iun 11, 2002 10:27 pm

Ai ma moshule, ce dracu', ce-are dak tzin cu africanii? io consider k sunt de admirat avand in vedere situatzia financiara a tzarilor din kre provin. Sa nu uitam k Africa este cel mai sarac continent shi cu rata de mortalitate cea mai ridicata. Ei s-au ridicat totushi din mizerie shi fac senzatzie la un turneu de anvergura mondiala shi io ii admir pt asta cu toate k se pare k nu sunt multzi de acord cu mine.
Aceasta doza de rasism pe kre moshu neaga k o poseda dar care ishi raspandeshte veninul pe acest thread, ma face sa ma gandesc k poate facem mai bine un campionat mondial doar cu tzari din Europa shi America de Sud. N-ar fi mai bine??? Ash n-ar mai aparea "maimutzele" alea kre dau peste cap planurile granzilor!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 10:39 pm

Nu ma ! Am glumit cu Silviu ! nu sunt rasist !
Dar asa cum tzie itzi plac negrii ...mie mi-au placut enorm de mult Uruguayenii ! Cum era ei totzi,vorba lu Aliosha...cu parul lung si neingrijit...si doreau sa readuca gloria de odinioara a "Uriashului" .
Au fost printre favoritzii mei la aceste mondiale....si imi pare sincer rau de ei !
Ei vor ramane ....celestii !
Bravo Uruguay !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron