Grupa B: Spania, Paraguay, Africa de S, Slovenia

drumul catre Germania 2006

Grupa B: Spania, Paraguay, Africa de S, Slovenia

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 4:14 pm

Componenta:

Spania
Africa de S
Paraguay
Slovenia
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 10:57 pm

Nu puteam sa nu remarc in echipa Spaniei,4 jucatori de la Super Depor...echipa mea de suflet !
Sergio Gonzalez,Juan Carlos Valeron,Enrique Romero si Diego Tristan.

Va mai spun ca in afara de Mendieta de la Lazio..totzi ceilatzi componentzi ai lotului iberic..activeaza la formatzii de club din Spania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 12:21 pm

2-2,Paraguay cu Africa de SUD. Nu stiu ce sa spun. Mi-au placut mai mult sud americanii...dar dupa ce conduceau cu 2-0 prea s-au cantonat in aparare.
Penaltyul dat africanilor...in minutul 90..mi s-a parut gratuit !

Ii astept parerea lui SOD,iubitorul africanilor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

paraguay - africa de sud

Mesajde SOD » Dum Iun 02, 2002 3:09 pm

meci ce a adus pe acelasi teren doua scoli diferite de fotbal,cea sudameriacana,plina de traditie si tehnicitate si cea africana,bazata mai mult pe forta fizica si strategii mai mult nemtesti.din pacate pentru adeptii fotbalului latin american acesta nu a triumfat ,fiind totusi foarte aproape de realizarea acestui obiectiv.
scorul nu este unul echitabil,dar este in asentimentul meu.dar ca sa fiu obiectiv,victoria trebuia sa fie latina!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

spania - slovenia

Mesajde SOD » Dum Iun 02, 2002 3:35 pm

dupa cum era de asteptat,spania a aratat lumii intregi ca slovenia este o echipa mica dar cu un noroc mare,echipa pe care nu pot sa ma abtin si sa nu o cobesc de-acum incolo inca 100 de ani.
revenind pe teren,observam o spanie motivata si ambitionata de rezultatele mai putin faste de la editiile anterioare si o slovenie inca imbatata de succesul din ghencea.categorica si pe alocuri foarte precisa,echipa iberica s-a impus in final cu 3-1,gratie si loviturii de pedeapsa oferite cadou de arbitrul partidei.cred ca a fost un meci reusit dar care nu s-a ridicat la rangul de fotbal spectacol,asa cum eram obisnuiti de raul & co.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Dum Iun 02, 2002 4:04 pm

Sper sa fi vazut si Hagi meciul Spania-Slovenia si sa traga singur concluziile in caz ca este in stare de asa ceva.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 5:47 pm

Cum o fi putut arbitrul ala sa acorde 11 m spaniolilor ? De ce oare la mondiale 85 % dintre arbitrii sunt de mana a 4 a ?

Mi-a placut de la spanioli de.....De Pedro. Trage la paorta bine de tot. Marturisesc..ca este pentru prima oara cand aud de el.

Si mi-a parut bine ca a inscris Valeron,de la Deportivo ! :p

Slovenii au dat o replica destul de buna,ash putea spune...peste asteptari ! Oricum...cred ca sunt sub Africa de Sud & Paraguay ca valoare. Dar ..dupa cum stim..la ei nu prea conteaza asta....noroc sa aiba !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 10:48 am

Parerea mea este oarecum aceeasi cu cei-care-au-postat-duminica: Spania a cistigat pe merit, Sudafrika a egalat nemeritat. Paraguayului i se refuzase un penalty la fel de (ne)clar putin mai devreme.

Clasamentul provizoriu (pentru amatorii de statistici):

1. Spania 3p 3-1
2-3. Paraguay 1p 2-2
Africa de Sud 1p 2-2
4. Slovenia 0p 1-3
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

espana - paraguay 3-1

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 07, 2002 12:54 pm

Mi-a parut foarte rau de Paraguay. Au jucat frumos. Este adevarat..au fost sub Spania,care a castigat pe merit cele 3 puncte...dar mie tot imi pare rau de ei.
Il remarc pe numarul 2..Arce de la formatzia de club Palmeiras. E cel care a dat golul 2,cu Africa de Sud..iar acum a fost coautor la autogolul lui Puyol.
Mi-a placut si de Jose Louis Chilavert. A executat frumos o lovitura libera,de la 25 m dreapta,de poarta spaniola.
Si mi-a placut si portarul iberic,Casilas. Rezerva la formatzia sa de club ,Real Madrid....dar titular in nationala !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Iun 07, 2002 12:58 pm

Da, spaniolii fa ce fac si arata ca merita sa bata, dar si mie imi pare rau de Paraguay, una din echipele ce-mi sunt simpatice inca din Franta 98.... Sa speram totusi ca se duc ei si spaniolii mai departe... nu e imposibil. Pacat ca nu au invins Sudafrica, au fost la mustata.

Sutul lui Chilavert fu de mare clasa...
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Slovenia - South Africa 0-1

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 10:28 am

Am privit acest meci cu ochiul suporterului Paraguayan. Imi doream un rezultat de egalitate sau sa bata Slovenia.
Dar Slovenia astia..tare slabi sunt. Nu stiu cum s-au calificat la mondiale. Aaaa...ba parca imi aduc aminte. I-au eliminat pe unii mai fraieri ca ei,la baraj.

Asadar..va fi foarte greu pt. Paraguay sa se califice mai departe.
Iata clasamentul,dupa 2 etape.

1.Spania 6 p 6-2
2.Africa de Sud 4 p 3-2
3.Paraguay 1 p 3-5
4.Slovenia 0 p 1-4

Spania trebuie neaparat sa bata Africa de Sud ! Iar Paraguay tre sa bata la scor Slovenia !

Dar ..cred ca Spania si Africa de Sud..se va termina la egalitate ! Astfel..Spania si-ar pastra locul1...iar bufana-bufana se va califica de pe locul 2.
Asadar...cred caParaguay este eliminata deja ! :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 08, 2002 12:20 pm

Bah da slovenii aia sunt slabi de tot....chiar k aia pe care i-au batut de s-au calificat la mondiale erau fraieri....vorbem cu un prieten din iugoslavia shi ala a zis k din cauza echipei astea(shi pe sarbii tot slovenii i-au eliminat) se uita la nba in loc sa se uita la mondiale:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 12:24 pm

La NBA m-ash uita si eu,precum al tau prieten yugoslav...dar in Romania nu se da. Pentru ca Romania este o tzara de kkt !
Nici noi nu meritam sa mergem la mondiale ! Dar in locul Sloveniei venea mai bine Olanda !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Sâm Iun 08, 2002 8:29 pm

deci .....
shi in aceasta grupa se intampla o surpriza??
eu vedeam Paraguay ca va trece de grupe dar are forta necesara africa de sud sa treaca in optimi??
sa asteptam meciul SPANIA-AFRICA DE SUD care sper ca nu se va termina egal shi Paraguay va reusi sa se califice in cele din urma...nu?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 3:03 am

Sud Africanii au avut noroc iarasi...
In meciul cu Spania probabil ca ibericii nu o sa foloseasca titularii ca sa le dea o sansa si la rezerve, si sa-i odihneasca pt meciul cu Senegal...
Deci cred ca vor face egal, sau cine stie poate are noroc Africa din nou si bate pe spania si atunci sa vedeti distractie :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 7:54 am

Eu sper ca Spania bate la un gol diferentza. Si Paraguay bate la 2 goluri diferentza. Sau invers !
Astfel incat sa se califice Paraguay.
Nu ar fi frumos pentru Germania sa joaca in optimi cu Africa de Sud ! Paraguay le-ar fi un adversar mai pe masura.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Iun 12, 2002 3:14 pm

Oribile, esti aproape! Spania conduce cu un gol si Paraguay cu 2, in 10 oameni si dupa ce a fost condusi 1-0. Mai e putin si daca spaniolii ramin in avantaj Paraguay e calificata!

Spania-Sudafrica 3-2
Paraguay-Slovenia 3-1

minutu 88
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Rolf » Mie Iun 12, 2002 3:24 pm

Si rezultatele finale sunt cele de mai sus! Spania bate in toate cele 3 meciuri!

Clasament final:

1. Spania 9p 9-4
2. Paraguay 4p 6-6
3. Africa de Sud 4p 5-5
4. Slovenia 0p 2-7

Paraguayu s-au calificat la mustata daca am calculat bine clasamentul.

Spania intilneste in optimi Irlanda, iar Paraguay - Germania.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 3:28 pm

Multumesc SPANIA !

Bravo PARAGUAY !


Sunt extrem,extrem de fericit ! Bine ca nu s-au mai calificat africanii..ca as fi murit de ciuda !
M-au incantat spaniolii.....cat de corect au jucat ! Ii suspectam de un blat...dar nu a fost sa fie !

De'abia astept sa ii vad pe Paraguay impotriva Germaniei !!!!!!

Inca o data...bravo ambelor calificate din grupa B !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 7:58 pm

Ce noroc au avut paraguaienii...era mai fain daca bateau 2-0 pe Slovenia ca atunci se tragea la sort echipa care mergea in optimi :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

asta e fotbal

Mesajde Aliosha » Joi Iun 13, 2002 5:22 am

Foarte frumos joc are Spania. Merita sa ajunga departe. Oricum mai intai o sa ii invete fotbal pe ciocanarii aia de iralndezi care se impiedica de minge.(aici e momentul cand urmeaza oribilu sa se atace :p )
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 1:25 pm

Ce sa ma atac ma ? Tu habar nu ai fotbal ! Urmaresti franturi de meciuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm


Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron