Grupa E: Germania, Camerun, Irlanda, Arabia Saudita

drumul catre Germania 2006

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 6:55 pm

Irlanda este una dintre cele mai frumoase echipe de la prezentul mondial. Practica un joc barbatesc,tipic englezesc.
Imi plac mult..si le doresc succes !

PS : lasa ca in meciul cu Spania paote il baga pe Tonny Cascarino....si atunci sa vezi tu,bai Aliosha
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Germania- Camerun

Mesajde Aragorn » Mar Iun 11, 2002 7:07 pm

Initial trimis de Aliosha
Lopez Nieto cred ca este bolnav psihic ! A stricat jocul. Nu a fost nici pe departe cel mai dur joc de la campionat dar el a tinut de cuviinta sa dea cam 20 de cartonase dintre care 2 rosii.
Mi-a placut Germania care si-a dovedit clasa dar sa nu uitam ce ocazie a avut Camerunul in prima repriza, singur cu portarul.
Irlanda, favorita mosului merge mai departe dar are un joc de 2 lei. Preferam Camerunul in locul lor. Mai vedeam un dribling o vociferare, poate intra si Roger Miller dupa pauza....
Irlanda o sa isi ia un mare scor de la Spania.


Wow Aliosha, de acord cu tot ce ai zis tu aici...
Si mosule eu nu ma mai supar pe tine ca deja nu ma mai uimeste asa tare gandirea ta preconceputa si subiectiva si falsa...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 7:10 pm

Pai nici eu nu m-ash supara..daca echipa mea favorita ar avea locul asigurat in sferturile de finala la Campionatul Mondial ! :D

Caci sa recunoastem...Germania va intalni Africa de Sud in optimi ! (nu cred ca se mai califica Paraguay)
Asadar ..Africa de Sud....un adversar (chiar si eu recunosc) mult inferior masinariei germane !

Asa ca,draga Bobo...multumeste zeilor fotbalului ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:14 pm

Ce zici, neplacutule, mai tii pariul? Bai, cand joaca, astia parca ataca cu panzerele, ha? Pai sa numaram, pana in finala nemtii mai au Italia, Spania sau Portugalia. Mi-as dori (desi as pierde pariul) sa-i opreasca cineva, da' nu cred! Poate daca pune unu o talpa dura la capul noului Bierhoff (Klose, sau cum il cheama).
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 11, 2002 8:18 pm

Mai aminteste-mi tu ce pariu facusem ..ca am uitat ? Stiu doar ca era pe o bere italiana..dar nu mai stiu de ce il pusesem !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 1:35 am

Mosule o fi un meci mai usor dar sa nu uitam ca nemtii au multi accidentati in aparare si acum au si trei suspendati: Haman, Ramelow si Ziege...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Iun 12, 2002 3:16 pm

Pai da, ca arbitrul Germania-Camerun fu spaniol! Si a avut grija de lotul nemtilor pentru eventualitatea unei optimi Germania-Spania! Ce cauta ma arbitru spaniol in meci cu interes pentru spanioli?
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 3:51 pm

Bobo,Bobo,Bobo.....ti-ai gasit nashul !
Spaniolii mei au jucat corect si au facilitat calificarea Paraguayului in optimi !
Oooooo...ce meci ne va astepta !!!!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

IRLANDA

Mesajde Rosu Oana » Mie Iun 12, 2002 6:00 pm

Lamuriti-ma si pe mine:sa inteleg ca Germania intalneste
in optimi pe Spania sau am inteles gresit?
Ma bucur la fel de mult ca tine,moshule,ca Irlanda s-a
calificat in optimi si sper sa mearga mai departe!Imi plac
nemtii dar totusi,daca intalnesc Spania sper sa ia bataie.
HAI IRLANDA & mick mc carthy !
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 6:32 pm

Irlanda intalneste Spania in optimi !
Iar Paraguay intalneste Germania ,favorita lui Bobo !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 7:56 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bobo,Bobo,Bobo.....ti-ai gasit nashul !
Spaniolii mei au jucat corect si au facilitat calificarea Paraguayului in optimi !
Oooooo...ce meci ne va astepta !!!!!!!!


Tu chiar crezi ca Paraguayul is asa buni? Norocul lor e ca nemtii au mult indisponibilitati in aparare :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mie Iun 12, 2002 9:19 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Irlanda este una dintre cele mai frumoase echipe de la prezentul mondial. Practica un joc barbatesc,tipic englezesc.
Imi plac mult..si le doresc succes !

Neplacutule, aici iti impartasesc punctul de vedere. Irlanda e brava, tipic englezesc, barabatesc, nu le pre au ei cu tehnica, da' au coaie. Felicitari, Irlanda! Auzi, sti ca Irlanda e SINGURA echipa ce n-a pierdut nici un meci la campionatele mondiale in faza grupelor?
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 9:32 pm

Cum sa nu piarda ? Au pierdut !
un exemplu : Mexic i-a batut cu 2-1 in faza grupelor,la mondialul american din 1994 !

Nu mai veni cu informatzii eronate ! Te iert..doar pentru ca itzi place de irlandezi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori