Grupa F: Argentina, Anglia, Nigeria, Suedia

drumul catre Germania 2006

Mesajde Aragorn » Mie Iun 12, 2002 8:02 pm

Mosule asta o fost o grupa de kakat. Din cea mai tare grupa socotita a ajuns cea mai nasoala. 3 echipe din 4 nu meritau calificarea mai departe dar normal cu una din ele a fost mai norocoasa si atrecut, si aia este Anglia :( . Pai este posibil sa te califici din grupe cu asa joc de cacat si cu numai 2 goluri date???
Si mosule daca tu consideri anglia asa "mareata", cum se face de au facut egal,0-0 cu Nigeria?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 8:34 pm

Pia ce ma,Nigeria e Luxemburgul ??? Sunt buni si ei ! Si oricum a fost un meci amical mai mult. Vom trai si vom vedea evolutzia Angliei mai departe.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mie Iun 12, 2002 9:06 pm

Neplacutule mos, daca pentru Uruguay era gata sa plang, pentru Argentina chiar am lacrimat... Pai astia trimit toate barosanele acasa! Si cand ziceam ca tre' sa reanceapa campionatul asta de la inceput... Si, auzi, Anlia nu s-a calificat la turneul asta, ha? Vreau sa zic Anglia aia de-o stiam noi, nu asta, ce sta cu Beckham in propriul careu si cu Owen lipit de tusa !
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 9:14 pm

Ba,nici mie nu imi plac englezii...dar totusi tin cu ei !
Ce n-ash da sa intre in teren Gary Lineker si Paul Gascoine ???

La inceputul meciului Argentina - Sverige ...tineam clar cu Argentina...dar pe masura ce minutele se scurgeau am inceput sa tin cu scandinavii. Iar in ultimele 5 minute eram in picioare...de frica sa nu mai ia Suedia inca un gol !
Meritau suedezii calificarea. Anglia...nu o meritau..dar ,totusi m-am bucurat si pentru ei !
Sper ca englezii sa inceapa sa joace frumos in play-off !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Iun 13, 2002 9:18 pm

Scuzatzi-ma un moment. Urmeaza un urlet:
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!
Acest cuvant l-am rostit eu, ieri dimineatza, dupa aproape 2 ore de suspans, aflandu-ma in fatza televizorului, la aprox 10cm, in genunchi shi cu mainile in palmele-mi umezite de lacrimi. Favorita mea, favorita aproape a unei intregi lumi era eliminata. Echipa cu cele mai multe vedete era eliminata. De ce Doamne, tzi-ai intors de tot fatza de la argentinieni??? De ce Doamne, de ce? Sunt o tzara saraca, mai saraca chiar ca noi, de ce trebuia sa le iei shi singura lor bucurie, chiar atat de mult or fi greshit?Argentina a jucat frumos, a combinat bine, a avut posesie net superioara shi a avut shi ocazii clare de gol insa mingea nu a vrut sa intre in poarta, in schimb, Suedia la primul sau shut pe poarta a inscris. Inca o data tzin sa remarc falimentarea echipei de catre acest Bielsa, al carui nume ash vrea sa il uit kt mai repede posibil. Nu pot sa nu ma intreb, de ce Crespo a fost rezerva, de ce Saviola shi Riquelme nu au prins un loc in lot, de ce a jucat cu Almeyda in loc de Simeone, de ce a jucat cu un singur varf shi lista poate continua...
Dupa Frantza a ieshit shi Argentina, probabil k va ieshi shi Portugalia, Italia mi s-a parut tare shubreda iar pe nemtzi nu i-am vazut ink jucand cu un adversar de mare calibru. Ca o concluzie, Brazilia este invitata sa ia titlul. Pakt, tare pakt...
ADIO BIANCO-CELESTI! We Will Cry For You ARGENTINA...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Argentina

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 13, 2002 10:12 pm

Oaa...cata patima !
Acum parca imi pare si mie rau dupa Argentina !
Mi-am amintit de inceputurile mele in fotbal (ca telespectator ,bineinteles) ....cand am urmarit primul Campionat Mondial de Fotbal. In Mexic,acum 16 ani ! 16 ani ! Au trecut 16 ani !
Cand bianco-celestii au iesit campioni mondiali. Pentru a doua oara. Ca mai iesisera o data in 1978,cand pe celebrul stadion La Plata din Buenos Aires invingeau cu 2-1 Olanda.
Mi-l amintesc perfect pe Maradona,cel mai mare fotbalist al tuturor timpurilor. Iar in '78 era acel genial Mario Kempes...idolul tribunelor. Omul care a fost si golgheterul mondialului de atunci.
Mi-l mai amintesc si pe inegalabilul Valdano,cat si pe minunatul Pumpido ,ingerul pazitor dintre buturi.

Dar...Argentina 2002 este departe de echipele de atunci. Nu prea au aratat fotbal la aceste mondiale. Sa recunoastem ca au fost sub Suedia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron