Grupa F: Argentina, Anglia, Nigeria, Suedia

drumul catre Germania 2006

Grupa F: Argentina, Anglia, Nigeria, Suedia

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 4:22 pm

Componenta:

Argentina
Anglia
Nigeria
Suedia
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Arg-Nig 1-0 (Gabriel Omar Batistuta)

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 9:23 am

Cu parere de rau pentru SOD.....tre' sa spun ca Argentina au fost o clasa peste Nigeria. Au dominat clar de tot meciul....facandushi numeroase ocazii. Nigeria a fost salvata doar de prestatzia excelenta a lui Sorumnu,care are stofa de mare portar.
Foarte tehnici argentinienii astia.

Bine..nici Nigeria nu au fost rai. Meciul mi-a lasat o impresie foarte buna. A fost darz,s-a jucat tehnic si in viteza.

Nigeria..nu cred ca se va califica. Urmeaza doua meciuri grele pentru ei : cu Anglia si Suedia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anglia-Suedia 1-1

Mesajde Bagheera » Dum Iun 02, 2002 1:39 pm

Si iata ca dupa ce mi-a fost stricata ziua de sambata dupa ce Nationalul s-a impiedicat la Craiova de baietii lui Cainetoiu astazi ma enervez din nou deoarece Anglia nu a reusit decat o remiza in fata Suediei!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 2:02 pm

O remiza cat se poate de corecta...din moment ce Michael Owen si David Beckham au absentat de la meci.
Nu au jucat,nu ? Adica..cel putin eu nu i-am vazut ! :p

Mi-a placut meciul. Ambele echipe au alergat mult. S-a jucat in cel mai pur stil englez..stil care mie imi place.

Pacat..ca grupa F...este atat de ticaloasa. Toate cele 4 echipe de aici au aratat fotbal in primul lor meci.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

anglia - suedia

Mesajde SOD » Dum Iun 02, 2002 2:31 pm

contrar asteptarilor mele,meciul a fost parca desprins din campionatul intern al angliei.aceleasi pase luni,aceleasi centrari de la care se asteapta foarte mult,aceleasi driblinguri scurte urmate,din pacate,de multe pase gresite.
meciul a fost unul de angajament,iar eu personal cred ca scorul egal nu reflecta realitatea din teren.a nu se uita ca suediei i-a fost refuzat un penalty clar.repriza a doua a fost dominata in mare parte de nordici,ei facand pe ansamblu un joc frumos,britanicii nereusind nici de data aceasta sa sparga recordul negativ ce troneaza deasupra inalnirilor directe ale celor doua natiuni.
cu toate astea,parca as dori sa vad in finala o anglie dezlantuita si eventual ,o echipa africana!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: Anglia-Suedia 1-1

Mesajde Aragorn » Dum Iun 02, 2002 4:16 pm

Initial trimis de Bagheera
Si iata ca dupa ce mi-a fost stricata ziua de sambata dupa ce Nationalul s-a impiedicat la Craiova de baietii lui Cainetoiu astazi ma enervez din nou deoarece Anglia nu a reusit decat o remiza in fata Suediei!


Mai Baghera anglia ar trebuii sa fie bucuroasa daca scoate un punct din urmatoarele doua meciuri...pt ca sunt o echipa de CACAT... Suedezii au avut mult mai multe ocazii ca ei mai ales a doua repriza. Sper ca vineri argentina sa le-o traga de sa nu uite toata viata lor. Eu visez la un 7-0 pt argentina :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Bagheera » Dum Iun 02, 2002 4:34 pm

Lasa ca nici Franta nu a aratat nimic in meciul de deschidere si asta nu inseamna ca sunt resemnati. Mie mi s-a parut mult mai bun meciul Angliei cu Suedia decat meciul de deschidere. Englezii cred ca vor face totusi o figura frumoasa mai ales ca lipsim noi de al mondiale :P
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 5:32 pm

Bobo...e aerian ! Auzi..Anglia echipa de kkt. Pai daca Anglia e o echipa de kkt....Germania lui e o echipa de super kkt !

Anglia a jucat obisnuit. Golul suedezilor a venit dupa o greseala a lui Danny Mills (fundasul celor de la Leeds United).
E adevarat ca Suedia a dominat repriza II..dar si Anglia a dominat-o pe prima.
Bobo..nu stie ca....nici un meci nu seamana cu altul . Eu cred ca Albionul va invinge Nigeria....si se va califica de pe locul 2 .
Dar sa lasam speculatziile..si sa asteptam meciurile !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Iun 02, 2002 5:51 pm

Ba moshule iara vii tu si-mi inchizi gura cu "desteptaciunile" tale...Tie ti se pare ca numa tu ai dreptate si ca tu le stii pe toate?
Daca tu zici zici ca Anglia e tare atunci tu esti ala AERIAN, nu eu.
Eu am vzut meciu si nici in ruptul capului englezii nu meritau sa castige... si sa fie bucrosi ca au luat macar un punct, ca suedezii le mai putea baga vreo 2-3 goluri ca nimik, pe cand ei pauza...

Asa ca pe langa Backam restul echipei e de kkt ca si a frantei (fara zidane)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 5:54 pm

Nu ..Bobo..normal ca nu am dreptate intodeauna,dar de cele mai multe ori am. Dar Germania este echipa care joaca intodeauna prost si castiga campionate mondiale sau europene. Acum..nu ma lua ca ia-tzi batut cu 8-0 pe Sauditzi..ca pe Sauditzi ii bateam si eu + 10 oameni de la mine din cartier.
Au un joc ,foarte urat. Nu au fost niciodata mari fotbalisti.

Cat a fost la Munchen in preliminarii scorul....Germania - Anglia ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Iun 02, 2002 6:35 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Nu ..Bobo..normal ca nu am dreptate intodeauna,dar de cele mai multe ori am. Dar Germania este echipa care joaca intodeauna prost si castiga campionate mondiale sau europene. Acum..nu ma lua ca ia-tzi batut cu 8-0 pe Sauditzi..ca pe Sauditzi ii bateam si eu + 10 oameni de la mine din cartier.
Au un joc ,foarte urat. Nu au fost niciodata mari fotbalisti.

Cat a fost la Munchen in preliminarii scorul....Germania - Anglia ?


Da si care o fost scorul in Londra? Aia din mucnchen o fost o pura intamplare si un noroc imens din partea englezilor...oricum te asigur eu ca anglia nu trece mai departe.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 02, 2002 6:40 pm

Nici Germania..nu ar fi trecut mai departe intr-o asemenea grupa !
Poate itzi fac Camerun & Irlanda vreo surpriza....sa vezi ce ash rade de tine !

PS : nu mi-ai raspuns pe pariuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Iun 02, 2002 9:24 pm

shi eu visez la un 7-0 ptr Argentina cu Anglia.Shi mai visez sa nu se califice nici anglia nici germania:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Iun 03, 2002 2:18 am

Moshule eu nu cred ca Anglia are atatia indisponibili ca Germania, dar oricum nu conteaza ca stiu ca acum ei nu sunt asa mari, dar mai si stiu ca au BATUt 8-0 pe arabi...asa ca...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Clasament

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 3:52 pm

1. Argentina 3p 1-0
2-3. Anglia 1p 1-1
Suedia 1p 1-1
4. Nigeria 0p 0-1
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 07, 2002 10:25 am

Asadar Nigeria pleaca acasa. A doua echipa ce isi cumpara biletele de intoarcere...dupa Arabia Saudita.

Meciul de astazi a fost placut,pentru publicul spectator aflat in numar mare la meci. Suedezii nu au fost mai buni,dar au castigat.
Oricum eu cu ei am tinut. SOD iar o sa ma critice ca tin cu dusmanul..ca Suedia ne-a eliminat pe noi. (Dar nu este asa..noi ne eliminam singuri,de fiecare data :( )

Situatzie interesanta in aceasta frupa. Astept cu un vadit interes meciul dintre Argentina si Anglia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Iun 07, 2002 11:29 am

Da ma, Frupa F! Cum s-a mai zis, frupa fe foc! :D

Meciul nu l-am vazut fiind ocupat i repriza 1 si tinut de vorba pe ym in repriza 2 ;) dar vreau sa remarc si eu ca in citeva ore vom fi martorii unui meci pe viata si pe moarte! Presimt ca bate Argentina!
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Anglia - Argentina 1-0

Mesajde Aliosha » Vin Iun 07, 2002 3:26 pm

Meci superb. Anglia a jucat extraordinar. In ultima jumatate de ora s-au retras in careu si s-au aparat. Argentina nu a prins o zi prea buna astazi.
Cat efort depus de partea englezilor !!!

Min 44 Gol Penalty, Gary Linker.

Superb voeul lui Sheringam , imediat introdus dupa pauza. Sheringam isi motiva cu multi ani in urma coechipierii de la echipa de club punandu-le in vestiare Sex Pistols si indemnadu-i sa se ia la suturi cu dulapurile ca sa se monteze.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

anglia-argentina 1-0

Mesajde SOD » Vin Iun 07, 2002 4:06 pm

ce bine imi pare ca au luat bataie telenovelistii!chiar daca meciul nu a fost extram de spectaculos,asa cum se astepta toata lumea,s-a jucat la sacrificiu.pe final,englezii au jucat fara scrupule,aparandu-se cu indarjire chiar daca asta nu a dat bine la tv.
pe ansamblu a fost o victorie meritata si muncita!

forza anglia!forza africa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 07, 2002 4:22 pm

Eu am vazut doar 55 de minute din meci. Dar mi-a placut. Sunt fericit pentru victoria englezilor. Imi doresc sa vad Anglia si Irlanda cat mai departe.
Peter Schilton a facut cateva parade exceptionale...nepermitand nici un gol sud-americanilor. Mare portar ! :D
Mi-a placut si jocul lui Paul Gascoine,introdus pe final ..pentru a fi menajat pentru partidele ce vor urma.

Asadar iata clasamentul :

1.Suedia 4 p 3-2
2.Anglia 4 p 2-1
3.Argentina 3 p 1-1
4.Nigeria 0 p 1-3

Urmeaza Anglia-Nigeria si Argentina - Suedia .
Ce tragedie ar fi pentru Argentinieni...sa nu se califice ! Trebuie sa bata neaparat Suedia !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Iun 07, 2002 9:01 pm

Hehe, iara Englezii au noroc. Mosul;e am vazut to meciul si pot sa zic ca norocul englezilor consta in faptul ca argentinienii au jucat ca curu'. Nici englezii n-au jucat mult mai bine dar recunosc ca o meritat sa castige cat de cat, dar tot cu noroc.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 07, 2002 9:09 pm

Cine crezi ca se califica,bai BOBO ? Eu zic ca Inglatera si Argentina. Desi ar fi frumos sa mearga Suedia mai departe !
Cine ar fi crezut ca dupa 2 etape..Suedia se va afla in frunte ?
Si inca ceva ....nu ne-ai spus care sunt favoritele tale in aceasta grupa a mortzii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Vin Iun 07, 2002 11:07 pm

Anglia a dat o lectie de tactica fotbalistica. Au reusit sa blocheze toate culoarele argentinienilor si au punctat decisiv dintr-un penalty mai mult decat clar. Tot asa baieti ati facut un pas important spre fazele finale (sa nu uitam ca Argentina este cel mai bine cotata la castigarea titlului de toate casele de pariuri)
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 08, 2002 5:28 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cine crezi ca se califica,bai BOBO ? Eu zic ca Inglatera si Argentina. Desi ar fi frumos sa mearga Suedia mai departe !
Cine ar fi crezut ca dupa 2 etape..Suedia se va afla in frunte ?
Si inca ceva ....nu ne-ai spus care sunt favoritele tale in aceasta grupa a mortzii !


N-am favorita in grupa asta, poate putin mai mult ca celalte ar fi argentina...dar totusi sper sa nu mearga mai departe ca in meciul de ieri au aratat ca nu merita...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Iun 08, 2002 5:57 am

Vad ca se fac pronosticuri si se spun preferinte...
Mi-as dori si eu sa mearga mai departe Anglia (bineinteles) si Argentina.


In alta ordine de idei sper ca i-ati observat pe suporterii britanici..."Barmy army", mereu la datorie. Sunt ai dracu de multi dar isi si permit. Cand parasesc tara si schimba cate 100 de lire sterline s-a incheiat smecheria. Imi place cum vin ei pe zone asa si fiecare isi atarna steagul cu echipa sau provincia de unde provin, totul avand ca fundal drapelul national.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 08, 2002 12:13 pm

Domnu antrenor Sven goran Ericsson a resuit sa transforme jocu angliei in unul de kkt.Cam asa proceda shi cand era la Lazio k mereu castiga cu 1-0 sau 2-1.Anglia a avut noroc cu penalty-ul ala, shi apoi in bunul stil italienesc(?) s-a aparat toata repriza secunda....shi s-a dus draq fotbalu.....decat sa castig cu 1-0 mai bine pierd cu 5-4(parerea mea)

P.S.Domu antrenor bielsa e shi el putzin tampitzel k in loc sa il bage pe Crespo titular incepe cu killy Gonzales....shi apoi sa il bagi pe aimar in locu lu Veron...aiurea...Gallardo a fost adus degeaba....ala de ce nu joaca?De Saviola care nici nu a fost convocat nu mai vorbesc da vorbesc rezultatele...acuma tre sa ii batem pe suedezi k sa ne calificam....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 11, 2002 8:30 pm

Oameni buni, ce-a facut antrenorul ala Nokia, Motorolla sau cum dracu il cheama, ca eu o Anglie mai jalnica n-am vazut niciodata: rusine, rusine, rusine sa va fie !
costasilviu
 

drama Argentinei

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 10:24 am

Frumos meci. Mi-au placut de suedezi. Au fost darji. Merita calificarea.
Argentina a murit frumos,spre deosebire de Franta ! A murit ca o mare echipa.
Spre final am inceput sa tin si eu cu Suedia !

In cealat meci..Anglia - Nigeria 0-0

Clasament final :

1.Suedia 5 p 4-3
2.Anglia 5 p 2-1
3.Argentina 3 p 2-2
4.Nigeria 1 p 1-3
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 12, 2002 1:22 pm

Tre sa il dea aia afara pe domu antrenor bielsa k nu mai tzine....imi vine sa mor de oftica...Argentina era favorita mea...shi pariasem shi 300.000 pe ea:(
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 12, 2002 1:37 pm

Mig..roaga-te la zeii fotbalului sa nu fie eliminata Brazilia pana in finala....ca pierzi 3 sticle de Johnny Walker,Black Label !!!!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator