Sferturi de finala

drumul catre Germania 2006

INCREDIBIL

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 22, 2002 11:35 am

Coreea este in semifinale deshi nu merita sa fie acolo. Spania a controlat jocul, a avut cele mai multe shi mai mari ocazii pe care le-a ratat cu seninatate pt ca apoi sa piarda in cel mai nedrept mod cu putintza, la penalty-uri. arbitrii au dat shi ei o mana de ajutor acestei sh-asha prea ajutate echipe coreene, anuland absolut aiurea un gol spaniei in prelungiri.
Nu pot sa nu remarc shi vina lui Camacho
1.Nu l-a bagat pe Tristan cand Morientes era clar obosit
2.L-a desemnat pe acel tanar jucator al lui Betis, al carui nume l-am uitat, sa bata un penalty cand erau jucatori mult mai experimentatzi (Morientes, Luis Enrique etc) care puteau sa o faca.
Oricum , RUSHINE FIFA pt acest Campionat Mondial de KKT!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 22, 2002 12:33 pm

De acord cu decret...Camacho a gresit...Tristan a venit degeaba pana in coreea...Joachim sau cum il cheama pe ala nu era suficient de experimentat ptr a rezista presiunii la acest nivel.De ce nu a fost luat shi Exteberria la mondiale?S-a vazut k mijlocul spaniei era varza...insa problema e ca coreea de Sud e in semifinale!!!!:(E ciudat...shi e cam trist k au ajuns juma de buletin astia pana aici fara sa impresioneze in nici o privintza...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 22, 2002 12:43 pm

Shi in plus, de ce l-a scos pe Helguera? Jucase f bine, nu el trebuia schimbat.
Iar Joachim saracul, chiar mi-e mila de el, presiunea publicului l-a facut sa bata total aiurea acel penalty...mi-a placut dup'aia k il incurajau coechipierii, nu i-a reproshat nimeni nimic.
Mig, ai dreptate, J. Etxeberria ar fi fost mult mai util decat a fost Mendieta de pilda, care azi mi s-a parut total depashit...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 1:06 pm

Daca Coreea n-a impresionat atunci voi nu stiti ce e aia fotbal...
Voi ati vazut cat fug aia si cat se zbat pe teren pt orice minge? Eu cred ca ala e cel mai important lucru intr-un meci, factorul care decide invingatoarea...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 22, 2002 3:36 pm

bai bobo cu ce draq a impresionat coreea?ambitzie?daruire?sau...dopaj?:D

In alta ordine de idei Turcia a invins Senegalul prin golul de aur...acuma o sa avem semifinala Brazilia -Turcia...eu zic k bate Brazilia?alte opinii?:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 3:37 pm

Brazilia bate, dar pacat ca n-a trecut sengalul ca era istorie, Asia,Europa, America de sud si Africa cu cate o echipa in semifinala...pacat pt Senegal :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 3:39 pm

Initial trimis de MiG29
bai bobo cu ce draq a impresionat coreea?ambitzie?daruire?sau...dopaj?:D



Bai Mig cand te antrenezi 6 luni de cate 3 ori pe zi eu cred ca ai rezistenta de te rupi, asa ca lasa tu dopajul la o parte, sau vino cu chestii clare, dovezi...si nu fa cum ai zis ca nu faci...adika citesti undeva sau iti zice cineva si imediat si tu cu dopajul...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 22, 2002 4:07 pm

Din pacate nu am vazut meciul Coreea-Spania..pentru ca am fost la examen. Dar sunt foarte dezamagic ca SUd Coreenii au ajuns in semifinale.
Asta nu mai e fotbal...si chiar ca nu o sa ma uit la aceasta semifinala de 2 bani...Germania-Coreea.

In schimb..sunt bucuros pentru calificarea Turciei. Senegalul nu a aratat nimic in repriza II. He,he...Turcia in semifinale !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 4:12 pm

Mosule nu zici nimik de pariul care ti l-am oferit, si nici macar n-ai vrut sa raspunzi :( ...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 22, 2002 8:40 pm

pt BOBO : fotbalul in opinia mea nu inseamna sa alergi ca nebunu pe tot terenul, fotbalul inseamna sa pasezi, sa driblezi, sa shutezi shi eventual sa inscrii (definitzia cea mai scurta pe care am gasit-o) iar coreeni nu au facut mai nimic din astea 4 elemente. Spaniolii in schimb au avut o sumedenie de ocazii, mingea nevrand sa intre in poarta shi atunci cand a intrat a fost scoasa de arbitrii.

Altfel, senegalezii mei au fost eliminatzi din competitzie dupa un meci in care au dezamagit, nereushiind sa arate fotbalul pe care l-au practicat in precedentele meciuri. Oricum, cinste lor k au ajuns pana aici, sh-alta data sper s-o faca shi mai lata...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori