Semifinale

drumul catre Germania 2006

Semifinale

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 22, 2002 8:37 pm

Germania vs. Coreea de Sud
Sa tin cu Germania..pentru a avea o finala echilibrata..sau sa tin cu sud coreenii pentru ca sunt impotriva Germaniei ?
Tin cu sud coreenii.......cu toate ca ar fi destul de ciudat sa ajunga in finala Campionatului Mondial de Fotbal.

Brazilia vs. Turcia
Reeditare a meciului cu cantec din grupe. La prima vedere Brazilia este favorita...dar nu m-ar surprinde ca musulmanii sa se califice. De ce ? entru ca Allah este mare !
Din pacate tripleta Braziliei nu va fi completa..pentru ca Ronaldinho sta un joc ! :cry:
Eu tin cu Brazilia..si oricine ar castiga..voi bea whisky de calitate...sau din partea lui Mig sau din partea lui SOD.
Hai Brazilia !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 11:54 pm

Mosule si ronaldo e foarte incert din cauza unei accidentari si in plus Ronaldinho poate primi si 2 meciuri suspendare...cica acuma fifa cerceteaza.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 22, 2002 11:58 pm

Ba ce tampitzi...sa primeasca 2 meciuri suspendare pentru un roshu primit gratuit !
Da-i in mortzii lor pe FIFA. M-am saturat pana peste cap de ei ! Nici FIFA 2002 sau alt FIFA nu am sa ma mai joc.
Hotzilor !

Oricum..tot Brazilia ia campionatu ! Chit ca joaca cu rezervele si tot castiga !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

heh

Mesajde n3aGabitz » Dum Iun 23, 2002 2:36 am

germania - korea (clar bare korea)

brazil - turcia (revansa turcilor...de abea astept)

finala korea - turcia ....FINALA de FINALA hai recunoasteti!

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Iun 23, 2002 3:24 pm

Ronaldinho escapes with one-game ban

Brazil star Ronaldinho can play in the World Cup final if his side beat Turkey on Wednesday after Fifa handed him a one-match ban for his red card against England. "If I had to do it again, I wouldn't lift my foot that way," said the apologetic Paris Saint-Germain forward.

Hehe, noroc pe Ronaldihno ca astea nu iau dat mai mult, nu ca merita sau ceva...dar...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Iun 23, 2002 5:36 pm

Germania-coreea-nu ii suport eu pe nemtzi dar ar fii de a dreptul penibil sa ajunga coreienii aia in finala-Germania
Brazilia-Turcia-Brazilia...turcii au scos shi si capu de 2-3 ani shi deja se vad campioni mondiali...degeaba...BRAZILIA.

Singurul mod in care Turcia sau coreia ar putea sa ajunga in finala este sa fie ajutatzi cu nesimtire de arbitrii(pretty much like correia a fost ajutata pana acuma)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Dum Iun 23, 2002 6:04 pm

Sa-mi zic si eu parerea...Mig,nu inteleg ce ai cu coreeni,
mie imi place jocul lor,merg foarte bine. Ii vor bate pe
nemti si vor ajunge in finala cu...Brazilia,sa speram.
Deci finala zic eu ca va fi intre COREEA vs. BRAZILIA ,iar
COREEA va iesi victorioasa-ar fi o surpriza placuta.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Dum Iun 23, 2002 6:09 pm

N-am nimic cu corenii,ce sa am cu o "echipa" care practica un fotbal total cu faze de mare spectacol ,este dezavantajata clar de arbitrii shi castiga mereu la diferentze clare de scor...ce as putea sa am cu ei?A....shi am uitat sa adaug ca jucatorii lor evolueaza la cele mai mari cluburi ale europei...ups...da parca totusi asta nu e coreia...:(
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

SEMIFINALE

Mesajde ANNITA47 » Dum Iun 23, 2002 8:05 pm

NICI EU NU AM NIMIC CU CORIENII.DAR NICI EI NU AU PREA MULT DE ARATAT IN FOTBAL!!!!AU FACUT CE S-A FACUT IN ROMANIA ACUM 40 DE ANI CAND S-A INFIINTAT ECHUPA "VIITORUL".ATUNCI NU SA AJUNS LA NICI-UN REZULTAT.ACUM CU AJUTORUL ARBITRAJULUI DE "MARE CALITATE" POTE ACEST EXPERIMENT VA REUSI.CRED CA VA FI O MARE RUSINE PENTRU FIFA!!!!
ANNITA47
 

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Iun 24, 2002 2:37 am

Cum ce sa ai cu galbejitii?
E revoltant. Nu gasesc absolut nimic interesant in faptul ca au ajuns ajutati vadit si urat de arbitrii si de clima aia insuportabila a lor. M-am uitat la toate meciurile Coreei si baietii n-au demonstrat ca stiu fotbal sub nici o forma. Da, s-au straduit dar atat si asta nu e un motiv sa placa.
Inteleg(?) ca nu va place Italia sau Spania, dar tousi, ce vroiati? sa le dea spaniolii 12 goluri din care sa se puna totusi unul si sa bata?( asta pe langa alte decizii care au influentat rezultatul in mod indirect)
Eu unul consider ca nu au absolut nici un merit coreeni ptr. ca au ajuns unde au ajuns si sper sa-i nimiceasca germanii (30 - 1 (2-1) )

Brazilia-Turcia hmm.. tin cu Brazilia si sper sa bata (4-2).


Unde esti tu Colina doamne????
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Semifinale

Mesajde baixinho© » Lun Iun 24, 2002 8:26 pm

Coreea De sud mi se pare o echipa umflata cu pompa de arbitrii lu tovarasu Blatter. Cred ca daca se juca pe bune, ochii oblici nici nu treceau de faza grupelor. Dar, ma rog. Deci este clar pe cine merg in semifinala de marti. Cat despre cea de miercuri, merg pe mana Braziliei din sute de motive. Ca sa-l citez pe Rivaldo, daca Brazilia nu batea pe Costa Rica in ultimul meci din grupe, acum Hakan Sukur si Mansiz stateau la plaja si probabil ca ar fi baut cafea la nisip. Nu stiu cine ar putea sa opreasca pe Brazilia din drumul spre al cincilea titlu mondial. Dar mai vorbim.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Semifinale

Mesajde baixinho© » Lun Iun 24, 2002 8:28 pm

Stati asa ca abia acum am citit mesajul Oanei Rosu. Eu cred ca tu te-ai referit la faptul ca nenii aia or sa treaca de Germania la fel cum au facut si in meciurile cu Italia si Spania. Altfel, nu vad cum. Cat despre finala, nu cred ca s-ar risca Blatter in halul asta de mult sa-l umileasca pe Collina ca sa traga pentru gazde. Oricum, locul 3 (sau 4, sincer sa fiu, ar fi mai pe sufletul meu) pentru Coreea este superb. Spune-mi si mie, Oana, ce era Coreea de Sud in fotbal nu in urma cu 10 ani, ca este prea mult, ci acum patru ani, la precedentul Campionat Mondial?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Iun 25, 2002 3:30 pm

In sfarsit i-a oprit cineva si pe coreeni! E bine ca FIFA a avut totusi simtul ridicolului!
Intr-adevar, o finala Brazilia-Germania ar spala multe din pacatele acestui mondial!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 25, 2002 3:43 pm

Mi-a placut meciul. A fost destul de spectaculos. Germania a atacat mai mult..si a castigat pe merit.
Asadar Germania este in finala..iar eu am mai pierdut un pariul..facut cu costasilviu pe o bere.
Dupa cum spuneam si la inceput..Germania ca deobicei nu a aratat fotbal..dar joaca finala Campionatului Mondial. Si nu ar fi o surpriza pentru nimeni daca ar bate cu 1-0 in finala Brazilia. (asta daca se califica sud-americanii)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Iun 25, 2002 4:09 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu
Cum ce sa ai cu galbejitii?
E revoltant. Nu gasesc absolut nimic interesant in faptul ca au ajuns ajutati vadit si urat de arbitrii si de clima aia insuportabila a lor. M-am uitat la toate meciurile Coreei si baietii n-au demonstrat ca stiu fotbal sub nici o forma. Da, s-au straduit dar atat si asta nu e un motiv sa placa.
Inteleg(?) ca nu va place Italia sau Spania, dar tousi, ce vroiati? sa le dea spaniolii 12 goluri din care sa se puna totusi unul si sa bata?( asta pe langa alte decizii care au influentat rezultatul in mod indirect)
Eu unul consider ca nu au absolut nici un merit coreeni ptr. ca au ajuns unde au ajuns si sper sa-i nimiceasca germanii (30 - 1 (2-1) )

Brazilia-Turcia hmm.. tin cu Brazilia si sper sa bata (4-2).


Unde esti tu Colina doamne????


Cum poti sa zici ca,coreenii nu stiu fotbal sub nici o forma?!
Nu e adevarat ceea ce spui. Practica un fotbal spectaculos,
merg ceas coreenii,dupa parerea mea. De o singura
greseala au avut parte si a venit golul nemtilor.Pacat...
chiar imi pare rau de ei.Au luptat pana in ultimul moment.
Crezi ca mie nu-mi pare rau de Italia si Spania?Dar asta e,
ce-a fost,a fost.

petrican,parerea mea este ca nu conteaza ce au fost in
trecut,ce rezultate au obtinut etc,ci acum, in prezent.
Oricum,ce-i mult strica...Cum oribilul mosh a spus-nemtii
au atacat mai mult si au castigat.Bravo lor!Daca tot au
ajuns in finala sper sa o castige.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 25, 2002 4:18 pm

Vai de capul meu,Oana ! Cum potzi spune asa ceva despre nemtzi..daca tot au ajuns in finala sa o castige ?
Sa castige fotbalul nespectaculos si tacticizat la maxim..in dauna fotbalului samba ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Semifinale

Mesajde ANNITA47 » Mar Iun 25, 2002 5:51 pm

DUPA "PRIMUL" ARBITRAJ NEPARTINITOR CORIENII SE REINTORC LA PROBLEMELE LOR ZILNICE (ECONOMIA SI MAI ALES CORUPTIA).SI NU IMI PARE RAU DELOC!!!!!!
ANNITA47
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 25, 2002 7:33 pm

Haidetzi domnu Anitta ....sa fim serioshi ! Coreenii au aratat mult mai mult fotbal decat germanii ! Iar germanii merg in finala ! Este corect ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Iun 25, 2002 11:04 pm

Ba mosule iara ma enervezi...tu tot in prostia ta o tii? Ce fotbal o aratat coreenii azi mai mult ca nemtii??? Zi si mie ma? Nu tot nemtii o dominat aproape tot meciul, si nu ei o avut cele mai multe faze?
Oricum important e ca ei sunt in finala si Spania ta o freaca la soare undeva la mare.
Si imi pare rau de Ballack care va fi suspendat pt finala...

O chestie misto: o sa vad finala in Romania :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mar Iun 25, 2002 11:06 pm

As ruga userul ANNITA47 sa nu mai posteze cu Caps Lock pus.
(PS: a doua oara nu mai rog ci dau avertisment, nu de alta dar e frustant si deranjant la ochi)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Iun 25, 2002 11:12 pm

Nu pot sa spun k tzin cu Germania dar azi am tziopat k nebunu la golul lui Ballack....sper sa avem parte de o finala adevarata shi nu un fotbal instant(d-ala de genu :Adaugatzi apa)!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 25, 2002 11:23 pm

Bobo..eu am zis asa per-total..ca sud coreenii au aratat mai mult fotbal ca germanii. Deci la tot mondialul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mie Iun 26, 2002 11:23 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Vai de capul meu,Oana ! Cum potzi spune asa ceva despre nemtzi..daca tot au ajuns in finala sa o castige ?
Sa castige fotbalul nespectaculos si tacticizat la maxim..in dauna fotbalului samba ?



Moshule,ce sa-i faci?Fotbalul se joaca pe goluri,asta e.
Imi pare rau de coreeni,precum spui, au aratat mult
mai mult fotbal decat nemtii.Si tot tu ai spus in legatura
cu loviturile de departajare ca nu e corect. Ai dreptate.
Iar despre Spania si Coreea,ca tot veni vorba de Spania,
cred ca ambele echipe meritau sa mearga mai departe
dupa fotbalul pe care il practica.Sa vedem ce va face azi
Brazilia in fata Turciei.Va fi un meci tare.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 26, 2002 11:28 am

Aseara vorbeam cu tata...omul cu mintea la fotbalul romantic. Si zicea el asa : " sa vezi cum or sa ia nemtzii mondialele. o sa-i bata lejer pe turci in finala ! " . dar eu : "pai ce ? se califica Turcia in finala ? " . dar tata : " ai vreun dubiu ? "

E....mai avem 2 ore....si va incepe meciul. Sper ca tata sa se insele...iar sud-americanii sa ajunga in finala mare ....unde sa invinga panzerul german ....de care suntem cu totzii satui !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Brazilia vs. Turcia

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 26, 2002 5:01 pm

Mi-a placut meciul.Foarte buna replica turcilor. Dar Brazilia..ramane Brazilia. Am vazut o duzina de driblinguri....pe care numai jucatorii cariocas le pot face ! Sunt o echipa de vrajitori nu de fotbalisti.
Golul lui Ronaldo..spendid. Iar Ronaldo..a ajuns la cota 6 ..si trece pe primul loc in clasamentul golgheterilor.

Brazilia..este singura echipa care a facut spectacol la acest mondial. Si asta in toate meciurile.
De'abia astept finala cand va intra si Ronaldinho ! ;)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Joi Iun 27, 2002 10:38 am

Brazilia nu mai intereseaza ca si comentariu, ei joaca ca mereu. Turcia in schimb mi-a placut si sper sa-i ingenuncheze pe coreeni, astfel fiind echipa de la care si-au luat-o ambele gazde!

Ieri am tinut cu turcii, pentru ca vroiam o finala in care sa am favorite amindoua echipele, cu alte cuvinte sa ma bucur de rezultat, indiferent de el.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)


Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori