Date tehnice despre Campionatul European

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Date tehnice despre Campionatul European

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 12, 2004 1:25 pm

Fiind unul dintre cei care au facut o pasiune din statistici, m-am gandit sa deschid acest thread in care o sa postez casetele tehnice de la toate cele 31 de meciuri plus alte chestii (cifre rotunde, primul gol, al zecelea, primul cartonas galben, etc etc etc). Casetele tehnice vor contine Numele stadionului, numarul de spectatori, marcatorii (daca sunt), componenta celor doua echipe (cu tot cu inlocuiri), numele celor care au primit cartonase galbene si rosii (si minutele in care au fost avertizati sau eliminati) si numele arbitrilor.

In cazul in care se considera ca acest thread este neinteresant sau am gasit (inca) un motiv sa alerg dupa posturi, rog administratorul sa il stearga.

ps: stiu ca vor exista suficient de multe site-uri pe care se vor gasi datele pe care le voi posta eu aici, dar spre deosebire de acele site-uri, aici omul vine la sigur, pe cand "acolo" are mai mult de cautat.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 12, 2004 9:00 pm

Meciul numarul 1 (Grupa A)
Portugalia - Grecia 1-2 (0-1)
Stadion: O Dragao (Porto). Spectatori: 50.000. Marcatori: Ronaldo (90+3) / Karagounis (7), Basinas (51-p).

Portugalia: Ricardo - Paulo Ferreira, Jorge Andrade, Couto, Rui Jorge - Costinha (66 - N. Gomes), Rui Costa (46 - Deco), Maniche - Figo, Pauleta, Simao (46 - Ronaldo). (Antr.: Luis Felipe Scolari).

Grecia: Nikopolidis - Seitaridis, Dellas, Kapsis, Fyssas - Giannakopoulos (68 - Nikolaidis), Zagorakis, Basinas, Karagounis (46 - Katsouranis) - Vrizas, Charisteas (74 - Lakis). (Antr.: Otto Rehhagel)

Arbitri: Pierluigi Collina (Italia) - Marco Ivaldi (Italia), Narciso Pisacreta (Italia); rezerva: Alain Hamer (Luxemburg).

~g: Costinha (21), Pauleta (57) / Karagounis (38).

~r: - / -
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 9:21 am

Meciul numarul 2 (Grupa A).

Spania - Rusia 1-0 (0-0)

Stadion: Algarve (Faro-Loule). Spectatori: 30.000. Marcatori: Valeron (59).

Spania: Casillas - Puyol, Marchena, Helguera, Raul Bravo - Albelda, Baraja (59 - X. Alonso) - Etxeberria, Raul (78 - Torres), Vicente - Morientes (59 - Valeron). Antr.: I. Saez.

Rusia: Ovcinikov - Evseev, Smertin, Saronov, Sennikov - Aldonin (68 - Sicev) - Gusev (46 - Radimov), Aleinicev, Mostovoi, Izmailov (74 - Kariaka) - Bulykin. Antr. G. Iartev.

Arbitri: Urs Meier (Elvetia) - Rudolf Kappeli (Elvetia), Francesco Burugina (Elvetia). Rezerva: Kim Milton Nielsen (Danemarca).

~g: Baraja (41), Marchena (65), Albelda (83) / Gusev (12), Saronov (17, 88), Smertin (29), Aldonin (32), Radimov (90+2).

~r: - / Saronov (88).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 9:28 pm

Meciul numarul 3
Elvetia - Croatia 0-0

Stadion: Dr. Magalhaes Pessoa (Leiria). Spectatori: 24.090.

Elvetia: Stiel - Haas, M. Yakin, Muller, Spycher - Huggel, Vogel, Wicky (83 - Henchoz) - Frei, M. Yakin, Chapuisat (54 - Celestini). Antr.: Jakob Kuhn.

Croatia: Butina - Simici (61 - Srna), R. Kovaci, Simunici, Zivkovici - Mornar, Bjelica (74 - Rosso), N. Kovaci, Olici (46 - Rapaici) - Prso, Sokota. Antr.: Otto Barici.

Arbitri: Lucilio Batista (Portugalia) - Paulo Januario (Portugalia), Jose Cardinal (Portugalia); rezerva: Terje Hauge (Norvegia).

~g: Vogel (4, 49), Huggel (41), Stiel (72) / Prso (13), Bjelica (30), Rapaici (47), Zivkovici (51), Mornar (52).

~r: Vogel (49) / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 9:40 am

Meciul numarul 4
Franta - Anglia 2-1 (0-1)

Stadion: Da Luz (Porto). Spectatori: circa 65.000 . Marcatori: Zidane (90+1, 90+2-p) / Lampard (38).

Franta: Barthez - Gallas, Thuram, Silvestre (79 - Sagnol), Lizarazu - Pires (75 - Wiltord), Vieira, Makelele (90+3 - 17. Dacourt)), Zidane - Henry, Trezeguet. Antr. Jacques Santini.

Anglia: James - G. Neville, King, Campbell, A. Cole - Beckham, Gerrard, Lampard, Scholes (75 - Hargreaves) - Owen (69 - Vassell), Rooney (75 - Heskey). Antr. Sven Goran Eriksson.

Arbitri: Markus Merk (Germania) - Christian Schraer (Germania), Jan-Hendrik Salver (Germania); rezerva: Lubos Michel (Slovacia).

~g: Pires (49), Silvestre (72) / Scholes (53), Lampard (69), James (90+2).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 15, 2004 12:51 pm

Meciul numarul 6
Danemarca - Italia 0-0

Stadion: D. Alfonso Henriques (Guimaraes). Spectatori: 29.595.

Danemarca: Sorensen - Helveg, Laursen, Henriksen, N. Jensen - Poulsen (76 - Priske), D. Jensen, Rommedahl - Jorgensen (72 - Perez), Sand (69 - C. Jensen), Tomasson. Antr.: Morten Olsen.

Italia: Buffon - Panucci, Nesta, Cannavro, Zambrotta - Zanetti (57 - Gattuso), Perrotta - Camoranesi (68 - Fiore), Totti, del Piero (64 - Cassano) - Vieri. Antr.: Giovanni Trapattoni.

Arbitri: Manuel Mejulo Gonzalez (Spania) - Rafael Guerrero Alonso (Spania), Oscar Martinez Samaniego (SPania); rezerva: Frank de Bleecke (Belgia).

~g: Tomasso (29), Helveg (67) / Cannavaro (62), Cassano (70), Gattuso (81), Totti (90+3).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 10:55 pm

Meciul numarul 6
Suedia - Bulgaria 5-0 (1-0)

Stadion: Jose Alvalade (Lisabona). Spectatori: 45.000. Marcatori: Ljungberg (32), Larsson (57, 58), Ibrahimovici (78-p), Allback (90+1).

Suedia: Isaksson - Lucici (41 - Wilhelmsson), Mellberg, Jakobsson, Edman - Nilsson, Linderath, Ljungberg - Svensson (76 - Kallstrom) - Larsson, Ibrahimovici (81 - Alback). Antr.: Tommy Soderberg, Lars Lagerback.

Bulgaria: Zdravkov - Ivanov, Kirilov, Pazin, Petkov - Peev, S. Petrov, Hristov, M. Petrov (84 - Lazarov) - Berbatov (76 - Manchev), Jankovici (62 - Dimitrov). Antr.: Plamen Markov.

Arbitri: Michel Riley (Anglia) - Glenn Turner (Anglia), Philip Sharp (Anglia); rezerva: Stuart Dougal (Scotia).

~g: Linderath (52), Ibrahimovici (65) / Petkov (18), Kirilov (22), Jankovici (23), Ivanov (70).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 10:55 pm

Meciul numarul 7
Cehia - Letonia 2-1 (0-1)

Stadion: Municipal (Aveiro). Spectatori: 31.498. Marcatori: Baros (73), Heinz (85) / Verpakorkis (45+1).

Cehia: Cech - Grygera (56 - Heinz), Ujfalusi, Bolf, Jankulovsky - Poborsky, Galasek (64 - Smicer), Rosicky, Nedved - Koller, Baros (87 - Jiranek). Antr.: Karel Brukner.

Letonia: Kolinko - Isakars, Zemlinskis, Stepanovs, Blagonadezdins - Beidelis, Lobanovs (90 - Rimkus), Astafjers, Rubins - Verpakovsis (81 - Pahars), Prhorenkovs (72 - Laizans). Antr.: Aleksandrs Starkovs.

Arbitri: Gilles Veissiers (Fra) - Frederic Arnault (Fra), Serge Vallin (Fra); rezerva: Kyros Vassaras (Gre).

~g: - / - .

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 10:56 pm

Meciul numarul 8
Germania - Olanda 1-1 (1-0)

Stadion: Dragao (Porto). Spectatori: 48.197. Marcatori: Frings (30) / van Nistelrooy (81).

Germania: Kahn - Friedrich, Worns, Nowotny, Lahm - Baumann - Schneider (68 - Schweinsteiner), Hamann, Ballack, Frings (79 - Ernst) - Kuranyi (85 - Bobici). Antr.: Rudi Voller.

Olanda: van der Sar - Heitinga (74 - vam Hooijdonk), Stam, Bouma, van Bronckhorst - Davids (46 - Sneijder), Cocu, Zenden (46 - Overmars) - van der Vaart - van Nistelrooij, van der Meyde. Antr.: Dick Advocaat.

Arbitri: Anders Frisk (Sue) - Kenneth Petersson (Sue), Peter Ekstrom (Sue); rezerva: Valentin Ivanov (Rus).

~g: Kuranyi (12), Ballack (90+1) / Cocu (29), Stam (73).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 10:57 pm

Meciul numarul 9
Grecia - Spania 1-1 (0-1)

Stadion: Bessa (Porto). Spectatori: 25.444. Marcatori: Charisteas (65) / Morientes (28).

Grecia: Nikopolidis - Seitaridis, Kapsis, Dellas, Fyssas (86 - Venetidis) - Giannakopoulos (49 - Nikolaidis), Zagorakis, Karagounis (53 - Tsiartas), Katsouranis - Vryzas, Charisteas. Antr.: Otto Rehhagel.

Spania: Cassilas - Puyol, Helguera, Marchena, Raul Bravo - Etxeberria (46 - Joaquin), Albelda, Baraja, Vicente - Morientes (64 - Valeron), Raul (80 - C. Torres). Antr.: Inaki Saez.

Arbitri: Lubos Michel (Svc) - Igor Sramka (Svc), Martin Balko (Svc); rezerva: Stuart Dougal (Sco).

~g: Katsouranis (7), Giannakopoulos (24), Karagounis (27), Zagorakis (61), Vryzas (90+1) / Marchena (16), Helguera (37).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 10:57 pm

Meciul numarul 10
Rusia - Portugalia 0-2 (0-1)

Stadion: Da Luz (ILisabona). Spectatori: 48.700. Marcatori: Maniche (7), Rui Costa (88).

Rusia: Ovcinikov - Evseev, Smertin, Bugaiev, Senikov - Aldonin (45 - Malafeev) - Alenicev, Loskov, Kariaka (79 - Bulikin) - Kerzakov, Izmailov (72 - Bistrov). Antr.: Gheorghi Iartev.

Portugalia: Ricardo - Miguel, J. Andrade, R. Carvelho, N. Valente - Costinha - Figo (78 - Cr. Ronaldo), Maniche, Deco, Simao (63 - Rui Costa) - PAuleta (57 - N. Gomes). Antr.: Luis Felipe Scolari.

Arbitri: Terge Hauge (Nor) - Ole Hermann Borgan (Nor), Steinar Holvik (Nor); rezerva: Frank de Bleeckere (Belgia).

~g: Smertin (16), Evseev (21), Alenicev (85) / R. Carvelho (24), Deco (84).

~r: Ovcinikov (45) / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 11:01 pm

Meciul numarul 11
Anglia - Elvetia 3-0 (1-0)

Stadion: Cidade de Coimbra (Coimbra). Spectatori: 30.216. Marcatori: ROONEY (23, 75), Gerrard (82).

Anglia: James - G. Neville, Campbell, Terry, A. Cole - beckham, Gerrard, Lampard, Scholes (70 - Hargreaves) - Owen (72 - Vassell), ROONEY (83 - Dyer). Antr.: Sven Goran Eriksson.

Elvetia: Stiel - Haas, M. Yakin, Muller, Spyher - Huggel, Celestini (53 - Cabanas), Wicky - H. Yakin (83 - Vonlanthen) - Chapuisat (46 - Gygax), Frei. Antr.: Jakob Kuhn.

Arbitri: Valentin Ivanov (Rusia) - Iuri Dupanov (Blr), Vladimir Eniutin (Rus). rezerva: Kyros Vassaras (Gre).

~g: Rooney (18) / Celestin (23), Haas (49, 60).

~r: - / Haas (60).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 11:02 pm

Meciul numarul 12
Croatia - Franta 2-2 (0-1)

Stadion: Dr. Magalhaes Pessoa (Leiria). Spectatori: 30.000. Marcatori: Rapaici (48-p), Prso (52) / Tudor (21-a), Trezeguet (64).

Croatia - Butina - Simici, R. Kovaci, Tudor, Simunici - Bjelica (67 - Leko), N. Kovaci, Rosso, Rapaici (86 - Mornar) - Prso, Sokota (71 - Olici). Antr.: Otto Barici.

Franta: Barthez - Gallas (80 - Sagnol), Thuram, Dessailly, Silvestre - Wiltord (70 - Pires), Vieira, Dacourt (79 - Pedretti), Zidane - Trezeguet, Henry. Antr. Jacques Santini.

Arbitri: Kim Milton Nielsen (Dan) - Jurgen Jepsen (Dan), Jens Larsen (Dan); rezerva: Anders Frisk (Sue).

~g: Tudor (38), Rosso (61), R. Kovaci (65), Leko (77) / Vieira (32), Dacourt (60).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 18, 2004 7:57 pm

Meciul numarul 13
Bulgaria - Danemarca 0-2 (0-1)

Stadion: Municipal (Braga). Spectatori: 24.131. Marcatori: Tomasson (43), Grankjaer (90+1).

Bulgaria: Zdravkov - Ivanov (51 - Lazarov), Kirilov, Stoianov, I. Petkov (40 - Zagorcici) - Peev, S. Petrov, Hristov, M. Petrov - Berbatov, Jankovici (80 - Petkov). Antr.: Plamen Markov.

Danemarca: Sorensen - Helveg, Laursen, Henriksen, N. Jensen - Gravesen, Tomasson, D. Jensen - Jorgensen (72 - C. Jensen), E. Sand, Rommedahl (22 - Gronkjaer). Antr.: Morten Olson.

Arbitri: Lucilio Batista (Por) - Paulo Januario (Por), Jose Cardinal (Por); rezerva: Gilles Vissiere (Fra).

~g: Kirilov (3), Stoianov (50), S. Petrov (50, 82), Zagorcici (79), Hristov (82), M. Petrov (83) / N. Jensen (9), Gravesen (10), E. Sand (57).

~r: S. Petrov (82) / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 18, 2004 10:30 pm

Meciul numarul 14
Italia - Suedia 1-1 (1-0)

Stadion: Dragao (Porto). Spectatori: 44.926. Marcatori: Cassano (37) / Ibrahimovici (86).

Italia: Buffon - Panucci, Nesta, Cannavaro, Zambrotta - Gattuso (75 - Favalli), Pirlo, Perrotta - Vieri, Cassano (69 - Fiore), del Piero (81 - Camoranesi). Antr.: Giovanni Trapattoni.

Suedia: Isakson - Nilsson, Mellberg, Jakobsson, Edman (76 - Allback) - Linderoth - Wilhelmsson (66 - Jonson), Svensson (54 - Kallstrom), Ljungberg - Larsson, Ibrahimovici. Antr.: Tommy Soderberg, Lars Lagerback.

Arbitri: Urs Meier (Elv) - Rudolf Kappeli (Elv), Fracesco Buragina (Elv); rezerva: Markus Merk (Ger).

~g: Gattuso (39), Cannavaro (46), Zambrotta (57) / Edman (54), Linderoth (74).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 19, 2004 11:52 pm

Meciul numarul 15
Letonia - Germania 0-0

Stadion: Bessa (Porto). Spectatori: 33.344.

Letonia: Kolinko - Isakovs, Zemlinskis, Stepanovs, Blagonadezdins - Bleidelis, Lobanovs (70 - Laizans), Astafsevs, Rubins - Prohorenkovs (67 - Pahars), Verpakovskis (90+2 - Zivnis). Antr.: Aleksandrs Starkovs.

Germania: Kahn - Freiderich, Worns, Baumann, Lahm - Schneider (46 - Schweinsteiger), Hamann, Frings - Ballack - Bobic (67 - Klose), Kuranyi (78 - Brdaric). Antr.: Rudi Voller.

Arbitri: Michael Riley (Ang) - Philip Sharp (Ang), Glenn Turner (Ang); rezerva: Alain Hamer (Luxemburg).

~g: Isakovs (1), Astafsevs (3) / Friedrich (21), Hamann (42), Frings (53).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 19, 2004 11:53 pm

Meciul numarul 16
Olanda - Cehia 2-3 (2-1)

Stadion: MUnicipal (Aveiro). Spectatori: 21.498. Marcatori: Bouma (4), van Nistelrooij (19) / Koller (23), Baros (71), Smicer (88).

Olanda: Van der Sar - Heitinga, Stam, Bouma, Van Bronckhorst - Seedorf (86 - Van der Vaart), Cocu, Davids - Van der Meyde (79 - Reiziger), Robben (59 - Bosvelt) - Van Nistelrooy. Antr.: Dick Advocaat.

Cehia: Cech - Grygera (25 - Smicer), Ujfalusi, Jiranek, Jankulovski - Galasek (62 - Heinz) - Poborsky, Rosicky, Nedved - Koller (75 - Rozehnal), Baros. Antr.: Karol Bruckner.

Arbitri: Manuel Mejuto Gonzalez (Spa) - Rafael Guerrero ALonso (Spa), Oscar Mertinez Samaniego (Spa); rezerva: Pierluigi Collina (Italia).

~g: Seedorf (9), Heitinga (26, 75) / Galasek (55).

~r: Heitinga (75) / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 24, 2004 9:16 pm

Meciul numarul 17
Rusia - Grecia 2-1 (2-1)

Stadion: Algavre (Faro Loule). Spectatori: 24.347. Marcatori: Kiricenko (2), Bulikin (17) / Vryzas (43).

Rusia: Malafeev - Aniukov, Bugaiev, Saranov (56 - Senikov), Evseev - Gusev, Radimov, KAriaka (46 - Semsov), Alenivev - Bulikin (46 - Sicev), Kiricenko. Antr. Gheorghi Iartev.

Grecia: Nikopolidis - Seitaridis, Kapsis, Dellas, Venetidis (89 - Fryssas) - Katsouranis, Zagorakis, Basinas (42 - Tsartas), PApadopoulos (70 - Nikolaidis) - Charisteas, Vryzas. Antr. Otto Rehaggel.

Arbitri: Gilles Vessiere (Franta) - Frederic Arnault (Franta), Serge Vallin (Franta); rezerva: Frank de Bleeckere (Belgia).

~g: Saranov (15), Aniukov (28), Kariaka (39), Alenicev (65), Radimov (71), Malafeev (88) / Vryzas (45), Dellas (86).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 24, 2004 9:17 pm

Meciul numarul 18
Spania - Portugalia 0-1 (0-0)

Stadion: Jose Alvalade (Lisabona). Spectatori: 47.491. Marcator: Nuno Gomes (57).

Spania: Casillas - Puyol, Helguera, Juanito (80 - Morientes), R. Bravo - Juaquin (72 - Luque), X. Alonso, Albelda (66 - Baraja), Vicente - F. Torres. Raul. Antr. Insaki Saez.

Portugalia: Ricardo - Miguel, R. Carvalho, J. Andrade, N. Valente - Figo (78 - Petit), Maniche, Costinha, Deco, C. Ronaldo (85 - F. Couto) - Pauleta (46 - N. Gomes). Antr. Luis Felipe Scolari.

Arbitri: Anders Frisk (Suedia) - Kenneth Petersson (Suedia), Peter Ekstrom (Suedia); rezerva: Stuart Dougal (Scotia).

~g: Albelda (8), Puyol (74) / Pauleta (7).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 24, 2004 9:23 pm

Meciul numarul 19
Elvetia - Franta 1-3 (1-1)

Stadion: Cidade de Coimbra (Coimbra). Spectatori: 30.000. Marcatori: Vonlanthen (26) / Zidane (20), Henry (76, 84).

Elvetia: Stiel - Henchoz (86 - Magnin), M. Yakin, Muller, Spycher - Cabanas, Vogel, Wicky - M. Yakin (60 - Hugel), Gygax (86 - Rama) - Vonlanthen. Antr. Jakob Kuhn.

Franta: Barthez - Sagnol (46 - Gallas; 90+2 - Boumsong), Thuram, Silvestre, Lizarazu - Zidane, Vieira, Makelele, Pires - Trezegut (75 - Saha), Henry. Antr. JAcques Santini.

Arbitri: Lubos Michel (Slovacia) - Igor Sramka (Slovacia), Martin Balko (Slovacia); rezerva: Kyros Vassaras (Grecia).

~g: M. Yakin (43), Micky (66), Hugel (75) / Henry (46).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 24, 2004 9:27 pm

Meciul numarul 20
Croatia - Anglia 2-4 (1-2)

Stadion: Da Luz (Lisabona). Spectatori: 50.000. Marcatori: N. Kovaci (8), Mornar (73) / Scholes (40), ROONEY (45+1, 68), Lampard (79).

Croatia: Butina - Sumici (67 - Srna), Tudor, R. Kovaci (46 - Mornar), Simunici - Rosso, Zivkovici, N. Kovaci, Rapajici (55 - Olici) - Prso, Sokota. Antr.: Otto Barici.

Anglia: James - G. Neville, Teery, Campbell, A. Cole - Beckham, Lampard (84 - P. Neville), Gerrard, Scholes (70 - King) - Owen, ROONEY (72 - Vassell).

Arbitri: Pierluigi Collina (Italia) - Marco Ivaldi (Italia), Narciso Pisacreta (Italia); rezerva: Manuel Mejulo Gonzalez (Spania).

~g: Simici (63) / - .

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:35 pm

Meciul numarul 21
Italia - Bulgaria 2-1 (0-1)

Stadion: Dr. Alfonso Henriques (Guimaraes). Spectatori: 16.002. Marcatori: Perrotta (48), Cassano (90+4) / M. Petrov (45-p).

Italia: Buffon - Panucci, Materazzi (83 - di Vaio), Nesta, Zambrotta - Fiore, Pirlo, Perrotta (68 - Oddo) - Cassano, Corradi (53 - Vieri), del Piero. Antr. Giovanni Trapattoni.

Bulgaria: Zdravkov - Borimirov, Zagorcici, Pazin (64 - Kotev), Stoianov - M. Petkov, Jankovici (46 - Bojinov)), Hristov (79 - Dimitrov) - Lazarov, Berbatov, M. Petrov. Antr. Plamen Markov.

Arbitri: Valentin Ivanov (Rusia) - Iuri Dupanov (Belarus), Vladimir Eniutin (Rusia); rezerva: Alain Haner (Luxemburg).

~g: Materazzi (44) / M. Petrov (45+1), Bojinov (49), Stoianov (66), Lazarov (80).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:38 pm

Meciul numarul 22
Danemarca - Suedia 2-2 (1-0)

Stadion: Bessa (Porto). Spectatori: 26.115. Marcatori: Tomasson (28, 66) / Larsson (47-p), Jonson (89).

Danemarca: Sorensen - Helveg, Laursen, Henriksen, N, Jensen (46 - Bogelund) - D. Jensen (65 - Poulsen), Tomasson, Gravesen - Gronkjaer, E. Sand, Jorgensen (57 - Rommedahl). Antr. Morten Olsen.

Suedia: Isaksson - Nilsson, Mellberg, Jakobsson, Edman - Andersson (81 - Allback) - Jonson, Kallstrom (72 - Wilhelmsson), Ljungberg - Ibrahimovici, Larsson. Antr.: Tommy Soderberg, Lars, Lagerback.

Arbitri: Markus Merk (Germania) - Christian Schraer (Germania), Jan Hendrik Salver (Germania); rezerva: Michael Riley (Anglia).

~g: - / Edman (36), Kallstrom (63).

~r:- / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:40 pm

Meciul numarul 23
Olanda - Letonia 3-0 (2-0)

Stadion: Municipal (Braga). Spectatori: 27.904. Marcatori: van Nistelrooij (27-p, 35), Makaay (83).

Olanda: van der Sar - Reiziger, Stam, de Boer, van Bronckhorst - Seedorf, Cocu, Davids (75 - Sneijder) - van der Meyde, van Nistelrooij (69 - Makaay), Robben. Antr. Dick Advocaat.

Letonia: Kolinko - Isakovs, Zemlinskis, Stepanovs, Slagonedezdins - Beildelis (81 - Stolcers), Lobanovs, Astafjens, Rubins - Prohoronkors (73 - Laizans), Verpakovskis (62 - Pahars). Antr. Aleksandrs Starkovs.

Arbitri: Kim Milton Nielsen (Danemarca) - Jens Larssen (Danemarca), Jorgen Jepsen (Danemarca); rezerva: Lucilio Cardoso Cortez Batista (Portugalia).

~g: - / Lobanovs (53).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:41 pm

Meciul numarul 24
Germania - Cehia 1-2 (1-1)

Stadion: Jose Alvalade (Lisabona). Spectatori: 46.849. Marcatori: Ballack (21) / Heinz (30), Baros (77).

Germania: Kahn - Friedrich, Nowotny, Worns - Frings (46 - Podolski), Hamann (79 - Klose), Lahm - Schneider, Ballack, Schweinsteiger (86 - Jeremies) - Kuranyi. Antr. Rudi Voller.

Cehia: Blajek - Jiranek, Bolf, Galasek (46 - Hunschman), Rosehnal, Mares - Plasil (70 - Poborsky), Tyce, Vachausek - Heinz, Lokvenc (59 - Baros). Antr. Karel Bruckner.

Arbitri: Torge Hauge (Norvegia) - Steinar Holvik (Norvegia), Ole Hermann Borgan (Norvegia); rezerva: Urs Meier (Elvetia).

~g: Nowotny (38), Lahm (74), Worns (83) / Tyce (48).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:42 pm

Meciul numarul 25 - sfert de finala
Portugalia - Anglia 2-2 (0-1, 1-1, 1-1); 8-7 la loviturile de departajare

Stadion: Da Luz (Lisabona). Spectatori: 65.000. Marcatori: Postiga (83), Rui Costa (110) / Owen (3), Lampard (115). La loviturile de departajare: Beckham 0-0, Deco 0-1, Owen 1-1, Simao 1-2, Lampard 2-2, R. Costa 2-2, Terry 3-2, Cr. Ronaldo 3-3, Hargreaves 4-3, Maniche 4-4, A. COle 5-4, Postiga 5-5, Vassel 5-5, Ricardo 5-6.

Portugalia: Ricardo - Miguel (79 - R. Costa), R. Carvalho, J. Andrade, N. Valente - Maniche, Costinha (63 - Simao), Deco - Cr. Ronaldo, N. Gomes, Figo (75 - Postiga). Antr. Luis Felipe Scolari.

Anglia: James - G. Neville, Campbell, Terry, A. Cole - Beckham, Gerrard (82 - Hargreaves), Lampard, Scholes (57 - P. Neville) - Owen, Rooney (27 - Vassell). ANtr. Sven Goran Eriksson.

~g: Costinha (56), Deco (85), Carvalho (119) / Gerrard (37), G. Neville (45), P. Neville (92).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 10:44 pm

Meciul numarul 26 - sfert de finala
Franta - Grecia 0-1 (0-0)

Stadion: Jose Alvalade (Lisabona). Spectatori: 45.390. Marcator: Charisteas (65).

Franta: Barthez - Gallas, Thuram, Silvestre, Lizarazu - Zidane, Makelele, Dacourt (72 - Wiltord), Pires (78 - Rothen) - Trezeguet (72 - Saha), Henry. Antr. Jacques Santini.

Grecia: Nikolaidis - Seitaridis, Kapsis, Dellas, Fyssas - Karagounis, Zagorakis, Katsouranis, Basinas (84 - Tsiartas), Nikolaidis (61 - Lakis) - Charisteas. Antr. Otto Barici.

Arbitri: Anders Frisk (Suedia) - Kenneth Petterson (Suedia), Peter Ekstrom (Suedia); rezerva: Stuart Dougal (Scotia).

~g: Zidane (43), Saha (85) / Karagounis (5), Zagorakis (50).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 26, 2004 11:41 pm

Meciul numarul 27 - sfert de finala
Suedia - Olanda 0-0

Stadion: Algarve (Faro Loule). Spectatori: 30.000.

Suedia: Isaksson - Ostlund, Mellberg, Jakobsson, Nilsson - Jonson (64 - Wilhelmsson), Linderoth, Svensson (80 - Kallstrom), Ljungberg - Ibrahimovici. Antr. Tommy Soderberg, Lars Lagerback.

Olanda: van der Sar - Reiziger, Stam, de Boer (35 - Bouma, van Borckhorst - Davids (59 - Heitinga), Seedorf, Cocu - van der Meyde (87 - Makaay), van Nistelrooij, Robben. Antr. Dick Advocaat.

Arbitri: Lubos Michel (Slovacia) - Igor Sramka (Slovacia), Martin Balko (Slovacia); rezerva: Markus Merk (Germania).

~g: Ibrahimovici (56), Linderoth (88) / de Boer (30), van der Meyde (48), Makaay (114).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Iun 27, 2004 10:30 pm

Meciul numarul 28 - sfert4
Cehia - Danemarca 3-0 (0-0)

Stadion: Dragao (Porto). Spectatori: 51.000. Marcatori: Koller (48), Baros (63, 65).

Cehia: Cech - Jiranek (38 - Grygera), Ujfalusi, Bolf (64 - Rozehnal), Jankulovski - Poborsky, Galasek, Rosicky, Nedved - Koller, Baros (70 - Heinz). Antr. Karel Bruckner.

Danemarca: Sorensen - Helveg, Laursen, Henriksen, Bogelund - Poulsen, C. Jensen (70 - Madsen), Gravesen - Gronkjaer (79 - Rommedahl), Tomasson, Jorgensen (85 - Lovenkrands). Antr. Morten Olsen.

Arbitri: Valentin Ivanov (Rusia) - Iuri Dupanau (Rusia), Vladimir Eniutin (Rusia); rezerva: Urs Meier (Elvetia).

~g: Jankulovski (10), Ujfalusi (44), Nedved (59) / Polusen (50), Bogelund (54), Gravesen (77).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iun 30, 2004 10:34 pm

Meciul numarul 29 - semifinala
Portugalia - Olanda 2-1 (1-0)

Stadion: Jose Alvalade (Lisabona). Spectatori: 45.000. Marcatori: Cr. Ronaldo (26), Maniche (58) / J. Andrade (63-a).

Portugalia: Ricardo - Miguel, J. Andrade, R. Carvalho, N. Valente - Maniche (86 - F. Couto), Costinha - Cr. Ronaldo (67 - Petit), Deco, Figo - Pauleta (75 - N. Gomes). Antr. Luis Felipe Scolari.

Olanda: van der Sar - Reiziger, Stam, Bouma (56 - van der Vaart), van Bornckhorst - Davids, Seedorf, Cocu - Overmars (46 - Makaay), van Nistelrooij, Robben (81 - van Hooijdonk). Antr. Dick Advocaat.

Arbitri: Anders Frisk (Suedia) - Kenneth Petterson (Suedia), Peter Ekstrom (Suedia); rezerva: Lubos Michel (Slovacia).

~g: Cr. Ronaldo (27), N. Valente (44), Figo (89) / Overmars (39), Robben (70).

~r: - / - .
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator