Grupa D : Cehia, Letonia, Germania, Olanda

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Mesajde whatever » Sâm Iun 19, 2004 10:38 pm

SUPERB!!!! SUPERB!!!M-am bucurat nespus la golul lui Smicer. Victorie absolut meritata a cehilor. Moshule, poate luam titlul :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Sâm Iun 19, 2004 10:40 pm

Unul dintre cele mai frumoase meciuri din ultima vreme, nemtzii, saxonii si ceilaltzi ar putea sa-si traga cate o copie.

Portarii au aparat foarte bine, Nedvev a avut un sut superb, si se pare ca au fost cam 35 de suturi la poarta.

Meritul Cehiei sa-si revina de la 2-0, Olanda a ratat nepermis de mult, ambele echipe merita toata aprecierea.

Ca un punct negativ al acestui meci fain ar fi arbitrajul, penalty neacordat, decizii slabe, se pune intrebarea daca ala nu e fault care drak e? La decizia de eliminare abia de i-a tras una peste fund lu Nedvev.

Golul doi ceh superb, constructzie buna, centrare perfecta, stop frumos pe piept, sut foarte bun. La fel si ultimul, foarte frumos.

Meci de finala nu de grupe, ce note domle, o placere sa vezi asa un meci.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 19, 2004 10:40 pm

whatever, Doamne ajuta ! In '96 am suferit enorm la finala. Sper ca cehii sa-i trimita acasa pe nemtzi...la acest turneu.

Daca nemtii bat pe cehi...olanda e out indiferent de rezultat...si nu vreau asta.

tester, cand vom vedea si Romania revenind de la 0-2 si castigand un meci ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tester » Sâm Iun 19, 2004 10:43 pm

Asa-i cu Romania, ai pus punctul pe rana, totusi nu multe echipe castiga un meci conduse 45 de minute cu 2-0, si pana in minutul 70 cu 2-1.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde whatever » Sâm Iun 19, 2004 11:05 pm

nu cred sa bata nemtii pe cehi, nu au uitat ei ca Hitler a invadat Cehoslovacia, si numai daca isi da Baros autogol poate au o sansa, ca eu nu vad cum sa marcheze nemtii :D

oricum, de vazut ultimele meciuri. Ce ar fi oare sa bata letonii pe olandezi si cehii pe nemti ? Ar merge Letonia mai departe.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde 7vies » Dum Iun 20, 2004 2:11 pm

un meci cum n-am mai vazut demult...astfel de meciuri sustin onoarea competitiei...
bravo olanda ! bravo cehia !
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 4:19 pm

care era acel mare jucator englez (BobbyRobson parca) ce zicea ca "fotbalul e un joc intre doua echipe de 11 fotbalisti in care castiga nemtii!". corolar: campionatele europene si mondiale sunt evenimentele sportive ce se desfasoara la doi ani in care bat germanii. si in Portugalia pana acum au jucat bine!
de ce nu joaca la Olanda Cruyf, tata?
costasilviu
 

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 4:24 pm

costasilviu scrie:campionatele europene si mondiale sunt evenimentele sportive ce se desfasoara la doi ani in care bat germanii.

asa cum au castigat si la CM din Coreea de Sud si Japonia din 2002, asa cum au castigat si la CE din Belgia si Olanda din 2000, asa cum au castigat si la CM din Franta din 1998.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 4:29 pm

... si, zi mai departe de finalele dinainte de 1998! germanii nu au un joc spectaculos dar sunt tari si au moral bun!
costasilviu
 

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 4:34 pm

pai avem la CE din Anglia din 1996 - Germania (2-1 cu Cehia printr-un gol de aur), la CM din SUA din 1994 - Brazilia, la CE din Suedia din 1992 - Danemarca, la CM din Italia din 1990 - Germania, la CE din Germania din 1988 - Olanda. deci doua trofee in ultimii 16 ani.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 4:39 pm

baixinho © scrie:pai avem la CE din Anglia din 1996 - Germania (2-1 cu Cehia printr-un gol de aur), la CM din SUA din 1994 - Brazilia, la CE din Suedia din 1992 - Danemarca, la CM din Italia din 1990 - Germania, la CE din Germania din 1988 - Olanda. deci doua trofee in ultimii 16 ani.

putin, nu?
costasilviu
 

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 4:45 pm

mai nene, in primul rand nu se da quote la postul precedent. in al doilea rand, din treaba aia pe care ai spus-o tu se intelege ca Germania castiga cel putin un trofeu la doua competitii. ti-am demonstrat ca a castigat doua trofee in 16 ani. Brazilia in timpul asta a castigat doua titluri mondiale, Franta - unul european si unul mondial. ce ti se pare asa interesant ce a facut Germania?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 5:00 pm

"mi-ai demonstrat" ca in ultimii 16 ani Germania a castigat "doar" doua trofee si a jucat "numai" alte trei finale. ia zi tu, ca tot "am scris la sportul romanesc" care echipa din Europa e cea mai galonata . CE si CM vreau sa zic. despre asta e vorba (acu 16 ani nu juca BobbyRobson, vezi?).
si pentru unu ce habar nu are de criteriile de departajare in caz de punctaj egal (vezi cazul Italia) ai cam multe fumuri, "mai nene".
costasilviu
 

Mesajde 7vies » Mie Iun 23, 2004 5:51 pm

m-ar bucura mult o victorie a cehilor...germania out !!!
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Mie Iun 23, 2004 8:22 pm

Bun daca tot au plecat acasa Spania si Italia, din printzipiu zic sa se duca si nemtzalaii.

Astept sa vad un meci fain, sa vedem ce-or face cehii.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 23, 2004 9:01 pm

Din pacate Cehia joaca cu echipa a doua...si nu depun prea mari eforturi. Cred ca olandezii vor pleca acasa. ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iun 23, 2004 9:38 pm

cine stie...poate astia tineri vor sa se afirme, si le mai dau vreo 2 goluri nemtilor :)
superbe ambele goluri de pana acum.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sly » Mie Iun 23, 2004 9:43 pm

ruud a lovit de 2 ori in seara asta deocamdata :D
face 4 goluri ..;)l-a egalat pe rooney
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 23, 2004 10:15 pm

Iata ca si alesul meu la golgheteri...are 3 goluri. Sper sa castig premiul pus in joc de baixinho.

Milan Baros trimite Germania acasa. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iun 23, 2004 10:38 pm

am zis eu ii bat cehii pe nemti
Moshule, sa fie intr-un ceas bun, si sa luam titlul :)

ps - turneul acesta Liverpool si-au descoperit jucatorul care ii va duce in Champions League.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Mie Iun 23, 2004 10:45 pm

Bun, fost vazut jucat ratat plecat acasa, in nemtzia.

Slabutz cehii, fara mare motivatzie, au jucat cu rezervele ce-i drept, parca olandezii au facut ceva reclamatzii pe la comisie, dar pe final asta e, 2-1.

De nemtzi nu mai zic, slab si au ratat nepermis de mult. Auf wiedersehen.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Oranjeeeeee Boooven !

Mesajde u-77 » Joi Iun 24, 2004 12:12 am

:rulz: :rulz: :rulz:

Oranjeeeeeee Booooooven !

~y ~y ~y
Deutschland Deutschland ales ist vorbej .... :p :p :p

Here comes the Champions!
Fişiere ataşate
5.jpg
5.jpg (13.17 KiB) Vizualizat de 4881 ori
4.jpg
4.jpg (12.43 KiB) Vizualizat de 4877 ori
3.jpg
3.jpg (10.01 KiB) Vizualizat de 4876 ori
2.jpg
2.jpg (16.61 KiB) Vizualizat de 4880 ori
1.jpg
1.jpg (10.01 KiB) Vizualizat de 4878 ori
Avatar utilizator
u-77
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 17, 2004 11:00 pm

Mesajde u-77 » Joi Iun 24, 2004 1:14 am

;n Deutschland goes home! :M

:p :p :p
Fişiere ataşate
NL.jpg
NL.jpg (24.09 KiB) Vizualizat de 4878 ori
Avatar utilizator
u-77
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 17, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iun 24, 2004 1:20 am

and you should thank the Czechs for being in the quarters in the first place.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde costasilviu » Joi Iun 24, 2004 6:22 pm

In buna traditie a romanasului ce "in nemernicia lui, a muscat mana ce l-a hranit", un coleg de-al meu de strainatate, dorea sa se califice "orice echipa, numai nu Italia". "chiar si danezii, ce ne-au furat?". "da!". "de ce?" . "asa, de-al dracu!". De ce toata istoria asta? Pentru ca el tinea cu "Germania, tata!". Abia astept sa ajung acasa ca azi inca nu ne-am intalnit!
Eu cred ca totusi nemtii meritau sa se califice in dauna olandezilor. Au aratat un fotbal mai curat si in meciul direct au fost mai buni! Dar va aduceti aminte ca la europenele trecute tot asa, portughezii au jucat cu rezervere in ultimul meci si i-au batut (cu 3-0, parca).
Oricum, cehii sunt singurii ce au jucat fotbal, din partea astalalta a finalei (grupele C si D) si, in mod normal, nu ar trebui sa aiba probleme pana acolo!
costasilviu
 

Mesajde baixinho© » Joi Iun 24, 2004 6:25 pm

costasilviu scrie:Au aratat un fotbal mai curat

mai ales in meciul cu letonii. atat de curat ca pana si tabela de marcaj a fost imaculata.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Joi Iun 24, 2004 6:50 pm

baixinho © scrie:mai ales in meciul cu letonii. atat de curat ca pana si tabela de marcaj a fost imaculata.

Baix-ule, stilul asta al tau de a cauta nod in papura si a te bucura tamp la orice gresala a altora, e enervant si anost. Astept un post al tau in care sa afirmi ceva original si mai vorbim. Ai scris tabelele alea cu echipele, OK, iti multumim! Dar in rest esti stupid, amice, teribil de stupid. Rationamentul meu se referea la ansamblu. Impresia mea, repet si pentru cei din fundul salii e ca =nemtii meritau sa se califice in dauna unor olandezi batrani si fara orizont, salvati doar de VanNisterloy!=. nemtii au avut doar un Balak (sau cum dracu se scrie) nervos si imprecis.
si uite ca, pentru a-ti da motiv sa mai descoperi o gresala, iar dau quote pe postul precedent (eu cred ca la SportulRomanesc tu ai fost =caplimpede=, ala ce verifica eventualele greseli si de aici ti se trage)
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 24, 2004 7:14 pm

costas, te rog eu nu mai da quote la postul anterior. o sa ma consideri bulangiu, dar deja ti-am dat un avertisment pe tema asta. astea-s regulile. nu ai invatat pana acum ca tre sa respecti regulile casei ?

Germania a jucat frumos (chiar uimitor) doar in primul sau meci..cel cu Olanda. In rest a demonstrat ca nu isi are locul printre cele mai bune 16 echipe ale batranului continent.
Imi pare bine ca au plecat acasa, pentru ca nu ii sufar si nu i-am suferit nicicand.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 24, 2004 7:42 pm

Rudi parca si-a dat demisia dupa meciul cu Cehia ...

Mi-a placut cum au iesti treburile in aceasta grupa. Imi pare bine ca Letonia a facut in asa fel incat Bulgaria sa ramana singura tara care nu a luat niciun punct la euro :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron