Grupa C : Suedia, Bulgaria, Danemarca, Italia

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 4:37 pm

Numai sa nu joace Bobo Vieri si sa nu-i tremure picioarele lui Nesta ca pana acum! va fi meciul cu (spun ei) numarul cel mai mic de spectatori, asta intre doua "rosii-alb-verde". dau pe dracu de baut, ca zgarcit ca italianul mai rar, dar e a doua patrie pentru mine si cum romanii n-au venit...
costasilviu
 

Mesajde 7vies » Mar Iun 22, 2004 5:00 pm

poate bulgarii iau exemplul rusiei si termina turneul cu o victorie...desi e putin probabil, cu jocul inchis al italiei...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Mar Iun 22, 2004 9:32 pm

heh, iata ca bulgarii lu` aiu nu se lasa :)

Pacat de ploaie, Italia a construit frumos cateva faze, Del Piero a pasat sigur, mi-a placut pana acum.

Sa vedem daca inscriu 2 goluri, asta deocamdata.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 9:42 pm

pai italienii pot sa inscrie doua goluri. dupa ce conduc bulgarii cu 2-0. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Mar Iun 22, 2004 9:44 pm

haha, om vedea, ma duc ca incepe.

Fain golu din celalalt meci.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 22, 2004 10:34 pm

Bravo Suedia ! Bravo Danemarka !
Meritau calificarea...si asta prin prizma meciurilor pe care le-au facut impotriva Cizmei.

Simpatic meciul scandinav din seara asta.
Ne aminteste oarecum de celebrul..RFG - Austria de la mondialul din '82...cand Algeria a fost lasata pe afara.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tester » Mar Iun 22, 2004 10:40 pm

Gol frumos pe final, pacat pentru ei de rezultat. sunt sigur ca va ploua cu acuzatzii de blat.

Vieri saracul cre c-a dat si de 10 ori cu capul spre poarta, poate ca era mai simplu sa se mute catziva pasi :)

In a doua repriza nu am vazut mai nimic de la bulgari, evident lipsea motivatzia, nici macar cand italienii si-au scos totzi aparatorii nu au inscris. Totusi au inscris primul lor gol in acest turneu.

Pacat sa pleci acasa cu 5 puncte.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 11:07 pm

in sfarsit, s-a facut dreptate. dupa atatea si atatea calificari ale italienilor in care peninsularii nu meritau sa treaca in fazele superioare ale diferitelor competitii, de aceasta data s-a intors roata.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Iun 23, 2004 10:11 am

Am si io o intrebare, va rog: de ce tot pritoceau comentatorii aseara ideea ca la 2-2 in meciul nordicilor, Italia nu are nici o sansa, indiferent de rezultatul meciului cu bulgariotii? Sa mor daca inteleg...
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 23, 2004 10:16 am

Pt. ca fiecare echipa a terminat cu 5 puncte...si au facut egaluri intre ele. 0-0, 1-1, 2-2. Probabil s-a socotit cine a dat mai multe goluri in meciurile dintre ele 3. Doar asa vad posibil faptu...ca Italia orice ar fi facut...la 2-2 intre Suedia si Danemarka...ar fi ramas acasa
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Iun 23, 2004 10:20 am

Da' daca Italia batea cu 4-1 facea golaveraj 5-2, deci peste Danemarca, care are 4-2. Sau criteriul meciurilor directe, chiar daca egaluri, primeaza in fata golaverajului? Io credeam ca, daca e egal in meciul direct, treci direct la golaveraj, nu consideri toate meciurile directe...

Mersi!
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 23, 2004 10:24 am

Am impresia ca nu se iau in considerare meciurile cu ultima clasata. Asa ca...nu a contat ca ai bautut Bulgaria cu 5-0 sau 2-1.
Probabil cand 3 echipe sunt la egalitate de puncte se considera doar meciurile intre ele. Asta e singura explicatie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iun 23, 2004 10:48 am

pinkie, cand trei echipe se afla la egalitate de puncte, se iau in considerare numai rezultatele directe dintre ele (de aceea nu conta daca Italia ar fi castigat in fata Bulgariei cu 1001-1). in cazul de fata, Suedia are 2p si golaveraj 3-3, Danemarca are 2p si 2-2, iar Italia are 2p si 1-1.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Iun 23, 2004 11:21 am

Mersi, am inteles! De fapt nici nu e asa de complicat, da aseara, cind incercam sa rezolv aceasta problema, am pierdut din vedere faptu ca toate 3 au 5 puncte. Io vedeam Suedia pe primul loc, ca avind cel mai jmeker golaveraj, si incercam sa fac departajarea intre danezi si broscari. De fapt toate trei trebe puse in aceeasi oala si calculate impreuna.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Joi Iun 24, 2004 6:09 pm

Drama lui Cassano.
Eu imi amintesc de baiatul asta ca acum vreo doi ani, cand la Roma n-avea loc de Montela si Totti si freca banca, pustiul cu acnee a refuzat sa se antreneze. Asta pana cand, in prezenta unei camere tv, un membru al galeriei romaniste, cunoasteti genul, probabil, s-a dus la el si i-a zis "Antonio, tu stii cine sunt eu, stii ca am facut si puscarie pentru voi la meciul ala cu xxx, eu noaptea fur din magazine sa vin sa va vad prin toata Italia. Daca maine dimineata nu te vad transpirand la antrenament, eu vin si iti rup picioarele, stii ca sunt in stare!" Amennitarea a tinut, zau! Apoi a devenit titular la Roma si acum, iata, la nationala. A facut iar banca in primul meci. L-au bagat in al doilea, a dat gol, apoi iar l-au scos! In meciul al treilea a bagat-o iar! S-a bucurat si apoi a plans. Nu intelegea de ce! L-a bagat, a dat gol, a castigat! Intr-o lume plina de impresari a lui Vieri si DelPiero, cu 2-2-uri de opereta si cu penalty-uri refuzate, Cassano trebuie sa invete sa minta, sa insele, sa triseze! Italia nu merita sa se califice? Dar cine merita? Merita Danemarca ce s-a calificat cu arbitrii in preliminarii si cu un joc distructiv si urat ? (eu nu mai beau in viata mea Tuborg). Merita Suedia, ce a stat 80 de minute clar sub Italia si a fost salvata de calcaiul ala genial si norocos a lui Ibrahimovici? Si apoi 2-2-ul... Baieti, imi pare rau sa va distrug minunata lume de vis in care traiti, dar nu, Mos Craciun nu exista, pe voi nu v-a adus barza si 2-2-ul ala a fost un oribil spectacol antisportiv!
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 24, 2004 7:29 pm

Poate ca ai dreptate....dar pentru unul ce uraste Italia (aceasta Juventus Torino la nivel national) ...bucuria a fost mare sa-i vada plecand acasa.
Si pleaca din vina lor. Pentru ca in primele meciuri au jucat ..jocul lor obisnuit. Acela de a se apara la 0-0...si a contraataca. Nu stiu daca 80 de minute au fost peste Suedia...dar stiu ca sub Danemarka au fost categoric. Danezii au dominat copios...iar italienii au avut 2 ocazii in tot meciul. Ce e drept...ocazii rarisime..salvate doar de inspiratia lui Sorensen.
Nu mai are importanta ce a fost in preliminarii (sa nu uitam ca si Italia a luat bataie de la Tara Galilor ..acasa) ....conteaza ca Italia a fost sub scandinavi la aceste europene.
Daca bateau macar intr-un meci...nu mai stateau la mana altora sa se califice.

Locu 3 in grupe la Euro...nu aduce calificare in vre'o competitie ? Sau nu e ca la Champhions League ? *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Vin Iun 25, 2004 6:03 pm

Fara sa dau quote la postul anterior, iti reamintesc mosule ca Italia in grupe a castigat un meci si a facut doua egaluri, iar cu danezii, hmmm, sa fim seriosi, ambele echipe au jucat atat de prost...
Da, e normal sa urasti Italia, joaca urat si eu o uram inainte de a veni aici, dar acu e a doua mea patrie si e normal... ce, Romania joaca frumos vrei sa zici si de aia tinem cu ea? Ceea ce vreau sa spun e ca Italia a fost eliminata la CM de arbitrul ala mafiot si la Euro asta de un 2-2 excelent regizat.
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 25, 2004 6:25 pm

A...pai nu te impiedica nimeni sa tzi cu Italia. Si nici pe mine sa o urasc. Eu doar imi spun parerea. Fiecare are propriile-i favorite. Tocmai asta-i frumos...ca se nasc discutii. Daca tineam toti cu Italia...ce mai vorbeam ? ~)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anterior

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron