Grupa C : Suedia, Bulgaria, Danemarca, Italia

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 15, 2004 8:56 am

Da 7vies...asta doream sa subliniez si eu. Scorul de 5-0 nu reflecta absolut deloc ce a fost in teren. Sa ne amintim ca la 1-0 bulgarii au ratat o ocazie monumentala...iar in faza imediat urmatoare...suedezii au inscris pt. 2-0. Apoi imediat..3-0. E normal sa cazi psihic cand se intampla asa ceva. Daca bulgarii inscriau de 1-1...alta era situatia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Iun 16, 2004 12:12 pm

bre, bulgaria o sa mearga mai departe, ii pisha si pe italieni si pe daneji. :D
ce io am pus dejaba ca ia bulgaria campionatu? ce pe noi nu nea pisat elvetia in noojpa la ditroit cu 4-1? aveti grije ce scrieti p-acilea de baietii cu ceafa gruasa si cap patrat ca va sparg :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mie Iun 16, 2004 5:18 pm

Usurel, baieti, Italia se califica sigur! Asa incep ei, mai prost. Pacat ca nu au inceput cu Cassano langa Totti si Gatuso conducator de joc. Sau Pirlo... Au jucat intradevar foarte urat, dar toate echipele mari fac meciuri proaste la inceput. Danezii cunosc fotbalul italian si au adoptat tactica potrivita. Sa vezi ce il macelaresc pe Trap in Italia.... Si apoi, UrsMaier-UrsMaier, dar putea Romania in locul Danemarcei sa puna atatea probleme Italiei?
Da, mi-a placut enorm Bulgaria! Jucau, tata, vorba aia, de parca nu le-a spus nimeni ca sunt bulgari, nu englezi ! Un meci paradoxal ce, daca s-ar fi terminat 5-0 pentru bulgari, n-ar fi mirat pe nimeni!
costasilviu
 

Dume...

Mesajde Aurolacul » Mie Iun 16, 2004 9:34 pm

Bulgarii au fost evident clasati in a doua repriza, ce vorbesti. Suedezii au jucat mai bine.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Santos » Mie Iun 16, 2004 10:37 pm

1.CostaSilviu,tu chiar crezi ca Gatuso poate juca de conducator de joc?Dupa tine,Inzaghi ar trebuii sa joace de fundas central?

2.Si ''daaa'',daca mai prelungeau un pic meciul,bulgarii egalau sigur.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iun 16, 2004 10:41 pm

mai oameni buni, am si eu o rugaminte la voi: daca doriti sa va faceti intelesi, folositi DOAR limba romana, nu limba romana cu inlocuitori.


ps: din preocuparile lui Totti in timpul meciului cu Danemarca.
Fişiere ataşate
totti.jpg
totti.jpg (23.77 KiB) Vizualizat de 4922 ori
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 17, 2004 3:50 pm

Totti a fost suspendat 3 meciuri de catre UEFA. Deci nu va juca in cele 2 meciuri din grupa care mai raman, si nici in sferturi (daca Italia se califica). Il vom mai vedea doar daca ajung Italienii in semifinale, ceea ce este putin probabil din cate s-a vazut in meciul cu Danemarca.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 17, 2004 3:55 pm

Bine imi pare. Sa plece acasa magarii de italieni. Sper sa mearga mai departe Suedia & Danemarka.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iun 17, 2004 3:56 pm

puate chiar e mai bine pentru italieni suspendarea lui totti si puate or incropi si iei de-un folbal in meciu de maine
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 17, 2004 4:19 pm

totti are dreptul sa faca apel, care se va judeca maine. sanctiunea de trei etape nu este batuta in cuie. presimt ca va fi sczuta (in urma apelului) la doua etape.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 17, 2004 4:33 pm

Sper sa-i lase alea 3 meciuri. Asa ceva nu se face in niciun sport. A fost cam idiot la faza asta. Oricat de suparat sau nervos era, nu trebuia sa scuipe.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 17, 2004 5:26 pm

Eu l-as suspenda si pentru talpa criminala aplicata direct pe tibie unui fotbalist danez, spre finalul meciului. S-a vazut ca nu a fost intentie de a juca balonul si putea evita contactul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Vin Iun 18, 2004 6:13 pm

suedia (cu 5 goluri marcate pana acum) se va confrunta cu cea mai inchisa aparare-italia...sper sa castige suedia...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iun 18, 2004 10:32 pm

Bulgaria - Danemarca 0-2
Italia - Suedia 1-1

1. Suedia 4p (6-1)
2. Danemarca 4p (2-0)
3. Italia 2p (1-1)
4. Bulgaria 0p (0-7).

In ultima etapa se joaca meciurile Italia - Bulgaria si Danemarca - Suedia. Italienii trebuie sa invinga la doua goluri diferenta pentru a fi siguri de calificare, deoarece presimt ca va fi remiza in derby-ul nordicilor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Vin Iun 18, 2004 10:33 pm

Slabe sanse mai are Italia sa se mai califice.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Vin Iun 18, 2004 10:45 pm

nu este adevarat. castiga cu 3-0 si merge mai departe indiferent de rezultatul de dincolo. asa cum Suedia a invins Bulgaria cu 5-0, Italia de ce nu ar putea? plus ca, la o adica, pot sa intervina si arbitrii, cum s-a intaampla la golul egfalizator al lui Henry din partida cu croatii..
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Am urmarit meciu impreuna cu Aliosha. La golul suedezilor...ne-am imbratisat...de parca ar fi dat gol Romania in finala campionatului mondial.
Superb. Gol splendid.

Sper ca scandinavii sa mearga mai departe...iar italienii sa plece acasa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tester » Vin Iun 18, 2004 11:07 pm

baixinho si aia ii drept, dar tre sa faca scor sa se duca mai departe, sa vedem.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde whatever » Vin Iun 18, 2004 11:07 pm

da, splendid gol. Ar fi ceva sa plece italienii acasa, dar totul depinde de apararea bulgarilor acuma :D De vazut daca vor rezista asaltului italian. Oricum, ar fi ideal un egal intre cele 2 echipe nordice si un 1-0 pentru Italia.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde 7vies » Sâm Iun 19, 2004 3:34 am

eu gol ca ala n-am mai vazut...suedia e pana acum echipa care mi-a placut cel mai mult...
cat despre celalalt meci (de pe stadionul fara peluze :) ) a fost plictisitor...pacat de bulgaria, se vor lua de mana cu rusii si vor pleca acasa...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Iun 19, 2004 7:39 am

s-a demonstrat ca "fortza" seriei a este data de stranieri. personal as fi mizat pe cartea pipo inzaghi in atac. e mai agil , mai penetrant si cu un simt al portii mai bun decat vieri. parerea mea (cb)

zilele trecute, la o conferinta de presa, prietenu romanilor de pretutindeni , dl urs mayer a declarat "imi pare rau ca am gresit defavorizand romania in meciul cu danemarca" dar cum zice vorba aia din popor , tot raul spre bine, fu poate mai bine asa ca daca ne-o furam de la italieni si muiedezi faceam economie la cazare precum acu 8 ani in anglia .
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Santos » Sâm Iun 19, 2004 2:17 pm

Aseara italienii si-au schimbat sistemul de joc atacand mereu,suedezi nici n-au vazut mingea,pana la golul lui Casano.
Dupa acea s-au bagat cu totii in aparare,n-au a vut noroc si au dat-o in bara.
Daca continuau atacand, poate ca venea si al doilea gol.Pe del Piero aseara l-am vazut pentru prima oara,de la meciul din semifinalele ligii campionilor de anul trecut cu Real Madrid,jucand foarte bine.
Sper ca jucatori ca Raul,Trezeguet,Henry,Figo sa-si revina mai repede.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Sâm Iun 19, 2004 2:26 pm

Dac nordicii pun de-un egal cu goluri multe 2-2 sau 3-3, Italia nu se califica indiferent cu cat i-ar bate pe bulgari. Dar nu o vor face (suedezii vor bate sigur) si italienii se vor califica pe mana altora in grupe, asa cum au facut-o si la mondialele trecute. Santos-tata, mistoul tau e stupid si prost documentat, monsher ! Gattuso a jucat si la nationala si la Milan pe post de conducator de joc (bineinteles ca nu asta e in mod normal rolul lui) ! Iar Inzaghi e pe vreo plaja acum, nici n-a fost convocat! Oricum, Italia a facut un meci mare si daca nu era Trap cu proverbiala lui frica si cu schimbarile lui idioate (desi si el este presat de presedinti si alte personaje importante: "baga-l pe ala si pe ala!"), Italia ar fi batut.
Pacat de Bulgaria, mare pacat!
costasilviu
 

Mesajde tester » Sâm Iun 19, 2004 2:35 pm

Apropo de nordicii aia, nu cred ca o sa fie nici un egal,adica 0-0, or fi nordici pentru noi dar intre ei nu se simpatizeaza deloc.

Sigur se vor lupta sa se bata sa castige.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Santos » Sâm Iun 19, 2004 2:49 pm

La Milan,singurul care a jucat de conducator de joc a fost Pirlo.Gatuso a jucat toata viata lui ca mijlocas,da,dar pus sa recupereze mingiile(la fel ca Makelele).
Inzaghi era doar un exemplu.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 3:53 pm

santos, pentru ultima data, citesc gazetta dello sport aproape in fiecare zi, sunt un fan milanist, am autoritate, termina! la Milan sunt trei ce indeplinesc sarcina de conducator de joc, in functie de tactica ce se cere adoptata: Pirlo, da, principal- e tehnic, constant si are un moral excelent, dar e lent si cam previdibil! doi: Rui Costa - sclipiri de geniu, stie sa rupa ritmul partidei dar cateodata dispare din joc si e imprevizibil in rau sau in bine! trei: Gattuso un jucator nascut in sudul Italiei intr-o familie saraca are o vitalitate si o rautate in joc exemplara, nu prea le are cu mingea, dar pune suflet si stie sa traga echipa dupa el. a jucat o repriza ca conducator de joc si in nationala (la amicalul cu campioana Africii, parca) si in alte jocuri. daca te-ai fi uitat pe RAIUNO ai fi vazut parerile invitatilor (Mazzuola, Boniek scl.) ce spuneau inaintea meciului cu Suedia ca ar fi o tactica excelenta incredintarea sarcinii de conducator de joc lui Gattuso, singurul, spuneau ei ce ar trezii o Italie adormita. Asta spuneau ei, fosti mari jucatori si actuali tehnicieni, dar daca tu, frate, spui ca nu se poate, asa o fi, ca doar nu esti fiul ploii in sportul asta, nu? sau ... esti?
nu, nici eu nu cred ca danezii si suedezii vor aranja meciul (mai ales ca Thomason si Helveg ar stii ce i-ar astepta la reintoarcerea la Milanul lui Berlusconi). dar mi-e frica sa nu se trezeasca Bulgaria si sa le traga o surpriza. in caz de 0-0 sau 1-1 italienii trebuie sa bata la doua goluri si nu stiu daca o vor face!
costasilviu
 

Mesajde eyewitness » Mar Iun 22, 2004 4:08 pm

pai bulgarii pot repeta figura rusilor ca oricum nu mai au ce pierde si potential au suficient.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Mar Iun 22, 2004 4:25 pm

taci bai martorule-piaza rea ce esti! ptiuptiuptiu! FORZZA ITALIA!!!
costasilviu
 

Mesajde eyewitness » Mar Iun 22, 2004 4:29 pm

LOOOOOOOOOOOL bah , ejti impatimit bre, sau dau aia de baut la servici daca castiga :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iun 22, 2004 4:29 pm

lasa, silviule, ca o pun italia si spania de-un amical pe maracana cu 120.000 de oameni in tribune ca sa rada dupa aia de portughezi ca ei nu au decat 60.000 de spectatori.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron