Grupa B : Franta, Anglia, Elvetia, Croatia

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Grupa B : Franta, Anglia, Elvetia, Croatia

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 30, 2003 1:54 pm

  • Franta
  • Anglia
  • Elvetia
  • Croatia


Probabil ca Franta si Anglia nu vor avea mari probleme. Despre echipa Elvetiei nu stiu mare lucru. Doar ca a castigat grupa din preliminarii de unde facea parte si Irlanda.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Dum Noi 30, 2003 5:31 pm

Despre echipa Elvetiei iti pot spune ca nu este inca la standardele clasice de echipa de rang international, pentru ca majoritatea componentilor sai sunt tineri si nu au avut timp sa lucreze impreuna. Tanara vedeta se numeste Alexander Frey si este un atacant destul de prolific. Capitanul este, cred, unul din fratii Yakin, Hasan probabil, cred ca il stii de la Basel, care a facut o figura atat de frumoasa anul trecut in CL. Fratele sau, Murat, este atacant, si inca unul bunicel, care compenseaza in tehnica viteza lui Frey. Mai este si portarul lui Basel, Zuberbuehler, care are momente de finete, daca se poate numi asa la 1.98 ;).
Favoritele mele : Franta (allez mes bleus :) ) si Elvetia. Ditto.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 30, 2003 5:39 pm

bloody , ma dezamagesti ! fazele finale ale turneului nu ar mai fi atat de spectaculoase fara marea echipa a Albionului. cum poti prefera Elvetia in dauna lor ?
Imi place mult fotbalul britanic si nu am cum sa nu tin cu Anglia....echipa care mereu joaca deschis adoptand in permanentza cartea atacului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Dum Noi 30, 2003 5:55 pm

Nu sunt de acord cu tine. Generatia '66 s-a dus de mult, si nu ca mi-ar fi facut prea mult nici aceea. Anglia nu joaca fotbal, ci o combinatie intre hockey si rugby, IMO, deci nu pot fi de acord ca ar trebui sa tin cu ei. Pentru cine ? Pentru Beckham si Owen ? LOL, nu ii suport. Sau cu o echipa care nici portar nu are ? No way. In plus, de cand ma stiu am tinut cu echipele "mici". Exemple elocvente : Bulgaria, Croatia sau aceasta Elvetie. Sa dea Domnul sa reuseasca o surpriza ! Chiar in dauna Frantei mele ... i-ar mai taia din nas lui Henry ;)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 01, 2003 12:17 pm

bloody, parerea mea este ca te-ai hazardat in afirmatii. Anglia are o echipa foarte valoroasa care joaca un fotbal clasic, placut ochiului. poate nu sunt cine stie ce tehnici, dar compenseaza asta prin daruire. Anglia este echipa care niciodata nu face pasul inapoi. Ei si la 2-0 ataca...de referintza in acest sens fiind meciul cu Portugalia de la EURO 2000....cand Portugalia condusa cu 2-0...a reusit sa bata Anglia pe contraatac. Surprinzator !

Iar Anglia nu e doar Beckham si Owen. Au o pleiada de mari jucatori. Ai auzit de Emile Heskey sau de tanarul Alan Smith. Atacanti de mare valoare. Lampard care arata o forma excelenta la echipa de club, Steven Gerrard care mi se pare exceptional (ce sa-ti fac daca nu prinzi TV Sportul ? ) . Vrei sa vorbim si despre fundasi ? Pai as mentiona pe Ashley Cole, Jonathan Woodgate si John Terry.
Si cum nu au portar ? David James ce este ? Jucator de biliard ?

Eu cred ca ar trebui sa iti schimbi parerea despre Anglia si sa respecti aceasta frumoasa echipa....cu reale sanse de a ajunge macar in semifinale.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Lun Dec 01, 2003 2:37 pm

Nu raspund la provocari, Moshule :P

Dar sunt de acord cu Lampard, in calitate de demi-suporter al lui Chelsea Londra. Insa cu o randunica nu se face primavara, si nu pot sa uit victoriile Angliei asupra noastra, de exemplu. Corner, centrare, cap, gol. L-or fi inventat, dar cam uita sa-l joace.

No offence ;) Parerea mea.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

4493

Mesajde baixinho© » Dum Dec 28, 2003 2:14 pm

nu suport franta ca echipa nationala de fotbal si nu o inghit nici macar cu o tona de lamaie. au multi juatori care nu au nici o treaba cu aceasta tara, fiind naturalizati. sper sa nu se treaca nici macar de faza grupelor (desi este greu de crezut, insa sper sa se repete minunea de la Campionatul Mondial din Asia de anul trecut). imi mai doresc sa mearga mai departe Croatia si oricare alta echipa in afara de franta.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde HighSictir » Lun Feb 16, 2004 8:43 am

frantsa suczor.mare bulan cu croatsia in 98, noroc cheor cu italia in 2000.cat despre aia naturalizatsii ie catse poate de adevarat( la ultimul recensamant 40 % din populatsia Frantei era de culoare).Totusi o dau ca favorita grupei , avand in vedere clasa jucatorilor.cu un minus la portar daca o sa apere Barthez.Croatsia pa doi ca ie dai nojtri :D
Ciainiz pipãl meic flicflacuri.
Avatar utilizator
HighSictir
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Ian 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mai 18, 2004 6:04 pm

ma enerveaza la culme francezii, dar probabil ca o sa iasa din grupe... asta daca nu-i termina croatia!:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Joi Iun 03, 2004 10:33 am

Lotul Frantei:
Fabien Barthez (Olympique Marseille), Gregory Coupet (Olympique Lyon), Mickael Landreau (FC Nantes) - portari
Jean-Alain Boumsong (Auxerre), Marcel Desailly, William Gallas (ambii Chelsea), Bixente Lizarazu, Willy Sagnol (ambii Bayern Munchen), Mikael Silvestre (Manchester United), Lilian Thuram (Juventus Torino) - fundasi
Sidney Gouvou (Olympique Lyon), Jerome Rothen (AS Monaco), Olivier Dacourt (AS Roma), Claude Makelele (Chelsea), Patrick Vieira, Robert Pires, Sylvain Wiltord (toti Arsenal Londra), Zinedine Zidane (Real Madrid), Benoat Pedretti (Sochaux) - mijlocasi
Thierry Henry (Arsenal Londra), David Trezeguet (Juventus Torino), Louis Saha (Manchester United), Steve Marlet (Olympique Marseille) - atacanti

Lotul Angliei:
David James (Manchester City), Paul Robinson (Tottenham Hottspur), Ian Walker (Leicester City) - portari
Gary Neville, Phil Neville (ambii Manchester United), Ashley Cole, Sol Campbell (ambii Arsenal Londra), Wayne Bridge, John Terry (ambii Chelsea), Ledley King (Tottenham Hottspur), Jamie Carragher (Liverpool) - fundasi
David Beckham (Real Madrid), Steven Gerrard (Liverpool), Owen Hargreaves (Bayern Munchen), Paul Scholes, Nicky Butt (ambii Manchester United), Kieron Dyer (Newcastle United), Frank Lampard, Joe Cole (ambii Chelsea) - mijlocasi
Michael Owen, Emile Heskey (ambii Liverpool), Darius Vassell (Aston Villa), Wayne Rooney (Everton) - atacanti

Lotul Elvetiei:
Fabrice Borer (Grasshopper Zurich), Joerg Stiel (Borussia Monchengladbach), Pascal Zuberbuhler (FC Basel) - portari
Bruno Berner (SC Freiburg), Bernt Haas (West Bromwich Union), Stephane Henchoz (Liverpool), Ludovic Magnin (Werder Bremen), Patrick Mueller (Olympique Lyon), Christoph Spycher (Grasshopper Zurich), Murat Yakin, Marco Zwyssig (ambii FC Basel) - fundasi
Ricardo Cabanas (Grasshopper Zurich), Fabio Celestini (Olympique Marseille), Daniel Gygax (FC Zurich), Benjamin Huggel (FC Basel), Johann Lonfat (Sochaux), Johann Vogel (PSV Eindhoven), Raphael Wicky (Hamburg), Hakan Yakin (VfB Stuttgart) - mijlocasi
Stephane Chapuisat (Young Boys Berna), Alexander Frei (Rennes), Milaim Rama (FC Thun), Johan Vonlanthen (PSV Eindhoven) - atacanti

Lotul Croatiei:
Stipe Pletikosa (Sahtior Donetk), Tomislav Butina (FC Bruges), Joey Didulica (Austria Viena) - portari
Dario Simici (AC Milan), Robert Kovaci (Bayern Munchen), Igor Tudor (Juventus Torino), Boris Zivkovici (VfB Stuttgart), Josip Simunici (Hertha Berlin), Stjepan Tomas (Fenerbahce Istanbul), Mato Neretljak (Hajduk Split), Mario Tokici (Grazer AK) - fundasi
Niko Kovaci (Hertha Berlin), Milan Rapajici (Ancona), Jerko Leko (Dinamo Kiev), Marko Babici (Bayer Leverkusen), Darijo Srna (Sahtior), Nenad Bjelica (Kaiserslautern), Giovanni Rosso (Maccabi Haifa) - mijlocasi
Dado Prso (AS Monaco), Tomislav Sokota (Benfica Lisabona), Ivica Olici (TSKA Moscova), Ivica Mornar (Portsmouth), Ivan Klasnici (Werder) - atacanti
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 08, 2004 4:04 pm

Loturile cu tot cu numerele jucatorilor:

Lotul Frantei:
Portari:
1 Mickael Landreau (FC Nantes)
16 Fabien Barthez (Olympique Marseille)
23 Gregory Coupet (Olympique Lyon)
Fundasi:
2 Jean-Alain Boumsong (Auxerre)
3 Bixente Lizarazu (Bayern Munchen, Germania)
5 William Gallas (Chelsea, Anglia)
8 Marcel Desailly (Chelsea, Anglia)
13 Mikael Silvestre (Manchester United, Anglia)
15 Lilian Thuram (Juventus Torino, Italia)
19 Willy Sagnol (Bayern Munchen, Germania)
Mijlocasi:
4 Patrick Vieira (Arsenal, Anglia)
6 Claude Makelele (Chelsea, Anglia)
7 Robert Pires (Arsenal, Anglia)
10 Zinedine Zidane (Real Madrid, Spania)
11 Sylvain Wiltord (Arsenal, Anglia)
14 Jerome Rothen (Monaco)
17 Olivier Dacourt (AS Roma, Italia)
18 Benoit Pedretti (Sochaux)
22 Sidney Govou (Olympique Lyon)
Atacanti:
9 Louis Saha (Manchester United, Anglia)
12 Thierry Henry (Arsenal, Anglia)
20 David Trezeguet (Juventus Torino, Italia)
21 Steve Marlet (Olympique Marseille)
Selectioner: Jacques Santini

Lotul Angliei:
Portari:
1 David James (Manchester City)
13 Paul Robinson (Leeds, transferat la Tottenham)
22 Ian Walker (Leicester)
Fundasi:
2 Gary Neville (Manchester United)
3 Ashley Cole (Arsenal)
5 John Terry (Chelsea)
6 Sol Campbell (Arsenal)
12 Wayne Bridge (Chelsea)
14 Phil Neville (Manchester United)
15 Ledley King (Tottenham)
16 Jamie Carragher (Liverpool)
Mijlocasi:
4 Steven Gerrard (Liverpool)
7 David Beckham (Real Madrid, Spania)
8 Paul Scholes (Manchester United)
11 Frank Lampard (Chelsea)
17 Nicky Butt (Manchester United)
18 Owen Hargreaves (Bayern Munchen, Germania)
19 Joe Cole (Chelsea)
20 Kieron Dyer (Newcastle)
Atacabti:
9 Wayne Rooney (Everton)
10 Michael Owen (Liverpool)
21 Emile Heskey (Liverpool)
23 Darius Vassell (Aston Villa)

Lotul Elvetiei:
Portari:
1 Joerg Stiel (Borussia Moenchengladbach, Germania)
12 Pascal Zuberbuhler (FC Bale)
23 Fabrice Borer (Grasshopper Zurich)
Fundasi:
2 Bernt Haas (West Bromwich Albion, Anglia)
3 Bruno Berner (SC Fribourg, Germania)
4 Stephane Henchoz (Liverpool, Anglia)
5 Murat Yakin (FC Bale)
13 Marco Zwyssig (FC Bale)
14 Ludovic Magnin (Werder Bremen, Germania)
17 Christoph Spycher (Grasshopper Zurich)
20 Patrick Mueller (Olympique Lyon, Franta)
Mijlocasi:
6 Johann Vogel (PSV Eindhoven, Olanda)
7 Ricardo Cabanas (Grasshopper Zurich)
8 Raphael Wicky (SV Hambourg, Germania)
10 Hakan Yakin (VfB Stuttgart, Germania)
15 Daniel Gygax (FC Zurich)
16 Fabio Celestini (Olympique Marseille, Franta)
18 Benjamin Huggel (Bale)
19 Johann Lonfat (Sochaux, Franta)
Atacanti:
9 Alexander Frei (Rennes, Franta)
11 Stephane Chapuisat (Young Boys Berna)
21 Milaim Rama (Thoune)
22 Johan Vonlanthen (PSV Eindhoven, Olanda)
Selectioner: Koebi Kuhn

Lotul Croatiei:
Portari:
1 Stipe Pletikosa (Sahtior Donetk, Ucraina)
12 Tomislav Butina (FC Bruges, Belgia)
23 Joseph Didulica (Austria Viena, Austria)
Fundasi:
2 Mario Tokic (Graz AK, Austria)
3 Josip Simunic (Hertha Berlin, Germania)
4 Stjepan Tomas (Fenerbahce Istanbul, Turcia)
6 Boris Zivkovic (VfB Stuttgart, Germania)
13 Dario Simic (Inter Milano, Italia)
14 Mato Neretljak (Hajduk Split)
21 Robert Kovac (Bayern Munchen, Germania)
Mijlocasi:
5 Igor Tudor (Juventus Torino, Italia)
7 Milan Rapaic (Ancona, Italia)
8 Darijo Srna (Sahtior Donetk, Ucraina)
10 Niko Kovac (Hertha Berlin, Germania)
15 Jerko Leko (Dinamo Kiev, Ucraina)
16 Marko Babic (Bayer Leverkusen, Germania)
19 Ivica Mornar (Portsmouth, Anglia)
20 Giovanni Rosso (Maccabi Haifa, Israel)
22 Nenad Bjelica (Kaiserslautern, Germania)
Atacanti:
9 Dado Prso (Monaco, Franta)
11 Tomo Sokota (Benfica Lisabona, Portugalia)
17 Ivan Klasnic (Werder Bremen, Germania)
18 Ivica Olic (TSKA Moscou, Rusia)
Selectioner: Otto Baric
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Iun 08, 2004 4:09 pm

bre frantza ajunge in finala....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Echipa...

Mesajde Aurolacul » Dum Iun 13, 2004 2:16 am

Tzin cu Frantza, sper sa-i bata pe englezi maine, shi sunt sigur ca o sa-i bata ca nu mai au anglia echipa legendara de acum 2 sau chiar 6 ani de la mondiale.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 13, 2004 8:15 am

Nu imi dau seama de ce toata lumea este impotriva Angliei. Mie imi place atat de mult stilul lor. Joaca barbateste si dur dar foarte fair play, alearga mult, dau pase lungi, joaca in mare viteza, nu joaca la scor. Plus ca sunt niste clasici. Vin betzi la meci, sunt mari curvari. :)
Povestea Aliosha ca la hotelul unde sunt cazati, in Portugalia, a fost concediat tot personalul feminin pe perioada turneului final, pentru ca jucatorii sa nu fie ispititi.

Sper sa-l vad jucand in seara asta pe unul dintre fotbalistii mei preferati....Hargreaves. M-a incantat la echipa sa de club..Bayern Munchen.

Dialog cu taica'miu aseara :
eu : stii care este singurul campionat in care se aplauda pasa la portar ?
el (razanad) : Anglia
eu : dar de ce oare ?
el : de prosti !

~)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Dum Iun 13, 2004 1:51 pm

si eu cred ca Anglia castiga grupa (favoritul meu, W.Rooney). Franta joaca frumos dar sunt cam plictisiti in ultimul timp (au ajuns la sfarist de ciclu?) si depind prea mult de Zidane.
costasilviu
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 13, 2004 7:50 pm

Prin jocul prestat astazi, Croatia si Elvetia au demonstrat ca nu au ce cauta la europene. Nu au aratat nimic. Un minus pentru croati care au jucat o buna perioada de timp cu un om in plus.

Nota meciului :4 (asa mult...pt. ca a fost distractiv portarul elvetian...la faza cand l-a sarit mingea si pe urma a respins-o cu capul de la nivelul ierbii)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Dum Iun 13, 2004 7:55 pm

pai in afara de faza cu portarul, meciul a fost execrabil...m-am plictisit...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 8:27 pm

deci n-am pierdut nimic, mijto. 0-0 sa-nteleg.

Ma duc ca incepe treaba serioasa.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 9:03 pm

au trecut 20 de minute de joc si inca nu stiu daca Beckham joaca.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 13, 2004 9:22 pm

Asa e cu super-starurile. Fac figuratie ....dar e nevoie de un singur moment pt. a crea un gol. Excelenta centrarea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 9:33 pm

Faina centrare da parca Franta a jucat mai bine in prima repriza.

Am o intrebare, s-au dat ceva reluari de faze ca io in afara de gol nu vazui aproape nici una? Parca a fost o reluare la un cap pentru Franta.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 9:46 pm

n-am sesizat, dar cel putin in Romania s-a dat un rezumat al primei reprize.

Beckham, vedeta lu peste prajit. al doilea penalty ratat intr-un meci important, dupa cel din baraj cu Turcia.
ce si-a luat-o Barthez in mufa. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 10:34 pm

ce meci domle ce meci

Cre ca am fost singuru care a strigat pe aci, zidane m-a impresionat ca intotdeauna.

Bartez a luat-o in mufa saracu da a fost putin deviata de aparator.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 13, 2004 10:35 pm

D'asta e frumos fotbalul. Ce sa zic ? Castiga cine marcheaza, nu cine merita.
Nota meciului din partea mea : 8

Imi pare rau pt. englezi. Raman suporterul lor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 10:36 pm

nu cred ca Anglia ar fi meritat sa castige oricum, la 1-0 aparare, dominati 30 de minute a doua repriza, penalty ratat de "vedeta" beckham.

Imi plac englejii si as fi vrut sa castige dar nu in felul in care au jucat.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 10:41 pm

beckham ala nici nu merita sa fie in lot. un gunoi de fotbalist.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Dum Iun 13, 2004 10:43 pm

mama ce ma bucur!!
asha le trebuie!
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 10:43 pm

asa-i, vedeta pompata la maxim, in media si peste tot.

Nu doar penalty ratat dar nici in timpul meciului nu i-am auzit numele.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 13, 2004 10:50 pm

Hai mah ca a facut cate ceva. N-ati vazut ca a jucat si in aparare ?
Eu pe Owen nu prea l-am vazut sa puna picioru pe minge. Bine...nici nu prea i s-a pasat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iun 13, 2004 10:50 pm

Beckham este un jucator care
Nu shtie sa shuteze cu stangul
nu shtie sa dea cu capul
nu shtie sa inscrie goluri prea multe

Owen e OK
Heskey e bun, dar are nevoie sa fie incurajat... se pierde

Ian walker e prea batran pentru fotbal. El este vinovat pentru Leicester city retrogradand
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Următorul

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron