Grupa B : Franta, Anglia, Elvetia, Croatia

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

Mesajde tester » Dum Iun 13, 2004 10:55 pm

l-au incercat pe owen de cateva ori, apoi l-au scos.

Ideea cu beckham e ca e supraevaluat. Ziceau ca e pe locul 22 parca in clasamentul Uefa.

Pe aci au umplut de politie ca fac ajtia urat:)

henry de la franta n-a facut mare lucru, in afara de cateva caderi artistice.

Si hentzul in careul saxon nepenalizat a fost un noroc. comentau la tv ca de era de partea franceza ar fi acuzat arbitrul.:D
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde baixinho© » Dum Iun 13, 2004 11:05 pm

ma surprinde faptul ca nu scrie nimeni nimic de Rooney. nu-i nimic. sparg eu gheata. din punctul meu de vedere, Wayne Rooney este unul dintre cei mai valorosi pusti pe care i-a avut fotbalul englez. sunt convins ca va ajunge mult mai bun decat Owen. faza sin care a scos penalty-ul parat de Barthez a fost geniala.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Dum Iun 13, 2004 11:10 pm

rooney e bun, dar e mic. Tu ai auzit vreodata de Julian Joachim?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mda...

Mesajde Aurolacul » Dum Iun 13, 2004 11:56 pm

Ma bucur ca au pierdut englezii. Meritau. Au jucat bine in prima repriza, shi au meritat golul, dar daca stai in defensiva shi nu ataci, asta patzesti: pierzi.

Wayne Rooney mi s-a parut cel mai bun jucator al englezilor, sincer, am crezut ca da gol cand a inceput shprintul lui. Hehe abia astept sa vad ziarele maine.

PS Cred ca colegul meu francez de la lucru e la spital sau e mort.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 9:10 am

ce se mai poate spune despre zidane? aseara n-am vazut decat a doua repriza si cam 45 de minute mie mi s-a parut ca nenea zizu a somat. cu tuate astea i-au trebuit 2 minute pentru a le-o da in mufa la englezi.
so ALLEZ LES ALBASTRII
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 9:13 am

tactica englezilor a fost geniala: i-au blocat pe zidane, henry si trezeguet. un lucru au omis supusii Reginei: ca nu ai cum sa-l "anihilezi" pe un jucator cand acesta executa o lovitura libera (directa sau indirecta).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Lun Iun 14, 2004 12:19 pm

baixinho scrie:n-am sesizat, dar cel putin in Romania s-a dat un rezumat al primei reprize.

Mersi, eu ii banuiam pe astia ca nu prea au chef sa dea reluari, la meciul portugalia-grecia transmis pe alt post se dadeau reluari peste reluari(e drept ca si aveau de unde).

Rooney promite mult, jucator cu mare potential, driblinguri faine si pline de imaginatzie, nu s-a speriat in fatza jucatorilor care au castigat cupa mondiala, tot ce trebuie e sa-si tzina capul pe umerii lui de 19 ani.

Cateva comentarii de la tveu, inaintea loviturii libere in min 92, "aceasta este ultimul atac la care trebuie sa rezistam", dupa "Zidane, nu degeaba ales cel mai bun jucator al lumii" , dupa meci "meritam sa castigam".
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Pe naiba...

Mesajde Aurolacul » Lun Iun 14, 2004 12:24 pm

Ce m-au enervat comentatorii de la televizor. Meritau sa castige pe naiba englezii, cand in a doua repriza englezii i-au invitat pe Francezi sa le dea gol, shi asta au shi facut.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Lun Iun 14, 2004 1:05 pm

Daca juca Romania si pierdeam in fatza francezilor la fel ce crezi ca ar fi zis comentatorul si cateva milioane de telespectatori?

Nu i-au invitat, s-au aparat foarte bine, cate echipe rezista atacului unei campioane mondiale 35 de minute. Apoi s-au mai dezmortit un pic, lovitura libera si greseala fundasului.

A fost hentz sau nu?
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde dj_jaxxx » Lun Iun 14, 2004 3:50 pm

Bai...Zidane a dovedit ca e un jucator nemaipomenit. I-a facut varza pe englezi.

Portarul englez a avut crampe la creier sau de ce puii mei nu a intrat la minge in loc sa se arunce la picioarele lui Henry? Eu cred ca daca macar arata ca vrea sa se duca la minge...nu era 11m avand in vedere ca era si ultimul minut de joc, dar si-a bagat crampoanele in fata si arbitrul nu a avut de ales...
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 3:52 pm

portarul nu avea ce sa faca ma....duar o bafta chioara sa fi avut si sa nimereasca mingea.
singura lui sansa era sa stea in poarta si sa se ruage sa rateze anri...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Izabela » Lun Iun 14, 2004 3:54 pm

Am ratat inceputul finalei la Big Brother ca nu m-au lasat sa ma uit din cauza meciului astuia.Ca sa-l vad pe Copilul-fetita becham (Acum tuns sa para mai barbatos),care desi un jucator de nota 10,e un barbat de nota 4.El isi poate permite sa se intimideze.Pai cum sa ratezi la 11 metri cand miza era asa mica,si alalalt,Zidane cu o miza asa mare sa inscrie.Zidane e barbatos.becham(nu merita o litera mare)cred ca are doua dropsuri in pantaloni in loc de...

Un alt exemplu de barbat stapan pe p... lui la 11 metri a fost Romario in finala CM'94.Se ajunsese la suturile de la 11 metri.Ii vine randul lui Romario intr-un moment decisiv.Tensiunea era enorma.Calm isi aseaza mingea,suteaza,bara-gol.Spectacol!!!
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 14, 2004 3:57 pm

Hai mai terminati cu prostiile. Se intampla oricarui fotbalist sa rateze un 11 m. Barcelona au ratat chiar 4 consecutive intr-o finala de Cupa Campionilor.
Anglia mai are inca doua meciuri in grupa..si va merge mai departe. Sunt sigur de asta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 3:57 pm

fatuc-o...becam e un barbat de nota 8-9 si un fotbalist de 4...



apropo: raspunde si tu lantrebarile alea...Mersic
moshule: las-o ma pe izabela, e mai grele astea.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 4:06 pm

off-topic nesimtit pentru care-mi prezint scuze anticipat.
Izabela scrie:Un alt exemplu de barbat stapan pe p... lui la 11 metri a fost Romario in finala CM'94.Se ajunsese la suturile de la 11 metri.Ii vine randul lui Romario intr-un moment decisiv.Tensiunea era enorma.Calm isi aseaza mingea,suteaza,bara-gol.Spectacol!!!

Izabela, faza cu pricina s-a petrecut intr-un moment in care nervii mei erau pe corzile de chitara, scorul era 0-0 (din prima serie ratasera ambii jucatori, iar din a doua italianul trasese pe langa poarta). a sutat cu stangul (el fiind dreptaci), mingea a atins bara, dupa care s-a prelins pe plasa. dupa aceea, ROMARIO a revenit spre mijlocul terenului de parca ar fi marcat un gol intr-un meci amical, nu in finala Campionatului Mondial. mi-am dorit enorm sa nu rateze, deoarece ar fi putut sa rateze castigarea titlului de cel mai bun jucator al competiei. sa inteleg ca iti place de ROMARIO?

dj_jaxxx, sa ma scuzi, dar Zidane nu a facut nimic in meciul de ieri, in afara celor doua goluri. este FOARTE ADEVARAT ca a adus victoria Frantei in minutele de prelungire, dar daca dobi ar fi marcat din penalty, sau Gerard nu s-ar fi bagat ca musca sa dea mingea la portar in loc sa-l lase pe ala de langa el sa o bubuie in fata, Zidane nu ar fi fost cu nimic mai valoros decat Lampard.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 4:09 pm

apai baicsule, perimite-mi sa te contrazic un pic.
toma' dasta Zidane este "taticul" si Lampard este duar un super jucator. Zidane nu a avut nevoie decat de doo momente si a decis un meci in care 90 de minute a fost in plus.
adica cum s-ar spune zidan sa fi noroc sa ai,
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 4:12 pm

atunci permite-mi sa te contrazic si eu unpic. becam nu este un barbat de nota 8-9, ci presa il face barbat de nota cu pricina. cat despre fotbalist, hai sa nu-l supraevaluam in halul asta. nu o sa uit toata viata faza de la CM din 2002, din sferturl cu Brazilia, cand si-a ferit picioarele la un clinci in tusa, faza care a dus la reusita sud-americanilor de 1-1.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 4:16 pm

baicsule...apai nota ca barbat am bagat-o si io acolo....E nalt, urat nui, blond ii, bani are (asta inseamna 3-4 punte), celebru e....acu cum fuute si dece numantereseaza.

nota 4 ca fotbalist...dal dreaq dar le are. nu uita golu din meciul cu realu cand a bagat-o in atze nebuneala. cu penaltiu, pana mea, Hagi nu a ratat penalti in meciul cu bulgaria???
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 4:20 pm

memetShol scrie:Hagi nu a ratat penalti in meciul cu bulgaria???

e, hai. ce dreac, ma, ai ajuns sa-l compari pe becam cu Hagi? Hagi tragea echipa dupa el aproape in fiecare meci. alerga, se zbatea, venea in aparare, alea alea, cutare cutare. becam ce face? executa lovituri libere. asa, si?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Iun 14, 2004 4:27 pm

pai taman asta vreau sa scot in evidenta: un penalti ratat nu inseamna niica, deci pe beciam potz sa-l injuri pentru multe alte chestii, pentru asta e asa sasa.
asta ar insemna ca raul e un cacat de jucator si ganea e cel mai tare ca sapniolu a ratat ca bou in ultima sec un penalti cuntra frantei pencand ganea a bagat-o contra angliei?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 14, 2004 4:31 pm

mai nea, nu suntem pe aceaj lungime de unda. un penalti ratat nu inseamna nimic, corect. dar zidane in meciul de ieri nu a facut nimic in afara de loviturile alea directe. hagi, in schimb, chiar daca rata penalti, muncea, nene, si muncea mult intr-un meci. ganea, la fel. asta din cand in cand mai da si cu pumnul, dar nu se pune.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Lun Iun 14, 2004 5:27 pm

Rooney, zic eu, e viitorul Cantona. In rest, nu stiu ce naiba v-a placut la Anglia-Franta, zau! Un meci aproape la fel de prost ca celalalt, Elvetia-Croatia. Spectaculos, da, a fost in final, dar cam atat! Anglia a jucat cu curu in poarta, cu o echipa "scurta" si speriata (mai putin primele zece minute!), intr-o temporizare cum numai Romania mai facea in zilele bune, iar Franta era mai sterila ca un eunuc, mi se parea ca-i revad un meci de la mondialele coreene. Pana si picaturile din barba lui Zidane erau aceleasi! Dar, spre deosebire de Coreea, acu' au avut un pic de noroc. Si inca ceva, mie nu mi se pare ca Beckham a jucat asa de slab!
costasilviu
 

Mesajde dj_jaxxx » Lun Iun 14, 2004 5:53 pm

baxinho: Pentru mine, jucatorii buni ies in evidenta cand marcheaza goluri cand trebuie. Daca Zidane ar fi driblat 10 jucatori francezi si n-ar fi marcat atunci nimeni nu l-ar fi tinut minte dar asa este eroul zilei in Franta :) Si mi se pare normal ca sa nu fie un jucator anume care sa iasa in evidenta pentru ca toti sunt buni, doar de aia au fost selectionati. Daca Zidane ar juca la Poli Timisoara, spre exemplu, atunci ar iesi in evidenta in fiecare meci din Divizia A.

p.s. Pires e francez? Eu credeam ca e spaniol...sau din america de sud. Prea multi jucaotori care nu au nume frantuzesti joaca in echipa :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mda...

Mesajde Aurolacul » Lun Iun 14, 2004 6:54 pm

David James nu stiu ce dracu cauta in poarta engleza, bloody loser. Mai bine il puneau pe Ian Flower cu numarul unu ca e chiar mai bun. Cert e ca duopa ce "Calul"(Seaman) a plecat, Anglia nu prea mai are portar bun.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Lun Iun 14, 2004 6:57 pm

Daca Gerrard degaja cum trebuie, portarul nu ar mai fi trebuit sa faca nimic.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde 7vies » Lun Iun 14, 2004 7:02 pm

dj_jaxxx scrie: Daca Zidane ar fi driblat 10 jucatori francezi si n-ar fi marcat atunci nimeni nu l-ar fi tinut minte dar asa este eroul zilei in Franta

ma indoiesc ca Zidane ar fi inceput sa-i dribleze pe francezi avand in vedere ca sunt coechipierii lui :)
oricum, mi-a placut mult finalul de meci...ca asa e Franta: inconstanta in joc, cu o gramada de noroc si cu Zidane...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Lun Iun 14, 2004 7:08 pm

am vrut sa zic englezi...m-am incurcat :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde tester » Lun Iun 14, 2004 10:46 pm

Cu sperantza ca izabelutza nu va strica si acest subiect eo zic sa-l lasam in pace pe "barbatul" Beckham si sa ne rezumam la "fotbalistul" beckham.

Are lovituri libere bunicele si printre altele a asigurat calificarea Angliei impotriva Greciei printr-o lovitura libera la sfarsitul meciului.

In rest nu arata mare lucru, asta raportat la nivelul de publicitate fenomenal care i se face, eu asta nu inteleg.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde whatever » Lun Iun 14, 2004 11:00 pm

ar trebui sa se faca o carte : "cum isi bate joc Beckham de nationala Angliei" in 3 capitole. Franta 1998, World Cup 2002 si mai recent Euro 2004. Niciodata nu l-am suportat. Cu toate astea recunosc ca Beckham are unele sclipiri cand prinde lovituri libere sau ceva pase, dar cam atat. Imi pare un fotbalist mediocru, exesiv de mediatizat. Meciul cu Franta a fost pierdut nemeritat de englezi, si din vina lui Gerrard din pacate.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Lun Iun 14, 2004 11:12 pm

adica sa se termine 1-1, poate. di vina-s amandoi, nu numa gerard.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

AnteriorUrmătorul

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator