Pe cine sustinem la EURO 2004 ?

Discutii despre Campionatul European de Fotbal + concurs de pronosticuri

echipa favorita

Portugalia
4
9%
Franta
4
9%
Suedia
0
Niciun vot
Cehia
5
11%
Spania
3
7%
Anglia
4
9%
Italia
6
13%
Germania
2
4%
Rusia
0
Niciun vot
Croatia
2
4%
Danemarca
0
Niciun vot
Olanda
12
27%
Grecia
0
Niciun vot
Elvetia
0
Niciun vot
Bulgaria
2
4%
Letonia
1
2%
 
Voturi totale : 45

Pe cine sustinem la EURO 2004 ?

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 30, 2003 8:01 pm

Romania nu va participa la editia din 2004 a europenelor, dar sunt sigur ca fiecare iubitor de fotbal are la acest turneu o echipa preferata.

Pana la primul fluier de la EURO 2004 acest subiect isi propune sa sondeze forumistii de pe fanclub in privintza nationalei preferate. (a se justifica alegerea facuta)

Eu tin cu Cehia . De foarte multa vreme tin cu aceasta tzara la hockey pe gheatza, iar de la EURO '96 tin cu ei si la fotbal. In Anglia 1996...Germania ainvins pe nedrept Cehia in finala. O Cehie care jucase mult mai bine.
Acum,zic eu, ca au sanse bune de a reedita cel putin acel succes.
Pe langa celebrul Nedved...cehii mai au cativa jucatori de mare valoare cum ar fi Milan Baros, Jan Koller , Thomas Galasek sau tanarul fundas Zdenek Grygera.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Lun Dec 01, 2003 3:04 pm

Acum sunt doua voturi pentru Cehia, echipa mea de suflet, condusa de legenda mea care inca mai joaca (prima mea legenda s-a retras), Pavel Nedved ...
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Dec 03, 2003 1:34 pm

Apropos de Anglia, scumpa domnisoara Bloody ......

Am deschis un subiect identic cu acesta pe un alt forum. Iar un om de acolo a ales Anglia. Iata motivatzia sa :

anglia,pentru ca ei ne-au dat fotbalul,si putem acum discuta,pentru ca sant singurii unde prim ministrul canta la finala cupei angliei imnul lui liverpool,pentru tragedia de la munchen,si pentru comedia de la campionatul mondial din 1950,cand au luat bataie de la o echipa de amatori americani, pentru stanley matthews,primul "sir" din istoria fotbalului,si ca un omagiu al templului pierdut-wembleyul

Mai ai ceva de comentat , BloodOnMoral ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Dec 03, 2003 4:01 pm

Desi sunt un mare fan al fotbalului englezesc la nivel de cluburi, la nivel de nationale sustin Italia din cauza ca:
-in afara de fotbal sunt mare fan de Italia;
-desi joaca un fotbal urat, e al dracu' de eficient;
-merita, dupa ce au fost trisati la mondial in fata cacatilor galbeni cu ochi mici si dupa ce au avut ghinion cu carul la ultimele europene, in fata negrilor europeni (Wiltord si Trezeguet, marcatorii de atunci cred ca sunt descendenti direct din Napoleon);
-dupa parerea mea, la nivel de individualitati au cea mai valoroasa echipa.

E, motive ar mai fi, da' mai pricipale astea fura.

O alta echipa simpatica mi se pare Olanda. La fiecare turneu final olandezii au aliniat o echipa de supervedete, si toate astea pentru un prapadit de titlu european in '88 si o finala mondiala in '74. Presimt ca si anu' asta o sa ramana cu buzele umflate, mai ales ca nici echipa nu mai are valoarea de altadata. Da' e Ruud.

In tot cazul, anti-Franta. Din acelasi motiv din care sunt anti-Real Madrid. Daca sunteti asa buni pentru sportul asta, la ce pula mea nu va lasati, frate?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Vin Dec 05, 2003 12:22 am

Am votat Olanda, pt ca mereu mi-a placut "portocala mecanica".
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Dec 28, 2003 2:32 pm

mi-a placut Olanda din prima clipa in care am vazut casete videio cu meciurle jucate la Campionatele Mondiale din 1974 si din 1978, cand a pierdut de fiecare data finala in fata nationalelor tarii gazda (Germania, respectiv, Argentina). mi-a placut cum jucau Johan Cruyff, Johan Neeskens, fratii Willi si Rene Van de Kerkhof. imi place si generatia de azi, dar nu cred ca o sa ajunga vreodata la valoarea celei din care facea parte ruyff.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mai 19, 2004 12:04 am

precum oribilul mosh sustin Cehia, motivele ar fi cam aceleasi daca va vine sa credeti, afara de hockey :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mie Mai 19, 2004 6:29 am

Yo unu' tin cu Anglia daca ai nostrinu au reusit sa ajunga nici aici...
Si as mai tine cu rusii, nemtii si atat...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 19, 2004 7:55 am

whatever...pai daca sustzi Cehia...voteaz-o ! ca tot cu 2 voturi a ramas...de la mine si Bloody. am facut degeaba sondaj ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mai 19, 2004 10:20 am

Votu meu merge la iechipa Uolandei.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Mie Mai 19, 2004 10:33 am

voi tzine cu Olanda, pe care o vad in finala, poate chiar campioana europeana. Au o echipa experimentata, cu jucatori experimentatzi, chiar shi cei mai tineri, iar Ruud pare ca shtie sa-i asheze in teren.
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mai 19, 2004 11:03 am

io voi sustine bulgaria, ie balcanici de-ai nostrii
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Mai 19, 2004 12:28 pm

Tin cu Anglia de mai mult timp, am o simpatie pentru englezi... desigur cand nu joaca cu Romania :D (da atunci oricum iau bataie...) Tot cu ei o sa tin si-acum.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Nu inteleg de ce e doar atata lista ?

Mesajde broos » Mie Mai 19, 2004 12:45 pm

Bineinteles ca voi sustine echipa Turciei !!!!!!!!!!!!!


Go go go !
All your base belongs to us !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 19, 2004 12:48 pm

Din partea mea potzi sustine si Coasta de Fildes...dar aici ne referim la EURO 2004
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Mai 19, 2004 1:40 pm

Io votez vecinii bulgari. Si cind or iesi ei, tiu cu nemtii, ca mereu.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 19, 2004 2:21 pm

Oribilul Mosh scrie:Din partea mea potzi sustine si Coasta de Fildes...dar aici ne referim la EURO 2004

papua noua guinee se pune ?

serios vorbind, tzin cu cehii si cu bulgarii. sper ca la euro 2006 sa tzin cu romanii.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mai 19, 2004 2:27 pm

euro 2006 sper ca va fi gazduit de romania iar in finala se va intalni romania a cu romania b. oricum ai da-o tot o sa castige romania
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Mai 19, 2004 2:31 pm

eyewitness scrie:euro 2006 sper ca va fi gazduit de romania

... pentru ca oricum n-o sa intereseze pe nimeni, deoarece in acelasi an o sa fie si Campionatul Mondial din Germania. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 19, 2004 2:34 pm

bah jiji campionatu mondial ie neinteresant pt zarzarica daca iel la euro 2006 vrea sa tina cu romania ce te baji matale? nu vezi ca-l mixezi? nici n-o sa mai stie cu cine sa tzina
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Mai 19, 2004 11:13 pm

am votat cu francezii pentru ca am eu o simpatie aparte pentru francezi..
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Mai 20, 2004 6:37 am

Olanda si Germania all the way !!!
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Mai 21, 2004 8:43 pm

La aceasta interesanta editzie a CE-ului voi sustzine echipa Olandei.... Motivele? Sunt mai mult de 11, de la Van der sar, Stam, Van Brockhorst, Cocu, John Heitinga -pustiul lui Ajax-, Bouma la incantatorii Van Der Meyde -extrema dreapta a lui Inter-, Sneijder shi Van Der Vaart -stelele campionatului Olandez-, Seedorf (energicul mijlocash al Milanului) shi mai ales cei 3 atacantzi de mare clasa Kluivert, Makaay shi Ruud.

Olanda probabil va face inca o campanie spectaculoasa, va incanta iarashi, va inscrie gol dupa gol, va domina generic dupa generic shi se va impiedica iarashi de o echipa gen Italia, vezi euro 2000, cu un frank de boer in varianta mai recenta care sa rateze 2 penalty-uri intr-un meci....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde andrey/shummy » Vin Mai 28, 2004 9:17 pm

eu voi tine cu Spania si Germania///
PS. Cine a mai votat pentru Spania?

Nici OLanda si nici Cehia nu vor ajunge nici macar in semifinale...
andrey/shummy
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mai 28, 2004 2:26 pm
Localitate: Chishinau

Mesajde wwritza » Vin Iun 04, 2004 7:54 pm

Om vedea mai shummy/nostradamus.
Eu am votat Cehia. Ce-mi place tara asta si oamenii ei si sportul de acolo.... si vreau ca prietenii mei cehi sa se bucure :yD
Si sper ca Franta si Anglia s-o ia rau de tot pe cocoasa, in special anglia ;B
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde euL » Lun Iun 07, 2004 5:58 pm

Am votat Olanda !! Sper sa ajunga in Finala chiar daca nu prea are sanse dar se poate ajunge in semifinala !! Go Go Go Olanda !!! ~a
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 08, 2004 1:31 pm

nu are legatura cu threadul, dar m-am gandit sa va aduc la cunostinta faptul ca acesta este site-ul oficial al Campionatului European din Portugalia.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 08, 2004 1:40 pm

Frantza!
dfgdgglfghfk
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Mar Iun 08, 2004 3:29 pm

Votat Letonia!De ce sa nu iasa shi ei din anonimat?Sincer m-am cam saturat de fotbalul agresiv al englezilor,de fitzele francezilor,de neputintza italienilor shi snobismul nemtzilor!Olanda e la fel ca Chelsea: au jucatori,dar nu sunt o echipa,cehii,de cand a plecat Poborsky nu mai au nici un farmec,iar pentru spanioli am o retzinere dintotdeauna!Hai letonia!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Iun 08, 2004 4:15 pm

Ma sa stii ca shi io am o aversiune fatza de spanioli. Nu stiu de ce.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la EURO 2004 Portugalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator