Liga Campionilor 2005-2006

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde MiG29 » Mie Mar 08, 2006 7:59 pm

Villareal poa sa fie anu asta un fel Monaco in 2004...
Lyon e favorita in fata lu PSV, da nu se stie niciodata...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Mar 08, 2006 8:13 pm

[quote="baixinho ©"]1. da, dar pe 10 martie, după]

1. deci n-am stiut. Ejti bulanje.
2. Atunci de ce plm a mai intrat titular?
3. cam cum a fost acoperit Luis Fernandes cand PSG-ul lui Ronaldinho a ramas pe intuneric sub Grant? Mie flegmele mi se par la un nivel de civilizatie foarte jos. Injuraturile sunt o cu totul alta mancare de peste. Treaba de gust, presupun.
4. n-a fost penalty, intr-adevar, dar Chelsea nu merita sa iasa din competitie complet umilita. Macar pentru Crespo. (si crede-ma, nici eu nu-i iubesc)
5. lu' MU sezonul asta, lu' SB sezonul trecut, si pentru ca practica un fotbal urat, cu goluri putine si multe 0-0.

@memetu:
1. juve a castigat de 2 ori la limita si s-a calificat dupa un egal in dubla mansa, avand mai multe goluri in deplasare. In plus, golul calificarii a fost unul demn de divizia onoare, nu de CL.

2. rangers intr-adevar n-au valoare de faza asta a CL. Dar mie mi se pare ca joaca in stilul ala entuziast si angajat pe care pana si echipele englezesti incep sa-l piarda. Plus ca au deschis scorul, plus ca au fost 2 egaluri, plus ca nu-i suport pe Villareal. Si, repet, 4000 de sustinatori scotieni in Spania!

Pronosticurile mele pentru diseara: Lyon categoric, Milan sper sa nu, Liverpool 90%, Arseanal aproape sigur.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mar 08, 2006 8:23 pm

.
juve a castigat de 2 ori la limita si s-a calificat dupa un egal in dubla mansa, avand mai multe goluri in deplasare. In plus, golul calificarii a fost unul demn de divizia onoare, nu de CL


werder a dat in 5 minute doo goluri la bulan in germania.
in italia au avut doua faze in tot meciul contra multor altor faze petrecut le poarta lor...
miemi pare rau ca juve a dat un gol de cacat in conditiile astea, dar pana la urma daia e frumos folbalu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Mar 08, 2006 10:09 pm

1. N-am zis ca Werder au rupt gura targului, da' prefer nemti italienilor.
2. Macar au dat un gol frumos, si-au avut eficienta. :p
3. ma, da' de sarac portaru' nemtilor nu-ti fu mila?

La pauza:

Cacatii Lombardiei conduc cu 2-1. Din cate ii stiu pe nemti, asta e meci de 3-3. Ceea ce n-ar fi rau.

whateverule, Liverpulile tale o gherlira rau de tot. A cam zburat puiu' cu ata.

Lyon confirma. Saracii PSV sunt in corzi. In 10 oameni si cu 3 goluri de recuperat... pa.

Arseanal - Real arata mult mai bine decat turu'. Imi place ca se joaca in viteza, barbateste, angajat si fair-play. Foarte frumos gestul lui Raul, c-a vrut sa dea mana cu Lehmann dupa ce l-a faultat, tare bara lu' Reyes, vreo doua invartituri superbe ale lui Henry, singurul vrajitor de pe teren, impresionant travaliu la Carlos. La Real se termina o era, si se pare ca vrea sa aiba un sfarsit frumos.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Mar 09, 2006 1:06 am

mda, dar si MUistii tai tot de catre Benfica au fost eliminati. Si atat, ca nu prea as vrea sa se ajunga la certuri care sa degenereze.

apropos, trecand peste eliminarea alor mei, ce au incasat-o Bayern .....
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Joi Mar 09, 2006 1:39 am

tare Lyon i'a mucificat de olandezi..ma ashteptam la Milan..muie Benfica..muie Arsenal..muie Barcelona(aici cu dedicatzie speciala in ordinea preferintzelor: Puyol, Ronaldinho, Deco shi mai nou cioflingaru ala de argentinian Messi)..pacat de Rangers..muie Juventus pe toate partzile.

in consecintza ma simt bine, ca orice om dupe ce a dat 4 mui :)..cel mai rau imi pare de ai mei preferatz liverpoolezi.:(.aia ie bre..sper sa cashtige Lyon anu asta shi sa'i umileasca pe cacatzii aia de la Barcelona..tampitzii aia de la Chelsea l'au dat pe Tiago shi baiatu asta e chiar meseriash..s'au pacalit nasoleanu cu chestia asta.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Mar 09, 2006 2:41 am

Dupa rezumate:

Slaba prestatie a nemtilor. Nu ma asteptam. Sper ca Milanu' sa si-o fure repde si bine.

Liverpool vazui c-au inceput tare, da' Benfica au parut mai hotarati. Un sut impecabil de la 20 de metri si-o foarfeca se cheama spectacol. Poate Liverpool meritau si ei mai mult, si poate tragerea la sorti n-a fost chiar cea mai reusita. Ce mi-a atras atentia: gazonul execrabil de pe Anfield. Unde e, bre, gazoanele alea englezesti faimoase? Doar Highbury a fost in regula, da' si p-ala il darama.

Lyon au avut recital. Olandezii au fost ingenuncheati, iar francezii au devenit favoritii mei la castigarea Ligii. Intr-o finala cu Barca, sper.

Arsenal - Real a curs la fel ca-n prima repriza. Adica bine. Ciudatica faza de la corner, cand a iesit Casillas si era sa si-o fure. Plus o bara Raul si-o ratare imensa.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mar 09, 2006 3:38 am

Eşti mare, Jose!
Andrei Vochin


Bucuraţi-vă! E ceasul vostru! L-aţi aşteptat de vreo 4 ani cu sufletul la gură şi degetele incrucişate a "ghină". Destupaţi şampaniile! Daţi drumul la petarde! Făceţi-vă că munciţi! Dictatorul a murit!


O planetă intreagă juisează după eşecul lui Mourinho. Chibiţi, profesionişti, novici dau petreceri şi se bat cu cărămida-n piept că profeţia lor, de-a-l vedea invins, s-a adeverit. O dată şi o dată. E adevărat că abia după ce Jose a luat o Cupă UEFA şi-o Ligă a Campionilor. Şi după ce a transformat Premier League intr-un campionat de 19 echipe in care titlul ar trebui să se acorde doar locului doi. Cit l-aţi aşteptat!


Ziarele englezeşti de ieri susţin că 95 % dintre microbiştii britanici s-au rugat marţi ca Mourinho să piardă. Nici nu se putea dovadă mai bună a valorii unui antrenor uriaş: Jose Mourinho.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Mar 09, 2006 11:50 am

bre tinere, esti fericit amu hai? 4 mui dastea mari :D


Lyon au avut recital. Olandezii au fost ingenuncheati, iar francezii au devenit favoritii mei la castigarea Ligii. Intr-o finala cu Barca, sper.

butule, aici is de acord cu mneata
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Mar 10, 2006 5:28 pm

iata cum arata sferturile CL.

Sferturi de finală

Arsenal - Juventus

Lyon - AC Milan

Inter Milan/Ajax - Villarreal

Benfica - Barcelona

Semifinale

Arsenal sau Juventus v Inter Milan/Ajax sau Villarreal

Lyon sau AC Milan v Benfica sau Barcelona

Sferturi: 28/29 Martie & 4/5 Aprilie
Semifinale: 18/19 & 25/26 Aprilie
Finala: 17 Mai

Io zic ca in semifinale o sa avem Arsenal cu Inter si Milan cu Barcelona. Iar in finala....cine stie, probabil Barcelona...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Mar 10, 2006 5:59 pm

cam asa vad io mecurile care este

Arsenal - Juventus

Lyon - AC Milan - abarnam

Inter Milan/Ajax - Villarreal - (asta normal daca trece de ajax)

Benfica - Barcelona
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Mar 10, 2006 6:21 pm

Io vad asa:

Semifinale: Juventus-Inter si Lyon-Barca (Sper din tot sufletul sa n-avem 3 echipe de broscari in semifinale).

Si-n finala Lyon sa-i spulbere pe Juve. 3-1, 4-1, ceva...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mar 10, 2006 8:11 pm

semifinale: Arsenal - Inter şi Milan - Barcelona, iar in finală catalanii se vor impune in faţa lui Arsenal cu 3-1 (goluri Eto'o in minutul 7, Messi in minutul 55, Ronaldinho in minutul 86, respectiv Henry in minutul 63).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Mar 10, 2006 11:43 pm

Daca e EXACT asa, eu personal iti voi inmana suma de 100 de milioane USD, cash.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Mar 10, 2006 11:54 pm

cu suma aia a cumparat barca jucatorii actuali :P

am vazut la ziar ce contracte au "fotbalistii" de la real.cazul rivaldo la barca era minciuna pe langa fabrica de bani de la real.nu inteleg cum poate fi cineva platit regeste,si nu poate sa joace meci de meci macar la 90% din capacitate.

pacat k nu se poate o finala barca lyon.dar asta e fotbalul.

daca nu se accidenteaza ronaldinho eu merg pe mana barcei :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 11, 2006 1:04 pm

Eu prevad o finala Barcelona - Juventus. Catalanii se vor impune cu 2-1. Pentru Barca va deschide scorul din lovitura libera de la 35 metri Ronald Koeman. In minul 14. In minul 39 Juventus va egala prin Platini. Tabela va fi inchisa in minutul 79 de Hristo Stoicikov, care va inscrie la capatul unei actiuni personale. Barcelona va domina clar partida, scorul neluand proportii si datorita interventilor incredibile ale bravului portar torinez...Michelangelo Rampula.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2000

Mesajde whatever » Sâm Mar 11, 2006 1:19 pm

eu zic ca o sa castige Olympique Lyon
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mar 11, 2006 2:28 pm

nu cred ca Lyon trece de Milan. De altfel nici nu imi doresc. Io cred ca Arsenal are forta sa ajunga in finala, si de ce nu sa o castige, daca Henry prinde o zi buna.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Mar 11, 2006 4:53 pm

henry ar trebui sa prinda vreo 5 zile bune :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mar 11, 2006 5:01 pm

ceia ce nu-i tocma imposibil:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Mar 11, 2006 5:18 pm

eu zic sa le pastreze pt barca :) iar daca ii reuseste bravo lui.

cum ar fi o finala juve - inter si ambele sa fie descalificate pt dopaj ? ~p
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Mar 15, 2006 1:59 am

Inter e si ea in sferturi dupa ce a invins cu 1-0 pe Ajax. A inscris Dejan Stankovic.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Mar 15, 2006 9:26 am

Sferturi de finală (28 martie şi 5 aprilie)
Meciul 1: Arsenal Londra (Anglia) - Juventus Torino (Italia)
Meciul 2: Olympique Lyon (Franţa) - AC Milan (Italia)
Meciul 3: Inter Milano (Italia) - Villarreal (Spania)
Meciul 4: Benfica Lisabona (Portugalia) - Barcelona (Spania)

Semifinale (18/19 şi 25/26 aprilie)
Caştigătoarea meciul 1 (C1) - C3
C2 - C4

Finala (17 mai)
Invingătoarele din semifinale
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mar 15, 2006 11:24 am

semifinale : juve - inter si milan - barca?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Mar 15, 2006 12:40 pm

finala va fi: inter - milan :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Sâm Mar 18, 2006 4:26 am

finala mica poate... in mod normal finala ar trebui sa se dispute intre Barí§a si Juve. Insa cum fotbalul ne rezerva mai tot timpul surprize, sper ca Arsenal sa dispute finala alaturi de catalani :) si bineinteles, Ronaldinho si a sa echipa sa se impuna ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Mar 18, 2006 2:15 pm

uitandu-ma din nou peste tragerea asta la sorti nu pot sa nu ma intreb: 3 echipe din Italia, si nici un sfert italienesc. Doua echipe din Spania si nici un sfert spaniol. In UEFA in schimb, 2 echipe romanesti si, evident, un sfert romanesc. Imi scapa ceva?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Mar 28, 2006 11:47 pm

Arsenal-Juventus 2-0. Un meci superb, dominat in totalitate de gazde. Henry impresionant, ca de obicei. Mi-au placut mai ales fundasii ivorieni de la gazde. Mootooo a fost poate cel mai slab de pe teren. El si Ibrahimovic. Si Trezeguet. Si cam toata echipa lu juve de altfel:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Mar 29, 2006 1:17 am

hehe arsenal e calificata.
barca si benfica.. superb meci.. pacat ca nu s-a marcat. incredibil cum pot unii sa rateze... pe langa asta.. cred ca a fost meciul portarului portughezilor, cu micile lui gafe.. a pastrat scorul egal.

edit: am corectat scaparea:P mea culpa
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde catharsis » Mie Mar 29, 2006 1:43 am

benfica, nu sporting
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori