UEFA Champions League 2006 / 2007

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

UEFA Champions League 2006 / 2007

Mesajde Ayrton » Vin Iun 23, 2006 12:20 pm

Azi la tragerea la sorti s-a desemnat adversarul Stelei din turul II preliminar din Liga Campionilor:

Invingatoarea dintre Linfield sau Gorica va juca cu Steaua.

Meciul tur se va disputa pe 25 sau 26 iulie, iar returul pe 1 sau 2 august, Steaua urmind să joace primul meci in deplasare.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde NicuDavid » Sâm Iun 24, 2006 4:09 pm

Privind cum stau lucrurile si editia asta are toate sansele sa fie cucerita de Barí§a. Degeaba s-a intarit Chelsea cu Sheva si Ballack. Ronnie e Ronnie, Eto'o e Eto'o, Messi e Messi, Deco e Deco, Xavi e Xavi, Puyol e Puyol, Marquez e Marquez si asa mai departe. Deci cei mai buni din lume fiecare pe postu' lui. Si sa ai toti banii din lume sau toti jucatorii din lume, nu poti in momentu' de fata sa-i inlocuiesti cu ceva mai bun. ;-)
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Caut pe cineva

Mesajde Zidane » Joi Iul 13, 2006 1:39 pm

Ba stie cineva unde e aloisi ca vreau sai trimit mesu asta
Fututi pula te prost mai intai fac :caca: pe tine apoi te :hang: apoi te :shoot:
Zinedine Sorin
Avatar utilizator
Zidane
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 12, 2006 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 13, 2006 1:45 pm

zidane, ai scris doua mesaje pe acest forum si ambele sunt de bagare in seama, asa ca esti premiat cu o pauza de o saptamana. poate ca in acest interval de timp iti revizuiesti modul de a comunica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Joi Iul 13, 2006 1:45 pm

cum de avem parte in ultima vreme pe forum numai de frustrati din astia?
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Iul 13, 2006 1:53 pm

Spre norocul Stelei va avea de invins o echipa usoara, acum sa vedem in turul 3 cu cine o sa cada.
NicuDavid eu zic ca te inseli, nu tot Barcelona va lua anul acesta CL, sunt multe echipe care au sanse destul de bune de a ajunge in finala.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Iul 13, 2006 4:52 pm

imi scuzati nestiinta,da cine e Ronnie de la barca?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Iul 13, 2006 4:57 pm

probabil ronaldinio
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Iul 13, 2006 5:12 pm

posibil,ma miram eu de ce nu e in enumerare , ms

eu astept sa intre staua in grupe si sa ne zica jiji cate sanse are sa ajunga in semifinale :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Sep 13, 2006 7:17 am

ce maciuci si-au loat echipele din est asear
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Sep 13, 2006 7:31 am

cred ca am mai spus-o dar o spun din nou: "bag pula in mancini, antrenorul puli"

echipele din est dupa ce am vazut aseara mai au de mancat mult pana a ajunge vestul. Sa vedem realul nostru (Steaua :D:) cum o sa castige toate cele 9 puncte din primele 3 meciuri (ca doar asa a zis Becali ~p).
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde h0va » Mie Sep 13, 2006 10:33 pm

pana una alta, steaua a jucat de'a rupt..felicitari baietzilor de langa cimitir pentru punctele obtinute shi pentru jocul prestat!!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Sep 13, 2006 11:29 pm

Sa ne fie rusine. Blat cu Vaslui, blat cu Farul, furt ordinar la Pitesti, blat cu Standard, blat cu Kievul. Oare chiar nu ne mai vedem lungul nasului?

Si-acum lasand ironia la o parte : nu e un rezultat fantastic. Nu nu, e STEAUA ... e normalitate.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Sep 14, 2006 5:59 am

brava steaua!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Sep 14, 2006 5:01 pm

Bravo Steaua, acum sa aibe noroc sa intanleasca un Lyon intr-o zi proasta si sa mai ia 3 puncte.

Dupa meciul de aseara cred ca Steaua poate sa termine pe 2 grupa, in splatele lui Lyon, iar muie de Madrid sa termine pe 3 :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Noi 01, 2006 12:26 am

Barcelona - Chelski 2-2, 31-10-2006, Nou Camp, UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2006-07 group stage, matchday 4

Frumos nene, frumos. Am tinut cu Chelski, sau mai degraba anti-Barca. Pentru supararile anti-rasiste ale lui Eto'o, pentru varza de antrenor care e Rijkaard, pentru eclipsa de forma a lui Ronaldinho, pentru netitularizarea lui Giuly nici dupa plecarea lui van Bommel, pentru ifosele cu pretentie de fotbal ale lui Messi si pentru prea multe plete excesiv de geluite am tinut cu Chelski in seara asta. Parca reprezinta fotbalul mai mult.

Marquez, Puyol, Xavi si Deco imi placura de la catalani, chiar daca primul a gherlit-o groaznic la ultimul gol. Frumoase goluri, ale Barcei, dar cireasa de pe tort a fost al lui Lampard. Superb, impecabil, uluitor.

Si m-am bucurat si de egalarea urangutanului, si de felul in care s-a facut. In 90'+2, dupa greseala simpla. Superba imagine aia cu marele Jose bucurandu-se in genunchi. Pentru ca nici zeii nu sunt nemuritori.

Cam asta pentru seara asta. Maine, hai ai nostri!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Noi 01, 2006 8:24 am

bhuttu scrie:Superba imagine aia cu marele Jose bucurandu-se in genunchi.

nu ai inteles nimic. voia sa faca un bot, dar aia din preajma lui s-au gandit ca nu are sens sa se spurce.

dar flegma pe care a dat-o spre Rijkaard (antrenorul ala de cacat care a castigat doua titluri si o Liga a Camponilor) nu ai vazut-o?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Noi 01, 2006 8:40 am

ce departe suntem de folbalu adevarat....
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Noi 01, 2006 9:36 am

eu unul sunt tare fericit ca macar in CL Liverpool misca ceva, pentru ca in campionat e jale mare. Anul asta trag sperante mari ca o sa iasa mai bine ca sezonul trecut.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Noi 01, 2006 11:04 am

muie chelski. daca pana ieri nu aveam niica cu echipa asta, ieri au aratat ca un cacat de echipa, cand impotenta se transforma in violenta pe teren. Muie si lu arbitru ala, care nu vede scheme de karate ala Carvallio, care se lasau cu rosu si lovitura libera din 17 metri.

uatevare: in CL liverpool nu misca. bate bine la alea :D
bayernu: a ratat ieri cat sa le ajunga
werderu: ieri nu au convins. au batut pe greseli copilaresti ala portarului
valencia: slabutz ieri
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Noi 01, 2006 1:34 pm

anu asta sper sa fie anu lu Chelsea. Drogba, probabil, e cel mai in forma atacant din lume la ora actuala (de fabt nu probabil, mai mult ca sigur) A-)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Sâm Noi 25, 2006 4:43 am

@bhuttu
Frate numai prostii vorbesti. Pai esti rasist? Nu are voie Eto'o sa ia foc ca-l fac niste muritori de foame maimuta? Aceeasi muritori de foame care platesc sa-l vada jucand?
Cum poti sa spui ca Rijkaard e varza de antrenor? Pai eu prefer sa vad o echipa de fotbal antrenata de Rikjaard, o echipa care ataca, face spectacol, JOACA FOTBAL, si un o echipa super plictisitoare antrenata de Mou.
Ronaldinho ramane cel mai bun din lume, si foarte probabil cel mai bun jucator de fotbal care l-ai vazut si ai sa-l vezi vreodata tu.
Netitularizarea lui Giuly nu are legatura deloc cu Van Bommel pentru ca joaca pe posturi total diferite. Giuly e extrema dreapta, unde joaca Messi, Van Bommel juca mijlocas dreapta cand juca, pe postu' lu' Xavi.
Messi e cel mai bun din lume pe postu' lui, si tinand cont de varsta care o are probabil o sa ajunga un NUMARU' 1 ca Ronnie.
Si in final, Mou al tau e foarte complexat cu Barí§a si stie ca tot Barí§a o sa-i dea afara si anu' asta.
Stati sa-si revina Eto'o si Messi si sa-si mai revina putin jocu' Barí§ei. Ca Barí§a si cand joaca prost e cu un nivel mai sus fata de restu' echipelor, deci imaginati-va cand o sa fie in forma.
Noroc la toti!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde whatever » Sâm Noi 25, 2006 1:42 pm

NicuDavid scrie:@bhuttu
Stati sa-si revina Eto'o si Messi si sa-si mai revina putin jocu' Barí§ei. Ca Barí§a si cand joaca prost e cu un nivel mai sus fata de restu' echipelor, deci imaginati-va cand o sa fie in forma.


Pana cand isi revin astia 2, Barí§a iese din CL. Si daca o sa treaca mai departe, ii zboara Liv`pool ai mei :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Noi 25, 2006 1:55 pm

Cum poti sa spui ca Rijkaard e varza de antrenor?

Nu e chiar varza dar e mult sub Mourinho si alti antrenori, Barcelona nu se incurca in grupa ca sa depinda de ultimu meci daca Rijkaard stia cum sa prepare meciurile bine din punct de vedere tactic, cum poti sa joci tu contra lu Chelsea (in tur ma refer) fara nici un varf, si multe alte greseli tactice facute de Rijkaard.

Ronaldinho ramane cel mai bun din lume, si foarte probabil cel mai bun jucator de fotbal care l-ai vazut si ai sa-l vezi vreodata tu.

Ronaldinho nu mi se pare mai bun decat a fost Hagi cam tot pe la aceeasi varsta care o are brazilianul acum.
Ronaldo si Rivaldo au fost peste Ronaldinho la ani pe care ii are Ronaldinho acum. Si multi jucatori daca e sa compari cum jucau cand aveau ani lui Ronaldiho poti spune ca erau peste ce este el acum.
Messi e cel mai bun din lume pe postu' lui, si tinand cont de varsta care o are probabil o sa ajunga un NUMARU' 1

aici te contrazici singur cum adica e cel mai bun pe postul lui dar nu e numarul 1?

si cel mai bun pe postul care il joaca Messi e C. Ronaldo.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde kacio » Sâm Noi 25, 2006 4:00 pm

cutuma© scrie:Sa ne fie rusine. Blat cu Vaslui, blat cu Farul, furt ordinar la Pitesti, blat cu Standard, blat cu Kievul. Oare chiar nu ne mai vedem lungul nasului?

Si-acum lasand ironia la o parte : nu e un rezultat fantastic. Nu nu, e STEAUA ... e normalitate.

mai crezi asta ??? Sauuuuuuuu aaaaaaaa stai ca am uitat . Tu esti cel ce a zis ca si-a vandut biletu la meciu cu kiev . Deci nu imi mai raspunde ca-mi dau seama si singur ca NU!!!!!!!!
Rezultatu vostru de la kiev chiar a fost o intamplare , un noroc , insa la fel de adevarat e ca si norocul ti-l faci singur
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 25, 2006 7:11 pm

Sunt doua chestii separate. Afirmatia mea venea ca raspuns la acuzele voastre de blat.

Stii ce? Voi n-ar trebui sa comentati. Adu-ti aminte ce scandaluri ati facut voi cand jucatorii lui dinamo jucau cu sila si fara daruire. Ei bine eu decat sa-i injur prefer sa stau acasa.

Nu m-am suparat niciodata la infrangeri in care echipa s-a daruit si nu m-am bucurat niciodata la victorii mincinoase ( sau egal mincinos ca cel de miercuri ).
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Sâm Noi 25, 2006 8:54 pm

te cred ma si te inteleg perfect ... am zis-o si eu in spirit de gluma si de a intepa oleaca
crede-ma ca te inteleg perfect
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Noi 27, 2006 3:47 pm

whatever scrie:Pana cand isi revin astia 2, Barí§a iese din CL. Si daca o sa treaca mai departe, ii zboara Liv`pool ai mei :D


Si daca Liv'pool ai tai nu reusesc, atunci mai mult ca sigur ca Milanul meu ii zdrobeste pe catalani! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde NicuDavid » Joi Noi 30, 2006 9:22 pm

Pai puteti sa visati in continuare ca e gratis. Singura sansa pe care o are Liverpool sau Milan sau oricare alta echipa sa ajunga in finala UCL, e sa nu intalneasca Barí§a decat in finala. Da' finala probabil o sa fie Barí§a - Chelsea sau Barí§a - Lyon. Depinde cum se intalnesc astea.

@Sica
Nu prea ai tu treaba cu fotbalu', daca-l compari pe Hagi cu Ronnie. Io sunt fan Hagi, ca e de-al nostru, roman, da' pentru asta nu putem sa fim orbi. Si Ronaldo si Rivaldo sunt sub Ronaldinho, i-am urmarit aici la Barcelona foarte mult, i-am prins cand erau aici la echipa, stiu ce zic. Cristiano Ronaldo e bun, da' nu ajunge la nivelu' lu' Messi.

Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde Sică » Joi Noi 30, 2006 9:46 pm

ma copilu', prea ai incredere in Barca, nu vezi ca Barcelona se bazeaza in 2 jucatori (Ronaldinho si Eto'o), nu zic ca Messi nu e bun (e f. bun) dar nu se vede intr-o echipa in care se bazeaza in doar 2 jucatori, ce a facut Barca. anu' asta' in care Ronnie nu joaca aproape nimic iar Eto'o e accidentat? e pe primul loc in Spania (asta din cauza ca nimeni din Spania nu e peste Barcelona la ora actuala). Prea duci aceasta echipa a Cataluniei spre imperialism, este o echipa mare cu niste jucatori buni, dar acesti jucatori buni nu pot sa joace mereu bine si sa castige toate meciurile (vezi meciul cu distrusi de Real) asa ca degeaba spui ca Barca o sa ajunga in finala C.L. anul acesta, sa fii bucuros daca prind semifinalele
Cristiano Ronaldo e bun, da' nu ajunge la nivelu' lu' Messi

aici mi-ai demonstrat cunostintiile tale in footbal

post scriptum: iti mai raspund la post-uri la jumatea primaverii dupa ce Barcelona va fi descalificata (sper sa fie in semifinale, fiindca merita sa ajunga cel putin pana acolo).
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron