UEFA Champions League 2006 / 2007

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde whatever » Mie Mar 07, 2007 12:37 am

oho, ce m-as bucura sa se califice Lille maine !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mar 07, 2007 12:53 am

si inca ceva: toate cele de mai sus le voi "anula" in cazul echipelor care vor fi adversarele lui celski.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Mar 09, 2007 2:55 pm

Sferturile de finală ale Ligii Campionilor (3/4 aprilie turul, 10/11 aprilie returul):
AC Milan - Bayern Munchen
PSV Eindhoven - Liverpool
AS Roma - Manchester United
Chelsea - Valencia

Semifinale (24/25 aprilie turul, 1/2 mai returul):
Chelsea sau Valencia - PSV sau Liverpool
AS Roma sau MU - AC Milan sau Bayern
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Mar 09, 2007 3:30 pm

Au traseu bun Liverpool si cu putin noroc ajung in finala, unde eu unul as vrea sa joace cu Manchester. Ar fi faina si o semifinala Liverpool - Chelsea, unde iarasi Terry si compania o sa fie eliminati :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Mar 09, 2007 4:18 pm

baixinho © scrie:
Semifinale (24/25 aprilie turul, 1/2 mai returul):
Chelsea sau Valencia - PSV sau Liverpool
AS Roma sau MU - AC Milan sau Bayern


Muahaha,

Liverpool vs Bayern intr-o finala ce va tine toata suflarea dinamovista .... cu botul pe labe ==D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mar 09, 2007 6:11 pm

de ce bre cutuma, nu-nteleg? merluc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mar 09, 2007 9:45 pm

daca trofeul este castigat de o echipa care obtine dreptul de a juca in Liga Campionilor datorita clasarii pe un loc "de liga" la finele campionatului intern, Dinamo (foarte probabila campioana din Romania) joaca direct in grupele Ligii Campionilor. altfel, Dinamo va juca in turul 3 prleiminar.

hai sa fiu mai explicit: daca trofeul este castigat de exemplu, de PSV, iar PSV castiga campionatul in Olanda, Dinamo joaca direct in grupele Ligii Campionilor. la fel pentru celelalte echipe, cu mentiunea ca in (Italia, Germania, Frantza, Spania, Anglia si care or mai fi) joaca direct in Liga primele doua din clasamentul final.
mai departe. daca PSV castiga trofeul, dar termina pe locul doi in campionat, PSV joaca direct in Liga ca si castigatoare a trofeului, numai ca Dinamo va fi nevoita sa joace in turul 3 preliminar.

in cazul prezentat de cutuma, avem asa. anglia si germania merg direct in grupele ligii cu primele doua echipe, iar a treia merge in turul 3. in acest moment, liverpool are sanse mici sa termine pe locul 2, dar bayern poate deveni vicecampioana. daca finala va fi liverpool - bayern, dinamovistii trebuie sa tina cu bayern.

sa mor eu, am facut tot posibilul sa explic cat mai simplu. s-a inteles ceva?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron