UEFA Champions League 2006 / 2007

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde NicuDavid » Vin Dec 01, 2006 4:16 am

@Sica
Pai nu sta in doi jucatori. Barí§a merge bine cand linia de mijloc merge bine. Cand perechea Deco - Xavi sau mai nou Deco - Iniesta merge bine. Plus ca anu' trecut au luat titlurile care le-au luat(Campionatu' Spaniei, UCL si Super Cupa Spaniei) pentru ca linia defensiva, mai precis perechea Puyol - Marquez aproape au atins perfectiunea. Deci nu stiu unde vezi tu Ronnie si Eto'o.
Anu' asta deocamdata e pe locu' intai in campionatu' spaniol, care inca e cel mai puternic campionat din Europa, peste cel italian sau ala englez. Daca nu crezi, uita-te si tu in Europa cine face ravagii. Uita-te cum joaca Seviila(Super Cupa Europei si Cupa Uefa). Madridu' chiar daca nu joaca bine, joaca stil Capello si nu prea primeste goluri, au cele mai putine goluri primite, Valencia rupe tot in Europa, s.a.m.d..
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde baixinho© » Vin Dec 15, 2006 1:17 pm

Programul optimilor de finala:

FC Porto - Chelsea
Celtic Glasgow - AC Milan
PSV Eindhoven - Arsenal Londra
OSC Lille - Manchester United
AS Roma - Olympique Lyon
Barcelona - Liverpool
Real Madrid - Bayern Munchen
Inter Milano - Valencia
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Dec 15, 2006 1:32 pm

pfoai de capu meu, mega meci in optimi, sa vedem daca se implineste pronosticul meu. GO REDS !!! Daca prin absurd nu ii zburam noi pe Barca, astia iara iau liga.

la restu ma gandesc/sper ca o sa mearga mai departe asa : Porto, Celtic, Arsenal, Lille, Lyon, Bayern, Valencia. Desi realistic as miza pe Chelsea, si Manchester in loc de Porto si Lille.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Vin Dec 15, 2006 1:55 pm

deci vreau sa bata asa

Porto - Chelsea ... oricare din ele , insa preferabil chelsea

Celtic Glasgow - AC Milan ... celtic

PSV Eindhoven - Arsenal Londra...psv

OSC Lille - Manchester United...manchester

AS Roma - Olympique Lyon...lyon

Barcelona - Liverpool...barcelona
Real Madrid - Bayern Munchen... oricare din ele 2 , preferabil bayern ca astia pot sa se califice pe 2 de la ei din campionat :n:

Inter Milano - Valencia...inter (desi imi doresc valencia) :)
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Dec 15, 2006 5:40 pm

Daca prin absurd nu ii zburam noi pe Barca, astia iara iau liga.

tin sa te contrazic, Inter o sa ia anul acesta liga :D

eu prevad urmatoarele pronosticuri:
Porto - Chelsea 2 (tare as vrea sa se califice Porto dar sunt realist)

Celtic Glasgow - AC Milan 2 (Milanul inca mai are putere desi in campionat e pe un loc 15)

PSV Eindhoven - Arsenal Londra 2 ( sunt cam doar 60% sigur ca se va califica Arsenal)

OSC Lille - Manchester United 2 (nici nu incape discutie, Manchester va spulbera Lille)

AS Roma - Olympique Lyon 2 (imi pare rau de echipa lui Chivu, Lyon este peste Roma la ora actuala)

Barcelona - Liverpool 2 (si aici sunt tot 60% sigur ca se va califica Liverpool, este un meci pe care il astept cu drag)

Real Madrid - Bayern Munchen 2 (Real o va suge in stil mare de la nemti)

Inter Milano - Valencia 1 (o confruntare care am vazut-o cam des in ultimi ani, de fiecare data Inter a mers mai departe si la fel o sa o faca si anul acesta :D)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Lun Dec 18, 2006 7:19 pm

Io sper sa treaca Barí§a mai departe si sa iasa Madridu'. Restul mi-e cam egal. Oricum Barí§a a avut noroc. Liverpool si Bayern erau cele mai accesibile, si a nimerit cu Liverpool.
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde whatever » Lun Dec 18, 2006 7:59 pm

vrei sa zici ca Lille sau Porto erau adversari mai tari decat Liverpool ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde NicuDavid » Lun Dec 18, 2006 11:21 pm

Ma refeream la aia care au terminat pe locu' intai in grupele lor si puteau sa pice cu Barí§a.
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde whatever » Mar Dec 19, 2006 12:59 am

da, ai dreptate, am omis chestia asta
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Feb 21, 2007 11:58 pm

whatever scrie:Pana cand isi revin astia 2, Barí§a iese din CL. Si daca o sa treaca mai departe, ii zboara Liv`pool ai mei :D


na, ce spuneam ?!?!?!? Sa ma credeti altadata, ca nici atunci cand au luat Liv'pool C.L. nu m-a crezut nimeni :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Joi Feb 22, 2007 4:33 am

good bye barí§a :zambet:
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 22, 2007 8:51 am

amice, pai cu ajutorul arbitrilor scoatetzi si pe italia din sferturile de finala ale Campionatului Mondial, nu doar pe Barcelona din optimile Ligii. ai prins glas, gata?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Joi Feb 22, 2007 12:49 pm

Pacat de Inter ca nu a reusit sa castige :( ar fi meritat
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Feb 22, 2007 2:36 pm

hehe...da ce goluri a dat valencia.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Joi Feb 22, 2007 6:14 pm

baixinho © scrie:amice, pai cu ajutorul arbitrilor scoatetzi si pe italia din sferturile de finala ale Campionatului Mondial, nu doar pe Barcelona din optimile Ligii. ai prins glas, gata?


vorbesti de arbitrii :D: cu ce ia ajutat aseara pe liverpool ?¿?¿?¿ anu trecut cand arbitrii calificau barca din tur in tur nu ziceai nimic
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 22, 2007 9:36 pm

tu invatza sa te exprimi in limba romana, si dupa aia stam de vorba.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 23, 2007 2:38 am

==D
eram sigur sau ieram sigur ~p
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Feb 23, 2007 9:25 am

ValiEnte, ca de obicei, esti foarte prost (informat). daca ai fi recitit threadul de anul trecut, ai fi gasit si postul asta. de altfel, returul emifinalei cu AC Milan a fost singurul meci in care Barcelona a fost ajutata de arbitrii. in rest, s-auzim de bine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Feb 23, 2007 10:47 am

baicsule...nu uita finala in care primu gol a fo umpic ofsaid....
desi acolo arbitru a fo prost cu acte, fara sa traga pentru vro echipa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Feb 23, 2007 10:53 am

si tot la finala, trebuia sa lase jocul sa continue la eliminarea eliminarii portarului lui Arsenal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Feb 23, 2007 11:40 am

Si tot la finala, lovitura din care Arsenal a deschis scorul a fost inventata.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 23, 2007 11:42 am

prea multe, i-au ajutat si cu chelsea si cu benfica si cu arsenal... nu mai zic nimic de milan ca nu are rost
acu fara ajutor nu au facut nimic, sa vedem ce o sa fie in retur
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Feb 23, 2007 12:31 pm

ValiEnte, cu gramatica am vazut ca nu le ai, hai sa vedem cum stai la capitolul matematica (nu te speria, e vorba de o adunare, nu de regula de trei simpla, ca nu vreau sa te bag in ceatza):
cu arsenal a fost asa:
1. ronaldinho (sau cine o fi fost), a scapat singur cu Lehman, portarul l-a faultat la marginea careului in calitate de ultim aparator, iar mingea a ajuns la eto'o, care era singur cu poarta goala. arbitrul a oprit jocul si a acordat lovitura libera plus cartonas rosu lui lehman, desi trebuia sa lase jocul sa continue si abia dupa aceea sa-i dea rosu portarului lui arsenal. revin: eto'o era singur cu poarta goala.
2. ca sa-l citez pe cutuma©, "lovitura din care Arsenal a deschis scorul a fost inventata"
3. si, ca memetul sa nu se supere, bagam si ceva de la el: "primu gol a fo umpic ofsaid". se refera, evident, la golul din care Barcelona a egalat.

ia fa matale nea ValiEnte niste calcule si vezi ce si cum.

cu Milan am recunoscut la momentul respectiv ca arbitrii au fost cu Barcelona, cu Benfica nu mai tin minte (pe toate chiar nu le stiu), iar cu Chelsea nu imi aduc aminte sa fi fost ceva. stiu, insa, ca jegul ala imputit de murinio a dat ordine ca gazonul sa nu fie reparat pana la mansa tur cu Barcelona, pentru ca stia ca echipa catalana are un joc de pase foarte bun. cum cine sapa groapa altuia se numeste gropar, scorul final a fost 1-2.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Feb 23, 2007 12:44 pm

ca memetul sa nu se supere

baicsule...io nam niica ma cu barca. anu trecut in finala am tinut cu ei.

mingea a ajuns la eto'o

nope. pasa ronaldinio. etoo ramas singur. portarul il faulteaza. arbitru fluiera. mingea ajunge la giuly care da gol.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Feb 23, 2007 2:29 pm

e, chiar pe toate nu le mai tin minte.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Feb 23, 2007 2:56 pm

imbatranesti baicsule, imbatranesti.

bre cel mai de caca meci fu roma - lyon
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 23, 2007 8:50 pm

bai prea mare filosof, matematician si alte chesti, nu mai are rost sa discutam, imi amintesc ca si sezonul trecut tot am tinut-o, tu ziceai ceva eu altceva...
stai linistit ca fara arbitri nu ajungea barsa pana in finala

cel mai tare

stiu ca-ti place
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Mie Feb 28, 2007 6:17 am

Daca o echipa e in stare sa dea doua goluri in Anfield, echipa aia e Barí§a in forma buna, normala. Ma rog, sa nu joace prost. Oricum pentru binele fotbalului sper sa treaca Barí§a, ca Benitez nu prea are treaba cu sportu' asta, joaca urat de tot.
Dupa Barí§a, Inter imi place cel mai mult cum o arde. Ar fi frumoasa o finala Inter - Barí§a.
Noroc la toti!

Acuma am vazut ca ati discutat ca Barí§a a fost favorizata in finala UCL de anu' trecut. Pai Arsenal a fost favorizat. Prima data, Ronnia a pasat, Eto'o a scapat singur, l-a driblat pe portar, astia l-a prins pur si simplu de picioare, l-a doborat, in secunda urmatoare Giuly a sutat si a dat gol. In momentu' in care Giuly deja sutase in minge arbitru' a fluierat fault si nu a dat golu'. Pai trebuia sa lase legea avantajului, gol perfect valabil si dupa aia sa-i dea rosu' lu' Lehman. Si cand deja pierzi contra Barí§ei si tre' sa iesi la atac, nu te mai poti inchide in spate, te cam sinucizi, ca te arzi bine rau. :-) Si da, lovitura de pedeapsa centrat de Henry in care a dat Eboue gol cu capu', a fost dintr-un faul inexistent. Deci Arsenalu' au fost foarte favorizati in finala, altfel o luau rau de tot.
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde whatever » Mar Mar 06, 2007 11:42 pm

Na uite ca tot eu am avut dreptate pana la urma.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mar 07, 2007 12:22 am

pentru ca oricum, calificarii barcelonei ii pusesem cruce (asa ca nu pot sa zic ca-mi vine sa imi tai venele), ma refer la celelalte meciuri.

ma bucur ca toti cei care si-au dat cu parerea vizavi de meciul lyon - roma s-au inselat. nu suport nicio echipa din italia, dar mai mult ii urasc pe francezi, cu tot ce inseamna ei.

4m ballack

liderul din italia, considerat cel mai tare campionat din lume? 17 miliarde de victorii consecutive? nu ma-nnebuni, nea nicu?

maine as vrea sa se califice urmatoarele: celtic (anti-italian), psv (primul club european la care a jucat ROMARIO), lille (din cauza rahatul pe care l-a facut ghigz in tur), bayern (sa nu aiba panoul publicitar si ceilaltzi colegi hahalactici ai lui nicio satisfactzie in acest an).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron