Cine va castiga cupa eufa?

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Care echipa va castiga UEFA?

Feyernord
2
12%
Inter
4
24%
Milan
3
18%
Dortmund
8
47%
 
Voturi totale : 17

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 08, 2002 10:13 am

Astazi,daca nu ma insel...e finala Cupei UEFA ! Pe De Kuip ! Finala...foarte echilibrata.
Borusia vine cu moralul ridicat dupa castigarea Bundesligii...iar Feynord joaca pe propriul teren !
Orice se poate intampla !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 08, 2002 5:50 pm

Finala cupei Uefa de anul acesta parca nu are farmec fara o echipa din Spania, Italia sau Anglia. Totusi e interesant de vazut cine va lua trofeul. Eu o prefer pe Feyenoord (asa se scrie corect).
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Joi Mai 09, 2002 12:01 am

Well Feyenoord-Borusia 3-2 No comment(k nu am vazut meciu` nu de alta...:))
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Mai 09, 2002 12:49 am

M-am cam inselat in privinta meciului. A fost un super meci cum mai rar vezi chiar si in Europa ca la noi nici nu se pune problema sa vezi asa ceva.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 09, 2002 8:03 am

Finala a fost absolut superba ! Borusia..desi pt. 60 de minute..a jucat in 10..a dat o replica foarte darza..olandezilor.
Diferentza a facut-o Piere Van Hoidoung...autor a 2 goluri..din care unul suberb...din lovitura libera.
Superba echipa Feynordului ! La anul ii vom vedea in Champhions League ! (daca trec de turul preliminar)
Superbi si Borusia...pe care sigur ii vom vedea in Champhion League...deoarece au castigat Bundesliga !
De la nemtzi mi-a placut cehul Jan Koeller. Are 2.02 m !!! Si o tehnica desavarsita. Jongla efectiv cu balonul...ca in curtea scolii. De asemenea..a dat un gol superb.

11m ...nemtilor..mi s-a parut gratuit dat ! Cel pt. olamdezi..a fost corect. Corecta si eliminarea veteranului de 37 de ani Jurgen Koeler.

In final...3-2 pt. Feynord..spre marea bucurie a celor de pe De Kuip !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron