U.E.F.A. Champhions League

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Cive va castiga UEFA Champhions League ?

Real Club de Madrid
4
44%
Bayern 04 Leverkusen
5
56%
 
Voturi totale : 9

Mesajde Aragorn » Mar Apr 30, 2002 11:04 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh


Mda..am gresit eu ! Stiu ca esti fericit bai Bobo...dar vine Realul !
Oricum...pacat ca nu ai vazut meciul...dar a fost superb !
S-a jucat tare de tot si in mare viteza . In 10 secunde actiunea se muta de la o paorta la alta ! Leverkusen au meritat calificarea !


O sa-l vad diseara in reluare moshule...nu pierd eu asa o ocazie :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Apr 30, 2002 11:21 pm

Un meci frumos si plin de actiune...pacat de Manchester ca n-au plecat mai departe in finala,dar adevarul e ca Leverkusen o meritau din plin.Dupa ce mingea a fost scoasa a doua oara de pe linia portii(prima data de Zé Roberto,a doua oara de Placente),mi-am zis ca mingea pur si simplu nu tine cu britanicii in seara asta.si-am mai zis,cu copyright(de data asta despre Leverkusen) : Frate,astia e mari!!
2 goluri intr-adevar frumoase ale irlandezului Keane si ale lui Neuville(acelasi care a inscris pt. Bayer in repriza secunda in tur)

O ultima chestie.....Manchester joaca intr-adeevar frumos si au jucatori cu adevarat buni(Keane,Beckham,Van Nistlerooy)...dar cateodata prea joaca mamaliga.Ca si in tur...au jucat intensiv in primele 20-30 de minute,dupa care s-au flescait si i-au lasat pe nemti sa inscrie...si tocmai spre sfarsitul meciului(mai precis in ultimele 10 minute si in prelingiri) s-au apucat iar sa traga tare,doar doar o da norocul peste ei...

Nu zic,si germanii mai joaca asa(de ex.Bayern Munchen),dar macar aia au noroc,frate...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 9:43 pm

Fratilor la pauza este scor cumulat: 3-0 pentru Real. Cred ca se stie care o sa fie finala.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 9:47 pm

Din pacate (sunt fan catalan) asha este, finala e conturata: Real-Bayer, pakt pt k nu cred k nemtzii vor putea sa tzina piept unei echipe precum Real, ar fi fost mult mai interesant un Manchester-Real!
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Bagheera » Mie Mai 01, 2002 11:42 pm

Mie personal nu-mi place deloc Leverkusen, desi au jucat foarte bine sezonul asta in Champions League. Din acest motiv consider ca finala de anul acesta va fi una din cele mai urate jucate in ultimii ani in cadrul ligii.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 12:59 am

Mare jucator e Raul Gonzalez.....copilul minune al Madridului ! Ce gol superb a putut sa dea ! De mare clasa !
Meciul..foarte frumos..si viu disputat ! Barca..a jucat parca mai bine..dar a fost lipsita de sansa.

Astept..cu mare inters finala ! Votul meu..pleaca spre Real Club de Madrid..cel mai titrat club al lumii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Mai 02, 2002 3:24 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mare jucator e Raul Gonzalez.....copilul minune al Madridului ! Ce gol superb a putut sa dea ! De mare clasa !
Meciul..foarte frumos..si viu disputat ! Barca..a jucat parca mai bine..dar a fost lipsita de sansa.

Astept..cu mare inters finala ! Votul meu..pleaca spre Real Club de Madrid..cel mai titrat club al lumii !


Mosule am vazut meciul si tre sa recunosti macar acum ca Real au avut noroc si in tur si in retur...mare noroc ca barcelona o cam dominat complet...si o avut mult ghinion (vezi barele)...

Votul meu pleaca la ... Leverkusen :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 12:11 pm

Da..Bobo...recunosc ca Real au avut noroc !
Si sa stii..ca mie mi-a parut rau de Barcelona ! Ii prefer..in dauna Realului !
Oricum...in finala..tin cu Real ...cu toate ca imi lac si Leverkusen...care numa nemtzi nu sunt !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Mai 03, 2002 10:13 pm

O sa fie o finala interesanta shi desi imi place Real-ul as vrea sa bata Bayer....merita pentru ca au aratat ca shtiu fotbal....sunt un fel de Lazio de acum vreo 3 ani...pse sa nu se desumfle la fel ca Lazio de acuma desi vedetele sunt pe cale sa plece(Ballack la Bayern,Lucio se pare la milan,Ze Roberto la Barca sau Bayern)snd so on....oricum finala se anunta interesanta,zic eu
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 08, 2002 12:18 am

Finala: 15 may 2002
Stadion: Ibrox Stadium, Glasgow, Scotia

Bayer Leverkusen - Real Madrid
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 08, 2002 10:09 am

Ha ha ha ! Stiam bai BOBO...nu trebuia sa ne mai amintesti ! :D
Se joaca pe stadionul lui Glasgow Rangers sau al lui Celtic Glasgow ???
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 08, 2002 3:02 pm

Ibrox staium - Glasgow Rangers
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 10:42 am

Bobo....azi e momentul adevarului in ceea ce ne priveste. La 20 45 CET.....incepe finala Champhion League.

Daca castiga Leverkusen...eu voi recunoaste suprematzia fotbalului german..si nu ma voi mai lua niciodata de el.
Daca castiga Real...acelashi lucru vei face tu cu fotbalul spaniol .

Gata..am zis..nu mai e cale de intoarcere ! La noapte pe langa marea finala...it's u versus me !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mai 15, 2002 1:58 pm

Io tzin cu Leverkusen...ar merita shi ei saracii sa ia ceva ptr k la ei e ceva de genu :daca nu acum atunci cand?pe cand ?Realu are destule sanse(in sezoanele viitoare)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 15, 2002 2:05 pm

Intr-adevar Leverkusen a impresionat pe toata lumea sezonul asta dar eu cred ca este un meteorit care va disparea la fel de repede cum a aparut. In cazul in care nu castiga astazi sunt foarte curios daca se vor mentine in top in sezoanele urmatoare.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aragorn » Mie Mai 15, 2002 3:55 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bobo....azi e momentul adevarului in ceea ce ne priveste. La 20 45 CET.....incepe finala Champhion League.

Daca castiga Leverkusen...eu voi recunoaste suprematzia fotbalului german..si nu ma voi mai lua niciodata de el.
Daca castiga Real...acelashi lucru vei face tu cu fotbalul spaniol .

Gata..am zis..nu mai e cale de intoarcere ! La noapte pe langa marea finala...it's u versus me !


Ok Moshule, fair enough...
HAI LEverkusen :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mie Mai 15, 2002 6:58 pm

In seara asta eu am sa tin...cu spectacolul!!
Daca Real castiga,am sa ma bucur de victoria spaniolilor dar parca o sa-mi para si rau de Leverkusen,care au jucat superb sezonul asta.
Ajung si eu la vorba Bagheerei intelepte....si zic eu ca Leverkusen au nevoie de titlu(asa,de moral...)ca sa nu se fleoscaie de-a dreptul in sezoanele viitoare,fara Zé Roberto si Ballack,care am auzit ca se muta(unde se muta...nah ca am uitat)

Asa ca eu sper sa fie un meci frumos si antrenant...and may the best team win!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Mai 15, 2002 10:52 pm

Real -Bayer 2-1(2-1)...frumos meci...au marcat Raul (min9) si Zidane(45) respectiv Lucio (14)...comentarii anyone?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Meci foarte frumos..care a incantat publicul spectator aflat in numar mare la Glasgow.
Superb golul lui Zinedine Zidane ! Am sarit din fotoliu ! Asa gol mai rar se vede.
Nemtzilor le-a lipsit enorm Ze Roberto..si nu au mai avut jocul clar de alta data.
Meci mare facut si de Iker Casilas...care merge la Mondiale..ca rezerva a lui Canizares.
Per ansamblu...ma declar multumit...de finala...si sunt bucuros ca Real a castigat..si a mai salvat din sezonul centenar.
Nu neg faptul..ca la sfarsit..miar fi placut un gol din partea lui Butt.

In alta ordine de idei...de ce nu or fi aratat exibitionistii ? :p

PS : Bobo....astept laudele tale la adresa spaniolilor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Emotionant! Finala a fost decisa de golul superb al lui Zidane indiscutabil jucatorul momentului. Desi favoritii mei erau Real Madrid m-a impresionat modul in care a luptat Leverkusen pana la capat! Superb!!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mie Mai 15, 2002 11:22 pm

Mie imi pare rau ptr Leverkusen....rau de tot....asta a fost un sezon care acum 1 luna parea perfect...acuma a devenit un cosmar
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Mai 15, 2002 11:39 pm

meci superb,n-am cuvinte...am facut bine ca am tinut cu spectacolul dar ma bucur ca a castigat Realul....
comentarii....ce sa spun??Zidane ca de obicei un tatic,superb golul din min.45,ce mai!!Raul a jucat si el frumos,numai cuvinte de lauda.....
Figo m-a impresionat intr-un mod nu tocmai placut,nu mi-am putut abtine doua cuvinte de dulce atunci cand s-a ofticat ca a fost scos in repriza a doua...mare lucru pe teren si asa nu facuse.
Mi-a mai parut rau de Cesar ca s-a accidentat,dar Casillas a fost intr-adevar superb in ultimele minute(cele 2 salvari de pe linia portii,mama-mama...)

Asa,si de partea cealalta sa spun un cuvant de lauda....asa cum a spus si Moshu s-a simtit din plin lipsa lui Zé Roberto,care a aparut si el la sfarsitul meciului,frumos si serios la costum si cum s-a terminat meciu' a dat fuga sa vorbeasca cu Roberto Carlos...
In rest s-a remarcat Neuville,care a dus greul jocului,dar si Lucio cu al sau gol din min.14 a dat dovada de un joc frumos.

Asaaaa.......restu' ce mai e de povestit pe suporteri,ca britanicii au fost de treaba si au aratat si ce se intampla prin tribune(si chiar pe stadion....)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Iar REAL?

Mesajde bhuttu » Joi Mai 16, 2002 1:00 am

Real-ul a castigat, dar fara glorie, in opinia mea! Dupa o prima repriza buna, echipa cu cei mai scumpi jucatori din lume a inceput sa practice un antijoc acerb, care a dat roade doar pentru ca nemtii n-au fost in stare sa inchege doua actiuni mai de Doamne-Ajuta!(vorbesc de repriza a doua)
Meci nedemn de importanta mizei!
Preferam de departe un REAL-MANCHESTER
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mai 16, 2002 1:11 am

tare rau imi pare de nemti!au jucat bine de tot si cred ca daca nu statea ghinionu' calare pe ei,ii frigea pe real de le mergeau fulgii.ia zi moshule,la 1-1 nu tremurai?cred ca pana nu a dat gol zidane ai tremurat.iar zidane in afara de gol nu a aratat nimic!nu isi justifica banii si salariul.ca multi altii de la real.
nu te supara moshule,dar stii ca nu inghit echipele spaniole si frantuzesti.
la meciul de debut de la mondiale(poate il vedem panoramic 3m x 2m) voi fii african!!!!!!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 16, 2002 1:11 am

Io as fii preferat sa ajunga Panathinaikos in finala:D(chiar imi place echipa aia)..impresionant a fost la inceput momentul de reculegerea in memoria celui care a fost marele antrenor shi om de fotbal Valeriy Lobanovsky...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 16, 2002 1:17 am

SOD....asta inseamna jucatorul de geniu ! 90 de minute nu face nimic...dar e deajuns sa muste o data ! Cam asa a facut si Zidane !

La meciul de debut..de pe 31 mai...si eu tot african am sa fiu ! (ce e mai nasol...ca sunt in sesiune toata luna mai..si o sa pierd o gramada de meciuri ;P )
Iara...ce e nasol..ca meciurile sunt dimineatza ! Cine vine la terasa sa vada meciuri la 8 AM ???? Eu am sa urmaresc meciurile..la o cana de ceai si o felie de branza . :p

Nu tremuram la 1-1....ca stiam ca Real va reveni. Totushi mi-ash fi dorit prelungiri. Ar fii fost cel mai corect ! Chiar m-am intristat pe final..cand am vazut ca nemtzii au ratat o gramada !@

Si acum sa recunoastem......Leverkusen nu este o echipa nemteasca . Nemtzii nu joaca asa. Ei au alt stil.

Da..Mig29....impresionat momentul dedicat marelui Lobanovsky...omul care a castigat 8 campionate ale Uniunii Sovietice cu Dinamo Kiev.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 16, 2002 1:37 am

iera sa uit...damn shi io is in sesiune toata luna iunie...sa imi bag picioru:( da las k oricum nu invatzam io nimica....

Tre sa descidem un thread sau mai multe cu campionatu mondial...unu cu ultimele stiri shi unu cu comentarii...shi neaaparat un sondaj cu cine o sa castige...io ma pronuntz ink de pe acuma k Argentina sau Italia...shi k Franta nu trece de sferturi...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 16, 2002 1:42 am

Acuma vaz k e deja un thread cu cupa mondiala...nu-i nimca...mai facem...:D:D:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mai 16, 2002 1:42 am

la mondiale meciurile sunt la 9.30 si 14.30 .atasej maine ,ca am la birou,schema completa a campionatului.
nu stiam de Valeriy Lobanovsky!mare pacat!a mai aparut pe cer o constelatie!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Mai 16, 2002 3:38 am

Initial trimis de Oribilul Mosh


PS : Bobo....astept laudele tale la adresa spaniolilor !


Mosule sa MOR eu daca o jucat real mai bine ca leverkusen sau invers...meritau egal...asa ca nu am nici o lauda, doar critici pt leverkusen. Norocul lu real ca nu o fost Ze Roberto...

Am vazut meciu si recunosc ca golu' lu zidane o fosat fain, dar atat, nimik mai mult...faze sau ceva...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori