Champhions League 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde Mirela » Joi Sep 19, 2002 5:11 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
(cei mai nou venitzi pe forum..poate nu stiu..dar Deportivo este echipa mea de suflet in Champhions League . si a mea si a Mirelei..pe care o salut :p .....si sper ca se afla in fatza televizorului la meci)


We who are about to die salute you back.,Moshule!!
Ce pacat...ce mare pacat....N-am apucat sa vad mai nimic din meciul de aseara.Si numai unul din golurile olandezului zburator...
dar am urmarit rezumatele asa ca am macar o multumire.
Ma bucur ca a castigat Superdepor,desi mi-a parut putin rau de nemti.

mai BOBO,mai...se poate sa si-o ia Leverkusen in halul asta??pacat de tot efortul lor de anul trecut...

in rest...no comments...for now.Forza Depor!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 21, 2002 4:25 am

Etapa 1 (17/18 septembrie)
Grupa A
Arsenal Londra - Borussia Dortmund 2-0 (0-0)
Marcatori: Bergkamp (62), Ljungberg (77)
Auxerre - PSV Eindhoven 0-0
Grupa B
FC Basel - Spartak Moscova 2-0 (0-0)
Marcatori: Hakan Yakin (50), Rossi (55)
CF Valencia - FC Liverpool 2-0 (2-0)
Marcatori: Aimar (20), Baraja (38)
Grupa C
RC Genk - AEK Atena 0-0
AS Roma - Real Madrid 0-3 (0-1)
Marcatori: Guti (41, 74), Raul (56)
Grupa D
Ajax Amsterdam - Olympique Lyon 2-1 (2-0)
Marcatori: Ibrahimovic (11, 34) / Sonny Anderson (84)
Rosenborg Trondheim - Internazionale Milano 2-2 (0-1)
Marcatori: Karadas (52, 65) / Crespo (33, 79)
Grupa E
Dinamo Kiev - Newcastle United 2-0 (1-0)
Marcatori: Satskih (17), Katskevich (62)
Feyenoord Rotterdam - Juventus Torino 1-1 (0-1)
Marcatori: van Hooijdonk (75) / Camoranesi (32)
Grupa F
Manchester United - Maccabi Haifa 5-2 (2-1)
Marcatori: Giggs (10), Solskjaer (35), Veron (46), van Nistelrooij (54), Forlán (89-p) / Katan (8), Cohen (85)
Olympiakos Pireu - Bayer Leverkusen 6-2 (3-1)
Marcatori: Kleine (27-a), Giannakopoulos (38), Predrag Djordjevic (44, 64-p, 73), Zetterberg (87) / Schneider (22, 78-p)
Grupa G
Bayern Munchen - Deportivo la Coruna 2-3 (0-2)
Marcatori: Salihamidzici (57), Elber (64) / Makaay (12, 45, 77)
AC Milan - RCS Lens 2-1 (0-0)
Marcatori: Inzaghi (57, 61) / Moreira (75)
Grupa H
CF Barcelona - FC Brugge 3-2 (3-1)
Marcatori: Luis Enrique (5), Mendieta (40), Saviola (44) / Simons (22-p), Englebert (85)
Lokomotiv Moscova - Galatasaray Istanbul 0-2 (0-0)
Marcatori: Sarr (71), Arif Erdem (81)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 21, 2002 4:28 am

Mirela, totul este posibil, in special in conditiile in care au plecat de la Bayer la Bayern doi titulari de baza, care faceau legea la mijlocul terenului: Ballack si Ze Roberto. De ce nu va puneti alta problema? Ca Oliver Kahn, care a fost declarat cel mai bun portar al editiei trecute a Ligii Campionilor si al Campionatului Mondial din Asia a primit trei goluri intr-un singur meci de la acelasi jucator? Si revin la ideea mea: ca germanul nu merita sub nici o forma premiul la intrecerea din Coreea de Sud si Japonia.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 21, 2002 4:05 pm

tzin mortzish sa te contrazic...Brazilia a ajuns in finala pe mana a 3-4 jucatori, Germania, literalmente pe mainile unuia singur.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Sep 22, 2002 3:00 pm

Prima etapa a fost una frumoasa in champions league, pacat totusi ca Deportivo a avut asa MARE noroc sa o bate pe bayern. Noroc spun deoarece ei au avut 3 suturi pe poarta si 3 goluri, pe cand Bayern a avut mai multe sanse si a avut si o bara...merita macar un egal. (da mosule am vazut meciul la un bar la scoala, dar numa pana in minutul 81 ca aveam clasa dupa :)).
Ce m-a mai impresionat a fost milan care a luat niste super jucatori peste vara, printre care tin sa mentionez Seedorf,Nesta,Tomasson si Simic... nu stiu cati au vazut foarfeca lu Seedorf dar o fost absolut uimitoare.
Ma bucur ca debutanta Basel ia batut pe cei de la Lokomotiv Moskova.
In rest Leverkusen a fost umilita de Olimpiakos, dar nu este de mirare dupa vanzarile din vara...cine stie poate prinde macar uefa...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde DaNuTz » Lun Sep 23, 2002 2:58 am

Puse una peste alta chiar a fost frumoasa etapa asta din UCL : meciuri frumoase , goluri multe , surprize din plin etc. Totushi sunt de parere ca nu-i va sta in cale nici o echipa real-ului :D
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Mesajde Aragorn » Mie Sep 25, 2002 2:05 am

""" Super """ Depo a luat-o asa cum scrie la carte, 4-0 acasa de la Milan, si putea fi lejer 7-0...asta demonstreaza ce noroc imens au avut contra Bayern.
Ma bucur ca aluat bataie Galata de la Barcelona sa-l mai desumfle umpic pe Fatih Terim si pe cei care il considera super antrenor.
Juve i-a dat o lectie de fotbal lui Dinamo Kiev, inviingand cu 5-0.
Leverkusen continua caderea, fiind inviinsa de Man Utd acasa, dar numai cu 2-1...
Macabi Haifa, castiga cu 3-0 in fata celor de la PAnatinaikos, incerdibil dar adevarat.
Newcastle considerata una din favoritele grupei E a fost inviinsa de Feyernord, chiar acasa la ei.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 28, 2002 10:44 am

EROARE...mai bobo, pao e in cupa uefa ca sa nu mai punem la socoteala faptul k ei n-ar fi luat bataie de la o echipa israeliana. Cei ce au comis-o au fost olimpicii din pireu.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Sep 28, 2002 3:23 pm

Stiu, e Olimpiakos, dar am scris la repezeala...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 29, 2002 9:29 pm

Mai Decret...de ce zici tu ca Pana nu ar fi luat bataie de la nici o echipa istraeliana ? Pe ce te bazezi ,afirmand aceasta afirmatie ? :p

Mie imi plac grecii. AEK are 2 egaluri pana acum .N-a luat gol,n-a primit gol . Si urmeaza sa joace cu Realul din Madrid. Sa vedem ce vor face.
Olimpicii din Pireu ,care este o suburbie a capitalei Greciei , se vor razbuna pe infrangerea din Istrael..si ii vor invingepe Manchester ! ......asta spre deliciul lui Mig ,prietenul meu de peste ani si ani..cand vom cauta hamburgeri pe sub ruinele de la McDonald's Unirii si vom urmarii campionatul Liberiei sau al Mozambicului! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Sep 29, 2002 10:13 pm

Moshule loolll..io n-am scris de loc saptamana asta ptr k infrangerile suferite de Olimpiakos,PSV Lokomotiv,Spartak shi Dinamo Kiev m-au indispus peste masura.Sper totushi k PSV sa isi revina shi sa ii bata pe Arsenal chiar pe Highburry.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Sep 30, 2002 3:47 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
N-a luat gol,n-a primit gol .



Mosule mi se pare mie sau vacanta asta ti-a cam stricat cunostriintele de limba materna ?:rolleyes:
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 30, 2002 4:08 pm

Am vazut ma ce am scris ..la recitire..dar am vrut sa vad daca observa si altcineva !
Ma bucur..ca imi sunt citite cu asa atentie posturile ! :D

Bineinteles..v-atzi dat seama...ca AEK...nu a primit gol ,dar nici nu a dat ! Au 0-0 la golaveraj dupa 2 meciuri in UEFA Champhions League ,meciuri disputate cu AS Roma la Athena si cu Genk in Belgia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Sep 30, 2002 8:07 pm

Bine mosule, te iert de data asta si nu-ti dau ban pt necunoasterea limbii romane :D

Sa nu fiu off-topic: Mosule dar din cate imi aduc eu aminte nici Genk nici Roma n-au dat gol, deci 3/4 din echipe n-au gol dat :)
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 30, 2002 8:32 pm

Da..dar Genk au primit 6 ! Iar Roma 3 !
Si inca ceva..care cu sigurantza nu ai observat..si nici nu ai fi observat daca nu itzi spuneam eu ! Real Madrid nu a primit gol ,dar a dat noua ! ...in primele doua etape ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Oct 01, 2002 4:24 am

Mosule eu n-am observat chestia aia, o stiam de mult dar n-avea sens sa o mentionez... :D
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 01, 2002 10:48 pm

Mirela m-a rugat sa fac comentariu la Bayern Munchen vs. AC Milan ,pentru ca la ea in camera nu se gaseste televizor. Plus de asta la barul unde s-a dus ea ,pentru a il vedea pe jucatorul ei favorit (care este si al meu....in spetza nr. 10 din nationala Braziliei) se transmitea Manchester United cu Olympiakos Pireu. Mi se pare normal . Ce sa se transmita la Dubin ?

Meciul de pe Stadionul Omimpic din capitala Bavariei s-a disputat in fatza a peste 60 000 de spectatori platitori . In mareade nemtzi si cateva mii de suporteri venitzi din Lombardia ,care si-au incurajat frenetic favoritzii .
Meciul a inceput intr-o nota de dominare nemteasca. Bavarezii aveau neaparata nevoie de victorie ,tinand cont ca in primele 2 partide ale grupei obtinusera doar un punt.
Dar dominarea nemteasca nu a durat mult,Milan intrand repede in joc.
Prima repriza nu a fost cine stie ce spectaculoasa si s-a incheiat cu scor alb .
Insa repriza a doua a fost superba . Milanezii au deschis scorul in minutul 52 prin Inzaghi . La o faza foarte frumos lucrata de Seedorf si Rivaldo . A fost un "un-doi" al olandezului cu brazilianul..iar in cele din urma mingea a ajuns la Inzaghi care a indeplinit o simpla formalitate.
Fiind condusi cu 1-0 nemtzii se aruncain atac...si dupa doar doua minute Pizarro aduce egalarea. Deci 1-1 in minutul 54 .
Meciul devine din ce in ce mai frumos. Dida,portarul italienilor alterneaza interventziile de mare portar cu gafele . Totusi mie imi place de acest portar. A scos cateva mingii foarte grele in acest meci . De cealalta parte..eternul Kahn ...care nu stiu din ce motive ,de fiecare data cand atingea mingea era huiduit .
Usor ,usor vine si minutul 84. Un calcai de mare jucator al lui Seedorf trimite mingea pana la noul intrat ....Serginho . Acesta ,dupa vreo 15-20 metrii strabatutzi cu minega la picior..centreaza...iar Inzaghi reia cu capul in plasa portzii lui Kahn . 2-1 pentru Diavolul Milanez !
Acesta este si rezultatul final al partidei . Inzaghi are 7 goluri in 3 meciuri de Champhion League !!!!!!!!!!

In celalt meci al grupei Super Deportivo La Coruna a dispus cu 3-1 de francezii de la Lens . Asta dupa ce fusesera condusi cu 1-0 ! E,ce parere ai Mirelo ? Mai pleaca sau nu acasa ? Golurile gruparii din Galitzia au fost inscrise de MaKaay ,Capdevila si Cesar Martin .

DUpa 3 etape ...1.Milan 9 p , 2. Deportivo 6 p , 3-4 Bayern & Lens cu cate 1 punct !
Se stie.....ca Milan si Super Depor vor merge mai departe !

Draga Bobo ,mai bine ca ai fost la scoala si nu ai vazut meciul !
Mirela....multumita de comentariu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 01, 2002 10:54 pm

Feyenoord - Dynamo Kiev 0-0
Juventus - Newcastle United 2-0
Maccabi Haifa - Leverkusen 0-2
Mancester United - Olympiakos 4-0
Bayern - Milan 1-2 :D
Deportivo - Lens 3-1 :D
Galatasaray - Brugge 0-0
FC Lokomotiv Moscow - Barcelona 1-3

SuperDepor isi revine si acumuleaza 6p. Bayern e cu un picior si jumatate in groapa, cine s-ar fi asteptat? Ma bucur pt. Dinamo Kiev, acum chiar au sanse la calificare.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 01, 2002 11:13 pm

Vazand rezumatul pot spune ca Dinamo Kiev mai degraba a pierdut 2 puncte, dacat a castigat unul
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Oct 01, 2002 11:47 pm

Nu-mi vine sa cred ce noroc a putut avea Milanul. Dominati complet ei reusesc sa deschida scorul prim primul sut pe poarta. Asta nu mai e fotbal, sa castigi la noroc curat, asa cum a facut si Deportivo in Germania... Milan merita sa ia vreo 5-0, poate 5-1 dar nimik mai mult.

Ma bucur macar ca Leverkusen si Barcelona au castigat.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Oct 01, 2002 11:48 pm

Ma bucur enorm ptr victoria obtzinuta de Diavol in fatza celor de la Bayern.Insa ma supara infrangerea suferita de Olympiakos la Manchester(desi era de asteptat intr-un fel.)Poate totushi se califica shi Olympiakos dak ii bat pe Haifa la ei acasa shi iau cate un punct la Leverkusen shi ink una cu MU la ei acasa.In leg cu Dinamo Kiev sunt total de acord cu Mr.Hyde
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 01, 2002 11:52 pm

De cand te bucuri tu Bobo,pentru Barcelona ?

Situatzia foarte interesanta in grupa lui Leverkusen . Man U are deja 9 puncte din 3 meciuri. Dar Leverkusen ,Olympiakos si Macabi au toate cate 3 puncte. Adica 1 victorie si 2 infrangeri !
Sper ca grecii sa mearga mai departe. Sper ca toate cele 3 echipe nemtesti sa se opreasca in prima faza a grupelor !

Hai,mai Bobo..las-o in colo cu norocul ! Ca au jucat excelent Milan .
Cum tzi s-a parut Dida ? Si inca ceva : de ce chiulesti de la scoala pentru a te uita la Champhions League ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

scuzati offtopicurile

Mesajde Mirela » Mie Oct 02, 2002 12:09 am

ce-mi aud urechile,mai Bobo mai??ai...chiulit de la scoala,ca sa...te uiti la Champions League???

Initial trimis de Oribilul Mosh
In celalt meci al grupei Super Deportivo La Coruna a dispus cu 3-1 de francezii de la Lens . Asta dupa ce fusesera condusi cu 1-0 ! E,ce parere ai Mirelo ? Mai pleaca sau nu acasa ? Golurile gruparii din Galitzia au fost inscrise de MaKaay ,Capdevila si Cesar Martin .


Yeeeeei!!!ce parere sa am??sunt foarte bucuroasa de acest scor!!!SuperDepor e echipa mea de suflet si chiar daca m-au dezamagit in jocul cu Miilan,sunt fana si la bine si la greu.
haha,mai facem noi maine ora la spaniola???...profa mea e din A Coruña)
Mare pacat totusi ca nu am putut urmari Ac Milanul in seara asta
Cat despre grupa lui Manchester...ce-as rade sa treaca Maccabi mai departe,asa,la bashcalie(parca parca as tine cu ei)...desi mult mai frumos ar fi sa se califice Olympiakos.
Cat despre Leverkusen...ma gandesc cu regret ce frumos le statea cu Zé Roberto si Ballack titulari...

ps:
Mirela....multumita de comentariu ?

ca de obicei...un comentariu foarte frumos,Moshule.Multam din suflet.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Oct 02, 2002 8:38 pm

Initial trimis de Mirela


mai BOBO,mai...se poate sa si-o ia Leverkusen in halul asta??pacat de tot efortul lor de anul trecut...

[B]Forza Depor!!!
[/B]


Bine ca macar a castigat ieri si mai are o sansa destul de buna...
Eu cred ca is vor reveni si vor trece macar in grupa a doua, daca nu mai mult...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Oct 02, 2002 9:59 pm

Total de acord cu bobo, milan nu merita nici macar un punct d'apoi 3. Bayernul a jucat mult mai bine, deshi nu eficient shi imi pare f. rau k mai mult ca sigur vor fi eliminatzi. M-a impresionat bosniacul Salihamidzici, foarte bun jucator, tehnic, rapid...bine k nu mai are bosnia inca 2 ca el ca era vai de noi...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 02, 2002 10:50 pm

Inca o seara magica in UEFA Champhions League . Si un meci superb transmis de Pro Tv ,in direct din capitala Greciei .
AEK - Real Madid 3-3 !

Sper ca toata lumea a vazut meciul . A fost magnific ! Nu am superlative pentru a il descrie . Grecii au o echipa fantastica...si sper sa mearga cat mai departe . Au 3 egaluri din 3 meciuri . 3 puncte si golaveraj 3-3 ! :D

In meciul din aceasta seara scorul a fost deschis de Tsartas
,printr-o lovitura libera executata ca la carte . Iker Casillas nu a mai avut ce face . Madrilenii au egalat repede prin Zidane ...iar eu ma intristai ...caci credeam ca o sa bata lejer. Dar grecii inscriu iar si iar..si scorul ajunge 3-1 in minutul 28 ! Mai da Zidane un gol si se face 3-2 la pauza. Dupa pauza mai da si Guti un gol....si stabileste rezultatul final . 3-3 !
Extraordinar meci ! Pe langa Tsartas si Lakis si Nikolaidis ....vreau sa il remarc pe extraordinarul portar al grecilor Chiotis .
Pacat ca Roma a invins la Genk ..in ultimele minute ...si a acumulat 3 puncte ! Real are 7 , Roma 4 iar AEK 3 . Va fi greu pentru greci ....dar nu imposibil !

Lyon a invins pe San Siro..pe Interul lui Decret ! Bine imi pare !
Iar Liverpool a invins cu 5-0 pe Spartakul lui Mig ! Slabutz merg rusii anu asta !
Arsenal invinge cu 1-0 in Frantza pe Auxerre ,iar nemtzii din orashul berii DAB inving cu 3-1 in Olanda pe producatorii televizoarelor Philips .
Remiza alba in Norvegia..intre detinatoarea recordului de prezentze in Liga si echipa al carei capitan este Cristi Chivu .

Deci...o nopate frumoasa !

Mirela....bun comentariu sau nu ? Hai...lauda-ma putin..ca simt nevoia ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 02, 2002 10:57 pm

Frumos meciul grecilor, cred totusi ca nu au sanse in fata Romei. surpriza serii vine din Italia, unde Interul a pierdut in fata lui Lyon - mare dezamagire pt. mine, in ciuda atacului stelar se pare ca totusi ceva nu merge la Inter, poate ca linia de mijloc nu e destul de solida...in rest rezultate oarecum normale, ma bucur pt. Dortmund.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Oct 02, 2002 11:02 pm

Interul meu...ce se intampla cu el?

Adevarul e k au avut mult prea mult noroc in ultima vreme. Cuper sa faca bine sa puna la punct echipa, pt k ce-am vazut pana acum nu m-a multzumit. Dar poate dak era shi Vieri in teren, interul ar fi obtzinut macar un punct.

Nu pot sa remarc ce bine merge Arsenalul shi deshi multzi vad lupta pt liga intre milan shi real, eu indraznesc sa-i vad pe tunari drept principali favoritzi. Au un lot nici prea tanar nici prea batran, cu vedete dar shi cu cu jucatori care pun osul, shi mai presus de toate, un lot omogen,cu jucatori ce joaca de ani de zile impreuna shi care se cunosc unul pe altul ca pe propriile buzunare...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 02, 2002 11:17 pm

Da, perfect de-acord, Arsenal-ul are o echipa extrem de solida si un atacant de mare rafinament care este Henry ( secondat uneori cu succes de Kanu). Totusi, cand imi aduc aminte ce le-a facut Deportivo anul trecut, cand aveau exact aceeasi echipa, parca imi mai scade entuziasmul.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Oct 02, 2002 11:19 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mirela....bun comentariu sau nu ? Hai...lauda-ma putin..ca simt nevoia ! :p


Na,hai sa-ti gadil orgoliul de macho....Un comentariu ca la carte,Moshule!!!
Asa...si zici ca Liverpoolul a batut cu 5-0??eu n-am vazut decat prima repriza.destul de dinamica ea,cu o frumoasa bara a lui Owen pe undeva pe la inceputul meciului,cateva cartonase galbene si un sporit entuziasm al rusilor,care insa nu i-a adus nici macar in vecinatatea portii adsverse de cele mai multe ori.la cea de-a doua repriza am refuzat...in favoarea colegelor mele de apartament care doreau sa se uite la altceva.

Frumos din partea AEK-ului,sunt placut surprinsa.am sa ma uit la highlights-urile de la 23.30 pe britanici.

Edit: celor care au avut timp sa citeasca postul le cer scuze pentru greselile(acum corectate)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron