Champhions League 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde Aragorn » Mie Mar 19, 2003 5:33 am

Imi bag picioarele in Real Madrid...o tribuit ei sa egaleze in minutu 92 la Dortmund, ca nu meritau sa se califice :(
Ca daca nu Dortmund se calificau :( ca meritau mai mult.
Ma bucur ca Basel a castigat dar pacat ca nu s-au calificat...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 19, 2003 9:33 am

Iar Igor Tudor trebuia sa dea el gol in minutul '93 . Juventus Torino cea mai urata echipa e tuturor timpurilor. Si Real Madrid la fel.
Borusia si Super Depor trebuiau sa fie in sferturi ! Clar ! Dormund sunt singura echipa nemteasca care imi place...o practicanta a fotbalului modern si frumos. Pacat , mare pacat. De Super Depor nu mai zic nimic...ca ma apuca plansu. :cry:

In seara asta....sper din tot sufletul ca Newcastle United sa obtina calificarea. Sa mai am si eu o echipa favorita mai departe...alaturi de Barcelona.
Si eu zic ca merita si Ajax o calificare. Sunt o echipa frumoasa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 3:07 pm

Azi s-au tras la sorti sferturile:

Real Madrid-Manchester United
Internazionale-Valencia
Ajax-Milan
Juve-Barca

Ce ziceti, cine merge mai departe?
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

1791

Mesajde baixinho© » Vin Mar 21, 2003 3:13 pm

Cine vreau: Manchester, Valencia, Ajax, Barca. In semifinale ar veni Manchester- Barcelona si Valencia - Ajax, iar in finala - Barcelona - Ajax si as vrea sa castige Barca.
Cine cred: Real, Valencia, Milan, Juventus; Real - Juventus si Valencia - Milan in semifinale, iar in finala -> Real - Milan. Cred ca Real o sa castige.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

MOOOOOOORRRRRR!!!!!!!

Mesajde cristane » Vin Mar 21, 2003 6:00 pm

Voi va dati seama ca nu o sa vedem Real-Manchester?????

Urasc Ajax, Besiktas, toate echipele straine cu romani si toate televiziunile noastre imbecile care le urmaresc no matter what!!!!
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 24, 2003 1:07 am

Nu cred ca Pro Tv vor fi atat de handicapatzi incat sa nu tranmita marea confruntarea dintre Real Madrid si Manchester United. Si Ajax - Milan este un meci frumos si interesant...dar nu suporta comparatie.
Real - Man U si Juve-Barca....tre' neaparat sa vedem in direct.

Vreau sa vad o semifinala intre echipe milaneze. Si vreau sa vad o finala Barcelona - AC Milan.
Dar orice este posibil.....absolut orice. Cu sigurantza este cea mai puternica aliniere de echipe din istoria Champhions League ! Nu lipseste nici un nume mare din fotbalul actual. Poate doar Super Deportivo La Coruna
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Mar 24, 2003 2:46 am

Dintre astea ramase nu prea mai am vreo preferata, in conditiile date voi tine cu ManU.
Mosh, io zic sa nu ne amagim: ProTV va transmite in proportie de 90% meciul lui Ajax, ceea ce fara discutie e de cacat. A, si de lipsit lipseste Arsenalul, dar asta e...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mar 24, 2003 11:26 pm

Shi mie imi pare rau de Arsenal.In conditziile de fatza ma vad neviot sa tzin cu Diavolu shi cu Real desi ...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde C^ine » Joi Mar 27, 2003 5:06 pm

daca real bate pe manchester castiga si liga
daca nu eu zic ca milan va castiga champions
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Apr 01, 2003 11:48 pm

Daca Real bate pe Man U,mor de ciuda,iar daca PROTV transmite Ajax MAH PIS PE FATA LOR,daca nu....e bine:)
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 08, 2003 11:04 pm

Este primul meci din acest sezon de Champhions League in care vad si eu un meci cu Real Madrid. Am mai vazut eu meciuri cu echipa in alb complet cu Siemens pe piept...dar nu cred ca erau ei. Mai un egal cu AEK Athena...mai o victorie chinuita pe la Moscova. Nu,nu...cu sigurantza nu erau ei..cei de atunci.

Inca o seara in care ProTv-ul ne-a oferit fotbal total. Un meci de nota 10...in care Real a fost cu doua clase peste Manchester. 3-1...goluri Figo (mare clasa) si Raul Madrid de 2 ori. Cu toate acestea imi permit sa cred ca omul meciului a fost Zizou. Pentru englezi cine putea marca decat eternul Ruud ?
Mirela ...sa itzi bagi pula in colegele tale de camera care urmaresc telenovele ! Ai pierdut un mare meci !

Meciul retur de pe Teatrul Viselor...se anuntza f. dificil pt. Man U....mai ales ca va fi lipsita de aportul a cativa titulari suspendatzi pt. cumul de cartonashe. G. Neville si Scholes. Nu-i nimic....o sa-l vedem titular pe irlandezul John O'Shea ...un tanar care mie imi place foarte mult.

Calificarea se joaca........
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Apr 08, 2003 11:48 pm

Super Figo .Un asemenea gol n-am mai vazut de mult.Real a castigat cu 3-1 desi se putea mai mult.Saracu Frisk n-a prea vazut un penalty la Ronaldo shi un hentz la Barthez da oricum Real va merge mai departe.Vad k cei de la Ajax se tzin bine reusind un 0-0 cu Milan.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 09, 2003 3:36 am

'tu-ti natia-n cur de francez chelios bashit. Golul lui Figo m-a prins in toiul pranzului si digestia a fost mult mai placuta cand l-am vazut pe Barthez uitandu-se dupa avioane. Pe urma hentzul ala a fost de vreo 2-3 metri dar asta e. Se crede si el vreun Higuita.

Mosule, astept executarea pariului pe care l-ai pus cu Seringa.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 09, 2003 9:30 am

Aliosha , m-ai facut sa rad..cu francezul tau chelios. Trebuia sa specifici ca te referi la francezul chelios de la Man U....ca mai exista un francez chelios si la Real....care a fost omul meciului....care a aratat fotbal de mare clasa....care a contribuit decisiv la 2 goluri...si care m-a incantat cu fotbalul practicat.
Vezi in atasament despre cine vorbesc !

Cat despre pariu..repet....calificarea se joaca. Pe Teatrul Viselor orice este posibil !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Apr 09, 2003 10:48 am

Nu prea cred ca se mai poate califica Manchester dupa scorul de aseara... desi am mai spus-o, ca as fi vrut o finala Manchester-Milan, prea joaca bine madrilenii, prea evidenta e valoarea lor ca sa nu o recunosc, chiar daca nu imi sunt prea simpatici... vor juca finala, parerea mea... (doar orgoliul catalan, FC Barcelona mai poate sta intre Real si al zecilea trofeu de campioni ai Europei, dar trebuie sa fie si Juve de acord cu o semifinala spaniola...)

Iar despre Zidane, este cel mai bun fotbalist din lume pe care l-am vazut, peste Maradona, Van Basten, Romario, Matthaus, Ronaldo sau oricare altul din ultimul sfert de veac...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Juve 1-1 Barca

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 09, 2003 10:43 pm

Ma bucur nespus pentru punctul obtinut de Barca la Torino. Juventus nu merita sa castige. Au jucat cum joaca italienii deobicei. La 1-0 se aparau si contra-atacau. Nu asa se joaca fotbalul Spaniolii si englezii nu joaca asa. Echipele mari nu joaca asa.
Pai d'aia nu imi place mie fotbalul italian....iar pe Juventus nu ii pot suferi. Nici n-au ce cauta in play-off. Au ocupat degeaba locul celor de la Deportivo.

A fost un meci frumos in aceasta seara....desi multzi nu se asteptau.Nu s-a comparat cu cel de ieri...dar a fost un meci bun. Cel mai mult si cel mai mult mi-a placut de Puyol...care a avut o gramada de interventzii folositoare. A gresit un pic doar in minutul 92....bine ca n-au profitat cainii aia de italieni.
Si Overmars a muncit mult...la fel si De Boer.
Marcatori : Montero respectiv Saviola.

A batut si Inter-ul. Se pare ca ne indreptam spre semifinalele de vis , nu ? Inter - Milan si Barca - Real . :p

Castiga sau nu Barca...Champhions League ? :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Apr 10, 2003 3:50 am

Oribile, la Barthez m-am referit in tot postul, nicidecum la Zidane.

Acum vad si ce a zis ayrton... hmm, Maradona a fost un geniu, Van Basten a avut o eleganta incredibila... fiecare cu clasamentul sau.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 10, 2003 4:28 pm

Initial trimis de ayrton
Iar despre Zidane, este cel mai bun fotbalist din lume pe care l-am vazut, peste Maradona, Van Basten, Romario, Matthaus, Ronaldo sau oricare altul din ultimul sfert de veac...


Aliosha are mare dreptate. Cum il potzi compara pe Zidane cu Maradona sau Van Basten ? Maradona si Van Basten sunt legenda ale fotbalului....zei...nu fotbalisti. Dupa parerea mea Zidane nici macar nu este cel mai bun fotbalist francez din ultimul sfert de veac. Peste el au fost Michelle Platini sau Eric Cantona.
Doar pustii de 15 ani pot spune ca Zidane e cel mai bun fotbalist din lume. Si asta pentru ca ei nu au vazut un Mexico '86 sau un Italia '90. Nu zic ca nu...Zidane este un jucator magistral....dar eu nu l-ash compara niciodata cu cei pe care i-a enumerat ayrton.
(e ca si cum l-ai compara pe Barichello cu Senna)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Apr 11, 2003 8:48 am

Cantona?!? Pai asta a fost un bufon, nu un fotbalist... A avut parte de o conjunctura favorabila in Anglia, si a luat si el niste titluri de campion... atat... Nu a castigat Liga Campionilor, nu a facut niciodata nici macr un lucru demn de luat in seama pentru echipa lui nationala, a fost doar supralicitat de ziaristii englezi, atat!
La Platini se schimba treaba, a fost mare intradevar... Dar nu a marcat 2 goluri in finala campionatului mondial si nu a iesit campion mondial...
Nu, eu raman la parerea mea: Zidane e cel mai bun!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 11, 2003 8:55 am

Ca performantze...itzi dau dreptate. Zidane e cel mai bun...campion mondial si european...castigator de Champhions League. Dar eu ma refer...asa ca joc. Acum sa nu ma intelegi gresit...si mie imi place Zidane...nici sa zic ca e cel mai bun fotbalist din ultimul sfert de veac.
Si Platini are un campionat european in '84...si o cupa a campionilor in '85. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde TARAN » Joi Apr 24, 2003 1:19 am

s-a consumat si returul dintre manchester si real,ce pot sa spun este ca manchester a jucat magnific

Manchester nu a dezamagit,de-asta ii si iubesc pt ca oricate goluri trebuie sa dea, ei lupta si lupta!

Manchester United merita sa se califice. sunt o ochipa mare si unita nu o adunatura de mercenari.

Iar meciul a fost frumos pt ca s-a jucat cu man ca daca Real juca cu alta echipa nu iesea asa un meci spectaculos.

Numa Manchester stie sa joace la goluri

era minutul 80 si ei luptau cu 2 goluri pe minus,dupa ce cu 15 min inainte aveau 4 goluri pe minus
TARAN
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Aug 20, 2002 2:06 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 24, 2003 8:44 am

Ii dau dreptate lu Taran. S-a jucat frumos pentru ca Manchester este o echipa deschisa ...care joaca frumos si la spectacol.
Mai mult ca sigur meciurile cu Juve vor fi urate...deoarece Juventus este echipa care a ucis fotbalul. Ii asteapta clipe grele pe madrileni..si este posibil ca si ei sa cada prada italienilor.

In cealalta semifinala..pe cine atzi pune banii ? Pe Inter sau pe Milan ? Eu ash merge pe mana diavolului milanez. ;y
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde TARAN » Vin Apr 25, 2003 7:31 pm

pe Inter pun pariu ca o sa castige ca sa aunga iar Couper in finala a patra oara la rand!!!

si o sa joace probabil cu Real si Couper o sa intre in istoria fotbalului ca antrenorul care a pierdut 4 finale :))
TARAN
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Aug 20, 2002 2:06 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 25, 2003 7:38 pm

Pai cum a pierdut 3 finale ..pana acum ? :con:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Apr 25, 2003 8:40 pm

Daca pui la socoteala shi finala pierduta cu Mallorca in fatza lui Lazio, sunt 3.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Mai 21, 2003 1:02 pm

Daca Milan invinge pe Juventus in finala de pe Old Traford se califica automat pentru grupele CL de anul viitor, se elibereaza un loc in preliminarii, si reprezenta tarii cea mai bine clasata in clasamentul coeficientilor care trebuia sa joace 3 tururi preliminare va avansa un loc, si va disputa numai 2 tururi preliminare.
Tara aceasta este Romania, si deci Rapid va avea mai putin de furca pentru a ajunge in liga (realist vorbind, nu are nici o sansa cu actualul lot, daramite daca mai pleaca Iencsi, Rat si Bratu...)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 21, 2003 1:05 pm

mah din ce a declarat copos cica pleaca doar un jucator si acela nu e bratu. acu rednic cica e pe la chisinau sa urmareasca 3 jucatori. poate vine cu ceva...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Mai 21, 2003 2:11 pm

Eu sunt gata sa fac pariu ca vor pleca si Rat si Iencsi!
Si ca sa nu fiu total off-topic, FORZA MILAN in finala!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 21, 2003 2:18 pm

creca baicsu ne va lamuri curand
pariu nu fac ca ezista sanse sa pierd :D iar io merg numa 100% la castig

on topic
forza juve!!!
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 21, 2003 2:33 pm

Hm....de azi intr-o saptamana e finala. Eu zic ca nu este cazul sa tinem cu Milan...doar pentru ca nu joaca Rapid turul I. Daca nu ar juca turul III , mai zic. Oricum....e mai bine sa joace turu I..sa se bucure si ei ca elimina pe d'alde FC La Veletta. Dupa parerea mea..nici in turul II nu are sanse....tur in care joaca echipe de Grecia , Yugoslavia , Ukraina sau Rusia.

Cat despre finala...voi tine cu spectacolul. Sper sa apere Dida...ca imi place mult de el , sper sa joace Rivaldo....si sper ca cele doua echipe sa nu se inchida in aparare , urmarind doar cartea contraatacului.
Oricum..o finala inedita, dar pe care , sa recunoastem , o asteptam cu sufletul la gura.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori