Champhions League 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Barca - Inter 3-0

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 18, 2003 11:43 pm

Incredibili catalunezii. A 9-a victorie consecutiva. V-am spus eu ca la anu vor juca in Liga Campionilor ! Chiar daca vor evolua in Secunda Divizion...ei vor juca in Champhions League. Da,da...asa se pare.
Scor de forfeit..cu marea echipa a Interului. Ma bucur nespus. Saviola , Cocu si Kluivert.


Italineii sunt varza. Roma...0 puncte dupa 3 meciuri. :) Gol al norvegianului Carew. (se citeste Carev , dupa cum zicea Gradinescu la meciul Romania - Norvegia :p )

Despre ce am vazut la televizor....va zic mai tarziu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Feb 18, 2003 11:49 pm

Oribile, e "Segunda", sper sa ajunga acolo, nu, nu vor castiga CL. Inter, am mai spus-o, nu e o echipa mare, infrangerea ei nu e mare surpriza. Mai surprins sunt de egalul scos de Ajax si mai ales de victoria lui Newcastle. Roma-Valencia 0-1, rezultat normal.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Feb 19, 2003 12:08 am

nu pot decat sa ma bucur in fata insucceselor italiene, eu fiind jucator inrait de championship manager, unde pana nu demult echipele italiene (roma, inter, lazio, milan si chiar juventus) erau spaima europei si luau liga daca nu o luam eu... asa ca am repulsie mai ales fata de roma si inter...
interesant rezultatul ajaxului cu jucatori tineri si revenirea lui lobont... se vede ca ajax are unul din cele mai bune centre de juniori din lume
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Feb 19, 2003 12:39 am

Ce pot sa mai zic?K Antic e antrenor mare shi k Inter n-au treaba cu fotbalu.Cum nu joaca Crespo cum iau bataie:D.Lobontz a cam contribuit la egalu lu Ajax,Roma sunt varza:p shi Leverkusen s-au grabit sa il dea afara pe Topmoller da se pare k nu prea era vina lui...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mie Feb 19, 2003 10:19 am

mi-a facut placere rezultatul in sine (urasc italienii), cu atat mai mult cu cat am impresia ca sunt singurul care l-a intuit
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Deportivo ?

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 20, 2003 12:14 am

Eu nu imi pot explica cine sunt acesti elvetieni numitzi Basel. Adica..este o rusine pentru Deportivo ca au pierdut in Elevetia ? Sau este ceva normal ?
Totusi..ma gandesc eu..Basel astia sunt buni din moment ce au ajuns pana in aceasta faza din Champhions League. Vorbea aia..doar i-au eliminat pe Liverpool.
S-a zis cu Super Depor...care nici nu isi mai merita numele de Super. Au 1 punct din 3 meciuri. Dar eu in inima mea de suporter ma gandesc ca paote mai au sanse. Niciodata nu se stie. Poate ii bat pe Man U in Spania . Pe Basel si pe Juve la Torino. Orice e posibil.
Fanii gruparii din Galicia inca mai spera.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Feb 20, 2003 12:32 am

Stau si ma gandesc..ca mai in fiecare an apare cate o surpriza . Anul trecut a fost Leverkusen ( apropo,aseara tarziu dadura astia meciu' in reluare si ma gandeam si eu ca-l vad at long last pe Placente,dar cand colo n-a jucat...de ce oare ?) , anul asta e Basel . La anu' poate o sa fie Real Sociedad sau mai stiu eu cine mama lor...
Deportivo..sanatosi sa fie si fotbal sa poa' sa joace ( da' fotbal,nu bambilici...).

In rest...Man.U.nu ma surprinde ,dar tare mi-ar fi placut sa nu fi pierdut golul lui Van Nislerooy...(ps: bah care stiti care a fost treaba cu Beckham cu arcada julita,ca io tot nu m-am prins?...)
Realu' era si timpu' sa mai bata ( pacat insa de Dortmund) , iar despre Lokomotivu' lu' Mig...numa' cu 1-0au luat-o??Ma mira...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 20, 2003 12:44 am

Pai la vestiare...cica Sir Ferguson i-a dat cu gheata in cap lu Beckham. :p Si cica a sarit si David la Sir Alex sa ii dea cateva..dar a fost oprit la timp.
Ziceau astia la Pro Tv in timpul meciului de azi...ca alta era situatzia daca ii dadea lu' Keane cu gehata in cap. Irlandezul l-ar fi facut KO pe Ferguson. Sau Giggs. Cred ca ii spargea sticla de whisky in cap.

Sa nu te mire ca Lokomotiv au pierdut asa de strans. Sunt campionii Rusiei...si o echipa foarte solida si puternica. Sa nu uitam ca au facut 2-2 pe Santiago Bernabeu in etapa precedenta. Pacat ca au pierdut acasa cu Borusia in prima etapa. Scor 1-2.
Oricum...sunt niste ex-sovietici de valoare...iar noi ii iubim. :p

Te mai informez , draga Mirela , ca unul dintre golurile madrilene din aceasta seara a fost dat de Ronaldo. Iar celalalt de Raul. Iar pentru nemtzi a punctat acel ceh teribil ce ar putea juca extrema in NBA...Jan Koller.

Noapte buna !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Deportivo ?

Mesajde Aragorn » Joi Feb 20, 2003 2:52 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
S-a zis cu Super Depor...care nici nu isi mai merita numele de Super. Au 1 punct din 3 meciuri. Dar eu in inima mea de suporter ma gandesc ca paote mai au sanse. Niciodata nu se stie. Poate ii bat pe Man U in Spania . Pe Basel si pe Juve la Torino. Orice e posibil.
Fanii gruparii din Galicia inca mai spera.


De cand am zis eu ca nu-si merita numele? :D
Mosule asa s-a intamplat si cu Bayern.
Tu spera acolo, ca na nu strica...darin afar de meciu retur cu Basel nu vad pe Deportivo sa mai ia puncte.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde TARAN » Joi Feb 20, 2003 3:18 am

si in acest an italienii si-o fura la fel cum si-au furat-o in ulltimii 4 ani...se vede ca simularile sau trasul de timp nu-i mai ajuta sa faca performanta adevarata.


Manchester United a jucat bine,dar mai bina a jucat Beckam si Giggs in acest meci.
TARAN
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Aug 20, 2002 2:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Barca - Inter 3-0

Mesajde Aragorn » Joi Feb 20, 2003 5:33 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Incredibili catalunezii. A 9-a victorie consecutiva.



Mosule e a 11 victorie... nu uite ca se numara si alea din preliminarii pt recorduri.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Feb 20, 2003 10:56 am

Initial trimis de Mirela
(ps: bah care stiti care a fost treaba cu Beckham cu arcada julita,ca io tot nu m-am prins?...)


Dupa meciul din Cupa Angliei, MU-Arsenal 0-2 pe Old Traford, "sir"(?!?) Alex Fergurson a intrat in vestiar tipand si injurand de mama focului; tot invartindu-se el prin vestiar ca un leu prin cusca a vazut o gheata pe jos si s-a gandit probabil sa le arate jucatorilor cum trebuiau sa suteze si s-a nimerit ca fatza lui Beckham sa fie pe traiectoria ghetei si astfel a aparut rana aia; se zice ca Beckham ar fi sarit la bataie, dar a fost oprit de coechipieri, nereusind sa sa-si razbune umilinta decat cu o flegma pe sacoul antrenorului.
Insa eu ma intreb ce s-ar fi intamplat daca scena asta s-ar fi petrecut in Romania...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

1609

Mesajde baixinho© » Joi Feb 20, 2003 2:21 pm

iar dupa asta cei care au facut statuile din ceara de la muzeele "Madame Tussaud" din Hong Kong si Londra au umblaat la sprnceana stanga si au pus un leucoplaast, astfel incat copiile arata ca si originalul.

Moshule, ce calcule ai facut pe thread-ul de pronosticuri? Ce mi-a dat mie nu are nici o treaba cu ce ai facut tu acolo!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 1609

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 20, 2003 6:41 pm

Initial trimis de baixinho
Moshule, ce calcule ai facut pe thread-ul de pronosticuri? Ce mi-a dat mie nu are nici o treaba cu ce ai facut tu acolo!


E f. corect. Eu punctez si golurile ghicite ,chiar daca nu ai ghicit rezultatul.
Uite un desfasurator...al calculului pt. tine :

Barca - Inter 5
Leverkusen - Newcastle 2
Arsenal - Ajax 0
Roma - Valencia 5
Real - Dormund 5+3
Milan - Lokomotiv 5+2+1+3
Basel - Depor 2
Man U - Juve 3

Total : 36

Daca nu ai inteles..ti-l fac si mai detaliat. :)

Cine mai are neclaritatzi....sa vorbeasca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Feb 26, 2003 12:09 am

3-0 si multa muie au vazut cei de pe Delle Alpi in seara asta. Welsh Wizard magistral. Felicitari invinsilor, glorie invingatorilor! Manchester in sferturi!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 26, 2003 12:41 am

Sa recunoastem ca au avut si noroc Man U. La 0-0 Nedved a lovit bara portzii aparate de Barthez. Si au mai avut o bara torinezii.
Ce-i drept si Nicky Butt a trimis o data balonul in stalpul portzii aparate de Buffon.
Mie imi convine de minune rezultatul. Acum Depor si Juve sunt la egalitate...4 puncte. Of..ce bine era daca Depor castiga la Basel. Sau daca invingea pe Juve pe El Riazor. Au condus cu 2-0. :(
Meci decisiv...in etapa viitoare la Torino. Juve vs. Depor

Chiar si Milan sunt in sferturi...nu numai Man U. Rivaldo a inscris dintr-un 11m executat in stil brazilian..in poarta boss-ului. :cool:

Mirela , chiar si favoritul tau a inscris. Asadar....toata lumea este fericita in aceasta seara de martzi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Feb 26, 2003 12:52 am

Mda,Milan e in sferturi dintr-un penalty executat de Rivaldo,penalty care insa nu prea a fost:mad: .Manchester a facut ce a vrut cu juve care au avut shi ceva ghinion insa cel mai rau imi pare ptr Dortmund.Sper sa se califice Depor in sferturi in duna lu Juve pe care totushi nu ii prea suport...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 26, 2003 1:04 am

Cum nu a fost penalty pt. Milan ? N-ai vazut ca aparatorul rus l-a placat la gat pe atacantul milanez ? Penalty clar dupa parerea mea.


Real are 5 puncte. Borusia are 4 puncte. Sper ca Lokomotiv sa decida a doua calificata a grupei..pierzand la Dormund si castigand la Moscova cu Real. Totusi un program mai greu pt. Borusia care va juca in deplasare cu Milan..in timp ce Real joaca pe Bernabeu cu diavolii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mie Feb 26, 2003 10:00 am

real madrid: cea mai urata echipa din UCL din ultimii multi ani... o echipa 'siliconata', umflata artificial, nenaturala

ce pacat ca dortmund nu a rezistat (oricat de multi ii urasc pe nemti mai mult ii urasc pe madrileni)...

sa speram in continuare ca or sa inghete astia la moscova... daca se poate de tot

la milan eu zic ca a fost ceva intre 11 metri si fault in atac... se putea da orice
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 27, 2003 12:54 am

O seara destul de interesanta. Pacat ca Pro Tv a ales sa transmita cel mai urat meci. (nici n-am mai povestit de el pe celalalt subiect..de urat ce a fost. parca a jucat Gloria - Otelu ,nicidecum Ajax - Arsenal)


Roma Victor ! Va vine sa credetzi ? Cum e posibil sa batzi Valencia cu 3-0 la ea acasa ? Totti a dat 2 goluri f. frumoase.....iar Roma dupa 3 infrangeri in primele meciuri ale grupei castiga si ea in sfarsit. Oricum...cred ca s-au trezit cam tarziu. Mai au ei sanse....dar teoretice.
Arsenal si Ajax au fost niste fraieri. Mai bine se vorbeau de dinainte..ca la Amsterdam sa castige Ajax ..iar la Londra sa castige Arsenal. Acum ar fi avut 7 puncte fiecare..in loc de 6.
O grupa frumoasa deschisa oricarui rezultat. Eu mizez pe Valencia si Arsenal.

Insa eroul serii a fost capitanul echipei antrenate de Sir Bobby Robson...Alan Shearer. 3 goluri pentru el...iar Newcastle a invins cu 3-1 pe un Leverkusen debusolat....iar eu am dat un pronostic corect.
Imi place cum saluta publicul Shearer dupa fiecare gol. Ridica asa prieteneste mana ca si cum ar spune : "hai noroc ! " . (a se vedea in atasament)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 12, 2003 8:48 am

Se pare ca doar eu urmaresc cea mai importanta competitie europeana inter-cluburi....si deci..e normal sa tin un monolog pe acest subiect.
Sunt sigur ca baixo nu apreciaza calitatea unui meciin care combatantele se numesc Barcelona,Milan sau Ajax. Sunt sigur ca sly desi etapa de etapa ne asalteaza cu pronosticuri..nu a urmarit in viatza lui un meci din Champhions League. Sunt sigur ca eye are alte treburi mult mai importante decat sa vada asemenea meciuri. Poate ayrton si deampulea sa urmareasca..dar inca nu au ajuns la servici sa isi spuna si ei o parere. :)

Eh..sa revenim la ziua de ieri.

Ce imi pare mie rau este ca Newcastle au inceput asa prost grupa. Probabil toata lumea credea despre ei..ca nu au ce cauta in aceasta faza a competitziei. Iata ca pe final si-au revenit. Dar acum trebuie sa astepte jocul rezultatelor. In primul rand tre' sa ii bata pe Barca in Anglia. Sunt sigur ca o vor face. Iar apoi..Leverkusen trebuia sa smulga macar 1 punct Inter-ului pe Bayarena. Or fi ei in stare ? Sa speram !

Meciul dat de Pro Tv nu prea mi-a placut. Un ritm cam prea lent..pentru gustul meu. Din grupa asta ash vrea sa mearga mai departe..Arsenal si Ajax. Cel mai rau mi-ar parea sa nu se califice Arsenal..si au toate sansele.

Atzi vazut la rezumate ce a zis Lobont ? Ca isi doreste mai mult o calificare a lu' Ajax in sferturi decat ca Romania sa bata Danemarka. Ce parere avetzi despre acest lucru ?
Si m-a distrat...cand l-au intrebat comentatorii : "Cristi Chivu ce face ? Cum se simte dupa meci ? " . Dar Lobont : "Cristi e bine. Il doare spatele ! " :p

In atasament Cristi....care a fost depasit de mai multe ori de John Carew si ai sai colegi.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mar 12, 2003 9:03 am

moshule e chiar enervanta insistenta proteveului de a transmite toate meciurile celor de la ajax doar prin simplu motiv ca acolo joaca chivu si lobont. am urmarit doar prima repriza din arsenal-roma si vreau sa-ti spun ca am asistat la un spectacol de zile mari. nu stiu cum fu a doua repriza (ai dreptate : trebi) dar prima a fost o incantare...cred ca si rezultatu de 2-2 de la milano spune ceva in sensu spectacolului si al inclestarii ce ar fi putut sa fie acolo.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 12, 2003 9:15 am

Asta nu e nimic..fatza de anii in care etapa de etapa vedeam Galata lui Mircea Lucescu. In acele zile..tanjeam sa vad Barcelona lui Rivaldo sau alte mari echipe..dar nu si nu....Galatasaray era oferita cu insistentza de care zici tu.

Dar las' ca la anu' o sa-i vedem saptamana de saptamana pe Besitkas. :mad:

Bine ca nu mai sunt si altzi romani in CL..ca azi nu am mai fi vazut Real Madrid vs. Milan. Oricum..eu ash fi preferat Juventus vs. Super Depor....meci in care gruparea din Galicia tre' sa invinga. eye...sunt sigur ca se va uita la acest meci si pt. mine. :)

Sunt sigur ca Tristan, MaKaay si Luque vor invinge trufasha batrana doamna.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Mar 12, 2003 9:23 am

Vorbesti serios Moshule, chiar asa a zis Lobont???
Nu pot sa cred... era inconstient baiatu' daca a putut face asemenea gafa...

Am vazut si eu meciul Ajax-Valencia, dar mie mi-a placut; nu foarte tare, dar totusi asa, a fost interesant. Spre deosebire de ultimul meci al Ajaxului, cel cu Arsenal, care a fost o catastrofa in ceea ce priveste spectacolul pe care il asteptam...

Iar in ceea ce priveste celelalte meciuri, mie imi pare cel mai rau de Roma, ca n-au reusit sa bata la Londra, si acum trebuie sa bata pe Ajax, si Arsenal sa nu piarda cu Valencia, ca sa se califice... Si fara Totti eliminat aseara va fi foarte greu cu olandezii... Prea au fost amarati anul asta in Serie A, merita si suporterii lor o bucurie...

Si ca sa va supar un pic (pe cei ce s-au saturat de Ajax la ProTV), eu sunt sigur ca si meciul Roma-Ajax va fi la transmis in direct!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 12, 2003 9:30 am

Da..chiar asa a zis Lobont. In timpul rezumatelor de dupa ora 0 de la Pro Tv..l-au sunat astia.
A raspuns chiar asa : "sincer ? imi doresc sa treaca Ajax-ul mai departe" . Iar comentatoru' nu a mai stiut ce sa zica. :yD

Nu am nimic cu Roma...sa se califice. Atata timp cat nu se califica Juventus..mie imi convine.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Meci de cacat :(

Mesajde Aragorn » Joi Mar 13, 2003 12:05 am

In sfarsit au mai dat si astea aici in Canada un meci in direct si a fost unul de cacat, adika Real-Milan...MIlan mai mutl cu rezerve in teren au jucat de parca au fost platiti sa piarda, ceea ce cred in proportie de 90%...N-au luptat, Abiati a lasat primele 2 goluri, poate chiar si al treilea...
Pacat ca am pierdut vremea sa vad meciul.
Totusi sper ca Lokomtiv sa faca o surpriza si Real sa nu treaca mai departe ca nu merita.
Oricum eu pun pariu ca Milan in meciul cu borusia o sa foloseasca echipa adevarata, nu ca azi.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 13, 2003 12:22 am

Mda...am vazut si eu meciul. In afara de golul lui Rivaldo si al doilea gol al lui Raul nu prea mi-a placut nimic. A fost un meci de antrenament pt. Milan. Si eu sper sa se califice Borusia din aceasta grupa. Chiar sunt un fan Borusia...eu care urasc echipele nemtesti.

In rest..sa-mi bag pula in Juventus..de norocosii pulii....ca i-au batut pe Super Depor in minutul '93....bagami-ash pula in Igor Tudor si in Croatia.
Ce gol superb a putut inscrie Roy MaKaay. Champhions League va fi mult mai saraca fara Tristan si Makaay..dar deh..prostia costa. 2-2 cu Juventus in Galicia dupa ce ai condus cu 2-0...infrangere cu Basel. Asta e. Poate castiga Primera Divizion. :)

Juventus ramana cea mai antipatica echipa italiana....pe care nu am suportat-o niciodata si nici nu o suport.

In rest..sa asteptam saptamana viitoare...sa vedem ce fac Ajax,Valencia , Roma si Arsenal.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mar 13, 2003 9:28 am

Am intrat si eu pe thread-ul asta sa-i injur pe nenorocitii aia de la Juventus, dar vad ca mi-a luat-o Moshu inainte... Dar nu-i nimic, mai pot sa bag si eu una: Juve, va fan'cullo!!!
Cu golul jegosului ala de Tudor am gresit pronosticul la meci, si au mai eliminat si o echipa frumoasa ca Deportivo... O sa fiu fan Basel in ultima etapa, macar de i-ar elimina si pe zebrele astea pe care nu-i suport!

Iar in meciul de la Madrid, s-a vazut ca Milan nu s-a fortat deloc, si o sa ajunga sa regrete prin semifinale sau finala ca nu i-au eliminat pe cei de la Real cand au avut ocazia...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Mar 13, 2003 6:06 pm

Ca sa elimine pe Juventus Basel trebuie sa castige cu cel putin 4 -0 sau 5 goluri diferenta...ceeea ce cred eu ca e imposibil...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Mar 13, 2003 9:40 pm

Dak meciul Real-Milan s-ar fi numit Gloria-Ceahlaul nu s-ar mai fi retzinut nimeni sa foloseasca termenul non-combat...in fine

In rest...sper k interul meu sa reusheasca sa se califice deshi sa confrunta cu o situatzie incredibila, caci din 5 atacantzi, nu are nici macar UNUL valid. Crespo shi Kallon accidentatzi,Recoba shi Vieri suspendatzi iar Batistuta indisponibil pt k a jucat deja in CL sub culorile Romei. Singura sperantza este recuperarea argentinianului Crespo, caci altfel Inter ar fi nevoita sa arunce din primul minut ca unic varf pe f. tanarul nigerian Martins (parca asha il cheama...)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori