Champhions League 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde MiG29 » Joi Oct 03, 2002 12:21 am

Un motiv de bucurie.Egalul facut de grecii de la superba echipa Aek in compania campionilor Europei Real Madrid.(k shi Dinamo ei au condus dar nu au reusit sa se mentzina:p:p:p)
In schimb sunt dezamagit profund de PSV Eindhoven care au pierdut 2 meciuri consecutiv pe tern propriu ,avand macar o scuza shi anume k au pierdut in fatza campioanelor Angliei shi Germaniei.
Iarashi rusii de la Spartak au fost spulberatzi de Liverpool cu 5-0.:(....portarul rusilor a fost veteranul Cerchesov care s-a intors dupa ani l-a echipa care l-a lansat....degeaba insa!

P.S.Ce le-a tras-o Lyon lu Inter!:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 22, 2002 10:47 pm

Spartak Moscow - Liverpool 1-3
Arsenal - Auxerre 1-2 ( later edit)
Dortmund - PSV 1-1
Basel - Valencia 2-2
Real Madrid - AEK Athens 2-2
Roma - Genk 0-0
Ajax - Rosenborg BK 1-1
Lyon - Inter 3-3

Cate surprize!!! Un singur rezultat normal, victoria lui Liverpool, in rest... incredibili grecii astia, egal la Madrid, dupe ce la pauza erau condusi cu 2-0!!! Basel, alta mare surpriza, nu dadeam doi bani pe ei la inceput...Roma varza, Inter la fel, nu sunt mari echipe...dezamagiri sunt si Dortmund si Ajax, de Arsenal nici nu mai spun.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Oct 22, 2002 11:39 pm

Ajax a avut ghinion ca in minutul 85 arbitrul ala idiot a dat afar pe Van Damme pe nedrept si a dat penalty la norvegieni ca altfel castiga ajax.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 23, 2002 12:09 am

Meci superb in aceasta seara oferit de Pro Tv :

Lyon - Inter Milano 3-3

Francezii au condus cu 1-0 si 2-1 ,pentru ca apoi sa fie condusi cu 3-2. In final au egalat ,dar puteau lejer sa invinga !
Oricum mare performantza pentru ei , obtinerea a 4 puncte din 6 posibile in fatza lui Inter Milano .
Iata ca si francezii au inceput sa aibe echipe de club puternice.

Plus ca Auxerre a batut la Londra pe Arsenal !!!!!


Real Madrid - AEK Athena 2-2

Cinste lor,cinste lor....cinste grecilor ! :p Grecii astia numai egaluri stiu sa faca. 4 egaluri in 4 partide ! Dar in ce companie selecta !
V-am zis eu ca Real astia sunt cam varza ! :D
Ambele goluri madrilene au fost marcate de fostul echipier al Liverpoolului..Steve McManaman !

Ma bucur enorm ca Roma a facut egal cu Genk ...chiar in cetatea eterna !!!!

.......

O mica completare. Lyon se califica sigur mai departe. Acum..daca zic ca nu se califica Ajax se supara Bobo...daca zic ca nu se califica Inter..se supara Decret !
Ce sa zic ? Ce sa zic ? Hmmm...pana la urma tin cu Ajax ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Uluitor

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 23, 2002 9:11 pm

Ce gol a dat Tarnat!!!! Absolut incredibil, sunt extaziat... iata de ce e frumos fotbalul!!!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 23, 2002 10:47 pm

De departe un gol incredibil....
DAR CUM DRACU POATE SA CASTIEG O ECHIPA CAND ARBITRU TINE CU CEALALTA????????????????
DUPA CE CA AU DOMINAT IARA MECIU, BAYERN AU PIERDUT NECISTIT SI GHINIONIST... Bagami-as ceva in cacatii aia de italieni si arbitru...

Bine ca macar deportivo si-a luat-o si mai e o sansa...
Ma bucur ca Barcelona a trecut mai departe si ca Galata si-a luat-o pe coaja asa cum merita. Daca mai era Lucescu la echipa si nu bou de Fatih Terim sigur castigau tot, dar asta e...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mie Oct 23, 2002 10:52 pm

cine ce gol a dat??unde,cand,cum???

Newcastle a batut Juventus cu 1-0...ce dezamagire!!!eu zic ca a fost un noroc chior ca au dat englejii gol...desi tre'sa recunosc ca au jucat foarte bine.ar fi fost echitabil...0-0,pentru ca ambele echipe au jucat la fel de frumos(surprinzator!)
un meci cu multe faze spectaculoase,cateva ratari "reusite",o bara ghinionista a Juventushilor pe undeva prin minutul 80si ceva.
imi pare foarte foarte rau de italieni...ca s-au luptat tare frumos.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Oct 23, 2002 10:54 pm

Am uitat sa mentionez mai sus ca golul lu Inzaghi o fost clar din offside iar prin min 80 arbitrul a refuzat un penalty clar la Santa Cruz...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 23, 2002 10:55 pm

Eu cu intalnirea forumistica..am pierdut meciul ! Dar ma bucur ca au luat bavarezii bataie. Am auzit ca arbitrul au tinut cu cei din capitala Lombardiei. Asta e ! :p

Imi pare bine ca a pierdut Juve !

Barca, Milan si Man U ....12 puncte din 4 meciuri ,nu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 23, 2002 11:15 pm

Imi pare tare rau de Depor, 1-3 cu francezii de la Lens... era o mare sansa sa se califice, acum va fi mai greu, meciul cu Bayern devine decisiv. In rest, ma bucur pt. Dinamo Kiev. Cat despre arbitraje, la Milan-Bayern a fost varza rau de tot, totusi nu mi se pare ca i-a favorizat pe milanezi, pur si simplu a arbitrat jalnic!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Oct 24, 2002 5:20 pm

Arbitru nu i-a furat pe Bayern.Milan a avut un penalty clar refuzat la scorul de 1-1.Oricum nemtzii sunt varza!
Ma bucura victoria celor de la Dynamo Kiev in fatza celor de la Feyenord.Dynamo are 7 puncte la egalitate cu Juve shi are sanse mari sa se califice in faza a doua.(Feyenord fara Van Hoijdonk sunt terminatzi)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Oct 24, 2002 9:25 pm

Ba mig tu esti rau batut in cap...tu ai vazut meciu de ieri sa comentezi?
Daca da atunci nu stii ce vorbesti si vorbesti numa asa sa aduni posturi. Dupa ce ca Bayern a avut de cateva ori mai multe suturi si posesie mai mai mare au fost furati de arbitru cu un gol dat complet pe offside si nu a dat penalty la Santa Cruz...in fiecare meci pierdut de bayern in grupe a jucat mai bine decat oponenta dar a avut ghinion.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Oct 27, 2002 1:45 am

Lasa bobo k esti tu ala zdravan la cap(mai sustzii k Enke e portar de valoare?).Dak vrei neaaparat sa shtii am vazut shi meciu shi am citit shi cronicile care au aparut in presa shi pe net shi nimeni nu vorbea de dezavantzjarea lu Bayern(nici macar Hitzfeld(asta e antrenoru echipei,ai auzit de el?) sau Beckenbauer(fost mare fotbalist shi presedinte al clubului)...Al draq ghinion sa pierzi patru meciuri la rand:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Dum Oct 27, 2002 1:54 am

Mig, n-au pierdut 4 la rand, au facut egal cu Lens... si intr-o oarecare masura e ghinion, Bayern e totusi o echipa excelenta.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 27, 2002 2:09 am

Mda,a facut egal cu Lens.Shtiu k e o echipa foarte buna.Shi Real e o echipa foarte buna shi cu toate astea a facut de doua ori egal cu AEK.Dar de asta e frumos fotbalu...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Oct 28, 2002 4:45 pm

Initial trimis de MiG29
Lasa bobo k esti tu ala zdravan la cap(mai sustzii k Enke e portar de valoare?).


Pai sa stii ca-s mult mai zdravan la cap decat un ratat ca tine...si da mai sustin ca Enke va fii un portar bun...
Si in plus prezenta ta pe fotbal international va fi pusa sub semnul intrebarii de acum inainte...
Daca tu nu stii sa vezi decat partea care te intereseaza atunci imi pare rau si nu mai avem ce discuta... Si eu am citit pe net si am auzit la TV si multi au zis ca Bayern a fost dezavantajata de arbitru si a avut ghinion la finalizare.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 29, 2002 11:54 pm

Juve - Feynord 2-0
Newcastle - Dynamo Kiev 2-1

Juve deja calificata de pe locul 1. Iar Newcastle a reintrat in cartzi . Care sunt meciurile din ultima etapa ?

Grupa F e deja clarificata. Manchester si Leverkusen sunt dej a calificate. Man U a pierdut in Cipru cu 3-0 in fatza celor de la macabi Haifa. :p (cred ca au jucat cu juniorii sau cu echipa feminina )


Barcelona singura echipa cu 5 victorii din 5 meciuri .
Cat de bine au inceput ! Poate iau cupa sezonu asta ! :yD

Despre grupa lui Depor..am zis pe celalat subiect..nou infiintat. Sper din tot sufletul ca gruparea din Galitia sa se califice mai departe.

Bayern Munchen este rusinea Europei . 1 punct din 5 meciuri ! Pai si echipa fanclub...ar fi avut mai multepuncte daca ar fi jucat in locul gruparii bavareze.
Nici macar UEFA nu au prins !
La revedere ,Bayern ! :bye:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 29, 2002 11:59 pm

Jennt rezultat scos de Manchester, parca nu se face. Galatasaray pierde incredibil acasa in fata rusilor! Iata valoarea lui Terim! Pacat de Bayern... nici macar Cupa UEFA, cine ar fi crezut?! Depor in schimb are o sansa buna :) M-a mai enervat infrangerea Kiev-ului, cu o ratare mare ( se pare) a lui Cernat... totusi se mai poate!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 30, 2002 5:12 pm

Din cauza ca Bayern a iesit favorita mea acum este FC BARCELONA (era a 2 pe lista :), pt ca Ajax e prea neexperimentata sa conteze).

Voi ati vazut cu ce jucatori a castigat Barcelona ieri? Aprope toti erau necunoscuti, foarte tineri...

Hey Mig si ghici cine a aparat ieri super in meci? Nimeni altul decat Robert ENKE.

Rusine Galata ca l-ati demis pe Lucescu... va aratat Terim ce stie, pierde tot si nu face nimik...sper sa termine pe ultimul loc in grupa...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 30, 2002 11:55 pm

Rezultate:
B'sia Dortmund (Ger) 2 - 1 Arsenal (Eng)
PSV Eindhoven (Hol) 3 - 0 Auxerre (Fra)

Liverpool (Eng) 0 - 1 Valencia (Spa)

AEK Athens (Gre) 1 - 1 Racing Genk (Bel)
Real Madrid (Spa) 0 - 1 AS Roma (Ita)

Inter Milan (Ita) 3 - 0 Rosenborg (Nor)
Lyon (Fra) 0 - 2 Ajax Amsterd. (Hol)

Surpriza serii vine de pe Santiago Benabeu: Real e in criza, nu ii mai iese deloc jocul... ciudat, totul a inceput cu venirea lui Ronaldo! Una peste alta Roma a facut un meci excelent si merita victoria!
O alta echipa in scadere de forma e Arsenal, din fericire pt. ei PSV invinge Auxerre si englezii se califica. Ma bucur mult pt. victoria Dortmund-ului!
Excelent rezultat obtinut de Ajax, victoria Inter-ului e normala. In ceea ce priveste Valencia, mi se pare una dintre candidatele cu sanse destul de mari la titlu!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 12:00 am

Iar AEK astia nu stiu sa faca decat egaluri ! Mare echipa....5 egaluri intr-o grupa cu Real Madrid,AS Roma si campioana Belgiei !

Au inca sansala calificare ! Tre' sa bata pe Olimpico , in Cetatea Eterna ! :p
Eu tin cu ei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 12:03 am

Cand ii ai in acelasi timp pe teren pe Roberto Carlos, Zidane, Figo, Raul si Ronaldo si pierzi acasa mi se pare de-a dreptul frustrant!! :con:
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Mirela » Joi Oct 31, 2002 12:38 am

parca Raul si Figo erau accidentati(?).....
Ce se intampla cu Realul??vorba lui Mr.Hyde...de cand a venit Ronaldo parca nu le mai iese jocul....sa fie de vina faptul ca sunt prea multe vedete adunate la un loc???

ma bucur de victoria Valenciei,desi imi pare rau de englezi.Valencia cu 13 puncte e deja calificata,Liverpoolul mai are si el un hop si gata.
Spartaku' cu Basel s-a amanat(dificultati tehnice,sau conditii meteo nefavorabile,nu prea am inteles eu despre ce e vorba,cert e ca rusii mai au un ragaz.nu pot sa nu remarc faptul ca din 5 meciuri au tot atatea infrangeri.ma asteptam la putin mai mult din partea lor....)

later edit: Mr.Hyde...nu mai da cu pesimismul.ce vrei sa-mi strici bunatate de dispozitie tocmai acum?n-ar fi frumos sa nu mai cobesti matale??ca poate se face minunea si nu bate Baselu' si trec cormoranii mai departe...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 12:42 am

Raul si Figo... au fost in teren dar... degeaba!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aragorn » Joi Oct 31, 2002 12:59 am

rezultate msito azi numai ca pacat ca Chivu a fost eliminat iara... el a reusit in cateva zile sa ia rosu si in campionat si in champions league...iar urmatorul meci e decisiv pt Ajax, contra Interului.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Oct 31, 2002 1:27 am

Bobo l-am vzut shi eu p Enke shi recunosc k a aparat bine dar nici jocul celor d la Brugges n-a fost stralucit.Ma bucura enorm victoria celor de la PSV Eindhoven ,desi e inutila ptr k a batut shi Borussia.Oricum au facut misto de Auxerre.AEK iar a facut egal dar se pot califica dak ii bat pe As Roma.Cam greu,dar nu imposibil.De asemenea ma bucur k a batut shi Lokomotiv Moscova pe Galatasaray(echipa asta mi-a fost intotdeauna antipatica).Manchester i-a subestimat pe Macabbi Haif,jucand cu rezervele shi s-au facut de ras.Primele 2 goluri ale evreilor au fost superbe.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 1:40 am

Deci ,pana acum sunt calificate :

Borusia Dormund , Arsenal London , Valencia , Manchester United , Leverkusen , AC Milan , Juventus , Barcelona

8 echipe ! Celelalte 8 se vor decide peste 2 saptamani !

Meciuri foarte interesante ne asteapta :
Roma vs. AEK (ce frumos ar fi sa faca grecii o surpriza si sa bata la Roma)
Lokomotiv Moskva vs. FC Brugges (cine bate de aici se califica . la meci egal belgienii vor trece mai departe. Asta in cazul in care nu bate Galata pe Camp Nou)

Mirelei ,care nu a avut sansa sa vada meciul de asta seara....ii dedic poza din atasament . Un cadru din partida Real - AS Roma.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 3pac » Joi Oct 31, 2002 1:48 am

Daca Realul ar fi jucat cu McMannaman (asa se scrie?:)) si cu Gutti de la inceput ar fi fost altul scorul.Figo a fost un dezastru,Ronaldo nu prea s-a miscat.Asta nu inseamna ca Roma n-a jucat bine.S-ar putea ca anul asta castigatoarea sa fie din Italia.
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 01, 2002 10:50 pm

Almost Famous !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Scuze pt. intarziere

Mesajde Mr Hyde » Mie Noi 06, 2002 10:14 pm

Spartak Moscova - FC Basel 0-2 !!! Iata Mirela ca pesimismul meu era fondat! Incredibili elvetienii astia, mai ales cand te gandesti ca dupa tragerea la sorti erau cotati cu cea mai mica sansa la toate agentiile de pariuri! Situatia e cam albastra pt. cormorani, care sunt la un punct in spate si ultimul meci il disputa in deplasare, la Basel. Totusi au un lot net superior si cred ( sper) ca vor invinge.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron