UEFA Cup 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 4:31 am

Eu cred ca National va scoate pe PSG cu 2-1 si 1-1.

PSG 75% vor folosi tineri in meciul cu national si inclin sa cred ca asa va fi ca situatia lor din campionat nu e prea buna (cu toate ca is pe locul 3), iar uefa ar ingreuna mai tare obiectivul lor, si anume campionatul...dar ramane de vazut....

Voi ce pronostic aveti?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 21, 2002 5:43 am

Da,dar pacat ca PSG ii va umili ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Oct 21, 2002 9:31 pm

B-O-B-O, se vede ca n-ai vazut meciurile cu Heerenveen si Dinamo...Nationalul e varza rau de tot, ce mai, daca scoate un punct din 2 meciuri tot e ceva...ma voi duce totusi sa-i incurajez, poate se-ntampla minunea!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 9:48 pm

Da n-am vazut meciurile dar sper sa castige pentru binele fotbalului romanesc...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Oct 21, 2002 10:25 pm

Dak National joaca la fel k in meciul cu Dinamo or sa ia vreo 5 ...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 24, 2002 5:44 pm

National o sa ia bataie in Franta si POATE un egal acasa...hai sa nu comparam FC National cu Paris St Germain :)
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Zapa » Joi Oct 24, 2002 6:09 pm

in fotbal se poate intampla orice oriunde oricand ...
dovada ca WC 2002 ( mai mult WC decat World cup ) a fost luata de brazilieni .
ultima oara cand i-am vazut pa PSG in romania nu au fost prea convingatori ( desi s-au revansat in frantza ) ... Sa speram ca se ambitzioneaza bancarii si-i bat , ca la fotbal francezii nu m-au incantat niciodata .
Zapa
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Oct 23, 2002 4:15 pm

Mesajde Aragorn » Joi Oct 24, 2002 9:52 pm

uite ma, din 4 posturi trei facute de Canadieni :)
Ce s-a intamplat, a ramas romania fara romani?

National va avea o sansa, dar depinde cum o foloseste.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Zapa » Vin Oct 25, 2002 3:38 pm

a 5-a oara ... sunt curios de cate ori o sa mai dilesti asta ...
Zapa
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Oct 23, 2002 4:15 pm

Mesajde Aragorn » Vin Oct 25, 2002 4:00 pm

ZApa vezi ca Moshu nu glumeste si ti-ai luat ban pe o luna...daca vrei sa postezi offtopic nu o fa pe fotbal sau daca vrei sa vorbesti de Canada trimite-mi mie un PM...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Oct 31, 2002 2:16 am

O stire aparuta pe uefa.com m-a surprins profund.Se spune k Dejan Stankovic,jucatorul lui Lazio nu doreste sa evolueze impotriva formatziei Crvena Zvezda,deoarece este formatzia care la lansat shi pe care o va sustine mereu.Interesant,nu?De asemenea se pare k la meciul din cupa UEFa Lazio-Partizan din 1999,Stankovic a purtat pe sub tricoul cu Lazio ,un tricou de joc al lui Zvezda(rivala de moarte a celor de la Partizan)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Oct 31, 2002 11:22 pm

National - PSG 0-2 - scorul cred ca spune totul. Din pacate, asa cum ma asteptam, superioritatea PSG-ului a fost evidenta, chiar in lipsa supervedetei Ronaldinho. Si uite asa isi adauga francezii inca o victorie impotriva unei echipe romanesti - astept sa le razbune Dinamo :D

P.S.: Am stat pt. prima oara in viata mea langa "galeria" Nationalului... cred ca asa ceva nu se mai vede pe nici un stadion din lume, cel putin in ultimele minute eram mort de ras: bancarii erau condusi cu 2-0 si nimeni din galerie nu se supara, dimpotriva. La final n-a mai contat nici rezultatul, nici faptul ca doar Curt a salutat de la distanta galeria... Los Platanos cantau "Tequilla" si toata lumea canta cu ei si topaia :yD :yD :yD
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 11:29 pm

Si eu am stat tot langa galeria aia platita de Iorgulescu (Mr Hyde aia primesc bani de-aia sunt fericiti tot timpul) m-a plouat si am vazut inca o umilinta administrata de PSG romanilor. De data asta cred ca e mai mare rusinea avand in vedere ca n-au jucat cativa titulari si practic nu au fortat deloc.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 11:45 pm

Mda. Slabutzei Nationalul .

Migule,acum regret ca nu am pus pariu cu tine pe Lazio - Zvezda. A fost 1-0 la Roma...si la Belgrad cred ca ii spulbera Zvezda !

Iar Partizan a batut cu 3-1 pe Slavia Praga . Se califica sigur in turul III. Buni rau sarbii astia !
Sau tu nu esti si cu Partizan ? Sunt dusmanii vostrii ,nu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 11:56 pm

ALAVES-BESIKTAS 1-1

Bravo nea MIRCEA, pacat ca ai avut ghinion. Mai jos aveti filmul meciului in engleza preluat de pe site-ul oficial al UEFA

Ulterior am sters comentariul in engleza pentru a nu intra sub incidenta legii Pruteanu (cea care stim cu totzii ce spune) si sub Legea Oribilului Mosh despre cum se face un comentariu asupra unui meci! :cool:
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Noi 05, 2002 1:29 am

Mda,Lazio-Zvezda 1-0,gol Fiore in minutul 10.Sper k Zvezda sa isi revina shi sa ii elimine pe Lazio.Partizan nu sunt dusmanii mei,moshule,ci ai lu Zvezda.Am vazut pe turci live Fenerbahce-Panathinaikos 1-1 dupa ce grecii au avut 1-0.Si aici sper intr-o calificare a grecilor.National slab de tot.Shi cand te gandesti k le-a luat Gino shi echipamente noi,Lotto k sa aiba cu ce evolua in primavara europeana:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Noi 15, 2002 3:49 am

PSG - National 1-0 ce rahat, nici macar un punct n-au scos! Cel mai frustrant e ca francezii n-au cine stie ce echipa!

Besiktas - Alaves 1-0, gol Mansiz! Bravo Nea Mircea, iata diferenta de valoare dintre el si Terim!

Wisla Cracovia - Parma 4-1 :cry: Ce-mi facurati muica??? A fost 2-1 la final, s-a intrat in prelungiri, continuarea o deduceti. Sunt terminat.

Toate rezultatele:

Denizlispor (Tur) 2 - 0 Sparta Prague (Cze)

FT Hapoel Tel-Aviv (Isr) 1 - 4 Leeds U. (Eng)

FT Schalke (Ger) 0 - 0 Legia Warsaw (Pol)

Pen. Levski Sofia (Bul) 1 - 0 Sturm Graz (Aus)

FT Besiktas (Tur) 1 - 0 Deport. Alaves (Spa)

Pen. Liberec (Cze) * 1 - 0 Ipswich T. (Eng)

FT Red Star Belg. (Yug) 1 - 1 Lazio (Ita)

FT Viking (Nor) 1 - 1 Celta de Vigo (Spa)

FT Anorthosis (Cyp) 0 - 1 Boavista (Por)

FT Panathinaikos (Gre) 4 - 1 Fenerbahce (Tur)

AET Slavia Prague (Cze) 5 - 1 Partizan Belg. (Yug)

FT Midtjylland (Den) 0 - 3 Anderlecht (Bel)

FT Grasshoppers (Swi) 1 - 1 PAOK Saloniki (Gre)

FT Paris S.G. (Fra) 1 - 0 National Bu'rest (Rom)

FT Werder Bremen (Ger) 3 - 3 Vitesse Arnhem (Hol)

FT Blackburn R. (Eng) 0 - 2 Celtic (Sco)

FT Fulham (Eng) 2 - 1 Dinamo Zagreb (Cro)

AET Wisla Krakow (Pol) 4 - 1 Parma (Ita)

FT Real Betis (Spa) 3 - 0 Viktoria Zizkov (Cze)

FT FC Porto (Por) 2 - 0 Austria Vienna (Aus
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 15, 2002 4:00 am

Nea Mircea are stofa de mare antrenor ! La pishat pe Terim ! :p

In rest imi pare rau pentru Zvezda. Chiar imi doream sa ii bata pe Lazio.
Dar imi pare bine pentru Pana ..care a predat o lectie de fotbal coechipierilor celebrului Rustu (cel mai bun portar de la mondiale,dupa umila mea parere :) )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Noi 15, 2002 11:43 pm

Programul meciurilor din turul al treilea:
Wisla Krakovia - Schalke 04, Sturm Graz - Lazio Roma, Betis Sevilla - AJ Auxerre, Besiktas Istanbul - Dinamo Kiev, PSG - Boavista Porto, FC Brugge - VfB Stuttgart, Liverpool - Vitesse Arnhem, Slovan Liberec - Panathinaikos Atena, Denizlispor - Olympique Lyon, Girondines des Bordeaux - Anderlecht Bruxelles,
Malaga - Leeds United, PAOK Salonic - Slavia Praga, Hertha Berlin - Fulham, AEK Atena - Maccabi Haifa, FC Porto - RCS Lens si
Celtic Glasgow - Celta Vigo.
Sunt doua meciuri in care se intalnesc romani: Beiktas Istanbul (antrenor Mircea Lucescu, atacant Daniel Pancu) - Dinamo Kiev (mijlocasii Florin Cernat si Tiberiu Ghioane) si FC Brugge (mijlocasul Alin Stoica) - VfB Stuttgart (atacantul Ionel Ganea). Alte echipe care sunt legitimati romani: Betis Sevilla (fundasul Iulian Filipescu), Vitesse Arhnem (fundasul Daniel Nanu), Panathinaikos Atena (mijlocasul Erik Lincar). Sper sa nu-mi fi scapat vreunul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 16, 2002 7:27 am

He,he..AEK Athena vs. Macabi Haifa....un duel al surprizelor placute de anul acesta din Champhions League ! :)

Sunt curios..ce or sa faca AEK astia ! In afara de meciuri egale..or mai stii si altceva ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Noi 24, 2002 12:45 am

Fiind tot mereu pa drumuri de vreo 10 zile,n-am apucat sa urlu pe net de durere k Lazio a eliminat-o pe Zvezda.In schimb am apucat sa vad meciu.Echipa mare.Crvena Zvezda,cei de la Lazio au avut chiar bulan k s-au calificat.Ma bucur in schimb k le-a tras-o Panata in stil mare celor de la fener....cam atat.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 29, 2002 11:13 am

Besiktas Istanbul , echipa antrenata de Mircea Lucescu a obtinut o frumoasa victorie in prima mansa a turului III din cupa UEFA. Dupa ce au fost condusi cu 1-0 de Dynamo Kiev,turcii au invins cu 3-1.
Golul egalizator a fost inscris de celebrul Pancu. :)

Oricum...pe turci ii asteapta un retur destul de greu in Ukraina,cei de la Dynamo dupa parerea mea....fiind capabil sa intoarca rezultatul.

AEK Athena obtine prima sa victorie in Europa. Dupa 6 egaluri in UEFA Champhions League....ei inving cu 4-0 pe Macabi Haifa,echipa provenind tot din Champhions League.

Eu cred ca AEK astia o sa castige UEFA in acest sezon.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Noi 30, 2002 1:32 am

Moshule,fii realist nu are AEK sanse sa castige cupa UEFA.Eventual ....Lazio:p...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Dec 12, 2002 11:47 pm

LAZIO -Sturm Graz 0-1(0-0).A marcat Szabics in min.87.LAZIO merge mai departe in Cupa UEFA fiink a castigat meciul tur cu 3-1...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator