Serile de marti si miercuri la televizor

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Serile de marti si miercuri la televizor

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 29, 2002 11:45 pm

Aici vom comenta meciurile pe care le vedem in direct din Champhions League.
Eu si ceilaltzi romani ce ne ofera Pro-TV-ul...Bobo si Mirela ce e prin strainatatzi.

Noi in Romania astazi am avut Deportivo La Coruna vs. Bayern Munchen.
Bobo am inteles ca a avut Feynord vs. Juve ,iar Mirela a avut Newcastle vs. Dynamo Kiev.

SuperDeportivo La Coruna vs. Bayern Munchen

Un meci foarte frumos..si aprig disputat. Bavarezii trebuiau neaparat sa castige pentru a-si mentine sansele teoretice la calificarea in faza urmatoare a UEFA Champhions League.
Dar....cum o sa-i bata ei pe Super Depor...chiar pe El Riazor ? Bine..aici a batut Milanul cu 4-0....dar Bayern Munchen nu e Milan. Cel putin nu in acest sezon.
Pe o vreme total neprielnica jocului de fotbal...Deportivo a reusit victoria. La limita..2-1 !
Dupa ce Victor a deschis scorul ,iar Santa Cruz l-a egalat....incredibilul Roy Makaay a adus victoria gruparii din Galitia ..in minutul 89 !
Olandezul zburator are 6 goluri in 5 meciuri de Champhions League !

La un moment dat..transmisia s-a intrerupt din cauza ploii napraznice care cadea..iar legatura a fost data la Lens , la meciul dintre gruparea franceza si AC Milan. Acolo scorul era de 2-1 !pt. echipa din hexagon.

Chestia e complicata in aceasta grupa G ! Depor are cu 2 puncte mai mult decat Lens..si intalneste Milanul ,in Lombardia....in ultimul meci !


Maine ce meci avem ? Real vs. Roma ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Oct 30, 2002 12:20 am

maine...Liverpoolul lui Michael Owen intalneste campioana Spaniei,Valencia.ce pot sa spun??se anunta un meci interesant...Liverpoolul sta foarte bine cu moralul,Owen pare a fi in forma maxima.spaniolii,pe de alta parte,par ca sunt mereu in forma si gata de un meci spectaculos...Doamne Ajuta!

si in acelasi timp,pe alt program,de data asta britanic....Arsenal vor avea de furca acasa la Borusia Dortmund.din pacate(sau poate din fericire??)Arsenalul va intra pe teren cu moralul destul de slab,deoarece ultimele 3 meciuri jucate(1 in Champions cu Auxerre si 2 in premiership,cu Blackburn si....cu Everton(?) )s-au sondat cu tot atatea infrangeri...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 30, 2002 11:51 pm

In aceasta seara,Prot Tv a oferit telespectatorilor un meci foarte frumos.
Real Madrid - AS Roma , in direct de pe Santiago Bernabeu !

Eu am reusit sa urmaresc doar 35 de minute din el ,deoarce am fost la intalnirea forumista.
Meci foarte frumos..cu un Real Madrid care a construit ca o mare echipa dar nu a reusit sa finalizeze.
Cum este posibil ? N-au mai castigat de 3 etape in Champhions League ! Si catzi bani s-a investit in ei !
Roma au jucat si ei frumos...si s-au aparat bine. ii remarc pe favoritzii mei brazilieni..Cafu si Aldair.

Mirela..tu ce ai urmarit ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Milan AC - Real Madrid 1-0

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 27, 2002 12:03 am

San Siro. 85 000 de suflete. Marele derby al Europei. Jocul pe care il astept si la care ma gandesc de multa vreme.
Si ma bucur ca l-am putut urmari in direct pe Pro Tv ,spre deosebire de alte persoane situate prin alte tzari care au urmarit cu totul altceva.

Diavolul milanez a castigat la limita,dar meritat cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost inscris de ukraineanul Shevchenko in minutul 40 ,dupa o masa maiastra de vreo 40 de metri venita de la decarul portughez Manuel Rui Costa.
Parca prima repriza a fost dominata de madrileni si golul a fost nedrept.....dar reprza a doua a fost dominata clar de echipa din capitala Lombardiei. Real au fost in plus la multe dintre faze.
Milan a jucat foarte bine atat in atac cat si in aparare. Si au avut un portar destul de bun...pe care eu il simpatizez. Este vorba despre Dida...care a scos 2-3 mingii grele.

Realul a avut si un gol anulat....dar in nici un caz pe motiv de hentz cum credeau comentatorii. La faza aia a cam gresit Dida.

Cam atat despre meciul vazut in seara asta la televizor. Ma bucur pentru Milan. Rivaldo nu a aratat mare lucru...dar m-am bucurat sa-l vad jucand pe toata durata partidei.
Cred ca Milan se vor califica fara probleme din aceasta grupa si mi-ash dori sa fie insotzitzi de echipa din orashul berii Dab. Lokomotiv nu cred ca mai au sanse la calificare. Adica...sigur nu mai au.

Maine cred ca o sa vad..Valencia vs. Ajax. Asta cred ca va da Pro Tv-ul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Noi 27, 2002 12:17 am

In seara asta am urmarit FC Basel - Manchester United .
In prima repriza Basel - ul a dominat complet atmosfera , Christian Gimenez inscriind un frumos gol in a 31-a secunda de la inceperea meciului , elvetienii avand doua sau trei ocazii mai reusite de gol (din pacate ratate) .
In schimb , jumatatea reprizei a doua a fost total dominata de britanici . Dupa ce Gimenez a mai ratat o ocazie la poarta lui Barthez , a venit randul lui Man.U sa isi ia revansa . In 7 minute...englezii au reusit 3 goluri , 2 absolut superbe ale lui Van Nistelrooy .

Dupa cele 3 goluri primite consecutiv in min. 62 , 63 si respectiv 68 ( Solskjaer ) , Basel - ul si-a pierdut orice urma de logica si organizare . Au urmat cam 25min. de debandada , faulturi , si joc incoerent , la sfarsitul carora am rasuflati usurata . thank God it's over .

Intre timp....on another side of the world....SUPERDepor scotea un 2-2 cu Juventus(dupa ce au condus cu 2-0 prin golurile lui Tristan si Makaay...in min. 38 Birindelli a reus diferentza la 2-1 ,iar in repriza a doua Nedved a egalat )

And in yet another side of Europe...Borusia Dortmund scotea un 2-1 acasa la Lokomotiv Moskova

ps: Haaaa ha ha! Realul au comis-o iarashi . De cand s-a transferat Ronaldo la ei numai "ghinioane" ii urmaresc pe madrileni .
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 27, 2002 11:44 pm

Am petrecut o seara foarte frumoasa in fatza micului ecran dar si in fatza monitorului de la calculator.
La televizor am urmarit Valencia - Ajax ,iar monitorul calculatorului m-a mentinut in legatura cu situatia de la Leverkusen,acolo unde favorita mea, Barcelona intalnea echipa locala. Plus ca eram in legatura directa si cu Dublinul , Mirela intrebandu-ma periodic de situatie de pe stadioanele Europei.

Mi-a placut ceea ce am vazut la televizor. Chiar daca pana in minutul 88 nu s-a inscris meciul a fost frumos. Mi-a placut sa vad o Valencie....atacand,atacand,atacand.
Scorul mi se pare echitabil.

Nu mai tre' sa spun ca ma bucur enorm pentru Barcelona. Catalunezii au 7 victorii din 7 meciuri ,in actualul sezon de Champhions League !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 10, 2002 11:45 pm

O alta seara de martzi magica,datorita meciurilor din Champhions League.

Mirela,tin sa te anunt ca ai pierdut un meci pe cinste. Arsenal vs. Valencia ,chiar daca s-a terminat cu scor alb, a fost foarte frumos...ambele formatii practicand un fotbal de o inalta calitate.

Meciul a fost unul foarte sportiv.Nici un cartonas galben. Doar unu rosu,acordat lui Angulo pentru un cot in burta aplicat lui Pascal Tygan. Tygan asta e urmasul lui LeBeuf,in ceea ce priveste aspectul fizic ,mai ales la fata. :p

Cel mai bun om d p teren a fost portarul spaniolilor,Palop,inlocuitorul lui Canizares. Trecand peste faptul ca a avut niste jambiere de neam prost care ii ajungeau pana la pantaloni...a avut vreo 4-5 interventii miraculoase. De mult nu am mai vazut o asemenea priza la un portar.
De cealalta parte...bine ca nu s-a sutat mai mult la poarta vetereanului Seaman care are 39 de ani. :)

Ultimele 15 minute ale meciului au fost incredibile....pacat ca s-a terminat. Iar in ultimele 3 minute...cele doua echipe au scos pe rand mingea de pe linia portii.

Asadar,Mirelo...ai pierdut un meci pe cinste. Si la fel au facut toti cei care au ales sa se uite la Romania - Danemarka , la handbal.

Maine ne asteapta la ProTv un alt derby englezo-spaniol. Man U va intalni SuperDerpor. (echipa de suflet a 3 forumisti)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

dupamiezele de marti si miercuri la televizor

Mesajde Aliosha » Mie Dec 11, 2002 12:11 am

Am vazut si eu dupa n luni de zile un meci... sau ma rog... juma de meci: Ajax - AS Roma, 2-1. Foarte frumos mai ales finalul in care Batistuta a redus din diferenta.

Cert este ca acest lucru m-a facut sa ma hotarasc sa imi iau TV. De anul viitor se pare ca voi posta si eu pe acets thread.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde NightClaw » Mie Dec 11, 2002 12:47 am

apropo de maine - SuperDepor are chiar 4 forumisti ;).Este echipa mea de suflet dupa Real evident.
Despre meci,ce pot sa zic,bate manchester pt ca sunt in revenire de forma,mai ales prin Forlan care se pare ca a inceput sa-si dea drumu'.
Oricum cred ca o sa fie un meci pe cinste.
Hai Super Depor!!!!
"Gravitation cannot be held responsible for people falling in love"
NightClaw
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 20, 2002 12:33 am
Localitate: Romania-Craiova

Ruud,Ruud,Ruud

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Dec 11, 2002 11:48 pm

Cat sunt eu fan Deportivo nu pot sa nu remarc ca Man U au fost cu 3 clase peste ei si au meritat cu prisosintza victoria.

Echipa lui Sir Alex Ferguson este cu adevarat stelara , cu mult peste Real Madrid. Chiar si fara oameni de baza precum Keane , Butt sau Rio Ferdinand au zburdat in compania lui Deportivo.
Un Deportivo care este doar Depor.....fara Super.
Nu mi-au placut. Nu au aratat nimic in aceasta seara. Daca vor sa se califice ...tre' sa bata tot ce intalnesc in urmatoarele partide. Si nu ar fi imposibil.

In aceasta seara...dupa parerea mea omul meciului a fost galezul Ryan Giggs. Un fotbalis de o mare finetze.

Mirela ....sunt sigur ca nu ai prins primul gol al lui van Nistelrooij , din moment ce tu in minutul 1 al meciului erai la sala de net...si imi spuneai ca mai e pana incepe meciul . :p
Din ce ai mai apucat sa vezi....cum tzi s-a parut gruparea din Galicia ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Dec 12, 2002 3:33 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mirela ....sunt sigur ca nu ai prins primul gol al lui van Nistelrooij , din moment ce tu in minutul 1 al meciului erai la sala de net...si imi spuneai ca mai e pana incepe meciul . :p
Din ce ai mai apucat sa vezi....cum tzi s-a parut gruparea din Galicia ?


Primul gol nu , nu l-am prins , am ajuns 3 min. prea tarziu acasutza " trupei lui Papuc "...

Din restu' ce am vazut...slabi , foarte slabi spaniolii mei . Nu stiu ce s-a intamplat cu ei...
Eu zic ca trebuia sa fie 3-0 scorul final( cand a dat Van Nistlerooy cu capu') Alalaltu...o fo' anulat pe drept.

In rest...m-a scarbit Veron , care si-a incasat pe drept galbenul , io l-as fi eliminat dupa toate fazele din repriza I , mai ales faultul asupra lui Valerón mi s-a parut super-marsav , stiind ca baiatu' a avut un picior fracturat , abia s-a refacut...

Giggs tare-n pix ca de obicei , gotta hand it to him , Roy Keane radea cu gura pan' la urechi din tribune , iar Scholes iritant la culme .

De cealalta parte a baricadei...s-au stins luminile . L-am vazut de doua ori in repriza a doua pe Trsitan , si la Makaay o fo' liniste , Valeron ce-a mai dus oleaca de greu in spate , ca in rets n-am remarcat nimic .
Ah , ba nu , au fost parca una sau doua ocazii mai rasarite , dar per total dezamagire . Acum...pe locul 3 in grupa , cu un singur punct , o sa le fie tare greu sa recupereze :( ...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Dec 12, 2002 5:47 pm

Initial trimis de Mirela
Din restu' ce am vazut...slabi , foarte slabi spaniolii mei . Nu stiu ce s-a intamplat cu ei...


Pai Mirela nu s-a intamplat nimik cu ei. Asa joaca de obicei, numa in celalte meciuri au avut noroc...
Pacat ca Makay a tras in Barthez la singura faza mai clara, ca preferam sa-i traga in fata dar na...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde TARAN » Mar Dec 17, 2002 3:15 am

lol.
Echipa mea de suflet este Manchester United si ma bucur f mult ca au batut din nou echiap arogantului Irureta.

zic de Irureta ca este arogant dupa declaratiile urate inaintea meciului cu Leeds acu 3 ani(parca) ca Leeds nu este de C.L. ca pana la urma Leeds sa-i elimine din competitie rusinos.

Cat despre ce spune Mirelea despre Veron vreau sa-i aduc aminte cum anul trecut in tur Tristan a intrat la Beckam la rupere ca apoi in retur,Duscher sa termine treaba care a inceput-o Tristan.Aceasta echipa nu are respect pt jucatori si nici pt antrenori,dupa cum stiti ca si Irureta si-a luat un cap n gura de la Jhalminia.

Tot Giggs a fost nasul lor si anul asta :)
Ma bucur pt Veron ca si-a revenit cat despre Keano respectele mele,dar echipa merge super si fara el ceea ce inseamna ca Ferguson e mare antrenor. :)
TARAN
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Aug 20, 2002 2:06 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aragorn » Mar Dec 17, 2002 8:00 pm

De acord cu taran in privinta le Deportivo...
Da v-ati intrebat oare de ce Dushner nu a facut drumul pana la Manchester?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 19, 2003 12:24 am

In timp ce in Irlanda se transmitea Leverkusen - Newcastle iar in Canada se transmitea curling...ProTV a transmis Arsenal vs. Ajax Amsterdam.

Dupa primele minute am crezut ca tunarii vor face scor...ei inscriind relativ repede prin francezul Wiltord. Si am mai zis ca Lobont se va acoperi de rusine. Dar m-am inselat in ambele cazuri.

Ajax a egalat relativ repede...printr-un jucator de 17 ani. De Jong care a preluat excelent o pasa de vreo 40 de metri de la cehul Galásek. O pasa maiastra.
Golul olandezilor mi-a amintit de un gol al nationalei Olandei de la mondiale. Cand Frank De Boer i-a pasat vreo 50 de metri lui Berkamp.....care a inscris in poarta argentinienilor. Mai tinetzi minte ?

Lobont a avut o evolutie buna. Nu a stralucit , dar a aparat destul de bine.

Mi-au placut Ajax. Au o echipa tanara si frumoasa. Peste catziva ani vor lua bani buni pe aceasta echipa..vanzand-o la d'alde Barca,Real sau Milan. :)
O echipa stelara au si Arsenal. Dar obtinuta prin bani grei...nu crescuta.

Maine vom avea Manchester cu Juve. Mirela , Mr. Hyde si Oribilul tin sa va anuntze ca isi doresc un meci egal....si va lasa pe voi sa ghicitzi cauza.

PS : am vazut la rezumate ..ce picior pe fatza i-a aplicat Alvaro Recoba lu' Puyol. Pana la urma si-au dat mana.....dar nu mi-a placut gestul. Bine ca a luat roshu !

Noapte buna !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mie Feb 19, 2003 10:14 am

cum sa nu tinem minte golul lui berkamp? mai ales ca ai omis sa zici ca a preluat pe rist in saritura, a intors un fundas si a inscris la vinclu cu exteriorul

despre meciul de aseara:

mi-a placut foarte mult meciul, in special angajamentul, fair-play-ul si ritmul... s-a jucat nebuneste (cu exceptia ultimelor minute ale primei reprize)

maine bate man u
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Totti » Mie Feb 19, 2003 3:35 pm

Meciul a fost frumos. Dar mi-a stricat seara rezultatul de pe Olimpico (Roma-Valencia 0-1), mai ales cand am vazut ce gol norocos a dat Carew.
Diseara sper sa bata Man. U.
Forza Roma!
Totti
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 19, 2003 3:19 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mie Feb 19, 2003 5:20 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
In timp ce in Irlanda se transmitea Leverkusen - Newcastle iar in Canada se transmitea curling...


Da ma pisha-m-as pe campionatul lor national de curling. Dupa 12 noaptea au dat si ei Barca - Inter. La ce sa ma mai uit, stiam deja rezultatul ...macar am adormit privind fotbal, e si asta ceva.

Probabil ca astazi pe la ora meciurilor o sa vad Brittish Columbia vs New Brunswick la freaca gheata.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mie Feb 19, 2003 5:37 pm

off topic - curlingul e un sport frumos dupa ce ii inveti regulile...

on topic - pai stai departe de orice fel de media pana se transmite inregistrarea...
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Feb 19, 2003 7:09 pm

Initial trimis de Aliosha


Da ma pisha-m-as pe campionatul lor national de curling. Dupa 12 noaptea au dat si ei Barca - Inter. La ce sa ma mai uit, stiam deja rezultatul ...macar am adormit privind fotbal, e si asta ceva.

Probabil ca astazi pe la ora meciurilor o sa vad Brittish Columbia vs New Brunswick la freaca gheata.


Asa s-a intamplat si cu mine, dar sa stii Aliosha ca campionatul de Curling anu asta e la mine in oras :D
Eu totusi azi noapte am ramas sa vad tot meciul. Ce sa spun un meci superb, Barcelona ia dominat complet pe Inter.
Mi-a placut modul in care a reactionat Recoba la cartonasu rosu, chiar daca a facut un faut urat si intentionat.

AZi tot curling avem in loc de un meci klumea, dar acum imi aduc aminte ca si anu trecut a fost la fel, deci se pare ca tot timpu o sa pierdem prima etapa de CL cand se intoarce din pauza.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Feb 19, 2003 11:44 pm

In sfarsit am reusit sa prind un meci in direct : MAN - JUV, 2-1.

Superb golul lui Nistelrooy.

PS: deampulea, chiar nu vreau sa invat regulile de la curling.
:D

Il las pe Oribilul sa vina cu cronica lui de 20-30 de randuri. Nea Traian, ai legatura.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 19, 2003 11:56 pm

Meciul a fost destul de slab si lipsit de spectacol. Insa , intradevar , asa cum zicea si Aliosha golul olandezului zburator Ruud van Nistelrooy a fost magistral. Si magistrala a fost si pasa lui Beckham. Comentatorul televiziunii romane..a gresit spunand ca Man U nu au mai avut un decar de asa mare valoare de la Cantona. Evident..batranii cunosc..Eric Cantona purta numarul 7. Si dupa a mea parere olandezul mai are pana sa il ajunga.
Rio Ferdinand...care a costat enorm nu prea s-a vazut. A atins de vreo 3-4 ori mingea.
Nu l-am inteles pe Lippi de ce nu l-a introdus pe Cursaru dupa pauza. Aliosha...ce parere ai de acest lucru ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Dormund 1-1 Madrid

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 25, 2003 11:51 pm

Ultima data cand i-am vazut pe Borusia jucand frumos si bine eram prin liceu...iar gruparea din Dormund castiga UEFA Champhions League. O finala cu Juve in care am tinut cu nemtzii.
Poate sunt singura grupare din Bundesliga ...al carei joc imi place.
Foarte frumos au jucat si in aceasta seara.

1-1 este un rezultat meritat. S-au chinuit mult madrilenii..meritau si ei un punct. Oricum...sunt varza la catzi bani au bagat in echipa aia. Au fost salvatzi de un junior..pe nume Portillo.
Bah...Miñambres ala cine mai e ? Pentru prima oara am auzit de el.

Va mai aduc la cunostiintza...ca am ghicit pronosticul ! 1-1 :yD

Abia astept maine meciul de pe Amsterdam Arena !

Sunt curios daca Bobo o fi vazut ceva in seara asta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 06, 2003 6:45 pm

Ne-am grabit sa ii certam degeaba pe Pro TV !

Martzi 8 aprilie :

Real Madrid vs. Manchester United
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Apr 07, 2003 10:43 am

Da, si miercuri Juventus-Barcelona.
Eu insa regret ca nu transmit pe Ajax-Milan... poate returul...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Apr 10, 2003 5:11 am

EU pe cuvant ca le distrug curlingu la canadienii astea ca de cand a reinceput CL anu asta am prins o etapa ca restu numa cur-ling baga, si normal ca am pierdut si meciurile de etapa asta :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Apr 10, 2003 5:50 am

Aici in QUEBEC :)) dau meciurile bobo. Pe RDS si SPOnet, preluare de pe ESPN.
Muta-te.

:p
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Apr 10, 2003 6:00 pm

De curand mi-am bagat si cablu mai misto si am peste 150 de posturi si numa TSN transmite CL...
In rest vad Spania,Italia,Germania,Scotia,Argentina,Brazilia in direct + CUpa UEfa...dar normal ca ce e mai important astea lasa pe afara...si nu pot sa ma mut Aliosha ca nu stiu franceza :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

offtopic

Mesajde Aliosha » Joi Apr 10, 2003 11:57 pm

Initial trimis de Aragorn
...si nu pot sa ma mut Aliosha ca nu stiu franceza :(


Nici eu. :D

Cat platesti pe tot pachetul asta de canale ?
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: offtopic

Mesajde Aragorn » Vin Apr 11, 2003 6:00 am

Si cum te descurci fara franceza???
PAi dau destul de mult, vreo $60-$70 pe luna, dar am tot ce vreau, 5 posturi cu filme vechi de 4-5 luni(deci pe acum o sa dea LOTR 2)...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron