Primavara europeana 2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Primavara europeana.

Mesajde Aragorn » Mar Dec 17, 2002 7:58 pm

2002/03 UEFA Cup runda a patra

Tur: 20 Februarie 2003
Retur: 27 Februarie 2003

1 SK Slavia Praha (CZE) v Besiktas JK (TUR)
2 Hertha BSC Berlin (GER) v Boavista FC (POR)
3 Málaga CF (ESP) v AEK Athens FC (GRE)
4 S.S. Lazio (ITA) v Wisla Kraków (POL)
5 *Panathinaikos FC (GRE) v RSC Anderlecht (BEL)
6 Celtic FC (SCO) v VfB Stuttgart (GER)
7 FC Porto (POR) v Denizlispor (TUR)
8 AJ Auxerre (FRA) v Liverpool FC (ENG)

2002/03 UEFA Cup optimi de finala

Tur: 13 March 2003
Retur: 20 March 2003

3 v 2
1 v 4
6 v 8
7 v 5
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Feb 21, 2003 11:38 pm

Iata shi rezultatele de aseara:

Hertha Boavista 3-2
Slavia Besiktas 1-0
Panathinaikos Anderlecht 3-0
Celtic Stuttgart 3-1
Auxerre Liverpool 0-1
Porto Denizlispor 6-1
Lazio Wisla 3-3
Málaga AEK 0-0

Slavia Praga a castigat meritat cu Besiktas pe care i-au cam dominat tot meciul.Lazio a "reusit" un egal acasa cu Wisla Cracovia de la care a incasat shi 3 goluri:(.Panta sunt in forma maxima dupa cum se vede,iar AEK au facut egal dupa cum ne-au obisnuit din CL:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Feb 28, 2003 9:55 am

Bai ce penibila atitudine au avut cei de la Besiktas aseara!
Sa conduci cu 4-0 si sa incepi sa joci cu calcaiu' si sa ajungi sa-ti tremure chilotii pe tine de frica pe finalul meciului e o atitudine tipic balcanica... Si sa nu mai zic de golul de 4-3 anulat Slaviei in min 90, ca eu muream de ciuda si sigur faceam iures cu arbitrii pentru faza aia daca se inampla in Romania!

In alta ordine de idei, stie cineva de ce s-a amanat meciul Wisla - Lazio?
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 28, 2003 10:15 am

Meciul Wizla vs. Lazio nu s-a terminat. A fost amanat datorita gerului cumplit ce a cuprins Polonia.

Au fost eliminatzi AEK. :cry: I-au batut betivanii de la Malaga cu 1-0 chiar la Athena !


Iata programul sferturilor :

Malaga vs. Boavista
Besiktas vs. Lazio/Wisla
Celctic Glasgow vs. Liverpool
FC Porto - Panatinaikos

Am uitat sa ma uit la meci aseara. A fost pe Tvr2 ? Ayrton povesteste mai multe daca l-ai vazut , pls.

Mi-ar place sa se transmita in Romania....dubla mansa Celtic - Liverpool.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Feb 28, 2003 1:33 pm

Moshule, ai pierdut 2 meciuri deosebite (repriza a doua de la Besiktas-Slavia s-a transmis alternativ cu prima repriza de la Stuttgart-Celtic)!
Referitor la meciul din Turcia, cehii au inceput mai bine si au ratat vreo 2 ocazii mari, iar Besiktas juca in stilul nespectaculos al lui Lucescu si nu se putea apropia deloc de poarta. Numai ca prin min 42 a dat Pancone un gol superb (sut cu stangu' de la 25 de metri, la firul ierbii, langa bara) si d-aici incolo a fost un meci de pomina! Intai au dat gol dupa gol turcii, pana la 4-0. Apoi le-a dat arbitrul un penalty gratuit cehilor, apoi au mai dat inca un gol cei de la Slava, si asa s-a ajuns ca sa fie livizi Lucescu si presedintele Serdar Birgili, asteptand fluierul final. Dar in min 90, la o lovitura libera de la 30m lateral dreapta, centreaza un ceh in careul turcilor, mingea prinde o traiectorie ciudata si Cordoba primeste un gol identic ca cel incasat de la Hagi in 94. Dar se trezeste tusierul cu fanionul ridicat, semnalizand off-side (!!??!!) si e anulat golul...
In celalalt meci au reusit scotienii sa dea 2 goluri in primul sfert de ora si se parea ca meciul e terminat; dar nemtii nu s-au lasat si au atacat continuu, reusind sa intoarca rezultatul la 3-2 si avand si alte cateva ocazii enorme, bara, etc... Mi-a parut rau de ei... In schimb Ganea a fost cel mai slab de pe teren, jucand numai repriza a doua, cea in care nemtii au atacat mereu, nereusind nimic nimic...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Mar 02, 2003 11:56 pm

Mda turcii au avut bulan k s-a anulat golu ala a lu Sparta.Nici o grija insa ca bulanu nu o sa tzina la nesfarsit shi o sa ii elimine Lazio.Asta dak trece de Wisla:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mar 05, 2003 11:52 pm

In sfarsit mai bate shi LAZIO pe cineva(chiar daca numai cu 2-1):D.Meci frumos in prima repriza(pacat k n-am vazut-o toata) shi cam naspa in a doua .De remarcat gazonu polonezilor pe langa care shi cel de pe Ghencea face figura frumoasa...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 06, 2003 12:04 am

Io stiam ca Mig o sa anuntze aici ca a batut Lazio. De aceea nu am anuntat eu,desi vazusem mai devreme pe uefa.com
Nu am dorit sa ii rapesc lui aceasta bucurie. :)

Asadar...Lazio SSC va intalni pe Besiktas in sferturile de finala ale Cupei UEFA. O misiune foarte grea squadra antrenata de Roberto Mancini , marele jucator al Sampdoriei de alta data. (Sampdorie care conduce Il Calcio Serie B....si la anul mai mult ca sigur va evolua in Serie A )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mar 06, 2003 10:50 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
O misiune foarte grea squadra antrenata de Roberto Mancini

io cred mai degraba ca e o misiune f grea pt lucescu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mar 06, 2003 11:29 am

Am vazut si eu meciul (din nou bravo TVR 2!), si desi tineam cu italienii (ca sa vad un frumos meci Besiktas-Lazio), mi-au placut foarte mult polonezii in prima repriza; pacat de ei ca sunt o echipa frumoasa.

Va incumetati la un pronostic pentru dublele meciuri din sferturi?

Malaga vs. Boavista
Besiktas vs. Lazio
Celctic Glasgow vs. Liverpool
FC Porto - Panatinaikos

Eu xic ca se califica Malaga, Lazio, Livorpool si Porto.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Totti » Joi Mar 06, 2003 12:17 pm

Subscriu la parerea ta despre meci, Ayrton.

Eu zic ca se califica Boavista, Lazio, Liverpool si Panathinaikos.
Forza Roma!
Totti
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 19, 2003 3:19 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayrton » Joi Mar 13, 2003 10:06 am

Diseara, ora 22.00, in direct pe TVR 2, Lazio-Besiktas!
Desi in general, sunt fanul echipelor italiene (mai putin Juventus), o sa tin cu turcii, pentru Mircea Lucescu, sa castige si el Cupa UEFA, ca merita, pentru tot ce a facut in Turcia, cu Galata si acum cu Besiktas.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mar 13, 2003 10:19 am

lazio joaca mai bine in deplasare decat acasa asa ca nea mircea trebe sa-si ia o optiune serioasa inca de la roma....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Mar 14, 2003 12:36 am

Se pare k nea mircea si-a luat-o:D.LAZIO -Besiktas 1-0.a inscris Simone Inzaghi in min 56 .A fost un meci frumos ,iar scorul putea fii shi mai mare.FORZA LAZIO in continuare.Celtic shi Liverpool au facut 1-1 pentru Celtic inscriind cine altu decat Larsson...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 4:46 am

sa ma cac pe toti italienii!si nu spun asta ca e implicat Il Luce,ci pentru motivul ca italienii sunt aia de se califica mereu cu bulan!au cel mai mare noroc din lume!
spre exemplu,in seara asta ce-au jucat?nimic ma!un soi de cernoziom asa,ca un terci!ca sa nu mai zic de besiktas!nu a mers mijlocul deloc!
oricum,per global,e bine!1-0 se poate recupera la istambul!ce,credeti ca Allah nu e microbist?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 14, 2003 9:21 am

Cum sa nu fie Allah microbist ? Doar Turcia e medaliata cu bronz la ultimul mondial. :p

Migule...a batut Pana la Porto. Pe FC...cu un gol al polonezului. Iar cealalta echipa din Porto a fost invinsa tot cu 1-0..de o alta echipa dintr-o zona cu vin : Malaga. Mai stitzi vinul Malaga de pe vremea lu' Ceasca ? Era albanez. :mad:

Lazio..ca si Juventus au avut noroc...cum bine a zis si SOD. Auleo..iar mi-am amintit de Juventus. Inca sunt trist pt. eliminarea celor de la Super Depor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mar 20, 2003 11:26 pm

Besiktas-LAZIO 1-2 shi LAZIO e in semifinalele cupei UEFA.:)
Din pacate cei de la Panathinaikos au pierdut cu 0-2 in fatza celor de la Porto,dar se pare k nu le potzi avea pe toate:p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 21, 2003 12:43 am

Si mie imi pare f. f. rau pentru greci. Incredibil cum au ratat calificarea dupa ce au batut in Portugalia.

Dar in schimb sunt f. bucuros pentru Celtic Glasgow....care a reusit o uimitoare victorie cu 2-0 la Liverpool in fatza cormoranilor.
Imi plac mult scotienii. Acum vreo 2-3 ani la un meci d'al lor in Champhions League ....un stadion intreg (50 000 suporteri) cantau in cor celebra Simply the best....a Tinei Turner. Mi s-a facut pielea gaina...cand am vazut asa ceva.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 21, 2003 3:25 am

cu riscul de a ma repeta,declar ca ma cac pe toate echipele italiene si pe squadra azzura,in afara de lazio.cu lazio ma sterg!

imi pare rau de lucescu de mor!nici n-am cuvinte sa va spun cat de suparat sunt!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mar 24, 2003 11:22 pm

In seminfinale avem:
Lazio-Porto
Boavista-Celtic.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 11, 2003 8:17 am

Asteptam de la MiG29 un amplu comentariu pe marginea partidei FC Porto-Lazio incheiata cu umilitorul scor (pt. italieni) de 4-1 in favoarea ibericilor.
MiG..ai zis ca tu esti fan Lazio...nu fan Dinamo....asa ca asteptam sa ne spui ce si cum.

Interesant faptul ca Lazio conduceau cu 1-0 in minutul 5...prin golul lui Claudio Lopez. Din pacate am uitat sa ma uit la tv la acest meci....dar las' ca ne face MiG rezumat.

In cealalta semifinala...Celtic - Boavista 1-1.

Asadar ne indreptam spre o finala inedita : FC Porto vs. Boavista Porto
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Apr 11, 2003 8:54 am

Super echipa au portughezii... nici nu ma asteptam sa-i ridiculizeze asa pe Lazio... si au mai avut inca vreo 4 mari ocazii, asa ca scorul e cam mic...
Deci, cine puii mei sunt Derlei, Deco, Postiga, Maniche? Ca in afara de Vitor Baia si de Aleinichev eu nu am auzit de nimeni de la ei...
Iar de la italieni ma asteptam la mult mai mult...
Si de la Celtic de asemenea, dar se pare ca la ei e o moda, 1-1 acasa (cum a fost si cu Liverpool) si calificare in deplasare.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Apr 11, 2003 11:26 pm

Umilinta.Nici macar nu vreau sa vorbesc despre meci.Bine k nu l-am vazut.Adio calificare,desi teoretic mai exista sanse.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Apr 25, 2003 12:02 am

LAZIO -Porto 0-0.Claudio Lopez a ratat un penalty insa cum TVR2 ne-a oferit o transmisie alternativa n-am vazut mare lucru din meci.In cealalta semifinala Celtic a trecut de Boavista cu 1-0,gol marcat de Larsson(who else?).Deci pe 21 mai la Sevilla avem Celtic-Porto.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 22, 2003 12:05 am

Celtic-Porto 2-3(0-1)(2-2).Un meci dramatic decis in repriza a doua de prelungiri.Nu am vazut chiar tot meciul dar Porto a fost echipa mai buna.Excelenta prestatia lui Larsson shi cea a lui Derley(ambii au inscris cate 2 goluri).
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori