Champions League 2003 / 2004 (preliminarii)

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

2920

Mesajde baixinho© » Joi Aug 28, 2003 1:13 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

ajax s-a calificat cu strangere de inima, sa zic asa. jenant.

sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui thread ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Joi Aug 28, 2003 1:19 pm

Turul 3 preliminar, rezultate finale:

FK Vardar (MKD) v AC Sparta Praha (CZE) 4 - 5 (2 - 3; 2 - 2)
MŠK Zilina (SVK) v Chelsea FC (ENG) 0 - 5 (0 - 2; 0 - 3)
RSC Anderlecht (BEL) v Wisla Kraków (POL) 4 - 1 (3 - 1; 1 - 0)
Rosenborg BK (NOR) v RC Deportivo La Coruna (ESP) 0 - 1 (0 - 0; 0 - 1)
FC Shakhtar Donetsk (UKR) v FC Lokomotiv Moskva (RUS) 2 - 3 (1 - 0; 1 - 3)
Galatasaray SK (TUR) v PFC CSKA Sofia (BUL) 6 - 0 (3 - 0; 3 - 0)
Rangers FC (SCO) v FC Kobenhavn (DEN) 3 - 2 (1 - 1; 2 - 1)
Grasshopper-Club (SUI) v AEK Athens FC (GRE) 2 - 3 (1 - 0; 1 - 3)
MTK Hungária FC (HUN) v Celtic FC (SCO) 0 - 5 (0 - 4; 0 - 1)
FC Dynamo Kyiv (UKR) v NK Dinamo Zagreb (CRO) 5 - 1 (3 - 1; 2 - 0)
RC Celta de Vigo (ESP) v SK Slavia Praha (CZE) 3 - 2 (3 - 0; 0 - 2)
FK Austria Wien (AUT) v Olympique de Marseille (FRA) 0 - 1 (0 - 1; 0 - 0)
Grazer AK (AUT) v AFC Ajax (NED) 2 - 3 (1 - 1; 1 - 2 dp)
Club Brugge KV (BEL) v BV Borussia Dortmund (GER) 3 - 3 (2 - 1; 1 - 2 dlp)
FK Partizan (YUG) v Newcastle United FC (ENG) 1 - 1 (0 - 1; 1 - 0 dlp)
S.S. Lazio (ITA) v SL Benfica (POR) 4 - 1 (3 - 1; 1 - 0)

Cluburile calificate pentru prima faza a grupelor Champions League vor fi impartite in 4 urne, in ordinea coeficientului UEFA. Detinatoarea trofeului face parte automat din prima urna, indiferent de valoarea acestui coeficient. Iata configuratia celor 4 urne:

Urna 1: AC Milan, Real Madrid, Manchester United, Bayern München, Lazio, Arsenal, Juventus, Deportivo La Coruña.

Urna 2: Internazionale, FC Porto, Celta de Vigo, Galatasaray, Olympique Lyon, Panathinaikos, Chelsea, PSV Eindhoven.

Urna 3: Celtic, AEK Athens, Dinamo Kiev, Ajax, Olympiakos Piraeus, Glasgow Rangers, Sparta Praha, Olympique Marseille.

Urna 4: VfB Stuttgart, Lokomotiv Moscow, Anderlecht, Real Sociedad, AS Monaco, Club Brugge, Besiktas, Partizan Belgrade.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Haggis McMutton » Joi Aug 28, 2003 1:23 pm

Oau ! Ce surpriza. Deportivo este cap de serie. Ma bucur mult pentru ei , dat fiind faptul ca este echipa preferata a fratelui meu. Sper sa aiba un parcurs cat mai lung in cea mai importanta competitie europeana inter-cluburi.

Astazi la orele 17 are loc tragerea la sorti. In Principatul Monaco.
Avatar utilizator
Haggis McMutton
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:00 pm

3603

Mesajde baixinho© » Mie Oct 15, 2003 1:48 pm

Campioana Romaniei, editia 2003/2004, va fi obligatí£ sí£ joace in primul tur preliminar al Ligii Campionilor in sezonul 2004-2005, s-a stabilit in urma calculí£rii coeficientilor fiecí£rei tí£ri, a anutat site-ul oficial al UEFA. Romania ocupí£ locul 26 in acest clasament, imediat dupí£ Slovacia a cí£rei campioaní£ va accede direct in turul doi preliminar. Sistemul de desfí£surare al Ligii Campionilor va rí£mine neschimbat. Celelalte tí£ri ale cí£ror reprezentante vor juca trei tururi preliminare sunt Ungaria, Cipru, Slovenia, Finlanda, Letonia, Moldova, Georgia, Bosnia-Herzegovina, Lituania, Islanda, Macedonia, Belarus, Irlanda, Malta, Armenia, Tara Galilor, Albania, Estonia, Irlanda de Nord, Luxemburg, Insulele Feroe, Azerbaidjan si Kazakhstan, in timp ce Liechtenstein Andorra si San Marino nu au echipa in aceasta intrecere.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Oct 15, 2003 1:58 pm

ba fratilor urat. cum ba suntem in aceeasi oala cu ile feroe, tara galilor...etc. ie bine ca de acu o sa bata si campioana romaniei macar intr-un meci.
dar cine stie daca dinamo si steaua se califica in seara asta si mai trag macar un tur, crestem si noi un pic, si in 2005 sa putem sa rejucam direct din t2 preliminar...
daca nu, cine stie poate ajungem si noi ca aia din luxemburg
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron