UEFA Champhions League 2003-2004

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde MiG29 » Mie Mar 10, 2004 1:57 pm

Moshule din alea care vrei tu sa se califice singura care uo sa se califice ie Arsenalu.Restu n-au sanse.Shi cel mai mult vreau sa ii umileasca Monaco pe amaratzii aia de rushi,cu stadionu lor de cacat cu tot.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mar 10, 2004 2:17 pm

hai ba migule, nu erai ma tu rusofil.
oricum
1. munchenu nu crez ca are mari sanse sa ia fatza lu real. dar asta e cel mai echilibrat meci
2. milanu sa piarda in fata lu praga....sa fim seriosi. in tur daca erau un pic mai atenti milanezii bateau cu 3-4 la 0
3. arsenalu n-are cu sa piarza
4. nu cred ca rusii au cum sa faca asa ceva...cu tuate ca in tur au fost ghinionisti, au luat golu ala care o sa conteze mult tare
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Mar 10, 2004 2:34 pm

pa atunci sa-mi bag **** in browserele astea din tara lu' peste ca mie nu vor sa mi le arate

animaloo... perfect deacord cu postu tau de mai sus... da' vedem deseara... numa sa se califice Milan, de restu...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Mie Mar 10, 2004 6:20 pm

Animale,ieram mah.Da mea mai trecut unpic:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Joi Mar 11, 2004 12:49 am

Sparta KO,Milan castiga 4-1 si se califica la urmatoarea faza a ligii(unica echipa italiana ramasa in competitie)alaturi de Arsenal,Monaco si Real Madrid
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mar 11, 2004 1:23 am

Dah,Milan i-a facut praf pe cehi,si a inscris 4 goluri.Incredibil.N-as fii crezut vreodata ca sezonu asta Milanu uo sa dea mai mult de 2 goluri pe meci.Arsenal a trecut an fanfar de Celta.Cred ca Arsenal,Real shi Milan sunt favoritzii anu asta.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Mar 12, 2004 9:17 pm

oribile e de rau ca joaca Depor cu Milan...

pt mine e nashpa ca Milanu' sunt preferatii mei din Italia...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Milan - Depor 4-1

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 24, 2004 9:44 am

Poate este nedrept acest scor. Doua goluri diferentza in favoarea Milanului ar fi fost echitabil. Recunosc....ca italienii au jucat superb. Nu imi explic caderea galicienilor din primele minute ale reprizei secunde. Cum e posibil sa primesti 3 goluri in 5 minute ?
Kaká extraordinar. Brazilia iar a scos un super-star.

In proportie de 90 % vom avea o semifinala Milan - Porto. Frumos !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mar 24, 2004 11:34 pm

Chelsea-Arsenal 1-1.Sincer sa fiu ma asteptam la mai multe goluri da oricum spectacolu a fost la inaltime.Au alergat astia pe teren cat toate echipele din campionatu nostru.Ma bucura fapt ca Morientes a inscris pe terenul Realului chiar daca a luat-o cu 4-2.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde wwritza » Joi Mar 25, 2004 8:34 pm

Hai sa povestesc despre cum am vazut eu Chelsea-Arsenal. Ma pune naiba sa merg intr-un pub...ca deh..asa e moda pe la astia. Lume multa in pub , adika 99% barbati plus eu cu cativa prieteni. Eu- echidistanta, nu tin nici cu chelsea nici cu arsenal. Prietenii cu care eram la masa fac greseala sa ma prezinte celorlalti ca fiind din Romania. Dupa cateva complimente si cateva vorbe cu ei, din care am inteles ca majoritatea sunt fani Chelsea, incepe meciul. Bere in valuri, dialoguri tampite, urlete aiurea la fiecare atingere de balon, ragaieli. La fiecare faza in prim-plan cu Mutu, toate privirele erau indreptate spre mine. Problema e ca Mutu jucand ca de obicei slabut, acele priviri nu erau chiar de satisfactie. De parca eu eram de vina ca rata el. Mi-am dat seama ca n-am cum ii convinge ce Mutu mi-este antipatic asa ca am lasat-o balta.
La pauza m-am hotarat sa merg acasa si sa urmaresc a doua jumatate. Cu aceasta ocazier insa am descoperit niste chestii de care habar aveam pe televizorul meu. Si anume, tot butonand am vazut optiunea de a urmari meciul filmat din diferite unghiuri si, daca ma plictiseste comentariul celor de la Ski, pot alege meciul comentat de altcineva. Si anume, erau doi nene, unul fan Chelsea si unul Arsenal. Am incercat sa-i ascult vreo 5 min dar parca erau carcotasii sau Beavis si Butthead.
Dupa meci am avut ocazia sa-l ascult pe Ranieri vorbind in engleza, cam ca nea nelu al nostru... :j
La final am regretat ca nu am urmarit Real cu Monaco...acolo macar vedeam goluri ....
Iar astazi, citind in Daly Mail, nu inteleg cum Mutu a luat 7 !???!!! (nota mare zic eu, doar lampard si gudjohnsen luand 8)

pt data viit am un feeling (ca tot e la moda sa ai feelinguri), ca va fii un meci mare Real-Arsenal
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 25, 2004 8:46 pm

La stirile pro tv au spus ca Mutu a luat 5, cea mai mica nota...la fel ca Berkamp si portarul de la Arsenal. nu stiu cine e Daly Mail ai tai...dar au punctat aiurea.
eu nu am vazut meciu prea bine. ma aflam la o petrecere...si am baut cam mult vin...si nu mai distingeam mare lucru.

cat despre Real....sper sa bata Monaco cu 3-1 in tur. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde wwritza » Joi Mar 25, 2004 9:53 pm

daily mail....scuze. greseala de deget mijlociu :fuck: mana dreapta care ar fi trebuit sa tasteze un 'i'
am scanat dovada... dar imi merge cam greu netul si nu pot uploada poza. am sa incerc maine
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Apr 06, 2004 10:51 pm

Aleo,aleo,Ales les Monaco:D.Ce mai bucur ca a luat-o Realu.Nu imi vine sa cred.De abia astept sa vad rezumatu.Imi pare rau de Arsenal totushi.Asta a fost seara surprizelor...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 06, 2004 11:39 pm

Superb ! Am vazut rezumatul. La 3-1 Monaco a trimis de doua ori balonul in bara. Al doilea gol a lu' Giuly este de generic ! Sunt asa de bucuros ca au fost eliminatzi galacticii. Sper intr-o finala Monaco - Porto/Lyon !

Ales les Monaco !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ciuc » Joi Apr 08, 2004 12:51 am

Deportivo ne-a predat o lectie de viata.

Desi sunt un mare suporter al Milanului, spun cu tarie, BRAVO DEPOR!
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Apr 08, 2004 1:00 am

Oribilul Mosh scrie:Superb ! Am vazut rezumatul. La 3-1 Monaco a trimis de doua ori balonul in bara. Al doilea gol a lu' Giuly este de generic ! Sunt asa de bucuros ca au fost eliminatzi galacticii. Sper intr-o finala Monaco - Porto/Lyon !

Ales les Monaco !


1 pai moshule si cu DEPOR cum ramane
2 vroiai sa zici allez monaco..???

finala depor-chelsea.. sper...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Joi Apr 08, 2004 8:09 am

incredibil ce s-a intamplat in sferturi.
trei favorite din patru vor sta acasa si vor urmarii partidele la teveu in conditiile in care realu si milanu aveau 2 respectiv 3 goluri de aparat.
dupa prestatia de aseara depor nu-si mai merita titlude Super depor penca super este un cuvant prea mic...

finala: chelski- depor 1-0 gol Surdu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ciuc » Joi Apr 08, 2004 10:17 am

Din pacate cateodata viata e nedreapta ca si fotbalul.
Fara sa diminuez meritele lui Deportivo, imi pare rau ca Milanul a pierdut un sezon intr-un meci, in fata unor copii teribili, si pot afirma ca Milanul din acel meci nu a fost cel pe care il stiam, cel care revine de la 2-0 cu Inter sau care da 4 goluri in 7 minute.
Dupa parerea mea, Milanul merita sa castige Liga, dar, e ca-n viata: "Life is too short to make plans".
As putea sa amintesc de cele 6 (sase) ofsaiduri semnalizate aiurea in meciul de la Milano, dar, la naiba , asta e viata, asta e fotbalul, "iluvfootball" cum zicea un bun prieten de-al meu!

Miracles happen!
Bravo Super Depor!
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 08, 2004 10:22 am

ciuc la 4-0 nu mai poti sa amintesti nimica din ce s-antamplat la milan.
ca sa nu mai vorbim de faptul ca depor a controlat aseara meciul intr-un stil de mare campioana si dand impresia ca putea sa dea egzact numarul de goluri de care avea nevoie (cred ca daca le trebuia 10-0 meciul se termina 11-0)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 08, 2004 10:33 am

Daimon, despre Depor mi-am exprimat parerea pe subiectul cu seri in Champhions League. Dupa cum spuneam...cuvintele sunt prea putine pentru a descrie miracolul de pe El Riazor. De multa vreme nu am mai trait o seara atat de frumoasa...datorita fotbalului.

In continuare pe galicieni ii asteapta un meci extrem de dificil. FC Porto este o echipa de mare calibru.
Dupa parerea mea....oricare din cele 4 formatii pot ajunge in finala. Dar eu prefer....Depor vs. Monaco....iar spaniolii sa isi ia revansa pentru acel 8-3.

Apreciez sportivitatea lui ciuc, care m-a felicitat imediat dupa meci, asta in conditiile in care este un imens suporter al diavolului milanez.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde uruk-hai » Vin Apr 09, 2004 12:40 pm

felicitari domnului ciuc pentru sportivitate(ma intreb oare ce ar fi zis daca in locul lui depor era juve,hihi) .totusi eu nu-mi revin dupa noaptea de miercuri.Forza MILAN!:t
Avatar utilizator
uruk-hai
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde ciuc » Sâm Apr 10, 2004 11:03 am

daca era juve in locul lui depor imi puneam streangul de gat si il chemam pe Bogo (fan juve) sa impinga scaunelul.
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 21, 2004 9:35 am

Uite asa peste noapte incep sa tin cu cate o echipa. Ieri Monaco au fost superbi. Cel putin in a doua repriza. Dupa ce in minutul 53 a fost eliminat grecul Zikos...si-au dat drumul la joc.
N-ar trebui impuscat Urs Meier ? Pentru ce i-a dat roshu grecului ?

Mi-a placut tactica ofensiva a lui Deschamps care si in 10 oameni si avand avantaj pe tabela juca cu doua varfuri si tot ataca. Rezultatele s-au vazut. Meci superb...fotbal romantic de cea mai buna calitate. Sper sa-i vedem pe francezi in finala.

Cel mai bun de pe teren mi s-a parut capitanul monegascilor....Giuly. A alergat enorm de mult si a dat totul. Plus pasa frumoasa de la golul lui Morientes.

Bravo, Monaco !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 22, 2004 10:34 am

Voi in afara ca bagatzi pronosticuri pe fanclub mai avetzi ceva in comun cu Champhions League ? Urmaritzi vre'un meci ?

----

Ce parere avetzi de eliminarea lui Andrade ? Uneori arbitrii astia gresesc mai ceva ca ai nostrii. Si ieri si la meciul cu Monaco....eliminari aiurea.
Nu mi-au placut deloc portughezii. Nu au aratat nimic. Doar au jucat la rupere. Sper ca in retur Depor sa le arata fotbal.
Iar apoi sa se reediteze ce s-a intamplat la mondialul din 1954, din Elvetia...dupa cum spuneau si comentatorii Pro Tv. Atunci cand Ungaria invingea cu 8-3 Germania in grupe....dar Germania a invins Ungaria in finala. :)

Forza Depor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Apr 22, 2004 6:18 pm

Poate la unii nu le merge netu:D

Io unu tineam de ceva vreme cu Monaco(mai precis de cand juca Trezeguet la ei,shi cand linia de fund era formata din Christanval,Sagnol si Risse)).Imi pare rau ca nu mai prinde echipa Gallardo.Oricum le-au dat o lectie de fotbal lu Chelsea.Eliminarea n-a fost corecta,da ce mai conteaza acum...Tin sa salut si redebutul in Cl a lui Shabani Nonda care si-a revenit dupa o accidentare foarte grea si a inscris la nici un minut dupa ce a intrat pe teren.De asemenea Giuly,Prso(ce gol!de ce pleaca un astfel de jucator la amaratii aia de besiktas??!),Morientes si Rotten(nu stiu exact cum se scrie) mi-au placut la nebunie.

Din Porto cu Depor n-am vazut prea mult deoarece m-am uitat la Dinamo cu Arges insa a fost un meci urat.Oricum sper sa ajunga Porto in finala,pentru ca sunt cu adevarat o echipa.Shi sunt convins ca ar face spectacol.Daca ajunge Depor tare mi-e ca iar si-o iau cu 8-3 de la A.S.Monaco:j
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde wwritza » Vin Apr 23, 2004 3:28 pm

Io, io io!! \:/ Adica m-am uitat si eu la meciuri. Chelsea - Monaco am vazut doar repriza a doua. E de ras faza cu eliminarea lu' zikos. Dar nu ma mai mira nea ursu. Superb golul lui Morientes, de fapt toata faza de la portar este superba. Iar Morientes a devenit noul meu preferat :yD , simpatic tipul!!
Ranieri e cu morcovu' undeva, si in sfarsit a spus ce gandea despre Abramo, adika nu e mare simpatie intre ei. Se pare ca din vara va veni antrenorul lui Porto, Maurinho.
Un nene comentator(Ron Atkinson) de la postul tv britanic care a transmis meciul a fost concediat, dupa ce, suparat ca Chelsea a pierdut, l-a injurat cu foc si patima, in direct, pe Desailly si Veron.
Porto - Depor ...booooring, desi mi se pare ca porto a jucat un picutz mai bine decat deport.
Sper sa vad o finala Monaco - Porto, cu Monaco castigatori :A
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Mai 05, 2004 11:20 pm

Shi avem uo finala Monaco-Porto,ceva de neimaginat la debutul competitziei.Depor-Porto,n-am vazut decat secvente,Porto juaca tare shi pe contre,imi place.Chelsea-Monaco,un meci frumos,cu goluri frumoase,deosebit de disputat.Morientes are 9 goluri...incredibil.Acuma sper sa castige Monaco CL,shi cu ocazia asta sa intre shi Fernando in clubul select al jucatorilor care au castigat CL cu doo echipe diferite
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 05, 2004 11:24 pm

Am vazut meciu de ieri...iar Depor si-a ales o zi extrem de proasta pentru a juca execrabil. :(
De nerecunoscut echipa care a invins Milanul cu 4-0...sau Realul cu 2-0 cu cateva zile inainte.

Meciul de azi nu l-am vazut pentru ca am urmarit dramaticul sfert de finala de la hockey..unde team USA a invins team Czech Republic dupa loviturile de departajare.

Monaco - Porto. Un bun prieten de-al meu pe nume Ciuc a spus ca in ziua finalei isi va lua bilete la cinema sau la teatru. Eu cred ca imi voi pune un film la video. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ciuc » Joi Mai 06, 2004 9:11 am

Nu va suparati , Monaco - Porto e finala cupei Uefa?
AAA.... trebuie sa fie finala Cupei Cupelor, acum inteleg...
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mai 06, 2004 12:04 pm

am auzit ca, urmare a faptului ca Monaco s-a calificat in finala, campioana Romaniei va disputa doua tururi preliminare in editia viitoare a Ligii Campionilor, nu trei. este, totusi, un lucru pozitiv.
la o adica, mie imi convine ca finala va fi Porto - Monaco. nici una dintre echipe nu este vreo favorita de-a mea, deci ma uit la meci relaxat. asa, daca ar fi fost Arsenal as fi vrut sa castige si m-as fi sucarit daca ar fi pierdut. invers, as fi vrut ca real sau mu sa piarda, iar daca s-ar fi impus as fi fost sucarit. asa, indiferent cine ar castiga, prea putin o sa ma intereseze. important este ca BARCELONA sa termine inaintea lu real in primera. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori